Nejlepší hosting Red Hat: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte Red Hat Hosting

Red Hat Enterprise Linux (RHEL), vytvořený pro komerční zákazníky, je ideálním operačním systémem pro podniky, které potřebují výkonný výkon a zabezpečení na vojenské úrovni. Potřebujete hosta, který je rychlý a bezpečný.


Pokud chcete používat RHEL na vašem VPS nebo dedikovaném serveru, musíte zkontrolovat, zda potenciální hostitelé nabízejí RHEL, nebo vám umožní instalaci. Hostingové plány budou potřebovat alespoň 1 GB RAM. Hledejte plány, které přicházejí s rychlými, škálovatelnými databázovými servery. Zkontrolujte provoz a monitorování serveru.

Zde je 5 nejlepších hostitelů pro hosting Red Hat, podle odborné analýzy:

 1. Síťová řešení
  – Red Hat VPS hosting
 2. UK2.net
 3. JumpLine.com
 4. JaguarPC
 5. StartLogic

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro Red Hat?

Vybrali jsme hostitele, kteří nabízejí výběr distribuce Linuxu. Dále jsme ty užší seznamy se spoustou šířky pásma, místa na disku a funkce zabezpečení.

Tento seznam jsme porovnali s naší databází nezávislých hodnocení zákazníků a vybrali jsme hostitele s nejvyššími hodnoceními.

Red Hat Hosting

Co je Red Hat?

Co se naučíte

Dozvíte se o Red Hat Enterprise Linux a jeho použití při webhostingu

Porovnejte hosting Red Hat

Co je Red Hat?

Red Hat Enterprise Linux je jednou z nejpopulárnějších verzí operačního systému Linux.

Tento vlajkový produkt společnosti Red Hat se často používá jako základní operační systém pro hostingové balíčky založené na Linuxu. Přináší škálovatelné zabezpečení a podporu sdílených, virtuálních a dedikovaných serverů.

Výběr operačního systému pro váš hosting založený na Linuxu

Při výběru webhostingového plánu je jednou z možností, jak zvážit, jaký operační systém bude váš server spuštěn.

Možnosti hostování systému Linux

Pokud pro svůj web vyberete hostingový balíček založený na Linuxu, narazíte na celou řadu možností, pokud jde o dostupnou šířku pásma, výpočetní výkon a kapacitu úložiště. Můžete mít také výběr operačního systému (OS) pro váš server.

Linux Distros

Existuje mnoho různých linuxových distribucí, z nichž si můžete vybrat, a rozhodnutí, která z nich je pro provoz vašeho serveru Linux nejlepší, může být zmatená..

Všechny servery založené na Linuxu obsahují některé verze linuxového jádra Linuse Torvalda (samo odvozené od systému Unix) spolu s podpůrnými programy.

Většina distribucí sdílí mnoho běžných funkcí, ale některé jsou optimalizovány speciálně pro provoz serverů, zatímco jiné mohou být vhodnější pro osobní počítače.

Pokud jde o výběr distribuce Linuxu speciálně pro váš server, jednou z nejpopulárnějších verzí operačního systému je Red Hat Enterprise Linux.

Co je zvláštního na Red Hat Enterprise Linux?

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) se odlišuje od mnoha jiných verzí Linuxu je určen výhradně pro komerční trh RHEL vyvinula americká softwarová společnost Red Hat, Inc., která je největším firemním přispěvatelem do systému Linux.

RHEL je nejlepší volbou pro servery na podnikové úrovni, které potřebují stabilní operační systém pro provozování výkonného a náročného softwaru.

RHEL Server

Red Hat nabízí mnoho variant RHEL, ale verze Red Hat Enterprise Linux navržená pro provoz Webu a dalších serverů se nazývá RHEL Server.

RHEL Server je optimalizován pro vysoce efektivní správu prostředků, podporu a kontrolu webových aplikací a vysokou bezpečnost.

Tyto funkce jsou klíčem k vytváření a podpoře sdílených, virtuálních a vyhrazených hostingových platforem pro zákazníky všech typů.

Stejně jako jiné verze Linuxu, RHEL je často používán v LAMP konfiguraci (Linux, Apache Web server, správa databází MySQL a podpora skriptování PHP HyperText Preprocessor (PHP)).

Tato konfigurace tvoří páteř mnoha webových serverů a umožňuje podporu celé řady dalších aplikací a obsahu.

Licencování RHEL

RHEL je open-source, ale vyžaduje zakoupení licence. Protože je však zdrojový kód volně k dispozici, jsou k dispozici odvození RHEL od třetích stran distribuované s materiálem chráněným ochrannou známkou Red Hat. CentOS je jednou z nejpopulárnějších derivátů RHEL.

Vlastnosti
RHEL
CentOS
LicenceProprietárníOpen-source
NákladyZaplacenoVolný, uvolnit

Samotný RHEL může vyžadovat licenci, ale další populární odrůdy (včetně CentOS, které jsou odvozeny od jádra Red Hat Linux) jsou navrženy tak, aby poskytovaly 100% kompatibilitu s RHEL a identickou funkčnost s RHEL – bez nutnosti nákupu softwaru nebo licence.

Ve skutečnosti jsou CentOS a RHEL často nalezeny jako vedle sebe nebo dokonce kombinované možnosti operačního systému Linux pro hostingové balíčky (zejména cloudové virtualizované hostingové balíčky, které čerpají současně z více systémů).

Red Hat: Je to pro vás to pravé?

Je RHEL Hosting pro vás to pravé?

Webový hostitel se serverem RHEL může být pro vás tím pravým, pokud…

 • Provozujete server na úrovni organizace
 • Musíte spustit balíček podnikového softwaru, který vyžaduje RHEL
 • Používáte hardware jiných výrobců než Intel
 • Potřebujete zákaznickou podporu společnosti Red Hat
 • Hledáte vybudování veřejného nebo soukromého cloudu

Zatížení na úrovni organizace

RHEL je de-facto standard pro komerční nasazení Linuxu.

Je to dobrá volba, pokud chcete hostit zatížení na podnikové úrovni, protože mnoho správců je s ním obeznámeno.

Enterprise Software

Většina aplikací pro Linux je open-source.

Co málo patentovaných aplikací existuje, je navrženo pro Red Hat. Díky tomu je dobrá volba, pokud potřebujete takovou aplikaci.

Na druhou stranu můžete zvážit jinou možnost, například CentOS.

Pokud raději řešíte technické problémy a podporu sami a nepotřebujete odbornou podporu, měli byste hledat jinde.

Pravděpodobně byste se také měli rozhodnout pro CentOS, pokud si ceníte stability a spolehlivosti před udržováním nejnovějšího vývoje softwaru.

Hardware jiný než Intel

Zatímco procesory Intel stále vládnou na serverech, Red Hat je jedním z mála komerčních linuxových distribucí podporujících alternativní architektury.

RHEL je k dispozici pro architekturu POWER společnosti IBM a mainframy Z Systems.

Výhody hostingového prostředí Red Hat Linux

Distribuce Red Hat Openshift Linux je plnohodnotnou podnikovou platformou. Existuje několik variant navržených tak, aby vyhovovaly různým komerčním potřebám.

Distribuovaný server nabízí snadno spravovatelný operační systém, který lze nasadit v celé řadě serverových prostředí.

Open source povaha Red Hat Linux také umožňuje provádět změny, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.

Důvody pro výběr RHEL

 1. Zvýšená podpora Windows
 2. Jednodušší nasazení a proces instalace
 3. Red Hat Linux je určen pro podnikání
 4. Jsou podporovány Linuxové kontejnery a Docker
 5. Je čistší a má menší rozměry
 6. Nabízí zabezpečení na vojenské úrovni a síťové brány firewall, aby se zabránilo narušení dat a dalším narušení.

Zvýšená podpora Windows

Podpora systému Windows se zvýšila s Red Hat Linux. Použití virtualizace ke spuštění serveru Windows je mnohem lépe podporováno.

RHEL dělá velký krok vpřed s téměř úplnou kompatibilitou se systémem Windows. Navíc může být nasazen jako hostující operační systém ve veřejných oblacích a hypervizorech, aby jeho použití dále rozšířil.

Zjednodušení procesu nasazení a instalace

Proces nasazení a instalace je také mnohem čistší a jednodušší, bez ohledu na nainstalovaný software nebo cíl.

Navrženo pro podnikání

Red Hat Linux je určen pro podnikání. Existuje několik základních prostředí, z nichž si můžete vybrat, včetně infrastrukturního serveru, souborového a tiskového serveru, základního webového serveru a hostitele virtualizace.

Díky tomu je mnohem snazší spravovat širokou škálu instalací a prostředí.

Kontejnery / dokovací stanice

Podporovány jsou také kontejnery systému Linux a Docker. To pomáhá k další izolaci pracovního vytížení a usnadňuje nasazení různých typů virtualizace.

Menší stopa

Je čistší a má menší rozměry, což znamená, že můžete snížit podporu a celkovou údržbu a navíc dodávat aplikace mnohem rychleji.

Navíc je neuvěřitelně snadné škálovat pomocí kontejnerů Linux, které vám umožňují zabalit aplikace.

Vojenská bezpečnost

RHEL nabízí zabezpečení na vojenské úrovni a síťové brány firewall, které zabraňují vniknutí dat a jiným narušením

RHEL pro vývoj webových aplikací

Vývoj webových aplikací RHEL

Pokud hledáte řešení pro vývoj a hostování vlastních webových aplikací v cloudu, možná budete chtít zvážit OpenShift by Red Hat, který je postaven na základech RHEL.

Red Hat Openshift

Online verze OpenShift poskytuje vývojářům příležitost vyzkoušet platformu jako službu (PaaS) bez nutnosti instalace, zatímco verze Enterprise vám umožňuje spustit OpenShift ve vašich vlastních datových centrech nebo soukromém cloudu.

Vývojové prostředí OpenShift

Ve výchozím nastavení OpenShift podporuje vývoj v Ruby, Pythonu, PHP, Perlu a Java a možnost přidat libovolný jazyk, který si vyberete.

Pomocí OpenShift je snadné zefektivnit procesy vývoje, testování a nasazení aplikací a zároveň snížit množství času stráveného na monitorovacích a provozních pracích.

Zaměřuje se na umožnění vývojářům rychle uvolňovat aplikace s dostupnými funkcemi, jako je klonování aplikací, podpora verzí a automatické škálování.

Výběr webhostingového plánu RHEL

Výběr hostitele RHEL

Protože již byl zakoupen pro server, RHEL obvykle nepřispěje k vašim měsíčním poplatkům za hostování.

V závislosti na vybraném balíčku (včetně některých vyhrazených hostingových balíčků, které vám umožňují zakoupit a nainstalovat vlastní operační systém pro maximální konfigurovatelnost a kontrolu), možná budete muset zakoupit předplatné nebo jinou licenci, abyste mohli používat RHEL na svém webovém serveru..

Před podepsáním na tečkované čáře se obraťte na svého hostitele.

Red Hat Klady a zápory

Co hledat v hostingovém plánu Linuxu Red Hat?

I když je RHEL již na serveru nainstalován, možná budete chtít zakoupit vlastní verzi softwaru, i když pouze pro přístup k vyhrazenému personálu podpory Linuxu.

To, zda je již nainstalováno, závisí na vybraném hostitelském prostředí. S vyhrazeným hostitelem můžete mít prázdnou tabulku, která vám dává svobodu instalace vlastního operačního systému.

U ostatních spravovaných hostitelů Linuxu může již existovat operační systém a budete muset požádat o instalaci RHEL.

Jak již bylo řečeno, existují některé funkce, které byste chtěli hledat na vašem Linuxovém serveru.

 • Výběr distribuce Linuxu
 • Databázové servery Oracle, MySQL nebo PostreSQL
 • Paměť (minimálně 1 GB RAM)
 • Sledování provozu a serveru
 • Bezpečnostní funkce: skenování virů a malwaru, brány firewall serveru

Nejlepší tři hostitelé Red Hat

My Choices: Top Three Red Hat Enterprise Linux Hosts

Red Hat Enterprise Linux je široce podporován v odvětví webhostingu, ale existuje několik hostitelů, kteří vynikají podporou RHEL.

StartLogic

Startlogic

Pokud hledáte plán VPS, který vám nabízí úplnou kontrolu nad prostředím serveru, zvažte plán VPS StartLogic.

Tento plán nabízí výběr operačního systému Linux, který chcete nainstalovat, spolu s velkým množstvím místa na disku a šířkou pásma.

Navíc je vybaven dalšími funkcemi, jako je podpora MySQL 5 a Perl, až deset hostovaných domén a správce souborů a FTP přístup.

Síťová řešení

Síťová řešení

Network Solutions nabízí zcela přizpůsobitelný plán VPS, který je skvělou volbou pro vaše nastavení Linux Red Hat.

S úplným přístupem root budete mít úplnou kontrolu nad svými aplikacemi a výběrem OS, včetně Linuxu. Získáte také vysoce výkonné funkce, jako je 1 GB zaručené paměti RAM, flexibilní úložný prostor a funkce virtualizace serverů.

Tento plán lze přizpůsobit vašim konkrétním specifikacím a získáte přístup root, takže můžete podle potřeby přizpůsobit prostředí svého serveru. Navíc je toto serverové prostředí vybaveno nepřetržitým monitorováním sítě a výkonu, aby bylo zajištěno, že z vašeho serveru získáte maximum.

Brinkster

Brinkster

A konečně, pokud chcete menší sdílené hostingové prostředí, pak Brinkster je skvělá volba.

Linuxový sdílený hostingový plán zahrnuje Red Hat a je také vybaven dalšími funkcemi, jako jsou denní zálohy dat, síťový firewall, přístup k FTP a 100% záruka dostupnosti sítě. Je to zdaleka nejlevnější možnost z hostitelů zvýrazněných zde.

Úzce související funkce

 • CentOS
 • Debian
 • Fedora
 • Ubuntu
 • CloudLinux

Red Hat Často kladené otázky

 • Co je Red Hat Enterprise Linux (RHEL)?

  Red Hat Enterprise Linux je distribuce zaměřená na komerční uživatele na podnikové úrovni.

 • Proč bych měl používat Red Hat?

  Obchodní model společnosti Red Hat se točí spíše kolem podpory než jednorázových nákupů softwaru, což by mohlo pro některé organizace znamenat větší smysl.

  Přestože Red Hat Enterprise Linux (RHEL) je někdy nabízen jako „bezplatná alternativa“ – musíte mít na paměti, že má jednoduše jiný obchodní model..

 • Jak se Red Hat liší od alternativ, jako jsou Fedora a CentOS?

  Fedora je řízena komunitou a zdarma, zatímco Red Hat je komerční verze, která generuje výnosy prostřednictvím dlouhodobé podpory.

  CentOS je také založen na vydáních Red Hat, ale je to komunitní projekt, a proto je zdarma. Neexistuje však odborná podpora, i když CentOS má velkou a dynamickou komunitu.

 • Bude hosting Red Hat stát mě navíc? Budu muset zaplatit za další funkce?

  Red Hat je komerční verze, takže pokud potřebujete samostatnou licenci nebo předplatné, budete muset zaplatit. U sdílených hostingových plánů použijete hostův Red Hat, takže se nemusíte starat o placení – alespoň přímo.

 • Kolik lidí používá Red Hat?

  Red Hat dominuje na placeném trhu Linux. Výzkum naznačuje, že ovládá dvě třetiny podílu na trhu. Na podnikovém trhu stále dominuje společnost Microsoft, ale Red Hat Enterprise Linux má dvojnásobný podíl na všech ostatních distribucích Linuxu.

 • Není to v zásadě totéž jako RHEL?

  V některých ohledech. CentOS je skutečně založen na kódu Red Hat, ale existuje několik významných rozdílů. RHEL je certifikován vládami a může být nasazen na více produktů. Vzhledem k tomu, že se jedná o komerční produkt, má na rozdíl od CentOS také profesionální podporu.

 • Mohu použít cPanel v Red Hat Enterprise Linux? A co alternativní ovládací panely?

  Ano. Na serverech RHEL můžete používat cPanel a WHM, pokud splňují přípustně konzervativní hardwarové požadavky. Většina hlavních ovládacích panelů by neměla mít potíže s prací v prostředí Red Hat.

 • Jaké programovací jazyky jsou na RHEL podporovány?

  Protože se zabýváte prostředím Linuxu, specifické jazyky systému Microsoft Windows nejsou podporovány. RHEL však podporuje prakticky všechny běžné programovací a skriptovací jazyky, které mohou běžet na Linuxu, včetně gcc / g ++, Lisp, Ruby, PHP, Perl, Python a mnoha dalších.

 • Existují nějaké nevýhody pro spuštění Red Hat Enterprise Linux?

  Ve srovnání s jinými distribucemi Linuxu neexistují zjevné nevýhody, přinejmenším ne z technického hlediska.

  RHEL je komerční vydání, takže za privilegium budete muset zaplatit. Pokud se s CentOS cítíte dobře a nemáte pocit, že potřebujete špičkovou podporu a nejnovější verze softwaru, můžete jej použít (nebo některou z mnoha alternativ).

  Opět to vše záleží na vašich potřebách a dovednostech.

 • Jak dobrá je podpora Red Hat?

  Jen málokdo by zpochybnil, že Red Hat nabízí nejlepší podporu v Linuxovém vesmíru, ale zda skutečně potřebujete tuto úroveň podpory, je další otázka.

  Pokud jste v tomto oboru nová a máte omezený rozpočet, výhody podpory Red Hat by mohly být vyváženy náklady. Záleží také na vaší dovednosti.

 • Používá se Red Hat pro webhosting?

  Red Hat je v oboru široce používán, zejména hostiteli specializujícími se na podnikový hosting.

 • Jak nainstaluji Red Hat na svůj server?

  Záleží na tom, jaký server máte. Pokud máte zájem o sdílený hostingový plán, nemůžete změnit operační systém a musíte se držet operačního systému poskytovaného hostitelem. Toto omezení může nastat iu VPS hostingu.

  Pokud však nastavujete vlastní server nebo instalujete RHEL na vyhrazený hardware, je k dispozici online komplexní dokumentace a návody. Pokud se jedná o problém, obraťte se na svou hostitelskou společnost.

 • A co podpora společnosti Microsoft? Co když potřebuji MS SQL nebo MS Access?

  Red Hat nemůže podporovat patentované technologie, standardy a jazyky společnosti Microsoft. V případě, že bezpodmínečně potřebujete služby společnosti Microsoft, nemáte jinou možnost než získat server Windows.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map