Nejlepší hosting Silverlight: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte Silverlight Hosting

Microsoft Silverlight vám umožňuje vytvářet interaktivní webové aplikace bohaté na média. Ale většina prohlížečů již Silverlight nepodporuje a ani všichni hostitelé nepodporují vývojový rámec.


Pokud již máte k dispozici aplikaci Silverlight, budete potřebovat hosting Windows s podporou ASP. Většina hostingových plánů – včetně sdíleného a VPS – běží na Linuxu, takže budete muset zkontrolovat hosting založený na systému Windows. 

Podíváme se blíže na následující hostitele, ale pokud jste ve spěchu, tady je pět nejlepších tipů pro hosting Silverlight:

 1. A2 Hosting
  – Rychlé servery a záruka 99,9% dostupnosti
 2. Tekutý web
 3. HostWinds
 4. WinHost
 5. MochaHost

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro Silverlight?

Analyzovali jsme stovky webových hostitelů a vybrali ty, které poskytují Windows hosting. Plány jsme vybrali se silným provozem, podporou a slušnou alokací zdrojů.

Z tohoto seznamu jsme vybrali hostitele s nejvyššími hodnoceními zákazníků.

Co je Silverlight?

Aplikační rámec společnosti Silverlight společnosti Microsoft je navržen tak, aby usnadňoval poskytování multimediálního obsahu a také pomáhal při kódování uživatelských rozhraní bohatých na funkce (UI) a dalších pohlcujících prvků webdesignu a mobilních aplikací..

Bohaté aplikace webového prohlížeče

Silverlight je front-end framework pro vývoj webových aplikací od společnosti Microsoft.

Používá se k vytváření multimediálních zážitků uvnitř webového prohlížeče. Lze jej také použít k vytváření aplikací pro Windows Phone.

Webové prohlížeče (a obecně internet) nebyly původně určeny pro běh aplikací.

Byly navrženy brzy pro prohlížení a (v omezené míře) manipulaci s textovými dokumenty.

Samozřejmě jsme od prvních dnů internetu prošli dlouhou cestu a nyní očekáváme, že budeme moci udělat téměř cokoli ve webovém prohlížeči, od kontroly našeho e-mailu přes sledování videí až po hraní her.

Základní technologie webových prohlížečů je bohužel stále zaměřena spíše na přístup zaměřený na dokumenty než na přístup zaměřený na aplikaci..

K řešení tohoto problému existuje řada přístupů, přičemž řešení SilverLight je řešením nabízeným společností Microsoft.

Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight je pokus přenést možnosti stolní aplikace do webového prohlížeče.

Funguje jako plugin prohlížeče, který pak rozšiřuje možnosti prohlížeče pro zobrazování interaktivního obsahu bohatého na média. Aplikace Silverlight jsou dodávány přes internet jako statické mediální soubory a poté jsou spouštěny pomocí pluginu prohlížeče.

Klientské aplikace Silverlight obvykle komunikují s aplikací na straně serveru vytvořenou v Silverlight nebo .NET.

Vývoj s Silverlight

Aplikace Silverlight jsou vytvořeny velmi odlišně než ostatní webové stránky a většina webových aplikací.

Grafické uživatelské rozhraní aplikace (GUI) je definováno pomocí jazyka XAML (Extensible Application Markup Language) a logiku řízení aplikací lze psát v jednom z několika jazyků .NET (C #, VB.NET, J # atd.).

Kromě toho lze dokument XML načíst do DOM a manipulovat způsobem podobným AJAX.

Silverlight je v podstatě podmnožinou aplikačního rámce .NET, takže vývojové nástroje, které pracují pro .NET, budou pracovat pro Silverlight, včetně Eclipse a Microsoft Visual Studio.

Funkce Silverlight

Aplikace Silverlight jsou vestavěny do plně funkčních programovacích jazyků a téměř jakoukoli knihovnu DLL lze zkompilovat do webové aplikace Silverlight.

Možnosti aplikačních funkcí jsou tedy neomezené.

Silverlight poskytuje snadnou vestavěnou podporu pro řadu funkcí, které jsou zvláště užitečné pro bohatou, interaktivní aplikaci založenou na prohlížeči.

 • IIS Smooth Streaming poskytuje podporu pro streamování médií s vysokým rozlišením.

 • PivotViewer je výkonná sada nástrojů pro práci s velkými datovými sadami, která poskytuje interaktivní vizualizaci a manipulaci.

 • SketchFlow, součást Blend for Visual Studio 2013, je iterativní drátový model a storyboarding pro rychlé prototypování aplikací.

 • Deep Zoom Silverlight poskytuje neuvěřitelně hladký, rychlý a nekonečně škálovatelný hluboký zoom a vizuální průzkum.

 • Pixel Shader poskytuje širokou škálu vestavěných konfigurovatelných vizuálních efektů, jako jsou vržené stíny a rozmazání. To také umožňuje psát své vlastní efekty.

 • Podpora široké škály zvukových a obrazových formátů, včetně kodeků třetích stran.

 • 3D grafika

 • Kůže a styling

Podporované platformy

Doplněk prohlížeče Silverlight je podporován v několika prohlížečích dostupných v systémech Mac OS X a Windows.

Chrome pro Mac již nepodporuje Silverlight (ačkoli Chrome v systému Windows ano). Podpora opery je neoficiální pro verzi 1 Silverlight a oficiální pro verzi 2+.

Aktuální verze desktopů Internet Explorer, Firefox a Safari podporují Silverlight.

Podpora pro Silverlight v systému Linux byla poskytována prostřednictvím projektu Moonlight, ale tento projekt zastavil aktivní vývoj a již není podporován.

Nyní je k dispozici další přizpůsobení pro systém Linux, Pipelight. I s tím by měla být podpora Silverlight na Linuxu považována za velmi nespolehlivou.

Silverlight lze použít k vytváření mobilních aplikací pro telefony Windows a Windows Mobile.

Internet Explorer pro Windows Phone však Silverlight nepodporuje.

Silverlight také není k dispozici pro žádné prohlížeče na platformách Android nebo iOS.

Alternativy k programu Microsoft Silverlight

Je důležité si uvědomit, že Silverlight není jediný způsob, jak do webových prohlížečů přivést interaktivní aplikace bohaté na média.

K dispozici je mnoho dalších možností vývoje s různou mírou podpory v různých prohlížečích.

 • Adobe Flash (dobře podporován v prohlížečích pro stolní počítače, ale ne na iOS)
 • Java (dobře podporovaná ve většině prostředí, ale problémy s aktualizacemi a verzováním mají sklon obtěžovat uživatele)
 • HTML5, CSS4 a JS (téměř všeobecně podporované, i když standardy nebyly oficiálně zpřísněny)

Microsoft Silverlight Hosting

Aplikace Silverlight na straně serveru musí být spuštěny na serveru Windows s podporou ASP (Active Sever Pages).

Většina sdílených a diskontních webhostingových plánů (a nejkvalitnější spravovaný hosting a plány VPS také) běží na Linuxu, ne na Windows, takže pro spuštění aplikace Silverlight budete muset konkrétně hledat webový hosting založený na Windows..

Prostředky na straně klienta jsou statická aktiva a lze je doručit z libovolného serveru, včetně sítě pro doručování obsahu.

webhostingový kupón

Hledáte správného hostitele Silverlight?
A2 Hosting získala skóre 1 v našich nedávných testech rychlosti a výkonu. Jejich plány Windows podporují Silverlight a přicházejí s Pleskem a neomezeným ukládáním a přenosem. Právě teď můžete pomocí tohoto odkazu na slevu ušetřit na těchto plánech až 50%
.

Často kladené otázky společnosti Silverlight

 • Jaké jsou dobré důvody pro použití Silverlight?

  Pokud používáte aplikaci Silverlight jako aplikaci pro doručování multimediálního obsahu, je to celkem škálovatelné. Média můžete vytvářet v celé řadě skriptovacích jazyků pomocí široké škály vývojových nástrojů. K dispozici jsou také pluginy pro téměř každý webový prohlížeč pro stolní počítače a notebooky, takže je pro většinu vašich potenciálních uživatelů velmi kompatibilní.

 • Existují důvody, proč nepoužívat Silverlight?

  Největším důvodem, proč nepoužívat Silverlight pro doručování multimediálních aplikací, je vznik a rozšířené používání HTML5. Kvůli téměř univerzálnímu přijetí HTML5 jako aplikace pro multimediální doručení jsou programy jako Silverlight a její konkurenti (programy Adobe jako Flash a Shockwave, Moonlight atd.) Nyní považovány za zastaralou metodu doručování médií..

 • Jaké jsou alternativy k Silverlight?

  Nejběžněji porovnávanou alternativou k Silverlight je Adobe Shockwave, který se poněkud liší od Silverlight v tom, že jeho účelem je poskytovat webovým stránkám animaci a interaktivitu. Obě tyto platformy však byly zastíněny přijetím programování HTML5, díky kterému jsou multimediální soubory 100% kompatibilní s platformami stolních počítačů, kapesních mobilních zařízení a tabletů. Mezi další alternativy Silverlightu patří Unity Web Player – alternativa pro Mac OS – a Moonlight – Linuxová open source alternativa. Použití HTML 5 je však pravděpodobně nejbezpečnější sázkou na doručení ve všech operačních systémech a jako se zvyky spotřeby internetu mění na mobilní platformy.

 • Musím vědět, jak naprogramovat použití Silverlight?

  Ano. Pokud píšete aplikaci, která je vytvořena pro poskytování ve službě Silverlight, budete muset plynule hovořit v kterémkoli z programovacích jazyků .NET. Vědět něco o programování pomocí Javascriptu nemusí být na škodu, pokud skutečně chcete, aby se plugin Silverlight aktivoval také na webových stránkách prohlížeče. Vývoj aplikací pomocí Silverlight není určen pro začínajícího návrháře webových stránek nebo vývojáře.

 • Musím se starat o instalaci?

  Vaše obavy z instalace aplikace Microsoft Silverlight zcela závisí na tom, na kterém serveru se pokoušíte software hostovat. Samozřejmě, pokud hostujete vaše webové stránky nebo aplikace, do kterých chcete přidat Silverlight na serveru pohánějícím operační systém Linux, dojde k některým hlavním problémům s kompatibilitou. Největší výzva, které zde budete čelit, souvisí s potřebou přidání dvou nových přípon souborů jako známých přípon na váš server. Chcete-li to provést, je třeba na váš webový server přidat typy MIME pro tyto přípony souborů. Pokud tak neučiníte – váš server Apache nerozpozná obsah Silverlight správným způsobem. Podle dokumentace poskytnuté společností Microsoft je Silverlight kompatibilní s verzemi Microsoft Server 2012 a 2008 a byl také kompatibilní se serverem 2003, a to i před oficiálním ukončením jeho životnosti v roce 2015. Sečteno a podtrženo: Pokud používáte server se systémem Microsoft, máte mnohem méně se obávat, než kdybyste pro hosting použili jakýkoli jiný server.

 • Existuje důvod, proč nepoužít průvodce instalací jedním kliknutím?

  Ne. Za předpokladu, že používáte server Microsoft a webový prohlížeč na serveru pro přístup ke službě Silverlight, je stále k dispozici ke stažení zdarma z webu společnosti Microsoft. S rozšířenou dostupností a přijetím HTML5 jako standardu pro poskytování multimediálních služeb budete pravděpodobně muset mít velmi úmyslný důvod k instalaci Silverlight jako vaší aplikace pro doručování médií. Pokud se však rozhodnete jej použít, stáhněte jej stejným způsobem, jako byste jej stáhli jako přehrávač pro svůj prohlížeč. Místo instalace jedním kliknutím se může změnit na dvě nebo tři kliknutí, neměly by však existovat žádné problémy nebo důvody, proč jej nepoužívat..

 • Existují nějaká další konkrétní doporučení ohledně hostování?

  Pokud se chystáte používat Silverlight, doporučuje se pro váš hosting použít server Windows. Často to může vést k vyšším nákladům než zásobníku Apache nebo LAMP. Nicméně, přechod do hostitelského prostředí Windows jistě zefektivní problémy, kterým budete čelit při pokusu o jejich instalaci a nasazení Silverlight pro doručování médií, než jít s LAMP stackem.

 • Co znamená sebehostitel? Nemusím sám provozovat server, že ano?

  Webové stránky s vlastním hostováním nevyžadují, abyste server osobně vlastnili a spravovali pro hostování vašeho webu. Místo toho hostitelem jednoduše znamená, že hosting není poskytován přímo vývojovým týmem, který vytvořil Silverlight. Chcete-li použít systém hostování multimédií, jako je Silverlight, musíte před vytvořením webových stránek uzavřít smlouvu s poskytovatelem hostingu.

 • Mohu hostit multimediální skript Silverlight na sdíleném hostitelském plánu?

  Chcete-li odpovědět na tuto otázku, můžete. Mnoho poskytovatelů hostingu je však obezřetných, aby zákazníkům s sdíleným hostingem poskytovali kořenový přístup k serveru. Aby Silverlight fungoval správně ve sdíleném hostitelském prostředí, musíte se ujistit, že výše uvedené přípony souborů jsou kompatibilní s vaším serverem. Informujte se u svého poskytovatele hostingu a zjistěte, zda můžete získat typ přístupu na server, který potřebujete, abyste správně nakonfigurovali Silverlight, než se dostanete do závazku, který omezuje funkčnost vašeho webu. Pokud nemůžete získat přístup ke kořenovým souborům vašeho serveru, alternativou je použití služby Silverlight Streaming, bezplatná hostingová služba založená na společnosti Microsoft, která vám umožní obsloužit až 10 GB obsahu.

 • Musím spravovat hosting, abych mohl používat Silverlight jako svůj multimediální skript?

  Odpověď na tuto otázku závisí na vaší odpovědi na otázku „Jakou odpovědnost jste ochotni přijmout za údržbu vašeho webu?“ Čím složitější jsou vaše stránky s widgety, zásuvnými moduly, více blogy a změnami motivů, tím větší bude potřeba profesionálně spravovaného hostování webových stránek. Sdílený hosting často přichází s některými spravovanými službami. Pokud však máte vyhrazené řešení hostování, je pravděpodobné, že v rámci vaší dohody budou spravované služby vyžadovány. Abychom byli spravedliví vůči Silverlight, je tomu tak v případě libovolného multimediálního skriptu s vlastním hostitelem – nejen Silverlight.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map