Nejlepší hosting Plesk: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte Plesk Hosting

Ovládací panel Plesk může pracovat na webovém serveru Linux nebo Windows. Pokud jste zvyklí na Plesk a dáváte přednost před jinými hostitelskými dashboardy, přečtěte si, abyste zjistili, jaké další funkce budete chtít a naše nejlepší tipy pro webhosting Plesk.


Někteří poskytovatelé hostingu nabízejí Plesk pouze na serverech Windows, ale můžete se zeptat, zda je k dispozici pro instalaci na serverech Linux. Potvrďte také, že Plesk přichází s doplňky, jako jsou Power Pack a Kaspersky antivirus, aby maximalizoval svůj potenciál.

Později v tomto příspěvku budeme mít podrobnosti o našich oblíbených hostitelích webu, ale zde je ukázka pěti nejlepších hostitelů Plesku:

 1. HostGator
  – Funkce Plesk na hostování Windows plánů
 2. Pojď tati
 3. LiquidWeb
 4. Knownhost

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro Plesk?

Naší prací je psaní odborných recenzí pro více než 380 poskytovatelů hostingu, které pokrývají více než 1 500 hostovacích plánů – takže víme, webhosting. Vybrali jsme hostitele, kteří nabízejí Plesk, spolu s několika skvělými doplňky a poté je zkontrolovali s naší rozsáhlou databází tisíců skutečných zákaznických recenzí. Takto jsme přišli s našimi 10 nejlepšími hostiteli pro Plesk.

Co je Plesk Hosting?

Hostingové společnosti prodávají své balíčky na základě výkonu a zdrojů. Ale pro mnoho zákazníků, nabízený ovládací panel je kritickým faktorem.

Plesk je jedním z nejběžnějších značkových ovládacích panelů, se kterými se setkáte při nakupování nového hostitele.

Plesk je zkrácený název pro Parallels Plesk Panel, ovládací panel používaný při webhostingu. Nabízí hostům přátelské grafické rozhraní, které usnadňuje správu webových stránek pro začínající uživatele.

Způsob, jakým je navržen, také usnadňuje webhosting. To dodalo Pleskovi dlouhou životnost i mezi prodejci.

Historie Pleska

Plesk byl původně vyvinut společností se stejným názvem v roce 2001, než byl prodán společnosti SWsoft, která byla následně prodána Parallels, výrobci virtualizačního softwaru. V roce 2015 byl Plesk spřádán do své vlastní entity.

Když se mluví o cPanelu, často se objeví jméno Plesk, což není žádným překvapením. Pokryjeme soutěž dále na stránce!

Rozhraní ovládacího panelu se v posledních letech výrazně zlepšila, čímž se zvýšila konkurence.

Verze Plesk a podpora platformy

Podpora PleskPlesk podporuje Ruby on Rails, Apache a Tomcat.

Existují verze Plesku pro různé distribuce Linuxu (včetně Red Hat, Debian a Ubuntu) a různé verze Windows Serveru. Podporuje také platformy jako Ruby on Rails, Apache, Tomcat a další.

Všimněte si, že různé verze platformy Plesk specifické pro platformu nejsou úplně stejné, ačkoli uživatelé jedné by měli mít možnost používat druhou bez problémů.

Proč ovládací panel?

Váš web je možné spravovat pomocí příkazového řádku přes SSH. I když to funguje, může to být únavné pro nové uživatele a je to ruční proces.

Software ovládacího panelu, jako je Plesk, usnadňuje správu webových stránek pomocí grafického rozhraní.

Ještě horší je, že mnoho hostingových plánů, zejména sdílené hostingové plány, vůbec nezahrnují přístup SSH. I pro zkušené uživatele vyžaduje správa serverů pomocí příkazového řádku zapamatování příkazů.

Uživatelsky přívětivý řídicí panel

Ovládací panel PleskSpíše zjednodušující palubní deska Plesku.

Pokud nevíte, jaký je příkaz pro daný úkol, nebudete to schopni udělat. S webovým rozhraním uvidíte všechny možnosti na první pohled.

To znamená, že budete muset svůj web často spravovat prostřednictvím ovládacího panelu. Pro menší týmy, které nemají dostatečné znalosti o vývoji, mohou snadno použitelné řídicí panely zachránit život a čas.

Plesk Vlastnosti

Plesk vs soutěž – 6 funkcí, na které si musíte dát pozor

Na hostování Linuxu, Hlavním konkurentem společnosti Plesk je cPanel. Na Windows, Plesku soupeři zahrnují DirectAdmin a některé menší, méně známé aplikace.

Všichni mají své vlastní vtípky. Někteří hostitelé vyvinuli vlastní ovládací panely jedinečné pro jejich vlastní hostingové balíčky.

Osobní preference ovládacích panelů

Hlavní konkurent společnosti PleskcPanel je bezpochyby největším soupeřem Plesku. Toto je srovnatelná přístrojová deska.

Cloud hosting navíc často volá z zakázkové platformy. Často se ptáme, zda je Plesk nebo cPanel „lepší“.

Po pravdě řečeno, oba jsou velmi schopní, i když zcela odlišní. Volba přichází až na osobní preference, do určité míry.

Oba podporují běžné softwarové balíčky a skripty, například WordPress. Výhodou Plesku je, že je modulární, což znamená, že je snadno se rozšiřuje. Existuje však několik upozornění:

 • Migrující hostitelé;
 • Export a import dat;
 • Zálohy;
 • Práce offline;
 • Navigace;
 • Typ serveru.

Migrace hostitelů

Přesouvání hostitelů není v nejlepším případě jednoduché a může být velmi problematické, pokud se nebudete držet stejného ovládacího panelu.

Pokud plánujete růst svého webu a možná se budete muset v budoucnu přestěhovat, je nejlepší jít se značkovým panelem, jako je Plesk, takže nemusíte se učit všechno od nuly.

Export a import dat

Data Plesk nelze exportovat a importovat do cPanelu nebo naopak. To by se mohlo stát obtížné migrovat data z jednoho účtu do druhého nebo z jednoho hostitele na druhého.

Zálohy

Backup Manager od PleskPlesk má elegantní správce záloh se spoustou snadno použitelných možností.

Podobně nelze exportovat zálohy z Plesku do žádného jiného nástroje. To by mohl být problém, pokud migrujete na jiného hostitele a nemají podporu Plesk.

Mnoho hostitelů však podporuje oba Plesky, i když nejsou kompatibilní.

Práce offline

Plesk je online a funkční, pouze pokud je váš webový server také plně funkční. Pokud se něco pokazí a váš web se pokazí, Plesk přestane fungovat. To znamená, že to může být obtížné získat zpět z katastrofy bez pomoci vašeho hostitele.

Navigace

cPanel je pro začátečníka zřejmě snazší navigace, protože všechny možnosti jsou dostupné jediným kliknutím na domovské stránce. Říká, že Plesk má také uklizené uživatelské rozhraní.

Typ serveru

Plesk je zaměřen na sdílený hosting, ale je to může běžet na vyhrazených serverech také. cPanel a WHM nabízejí podobnou schopnost spravovat dedikované servery.

Konečně, volba mezi Pleskem a cPanelem, stejně jako u mnoha věcí v technologii, přichází na záležitost vkusu. Je to jako volba mezi Macem a PC.

Obě dělají podobné věci, ale některé úkoly vynikají lépe než jiné a může být obtížné přejít z jednoho na druhý.

Plesk pro prodejce

Plesk pro prodejce

Mezi Pleskem a cPanelem je jeden velký rozdíl, a to je stránka správy serveru. Pokud klientům prodáte webový prostor, mohlo by to změnit.

cPanel je věnován správě jednotlivých webů a je nainstalován se samostatnou aplikací pro správu účtů – WHM.

Snadnější správa s Pleskem

V Plesku jsou tyto dvě funkce integrovány do stejného rozhraní založeného na prohlížeči. To usnadňuje rychlou správu serveru společně s jednotlivými účty.

Pro běžné uživatele cPanel však může být tento kombinovaný systém matoucí, i když má mnohem větší význam „na papíře“..

I tak jsou definitivní výhody dalšího prodeje, tak proč to neudělat s Pleskem – tady jsou:

Podpěra, podporaNástrojeSpolehlivostŘízeníÚčty
Prodej s Pleskem:Prodejní společnosti vám poskytují podporuRedukce času a eliminace manuální administraceSledujte dobu provozu a dobu odezvyRozdělte zdroje podle svých představ v závislosti na nabízených plánechAktualizovatelný účet pro zvýšení zdrojů

Extra výnosy díky možnostem

Extra službyProdejci mají neuvěřitelnou možnost přidat další služby a generovat vyšší příjmy.

Plesk má také možnost nabízející software a skripty na prodej. To může prodejcům pomoci při zavádění další příjem spolu s cenou jejich hostingových plánů, což by jim mohlo pomoci zvýšit příjmy a nabídnout profesionálnější služby.

Plesk může také pomoci automatizovat fakturaci pro své zákazníky pomocí balíčků, jako je Plesk Billing. Tento balíček obsahuje různé běžné operace:

 • Registrace domény
 • Digitální certifikáty
 • Sdílený webhosting

S fakturací Plesk je snadné prodávat webhosting s vaší vlastní značkou.

5 faktorů při výběru webhostingu s Pleskem

Pokud jste na trhu pro poskytovatele webhostingu, budete se dívat nejen na ovládací panel. Uvidíte věci jako cena, servis a technická podpora pro web hosting jako celek.

Přesto je důležité je nést 5 faktorů pro usnadnění vaší práce:

 1. Aktualizace
 2. Správa a podpora
 3. Rozšíření
 4. Druh hostování
 5. Typ serveru

Aktualizace

Je důležité to vědět jak často Plesk aktualizuje své stávající verze. Kromě toho je užitečné vědět, jak často jsou zcela nové verze vydávány pro veřejné použití. Buďte opatrní vůči verzi Beta.

Správa a podpora

Zeptejte se sami sebe na schopnost vašeho týmu spravovat váš web nebo projekt. Kolik spoléháte na podporu vašeho hostitele s Pleskem? Někteří hostitelé poskytují výrazně více podpory s ovládacími panely více než ostatní.

webhostingový kupón

Hledáte skvělou nabídku na hostování Plesku?
A2 Hosting získala skóre 1 v našich nedávných testech rychlosti a výkonu. Jejich plány Windows přicházejí s Pleskem a neomezeným úložištěm. Použijte tento speciální odkaz na slevu
ušetřit až 50% na těchto plánech.

Rozšíření

Plesk ExtensionsWeb Plesku obsahuje seznam nejnovějších a nejoblíbenějších rozšíření.

S ovládacím panelem nikdy nemůžete mít dostatek rozšíření. Poskytuje váš vybraný hostitel rozšíření a nástroje Plesk? Některé případy použití by mohly být šifrování, Ochrana DDoS nebo tvůrci webových stránek.

Druh hostování

Rozhodnout se pro balíček a uvědomit si neschopnost upgradovat je děsivé. Ujistěte se, že váš hostitel podporuje Plesk v každém hostitelském plánu, na který se můžete spolehnout.

Typ serveru

Budete běžet na Hostitel Linux nebo Windows? Servery Windows existují, ale podpora Linuxu je v tomto odvětví rozšířena.

Předinstalace Plesku

Ovládací panel je hezký, ale pravděpodobně nebude na začátku seznamu funkcí vašeho hostitele webu. Někteří lidé možná dávají přednost cPanelu, ale výběr ovládacího panelu bude pravděpodobně diktován službou, kterou provozujete.

Sdílený plán hostování může mít na výběr, který upřednostňují, ať už Plesk nebo cPanel, který nebudete moci změnit, pokud na vyhrazeném serveru nemáte přístup rootem.

Stále, mít Předinstalovaný Plesk je mnohem pohodlnější než si ji kupujete a instalujete sami.

Nejlepší hostitelé Plesk

3 nejlepší hostitelé s ovládacími panely Plesk

Plesk je dobře podporován v odvětví webhostingu, takže byste neměli mít příliš velké potíže s hledáním hostitele, který jej nabízí..

Uvidíte další věci, jako jsou ceny, funkce a podpora. Ovládací panel je jen malou částí vašeho hostingu.

A2 Hosting

A2 Hosting

Plesk s A2 hostingem.

A2 Hosting zpřístupňuje Plesk prostřednictvím svých hostingových plánů Windows
.

Oblíbená rozšíření můžete instalovat pomocí Plesku, včetně WordPress a MySQL.

Plány začínají na 4,50 $ měsíčně. Všechny jejich plány mají neomezené úložiště.

LiquidWeb

LiquidWeb Hosting

Plesk s LiquidWebem.

Liquid Web je hostitel, který nabízí cPanel nebo Plesk napříč spravovanými hostingovými plány
.

Liquid Web je zaměřen na dedikované servery.

Toto je dobrý poskytovatel, pokud chcete mít kontrolu, kterou vám může vyhrazený server nabídnout.

Můžete si také vybrat cloud VPS hosting.

Černá noc

Blacknight Hosting

Plesk s Blacknight Hosting.

Černá noc je další hostitel, který nabízí výběr ovládacích panelů pro své dedikované servery. Naši uživatelé dali Blacknight vysoké známky jeho podpory, dostupnosti, funkcí a hodnoty, takže ji hodnotíme jako další dobrou volbu pro dedikovaný server s Pleskem.

Plesk Tools

Plesk Nástroje a výhody

Plesk běží na Linuxu a Windows a je dodáván se všemi nástroji, které potřebujete pro správu vašeho webu:

 • Přiřazení IPv4 a IPv6 adresa každého doménového jména;
 • Správa certifikátů SSL;
 • Správa e-mailových účtů;
 • Podpora pro phpMyAdmin, PostgreSQL, ColdFusion a MySQL;
 • Nástroje pro bílé prodejce;
 • Vzdálený přístup přes SSH.

Ale počkejte, je toho víc.

Podpora domén, zabezpečení a prémiové služby

Podpora pro více registrací doménových jmen, subdomén, aliasů domén a zástupných domén (neexistující názvy domén).

Přístup na základě rolí pro další zabezpečení. To znamená, že někteří lidé mohou být omezeni na určité úkoly. Vývojář webu může mít pouze možnost provádět změny na webových stránkách, nikoli na celém serveru.

Nástroje pro přidání prémiových služeb, například nástroje pro tvorbu webů, které lze znovu prodat s hostingem

Hosting šablon a prodejních výhod

Schopnost vytvořit hostitelské šablony, což jsou předdefinované alokace prostředků pro klienty.

Přístup pro správu (root), až po restartování serveru. Existuje také několik dalších typů účtů: Prodejce, zákazník / odběratel a uživatel ovládacího panelu

Power Pack s Plesk

Někteří hostitelé instalují Plesk pomocí Power Packu, což je volitelná výbava integrace sociálních médií, sledování smartphonu. Nabízí také phpPgAdmin pro PostgreSQL a nástroje pro tvorbu webových stránek (Parallels Web Presence Builder a UNITY Mobile).

Někteří také nabízejí antivirové nástroje společnosti Kaspersky jako součást instalace Plesk; toto je součástí Power Packu, ale lze jej také nainstalovat jako samostatný produkt. Další moduly lze instalovat z rozhraní panelu Plesk, včetně alternativních antivirových řešení.

Další funkce v Ovládacích panelech

 • ISPConfig
 • Kloxo
 • Webmin
 • cPanel
 • vDeck
 • ClientExec
 • WHMCS

nabídky webhostingu

Hledáte seriózní hosting Plesku?
Liquid Web poskytuje vysoce výkonný Windows hosting s vynikající technickou podporou. Použijte tento speciální odkaz na slevu
ušetřit až 50% na svých plánech.

Plesk Často kladené otázky

 • Co je Plesk?

  Plesk je ovládací panel webhostingu, který je nejvíce spojen s operačním systémem Windows. Nabízí téměř stejné funkce jako cPanel. Uživatelé Plesku mohou spravovat tisíce virtuálních hostitelů na jednom serveru.

  Ovládací panel Plesk lze použít s VPS, sdíleným a vyhrazeným webhostingem. Plesk automatizuje úkoly, které umožňují poskytovatelům webhostingu snížit zdroje a provozní náklady.

 • Proč lidé používají Plesk?

  Ovládací panel Plesk je 100% automatizovaný a obsahuje funkce, které usnadňují správu serveru a domén.

  Mezi jedinečné funkce patří správce migrace, mechanismus automatické aktualizace klíčů, automatické aktualizace součástí a webová instalační pomoc při správě serveru a domén..

  Plesk je vysoce stabilní ovládací panel a je schopen podporovat mnoho domén na jednom serveru.

 • Jaké jsou alternativy k Plesku?

  Nejpřímější „alternativou“ k Plesku je cPanel.

  Někteří lidé tvrdí, že zvyknout si na cPanel je snazší, protože většina poskytovatelů webhostingových služeb instaluje cPanel pro své klienty. cPanel má výkonné nástroje, které snadno a rychle vykonávají základní úkoly.

  CPanel však není k dispozici ve Windows. Mezi další alternativy Plesku patří ovládací panely s otevřeným zdrojovým kódem, jako jsou ovládací panely Zpanel, Zentyal a Vesta.

 • Jaké jsou systémové požadavky na Plesk?

  Plesk vyžaduje Windows Web Server 2008 nebo Windows Server 2012. Podporuje řadu distribucí Linuxu.

 • Musím se starat o instalaci?

  Ne obvykle. Většina populárních webhostingových společností nainstaluje Plesk pro vás bez jakýchkoli dalších poplatků. Zákazníkům může být předem poskytnuta volba mezi Plesk a cPanel.

 • Mohu použít Plesk v cloudu?

  Ovládací panel Plesk je kompatibilní s cloudem, pokud je podporován spuštěným operačním systémem.

 • Mohu sledovat své servery pomocí Plesku?

  Plesk nabízí mobilní monitorování, které vám umožní monitorovat vaše servery 24/7, abyste mohli problémy vyřešit, jakmile k nim dojde. Sledováním serverů pomocí mobilu je vaše společnost s touto funkcí dostupnější.

  Do Plesku se můžete přihlásit tak, že svůj mobilní prohlížeč nasměrujete na příspěvek 8443 vašeho webu.

 • Mohu nahrávat data bez FTP klientů?

  Ano. Plesk poskytuje vestavěný správce souborů, takže můžete spravovat, nahrávat, přesouvat, kopírovat, stahovat a upravovat všechny soubory v hostitelském balíčku. Můžete také zabalit několik souborů do archivu ZIP.

 • Je administrátorský panel podobný cPanelu?

  cPanel má WHM (Web Host Manager). Strana cPanel je pro vlastníka domény, zatímco Web Host Manager je pro správce serveru. Tyto dva systémy mají samostatné přihlášení.

  Plesk má však jediné přihlášení pro majitele a správce domény. Možnosti jsou odlišné a přechod z jednoho systému na druhý může zpočátku způsobit zmatek.

 • Podporuje Plesk všechny hlavní platformy CMS?

  Plesk je vybaven interním instalačním programem, který usnadňuje instalaci a správu většiny platforem CMS, včetně Joomla, WordPress, Drupal a Magento, pouhými několika kliknutími.

  Instalační program aplikací lze také použít k instalaci aplikací elektronického obchodu, jako je nákupní košík.

  Všechny aplikace lze také odinstalovat přímo z ovládacího panelu.

 • Mohu přizpůsobit Plesk?

  Ano. Ovládací panel Plesk lze přizpůsobit pomocí softwaru „Virtuozzo“ a vytvářet tak různé šablony.

  Profesionální poskytovatelé webhostingu a webmasteři mohou přizpůsobit uživatelské rozhraní Plesk tak, aby bylo v souladu s vzhledem jejich značky.

 • Co s Pleskem mohu dělat na úrovni klienta?

  Plesk vám umožňuje nastavit limity, generovat kompletní zprávu o vašich účtech, zobrazit přiřazené IP a nastavit vlastní tlačítka, loga a adresáře na úrovni klienta.

  Můžete také nastavit šablony domén a zobrazit statistiky provozu stisknutím tlačítka.

 • Co mohu dělat s Pleskem na úrovni uživatele domény?

  Plesk vám umožňuje ovládat vše spojené s vaší doménou na této úrovni. Prodejci mohou poskytnout tuto úroveň přístupu svým klientům.

  Mezi funkce patří instalace populárních skriptů jedním kliknutím, správa hesel, správa DNS a vestavěný SiteBuilder.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map