Nejlepší hosting SharePoint: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Contents

Porovnejte SharePoint Hosting

Mnoho firem klade na svých webech SharePoint vysokou hodnotu jako místa, kde jsou umístěny vše od historických HR příruček po interaktivní živé projekty. Protože SharePoint je produkt společnosti Microsoft, najdete hosting SharePoint pouze u poskytovatelů, kteří nabízejí webové servery Windows.


Mezi klíčové faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru hostitele Sharepoint, patří počet zahrnutých uživatelských účtů, povolená šířka pásma pro přenos dat a velikost prostoru poskytovaného pro ukládání dokumentů.

Podrobnější rozpis našich oblíbených hostitelů uvedeme dále v tomto článku, ale zde je ukázka nejlepších 4 hostitelů pro weby SharePoint:

 1. A2 Hosting
  – Windows Server 2012, bezplatné SSL a turbo-speed SSD
 2. Hostwinds
 3. Rackspace Cloud
 4. Alentus

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro SharePoint?

Prověřili jsme více než 1 500 hostingových plánů a vybrali jsme ty, které mají hostingové plány Windows a SharePoint. Poté jsme vybrali užší seznam hostitelů, kteří nabízejí skvělý výkon, vysokou úroveň dostupnosti a pohotový zákaznický servis.

Poté jsme tento seznam zkontrolovali s naší rozsáhlou databází nezávislých zákaznických recenzí více než 380 poskytovatelů hostingu a skončili jsme mezi špičkovými hostiteli služby SharePoint.

Co je to SharePoint Hosting?

SharePoint je systém pro správu obsahu (CMS) a nástroj pro spolupráci pro podniky. Umožňuje podnikovým a podnikovým klientům zřídit interní webový portál pro spolupráci.

Na co se Sharepoint používá?

Zaměstnanci mohou sdílet nápady, číst zprávy týkající se společnosti, sdílet dokumenty a spolupracovat. Rozhraní Sharepoint je podobné rozhraní sady Microsoft Office. Technická poptávka uživatelů je minimální; Tato sada webových technologií podporuje spolupráci a zefektivnění projektů.

SharePoint nabízí sladká řada funkcí jako:

 • Správa dokumentů a souborů
 • Intranetové portály
 • Sociální sítě
 • Obchodní zpravodajské středisko
 • Bezpečnostní
 • Webové stránky

Správa dokumentů a souborů

Také známý jako DMS, systém metadat, kde mohou uživatelé nahrávat a spravovat dokumenty na základě klíčových slov. Sharepoint DMS je považován za užitečný nástroj pro velké podniky.

Intranetové portály

Snadné vytváření a správa intranetových portálů. To vám i vaší společnosti pomáhá spravovat vaše data a aplikace osobním způsobem.

Sociální sítě

Kolegové mohou vytvářet vnitřní sociální sítě pro sekce, týmy a oddělení. Stejně tak je to užitečné pro soukromé i osobní použití.

Obchodní zpravodajské středisko

Obchodní zpravodajské středisko

Microsoft má na své BIC nějakou užitečnou dokumentaci.

Centrum business intelligence nabízí předdefinované seznamy, knihovny a vytváření cenné datové připojení. Je to opět užitečný nástroj pro podniky všech velikostí.

Bezpečnostní

Správci mají přístup k celé řadě individuálních uživatelských omezení. Díky přísným kontrolním opatřením je bezpečnost dat pomocí Sharepoint bezpečnější.

Webové stránky

Spravujte své webové stránky bez problémů pomocí jednoduchého rozhraní pro správu webových stránek. Díky tomu mohou webmasteři s více projekty eliminovat problémy se správou a zabývat se více webovými stránkami najednou.

Využití funkcí Sharepoint

Tyto funkce můžete použít jako tým nebo jednotlivec pro sledování různých pokroků ve své práci. Program je navržen tak, aby používat minimální zdroje a zároveň poskytuje uživatelům rychlý servis.

Oddělení pro spolupráci

Zatímco marketingové kampaně a vývoj produktů lze snadno spravovat projektem SharePoint, mohou se účastnit i ostatní oddělení vaší společnosti. Mohou to být lidské zdroje, informační technologie, prodej, účetnictví, finance nebo legální. Ostatní závisí na organizované spolupráci, kterou SharePoint může usnadnit.

Správa vašeho webu Sharepoint

Několik webhostingových společností může hostit váš web SharePoint, ale také vám pomůže s jeho správou. Rozhodněte se pro hostovanou službu SharePoint maximalizovat funkčnost.

Kromě toho zefektivněte proces způsobem, který byste nemohli, kdybyste sami spravovali infrastrukturu. Společnost Microsoft také nabízí cloudovou verzi SharePoint, pokud dáváte přednost řešení cloud computingu.

Funkce Sharepoint CMS

Funkce Sharepoint CMS

Úvod do Microsoft SharePoint

Microsoft je celkově skvělý v poskytování informačního obsahu.

SharePoint je v podstatě webová aplikace, která nabízí řadu nástrojů, které pomáhají týmům spolupracovat. Správa úkolů a sdílení dokumentů je také výhoda.

Vytváření samostatných webů

Vývojové centrum

Vývojové centrum SharePoint je dalším užitečným prostředím pro techniky.

Pomocí týmových stránek může každá skupina v organizaci hostit své vlastní webové stránky. Mohou vytvářet a sdílet dokumenty, nastavovat pracovní postupy a procesy kontroly formulářů, vytvářet týmové zprávy a sdílet nápady na a diskusní skupina týmu.

Profily sociálních médií pro členy týmu

Kromě jednotlivých týmů umožňuje služba SharePoint uživatelům v celé organizaci vytvářet profily podobné sociálním médiím. Díky tomu mohou zveřejňovat veřejné komentáře a blogy a sdílet nápady prostřednictvím systému zasílání zpráv ve stylu Facebooku nebo aplikace společnosti Microsoft Yammer.

Týmy mohou také vytvářet publikační weby, které jim to umožňují sdílet vybraný obsah s celou organizací. Tyto weby mohou čerpat z řady dostupných aplikací a přidávat funkce pro vytváření přehledů, galerii obrázků, veřejný kalendář a další.

Nyní jak se SharePoint obecně porovná k funkcím jiného populárního softwaru CMS? Podívejme se na naše hodnocení:

SharepointWordPressJoomla
Snadná instalace4/54/53/5
Optimalizace rychlosti4/54/54/5
Uživatelské rozhraní2/55/53/5
Skladové vlastnosti4/52/5 4/5
Rozšíření3/55/54/5
Bezpečnostní4/5 3/5 4/5
Jednoduchost3/5 5/5 2/5
CenyVyžaduje se licenceVolný, uvolnitVolný, uvolnit

Funkce blogu a Wiki

Sharepoint Wiki

Možnost vytvořit si vlastní wiki. Jak úžasné a užitečné?

SharePoint nabízí vestavěné funkce blogu. Ačkoli základní design, umožňuje libovolný počet blogů být hostitelem organizace. Kdekoli od individuálního týmového webu po vydavatelské místo pro celou společnost a dokonce i veřejně přístupný web.

Vestavěná wiki poskytuje týmům prostor pro sdílení znalostí, brainstormingové nápady a budování centrální znalostní báze. Můžete také ukládat instruktážní příručky, vytvářet uživatelské příručky a dokumentovat denní informace.

Aktualizace týkající se probíhajících projektů v EU snadno spravovatelný a uživatelsky přívětivý formát lze také provést.

Sharepoint aplikace a rozšíření

Aplikace a rozšíření SharePoint

Obchod s aplikacemi a rozšířeními

Prohlédněte si a podívejte se, jaká rozšíření SharePoint jsou nabízena v obchodě Microsoft App Store.

Prostředí SharePoint zahrnuje aplikace a rozšíření pro vytváření plně přizpůsobené uživatelské prostředí. Jeden může zahrnovat další služby, jako je podpora pro úpravy kancelářských dokumentů, přidávání map, přizpůsobené vyhledávání a další. Můžeš nainstalovat aplikaci SharePoint z obchodu Microsoft App.

Přístupová práva a schvalovací procesy

Z hlediska souladu SharePoint umožňuje správcům sítí a týmů nastavit jedinečná přístupová práva a schvalovací procesy. To, na všech úrovních instalace, od globálního webu k jednotlivým souborům.

SharePoint také nabízí plná integrace s mnoha dalšími službami společnosti Microsoft, včetně Office365 a OneDrive for Business.

Sharepoint Klady a zápory

Výhody a nevýhody SharePoint

SharePoint nabízí podnikům mnoho výhod, včetně:

 • A jednoduchá instalace pokrýt většinu, ne-li všechny intranetové požadavky vaší společnosti
 • Vysoce citlivá podpora zákazníků, online a osobní školení a různé certifikace k dispozici pro uživatele a správce
 • Plná integrace s dalšími obchodními produkty společnosti Microsoft

Na druhé straně existují některé nevýhody, které je třeba vzít v úvahu před investováním do SharePoint.

Základní funkce

Mnoho funkce nabízejí pouze základní funkčnost nebo přizpůsobení. Pokud hledáte bohaté zkušenosti pouze v určitých oblastech pokrytých službou SharePoint, může být pro tento úkol k dispozici lepší řešení.

Nedostatek vizuálních funkcí

Přestože SharePoint nabízí řadu návrhů, všechny jsou zaměřeny především na podnikání. Nabízejí mnohem méně vizuálních funkcí pro jiný software CMS. I když je k dispozici mnoho služeb pro vytváření šablon stránek, mohou se pohybovat v ceně několik set až několik tisíc dolarů.

Složité nastavení a údržba

SharePoint může být složité nastavit a udržovat. Pokud plánujete spuštění služby SharePoint v celé své organizaci, musíte naplánovat zdroje IT potřebné k jeho správě

Intranetové funkce a alternativní řešení

Může být obtížné najít úroveň podpory a integrace s dalšími kancelářskými funkcemi, které poskytuje Microsoft SharePoint. K dispozici je řada alternativ, které mohou být pro vaše podnikání vhodnější.

Intranet služby Long Live Interact

Interakční intranet

Interact intranet se vyplatí určitě vyzkoušet.

Interact Intranet nebo Alfresco by mohla být lepší volbou z mnoha důvodů, případně i jiných konkurentů, kvůli:

 1. Styl a zařízení přátelské
 2. Náklady
 3. Správa obsahu
 4. Pestré plány
 5. Jednoduchost

Styl a zařízení přátelské

Je stylovější než SharePoint a byl postaven s ohledem na mobily. Je dodáván v různých plánech pro cloudovou i místní instalaci, ceny na základě počtu uživatelů, a pro podniky s patnácti nebo méně uživateli existuje dokonce bezplatný plán.

Náklady

Software, jehož cena se odhaduje na počtu uživatelů, může na vaši peněženku snadno a neočekávaně dopadnout – proveďte výzkum.

Správa obsahu

Alfresco - alternativa SharePoint

Alfresco je více než slušná alternativa, pokud se rozhodnete, že vám to lépe vyhovuje.

Pokud si nepřejete být svázán s velkou technologickou společností, Alfresco nabízí podobnou správu obsahu a služby spolupráce pro SharePoint. Toto je v open source balíčku.

Pestré plány

Alfresco zahrnuje správu dokumentů, systém správy shody pro správu vašich kritických záznamů. Interní i externí spolupráce je možná pomocí technologie cloudové synchronizace a podpory pro mobilní zařízení. Oni jsou k dispozici několik možností cen, v závislosti na velikosti a potřebách vaší firmy.

Jednoduchost

Na druhou stranu, pokud hledáte jen jednoduchý způsob spolupráce se svými spoluhráči pravděpodobně nebudete potřebovat full-on CMS. Dokumenty Google, OneDrive for Business nebo Box.com mohou fungovat dobře.

Jsou téměř zdarma, alternativně levné. Pokud chcete přidat místní web pro firemní zprávy, můžete nainstalovat vlastní web WordPress na interní server.

Způsoby instalace SharePoint na web hostitele

Instalační příručka serveru SharePoint

Microsoft Technet vysvětluje postupnou instalaci pro verzi SharePoint 2010.

Protože SharePoint je produkt společnosti Microsoft, nemělo by být překvapivé, že to potřebuje běžet na Microsoft OS. Vyžaduje jakoukoli verzi systému Windows Server a Microsoft SQL Server pro databáze.

Existují 3 hlavní způsoby, jak uvést web SharePoint do provozu.

Hostujte svůj vlastní server

To vám dává maximální flexibilita a možnost přidat vlastní kód, ale nedoporučuje se, protože se budete muset starat o údržbu a další časově náročné úkoly.

Najděte hostitele Windows s podporou SharePoint

Toto je obvykle nejlepší volba. Hostitelé uvedení na této stránce spadají do této kategorie. Kód na straně serveru je nastaven pro vás, stačí si do svého účtu nainstalovat službu SharePoint a jste nastaveni.

SharePoint může být hostován na sdílených serverech, VPS nebo dedikovaném serveru, záleží jen na počet zdrojů, které potřebujete.

Hostujte jej na Microsoft Azure

Microsoft Azure

Azure stojí za vyzkoušení, pokud budete mít pocit, že z jeho funkcí těžíte.

Azure je hostitelská platforma, která je součástí cloudových služeb společnosti Microsoft. Můžete jej použít pro hostování webu, testování, představování a vývoj SharePoint. Vy platit, jak jdete podle počtu použitých zdrojů, ale je to rozumná cena.

Azure je vyroben společností Microsoft, takže víte, že běží SharePoint bezchybně. Nevýhodou je, že musíte být docela technické, abyste ji mohli používat. Je to dobrá volba pro vývojáře, ale ne pro normální uživatele. Azure vám dává možnost použít skript Window PowerShell urychlit vývoj SharePoint.

Co je to farma SharePoint a potřebujete ji?

Farma SharePoint je jednoduše skupina serverů SharePoint Online v cloudu, který může spolu komunikovat. Mohou být použity k přidání redundance do vašeho systému nebo ke změně měřítka během rušných časů.

Typicky vy nepotřebují farmu s více servery. Pokud tak učiníte, bude vaše firma v místě, kde budete mít tým IT, který bude vědět, zda jej potřebujete a můžete jej nastavit.

Nejlepší Sharepoint hostitelé

Nejlepší poskytovatelé hostingu s SharePoint CMS

Protože většina hostitelů nabízí pouze hostování systému Linux, není při výběru hostování serveru SharePoint na výběr příliš mnoho hostitelů. Existuje však několik, a to jsou moje nejlepší 3.

Alentus

Alentus Hosting

SharePoint Hosting s Alentus.

Alentus je stabilním hostitelem webové aplikace SharePoint s dobrou cenou, i když je trochu zastaralý. Nabízejí balíčky speciálně zaměřené na SharePoint 2010. Na každém plánu získáte stejné funkce, ale cena, kterou zaplatíte, závisí na tom, kolik úložiště dokumentů, šířku pásma a e-mailové účty potřebujete..

Všechny plány jsou levné a poskytují spoustu hodnoty. Získáte bezplatné noční zálohy, SSL, integraci Office 2010 a nastavení. Také dostanete 24/7 podpora, a Alentus v současné době tvrdí, že mají 99,999% dostupnosti sítě Sledovat záznam.

Hostwinds

Hostwinds Hosting

SharePoint Hosting s Hostwindy.

Hostwinds je moderní, flexibilní a vysoce výkonný hostitel, který má plány podporující SharePoint. Nabízejí spravované i nespravované plány Windows VPS, kde si můžete vybrat z Windows Server 2008, 2012 nebo 2016, v závislosti na vaší verzi SharePoint.

Plány jsou relativně drahé ve srovnání s ostatními příspěvky zde. Jsou však velmi rychlé Zdarma je k dispozici diskový prostor SSD, a tuny šířky pásma. Plány VPS zahrnují: 99,999% záruka dostupnosti, a bezplatné noční zálohy.

A2 Hosting

A2 Hosting

SharePoint Hosting s hostingem A2.

Jako solidní hostitel, A2 Hosting nabízí volbu systému Windows Server 2012 nebo Linux jako operačního systému pro všechny plány (sdílené nebo VPS). Plány Windows fungují na Windows serveru 2012 a dodávají se s zdarma SSL certifikát a prostor SSD.

A2 Hosting se zaměřuje především na rychlost. Kromě SSD jsou některé plány vybaveny funkcí „turbo“, která ještě více urychlí váš server SharePoint. To také má 24/7 podpora pokud narazíte na nějaké problémy. Celkově je cena A2 Hosting rozumná a je dobrým prostředím mezi rozpočtem a výkonem.

Pár bodů na zapamatování

Co hledat ve službě SharePoint pro hostování:

 • Poměrně nejnovější operační systém Windows Server
 • Vysoká záruka dostupnosti (99,9% minimální)
 • Živá podpora dostupné během vaší pracovní doby.

Sharepoint FAQ

Často kladené otázky

Uživatelé musí být na místě nebo mohou přistupovat k SharePoint odkudkoli?

S tradiční instalací SharePoint budou vaši uživatelé obvykle musí být na místě nebo přístup k webu vaší společnosti prostřednictvím zabezpečeného připojení VPN. S aplikací SharePoint Online, což je verze nástroje hostovaná v cloudu, však uživatelé mohou přistupovat k souborům, týmovým webům a ke všem interním stránkám vaší společnosti odkudkoli.

To vše a zároveň umožňuje správci sítě udržovat kontrolu a nastavit příslušné požadavky na soulad pro vaši organizaci. SharePoint online lze také kombinovat s Office 365 a poskytnout tak zaměstnancům přístup k Exchange, Skype for Business a Office za příplatek.

Jaké typy aplikací mohou uživatelé přidat na svůj web?

Momentálně existuje stovky dostupných aplikací, vše najdete na webových stránkách společnosti Microsoft. Jsou roztříděny podle odvětví a aplikací.

Zahrnují a mix integračních nástrojů pro další produkty společnosti Microsoft, jako jsou Bing a OneNote, standardní doplňky, jako je vyhledávání Google a novinový zpravodaj, a obchodní aplikace jako DocuSign a řada CRM řešení.

Mohu pomocí serveru SharePoint vytvořit web pro veřejnost?

To záleží na verzi SharePoint, kterou používáte. Začátkem roku 2015 společnost Microsoft oznámila, že z webu SharePoint Online upouští funkci veřejných webových stránek. Místo toho budou navrhovat služby třetích stran, které se začlení do služby SharePoint Online a poskytnou bohatší webovou prezentaci.

Zákazníci používající SharePoint 2013 mohou stále vytvářet webové stránky zaměřené na veřejnost pomocí tohoto řešení hostovaného hostitelem. Nezapomeňte však, že SharePoint nabízí velmi základní možnosti webů zaměřených na veřejnost a před implementací jakéhokoli obsahu orientovaného na veřejnost vedle interního webu byste měli vždy zkontrolovat požadavky společnosti na dodržování předpisů..

Které verze serveru SharePoint jsou k dispozici?

Historicky byly k dispozici tři verze:

 • SharePoint Standard
 • SharePoint Enterprise
 • SharePoint Foundation (ukončeno)
 • SharePoint Online (součástí sady Office)

S vydáním SharePoint 2016 byla verze nadace ukončena. Stále ji můžete použít, pokud máte kopii ležet kolem, ale není tam žádná podpora. Vaše nejlepší možností je použít standardní verzi pro většinu případů nebo Enterprise, pokud chcete ještě více funkcí.

Další funkce v softwaru Niche Software

 • Hvězdička
 • Redmine
 • LimeSurvey
 • SHOUTcast

Často kladené dotazy na SharePoint

 • Co je SharePoint?

  SharePoint je podnikový webový aplikační rámec a platforma, která poskytuje služby správy obsahu, intranetu, správy projektů a správy dokumentů. SharePoint je vyvíjen a prodáván společností Microsoft.

 • Jaké operační systémy mohu použít pro hostování SharePoint?

  SharePoint je k dispozici pro Windows Server 2008 a Windows Server 2012. Nelze jej provozovat na hostování Linuxu.

 • Jaké webové servery jsou službou SharePoint podporovány?

  SharePoint pracuje s webovým serverem společnosti Microsoft IIS.

 • Kdo používá Microsoft SharePoint?

  SharePoint je primárně používán velkými a středními organizacemi, které potřebují Enterprise-computing.

 • Co dělá SharePoint?

  SharePoint poskytuje jednotnou platformu pro data a komunikaci velké organizace. Nabízí integraci do sady Microsoft Office a bohaté programovací rozhraní API pro vytváření obchodních aplikací.

 • Je služba SharePoint k dispozici zdarma?

  Ano. SharePoint Foundation je freewarová verze SharePoint. Nezahrnuje všechny dostupné funkce.

 • Musím hostovat SharePoint sám?

  Ne. Společnost Microsoft nabízí edici cloudových služeb SharePoint jako součást své předplacené služby Office 360. Mnoho dodavatelů třetích stran navíc poskytuje spravované cloudové hostovací plány SharePoint.

 • Co je intranetový portál SharePoint?

  Intranet je interní internet. To znamená, že jde o síť webů nebo aplikací, které fungují jako internet, ale všechny jsou ovládány a přístupné pouze pro jednu skupinu lidí. SharePoint poskytuje nástroje pro vytváření intranetových portálů (volně, „portál“ je intranetový ekvivalent „webu“ na větším internetu), který lze použít pro řadu obchodních potřeb. Mezi běžné aplikace pro intranetové portály, které jsou podporovány službou SharePoint, patří poskytování přístupu k podnikovým datům, vytváření systémů správy znalostí a zpracování dat o vztazích se zákazníky.

 • Poskytuje SharePoint funkce správy dokumentů?

  Ano. SharePoint může spravovat elektronické dokumenty a obrázky papírových dokumentů. Je obzvláště zběhlý při zpracování dokumentů vytvořených v Microsoft Office a může poskytovat vyhledávací nástroje pro vyhledávání dokumentů na základě obsahu, nejen metadat. SharePoint má také funkce řízení verzí, které vám umožní sledovat změny dokumentů a zobrazit dřívější verzi dokumentů.

 • Jaké druhy veřejných webů jsou k dispozici v SharePoint?

  SharePoint lze použít k vytváření extranetových portálů a veřejných webů. Extranetové portály jsou zabezpečené weby dostupné třetím stranám (prodejcům, zákazníkům), které je třeba specifikovat, a omezený přístup k podnikovým datům. SharePoint může také zpřístupnit jakákoli ze svých dat nebo funkcí na veřejných webových stránkách. To poskytuje velmi robustní formu správy obsahu.

 • Jaké vývojové nástroje nabízí SharePoint?

  SharePoint lze použít jako rámec pro vývoj webových aplikací. Je postaven na vrcholu ASP.net a nabízí veškerou funkčnost této platformy, spolu s API a knihovnami pro přístup k libovolným datovým typům spravovaným SharePointem a jejich publikováním v řadě formátů, veřejně nebo interně.

 • Co je Microsoft SharePoint Designer?

  SharePoint Designer je editor HTML založený na grafickém uživatelském rozhraní a tvůrce webových stránek pro vytváření webů SharePoint. To může být použito non-programátory k publikování webů, stejně jako intranetové a extranetové portály. Je velmi podobný Microsoft Frontpage a Expression Web.

 • Jak funguje Microsoft SharePoint?

  SharePoint spravuje data pomocí konceptů seznamů a knihoven. Seznam je kolekce položek, zhruba analogická s databázovou tabulkou. Při vytváření seznamů určuje datový model kolekce správce nebo vývojář. Položky mohou být přidány do seznamů prostřednictvím řady nástrojů vestavěných do SharePoint (jako jsou online formuláře) nebo pomocí zakázkových funkcí (jako je integrace do webové služby třetích stran). Knihovny jsou podobné seznamům, kromě toho, že každá položka je kromě souboru (meta) také souborem. Seznamy mohou zahrnovat různé styly pohledu nebo různé způsoby prezentace dat. Pohledy lze také vytvořit tak, aby „rozdrtily“ několik různých seznamů a vytvořily kombinované pohledy. Lze vytvořit weby (ať už webové stránky nebo portály), které poskytují přístup k určitým pohledům, seznamům a knihovnám. SharePoint také obsahuje velké množství nástrojů pro manipulaci s daty pro zpracování dat obsažených v seznamech a knihovnách. Další nástroje lze napsat jako pluginy.

 • Jaký typ dat lze spravovat v SharePoint?

  Lze spravovat jakýkoli typ dat. Chcete-li získat představu o typech dat obvykle zpracovávaných v nasazení SharePoint, zvažte vestavěný seznam a definice knihoven: Oznámení, Blogy, Kontakty, Diskusní fóra, Knihovny dokumentů, Externí obsah, Stránky, Průzkumy a Úkoly.

 • Jak se SharePoint integruje s Microsoft Office?

  Nejběžnějším bodem integrace je rychlé a snadné přesouvání dat mezi aplikacemi SharePoint a Office. Například dokument v knihovně SharePoint lze snadno otevřít do Office jediným kliknutím. Podobně lze dokument vytvořený v aplikaci Word uložit přímo do služby SharePoint, čímž je zpřístupní ostatním uživatelům organizace. Seznamy založené na kontaktech nebo událostech lze automaticky synchronizovat s aplikací Outlook.

 • Lze SharePoint použít k vytvoření wiki?

  Ano. Stránky SharePoint lze vytvářet v různých formátech a jedním z těchto formátů je wiki stránka, která umožňuje rychlé a poloveřejné úpravy. Úpravy stránek wiki se provádí v grafickém uživatelském rozhraní, které odráží známé prostředí WYSIWYG v sadě Microsoft Office.

 • Existují nějaké jiné alternativy k systému SharePoint než Windows?

  Ano i ne. K dispozici je mnoho platforem pro správu dat na úrovni podniku. Některé z nejlepších jsou Open Source: Alfresco, Nuxeo a eXo Platform jsou dobré možnosti. Vzhledem k převahě aplikace Microsoft Office pro běžné obchodní úkoly však není často možné, aby stávající podnik implementoval systém ERP bez úzké integrace do této platformy. Microsoft SharePoint je jedinou možností, pokud potřebujete rozsáhlou integraci s aplikací Office.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map