Nejlepší hosting PHP 5: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte PHP 5 Hosting

PHP je skriptovací jazyk na straně serveru používaný na dynamických i statických webech. Většina poskytovatelů hostingu podporuje PHP 5 nahoru. Někteří weboví hostitelé vám umožňují vybrat konkrétní verzi PHP 5, kterou používáte.


Protože PHP na konci roku 2018 ukončilo podporu zabezpečení pro verzi 5, hledejte hostitele se silným zabezpečením. Nejlepší hostitelé vám mohou poradit při přechodu na PHP 7, který nabízí vynikající výkon.

Podrobně o tom diskutujeme níže, ale zde jsou nejlepší výběr našich nejlepších webových hostitelů PHP 5:

 1. SiteGround
  – Vynikající technická podpora, pokročilé zabezpečení, rychlé servery
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele PHP 5?

Analyzovali jsme stovky hostitelů, kteří podporují PHP 5, a prověřili jsme je podle rychlosti a výkonu serveru, kvality technické podpory, celkové hodnoty a pokročilého zabezpečení..

Potom jsme je řazili také podle tisíců uživatelských recenzí, získaných z naší rozsáhlé databáze.

Co je to PHP-5?

PHP je interpretovaný jazyk nebo skriptovací jazyk používaný k vytváření dynamických webů a webových aplikací. Má dlouhou a uchovávanou historii jako nejoblíbenější jazyk pro vývoj webových aplikací, ale začalo to jako něco trochu jednoduššího.

Kde se PHP začalo?

PHP začalo jako jednoduchý nástroj, který pomůže přinést trochu dynamického obsahu do souborů HTML. To bylo v roce 1994 a nazývalo se to „Nástroje pro osobní domovskou stránku“ ?? (PHP Tools). Byl to v podstatě program napsaný v jazyce C, který umožňuje vkládat proměnný obsah do souborů HTML.

To vám umožní dělat takové věci:

<?php echo $ post_title; ?>

<?php echo $ post_content; ?>

Tohle by se teď mohlo zdát docela jednoduché, ale v roce 1994 to byla velká věc. Internet byl opravdu stále v plenkách a většina lidí kódovala každou stránku webu ručně (ručně!).

Nápad vzlétl a docela brzy hrstka „osobních nástrojů domovské stránky“ ?? se stal jazykem PHP. Nakonec byl název rekurzivně backronymed na „PHP Hypertext Preprocessor.“ ??

Od té doby má několik hlavních přepisů a vydání, přidáno mnoho nových funkcí a stalo se jedním z nejpopulárnějších jazyků pro vývoj webových aplikací. Odhaduje se, že přibližně 40% webových stránek provozuje alespoň nějaký kód PHP.

Co je to PHP přesně?

Je to programovací jazyk. Je to interpretovaný jazyk, což znamená, že PHP kód není kompilován do binárního spustitelného souboru, ale je interpretován spíše za běhu.

Tento druh jazyka se také nazývá „skriptovací jazyk“ a někteří lidé označují programy psané v těchto typech jazyků spíše za „skripty“ než za „programy“.

Je stále zaměřen na web, ale dokáže mnohem více než předávání proměnných obsahu do šablony HTML. Je to jazyk v plném rozsahu a dokáže dosáhnout téměř všeho, co může udělat jakýkoli jiný jazyk.

Proč je PHP tak populární?

Mnoho lidí považuje PHP za velmi snadno čitelné a zapisovatelné. Například Mark Zuckerberg řekl, že jedním z důvodů, proč Facebook používá PHP, je to, že je snadné dělat věci v PHP – je to „dobré pro hackování“.

Na druhé straně zastánci jiných jazyků říkají podobné věci. Pravděpodobnějším vysvětlením jeho rozšířeného použití je WordPress.

WordPress je systém pro blogování a správu obsahu. Napájí přes 23% webových stránek na internetu.

Mnoho vývojářů PHP začalo používat WordPress a je snadné přejít od ladění témat WordPressu k psaní pluginů, k tvorbě celých webových aplikací.

Bariéra vstupu do PHP je poměrně nízká, takže se mnoho lidí PHP učí. Spousta lidí se to naučí, a tak ho začalo používat mnoho projektů.

PHP roste

Počáteční verze PHP nebyly úplným jazykem a nepodporovaly všechny typy věcí, které byste za normálních okolností chtěli dělat, kdybyste vytvářeli webovou aplikaci. A došlo k problémům s výkonem.

To se stane, když se pokusíte vyřešit konkrétní problém. Trvá chvíli, než se konkrétní řešení stane zobecněnou sadou nástrojů, a ještě déle se změní na kompletní sadu nástrojů.

Ale nakonec se to stalo.

PHP 5

V roce 2004 byl vydán PHP 5. S PHP 5, mnoho lidí věří, že jazyk byl nyní opravdu, opravdu, programovací jazyk v plném smyslu termínu.

Největší změnou v PHP 5 byla podpora objektově orientovaného programování.

PHP 5 a objektově orientované programování

Objektově orientované programování (OOP) je způsob konceptualizace a psaní programu, ve kterém datové objekty obsahují jak atributy, tak metody interakce s těmito atributy, jakož is jinými objekty..

Příkladem toho ve vývoji webu je příspěvek na blogu. Atributy blogového příspěvku mohou být jeho název, autor, jeho obsah atd. Metody mohou zahrnovat uložení do databáze, úpravy jeho obsahu a zobrazení na stránce.

Přestože byl OOP vynalezen v 60. letech, pro většinu programátorů a programovacích jazyků se stal až do poloviny 90. let hlavním proudem. Když byl vynalezen PHP, OOP byl stále docela nový nápad.

O deset let později, po čtyřech hlavních verzích PHP, se objektově orientované programování stalo „správným způsobem“ pro psaní softwaru a minimální podpora konceptů OOP v PHP 4 nestačila.

PHP 5 poskytovalo úplnou podporu Object Orientation, spolu s řadou dalších vylepšení, která skutečně změnila způsob, jakým lidé píší programy PHP, a umožnila mu konkurovat jiným jazykům, které začaly dominovat „vážnému“ vývoji webu.

webhostingový kupón

Hledáte hodně kvalitního hostingu PHP5?
A2 Hosting přišel na prvním místě v našich nedávných testech rychlosti a výkonu. Můžete si vybrat z několika verzí PHP s neomezeným úložištěm a přenosem SSD. Použijte tento speciální odkaz na slevu
ušetřit až 50% na těchto plánech.

Úzce související funkce

 • PHP 7

PHP 5 Často kladené otázky

 • Je PHP 5 jen pro vytváření webových stránek?

  Ne. PHP 5 lze použít k vytváření webových stránek, skriptování příkazového řádku nebo desktopových GUI aplikací. Skriptování příkazového řádku lze použít pro úkoly, jako je automatické generování offline obrázků nebo zpracování textových souborů. Na rozdíl od webových aplikací PHP 5 to nevyžaduje prohlížeč ani server. Jednoduše potřebujete přístup k spustitelnému příkazovému řádku. PHP 5 lze použít k vytváření desktopových GUI aplikací podobných jakémukoli jinému modernímu programovacímu jazyku; musíte však nejprve nainstalovat rozšíření PHP-GTK.

 • Protože PHP 5 je programovací jazyk, potřebuji k jeho použití jakýkoli specifický software?

  Ano. Většina webových hostitelů zahrnuje podporu pro PHP 5, ale můžete si také stáhnout nejnovější verzi z webu PHP. Pokud používáte PHP 5 pro vývoj webových stránek, budete potřebovat přístup k modernímu prohlížeči a webu. Pokud používáte PHP 5 k vývoji aplikací pro přímé linky nebo stolních aplikací, nepotřebujete prohlížeč ani server, ale možná budete potřebovat další rozšíření.

 • Je PHP 5 kompatibilní s PHP 4?

  Ano. PHP 5 přidalo několik nových funkcí, ale zůstává kompatibilní s předchozími verzemi. Doporučuje se však podívat se na dokumentaci k migraci PHP 5, která je k dispozici na webu PHP, protože při migraci ze starších verzí mohou být některé funkce ztraceny..

 • Jak mohu nahlásit problém s PHP 5?

  Pokud zjistíte problém, měli byste zkontrolovat databázi chyb na webu PHP, abyste se ujistili, že již není známa. Pokud chyba ještě není v databázi, měli byste použít formulář hlášení dostupný s databází chyb.

 • Stejně jako většina programů s otevřeným zdrojovým kódem je podpora PHP 5 poskytována prostřednictvím rozsáhlé komunitní sítě. Na jejich webových stránkách je zodpovězeno mnoho často kladených otázek spolu s rozsáhlou knihovnou dokumentace. K dispozici je několik e-mailových konferencí k projednání projektů souvisejících s PHP. Existuje oficiální diskusní skupina PHP, několik skupin uživatelů a řada místních událostí, které jsou k dispozici programátorům, kteří se chtějí stát aktivnějšími v komunitě PHP.

  PHP 5 lze použít na všech hlavních operačních systémech, včetně Windows, Linux / Unix a Mac OS. Předkompilované binární verze instalačního softwaru jsou k dispozici pro Windows; u ostatních operačních systémů však budete muset stáhnout zdrojový kód a zkompilovat jej speciálně pro váš systém.

 • Jaké databáze PHP 5 podporuje?

  PHP 5 bylo vytvořeno pro podporu široké škály databází, včetně SQLite, MySQL, MS-SQL, PostgreSQL, FrontBase, Mongo, Paradox, filePro a mnoha dalších. Zahrnuje podporu pro dBA, dbx, standard Open Database Connection a PHP Data Objects.

 • Pokud navrhuji web, musím si vybrat buď HTML, nebo PHP?

  Ne. PHP je integrovaný skript, což znamená, že jej můžete přidat do skriptu HTML, pokud váš server podporuje PHP. Webový skript PHP je v podstatě a HTML stránka s kousky PHP vloženými všude tam, kde je vyžadován dynamický obsah. Můžete také vložit HTML kód do PHP skriptu.

 • Jaké funkce PHP přidává do HTML?

  PHP poskytuje dynamickou funkčnost vaší webové stránky. Může provádět výpočty, jako je určení data nebo manipulace s matematickými rovnicemi. Může shromažďovat uživatelské vstupy, například získávat imperiální měření a převádět je na metriku, přidávat informace do adresáře nebo nechat uživatele publikovat na fóru nebo na sociálních médiích. PHP může komunikovat s většinou běžných databází a lze jej použít k vytváření grafiky.

 • Existují alternativy, které poskytují stejnou funkcionalitu jako PHP?

  I když z jednoho programu nezískáte přesně stejnou funkci, mnoho funkcí, které PHP přidává k vývoji webu, lze získat z jiných zdrojů. PHP bylo postaveno na jiných programovacích jazycích, včetně C, takže C lze použít místo PHP. Perl byl jedním z nejpopulárnějších jazyků pro vývoj webových stránek před PHP. Zatímco jeho syntaxe je značně složitější než PHP, u některých vývojářů je stále populární díky schopnostem manipulace s řetězci. Framework Seaside poskytuje stejnou dynamickou funkčnost s objektově orientovaným vývojem webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map