Nejlepší hosting jednoduchých strojů: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte hosting jednoduchých strojů

porovnejte hosting jednoduchých strojů


Co se naučíte

Ať už jde o povzbuzující zapojení stránek, poskytování zákaznické podpory nebo časté dotazy týkající se publikování, fóra a organizace stále používají fóra.

V tomto článku se dozvíte o populárním a snadno použitelném tvůrci fóra s názvem Simple Machines Forum. Podíváme se na to co je pod kapotou této aplikace a jak jej můžete použít k růstu výnosů a zapojení.

Sdílím to, co byste měli hledat v hostiteli fóra Simple Machines Forum.

A poskytuji webovým hostům několik doporučení, aby mohli začít hledat.

co je fórum jednoduchých strojů

Co je fórum Simple Machines?

Fórum jednoduchých strojů (SMF) je bezplatná aplikace které vám umožní rychle a snadno vytvořit online komunitu, nástěnku nebo fórum, a to bez nutnosti pokročilých programovacích dovedností nebo náročného využití prostředků serveru.

SMF začal jako komerční projekt, ale v roce 2010 byl znovu zaregistrován jako nezisková organizace vedená rozmanitou skupinou jednotlivců z celého světa. Tým v současné době pracuje na SMF 2.1.

Internetová fóra fungují po celá desetiletí a ještě před tím, než se rozběhne síť WWW, služby místních vývěsek a Usenet pomohl lidem zůstat v kontaktu a komunikovat online.

snímek obrazovky jednoduché stroje
Web Simple Machines

Jaké jsou výhody používání fóra Simple Machines?

Ačkoli sociální sítě, sekce s komentářem uživatelů a rychlé zasílání zpráv nahradily a rozšířily tradiční fóra v mnoha nastaveních, fóra jsou stále docela populární.

Kdo používá fórum jednoduchých strojů?

Fórum jednoduchých strojů mohou vytvářet podniky, různé organizace nebo jednoduše skupiny lidí se společným zájmem.

Mnoho podniků stále spoléhat na fóra, aby se zvýšila hloubka zapojení uživatelů, nabízet zákaznickou podporu, řešit často kladené otázky (FAQ), nabízet tipy a rady nebo jednoduše zvyšovat jejich online stopu.

Proč používat fórum Simple Machines?

Fóra jsou levné a nenáročné na údržbu způsob využití lidské interakce a obsahu vytvořeného nadšenci s cílem přilákat více uživatelů a provoz.

Jeden z nejpopulárnějších softwarových balíčků používaných k vytváření webových fór je Simple Machines Forum (SMF).

o hostování jednoduchých strojů

O fóru Simple Machines

Fórum Simple Machines Forum je napsáno v jazyce HyperText Preprocessor (PHP) a používá správu databáze MySQL, což znamená, že je postavený na některých z nejpopulárnějších průmyslových standardů.

Použití PHP, MySQL a skutečnost, že SMF je freeware, pomohly vytvořit velkou a relativně aktivní vývojovou komunitu..

Jaké jsou nejlepší vlastnosti SMF?

SMF nabízí několik vylepšení standardních funkcí fóra. Tyto zahrnují:

 • Plná integrace s vaším stávajícím serverem pomocí SSI (Server-Side Includes)
 • Mnoho přizpůsobitelných témat
 • Nástroj pro zálohování
 • Nástroj pro převod, který převede vaše stávající fórum nebo nástěnku na SMF
 • Několik „mostů“ pro bezproblémovou integraci s několika CMS.

Snadné přizpůsobení

Můžete také přizpůsobit instalaci SMF se stovkami doplňků, abyste zvýšili zabezpečení, funkce a příjmy.

SMF je publikován pod licencí BSD 3-klauzule, takže i když je open source, redistribuce upraveného kódu podléhá několika směrnicím.

SMF 1.0 a 1.1 jsou publikovány pod přísnějšími licencemi schválenými OSI, takže distribuce určitých modifikovaných komponent může být omezena.

Jednoduché přizpůsobení strojů
Snímek obrazovky přes simplemachines.org

Živá komunita SMF

Mladá a pulzující komunita SMF, doprovázená spoléháním na PHP a MySQL, do jisté míry kompenzuje distribuční omezení.

Nové vlastní moduly a témata jsou pravidelně zveřejňovány a v případě potřeby by nemělo být obtížné najít vývojáře schopné vytvářet vlastní témata a vylepšení pro vaše fórum..

Nasazení SMF: Snadné, žádné nezmysly

Nasazení fóra Simple Machines je relativně jednoduché. Někteří hostitelé zahrnují SMF jako „one-click“ instalaci prostřednictvím Softaculous nebo Fantastico, ale i když váš hostitel ne, proces instalace není příliš náročný a neměl by způsobit problémy pro většinu uživatelů.

I když váš hostitel nenabízí funkci „jedním kliknutím“, je pravděpodobné, že nabízí průvodce instalací a nastavením SMF..

Existuje několik způsobů nasazení SMF:

Metoda

Výhody a nevýhody

Sdílený server

Snadné nasazení a levné hostingové plány, ale ostatní uživatelé mohou server zpomalit

Dedikovaný server

Úplná kontrola, ale nastavení může být nákladné a časově náročné

Cloudový server

Snadno nastavitelná kapacita a levné, ale nedostatek kontroly nad daty

Hosting & Podpora SMF

Fórum Simple Machines má omezenou stopu a protože je zdarma, balíček je oblíbená volba pro jednotlivce a malé organizace s omezenými zdroji.

Stále však budete muset najít vhodného hostitele.

Co hosting potřebuje, pokud byste zvážili SMF?

Musíte se ujistit, že váš poskytovatel hostingu podporuje MySQL a PHP, ale bylo by těžké najít hostitele, který by to nebyl – po tom všem jsou to průmyslové standardy.

Proces se může lišit v závislosti na hostiteli, obvykle budete muset stáhnout SMF, získat podrobnosti o přístupu FTP pro doménu, spolu s přístupem SSH, třídit podrobnosti MySQL a pokračovat v instalaci balíčku.

Správa databází a souborů

To obvykle znamená, že budete muset nastavit databázi MySQL, nahrát instalační soubor na svůj účet a rozbalit jej.

Zkontrolujte, zda správce souborů poskytuje funkce rozbalení a oprávnění – může být nutné kontaktovat podporu hostingu a otevřít relaci Secure Shell (SSH).

Poté je to jen použití FTP k rozbalení instalačního souboru a vyplňte potřebné údaje o databázi a nastavte přístup správce.

Hosting je snadné najít

Podpora SMF se často vyskytuje iu základních hostingových balíčků, s funkcí instalace nebo bez instalace. SMF je běžně nasazen na sdílených serverech, obvykle Linux, Apache, MySQL, PHP (LAMP) kompatibilních serverech.

hostitelé pro fórum jednoduchých strojů
Obrázek přes Pixabay

Dokonce i hostitelské balíčky na základní úrovni podporují nezbytné standardy, takže je samozřejmé, že instalace SMF na vyhrazené a spravované dedikované servery by měla být stejně snadná.

Zvažte virtuální servery

Pokud jste opravdu chtěli provozovat svůj vlastní dedikovaný server, můžete před nasazením na skutečný server cvičit na virtuálním stroji ve Vmwaru nebo VirtualBoxu. VirtualBox má výhodu, protože je to bezplatný a otevřený zdroj.

Nastavení a virtuální server vám také umožní vyzkoušet nové verze softwaru, jakmile budou k dispozici, takže nezpůsobíte uživatelům bolesti hlavy.

Pokud jste tak již neučinili, můžete se seznámit s informacemi o administraci a ukončení administrace. Tímto způsobem budete při spuštění fóra připraveni na hlavní čas.

Podpora hostingu & Zabezpečení pro SMF

Fóra mají tendenci představovat velký cíl pro škodlivé herce, od převážně benevolentních trolů po spammery a phishery..

Proto je nezbytné zajistit bezpečná oprávnění souborů a udržovat software aktuální s nejnovějšími opravami zabezpečení. SMF podpora nabízí všechny relevantní informace o dostupných a připravovaných aktualizacích.

Proč je bezpečnost tak důležitá u SMF?

Úloha udržovat krok s bezpečností je u webových aplikací těžší, protože mají mnoho pohyblivých částí: webový server, databázový server, PHP a samotný operační systém..

To vše se může spiknout otevřete do vaší instalace SMF velké bezpečnostní díry.

Spravujete svůj vlastní server?

Poskytovatel hostingu na spravovaném serveru bude věci průběžně aktualizovat, ale pokud provozujete svůj vlastní server, bude nějakou práci trvat, než zůstanete na vrcholu aktualizací..

Měli byste nechat běžet aktualizace serverů a věnovat pozornost novým verzím SMF na jeho domovské stránce.

jak získat hosting jednoduchých strojů

Získání fóra Simple Machines

Pokud váš poskytovatel hostingu nenabízí Simple Machines jako instalaci jedním kliknutím (hanbu na nich!), Instalace Simple Machines je poměrně jednoduchá, za předpokladu, že máte existující server LAMP nastavený s nejnovějšími verzemi MySQL a PHP.

Dobře také Předpokládejme, že na svém počítači již máte FTP klienta. Dalšími kroky jsou:

 1. Vytvořte novou databázi pomocí phpMyAdmin nebo ovládacího panelu poskytovatele hostingu.
 2. Stáhněte si instalační soubor Simple Machines z webu.
 3. Rozbalte archiv do složky na místním počítači.
 4. Nahrajte složku na server přes SFTP do adresáře, který webový server používá.
 5. Zkontrolujte, zda jsou oprávnění správně nastavena v adresáři. Mělo by to být čitelné, ale nikoli ostatní.
 6. Spusťte instalační program tak, že ve webovém prohlížeči přejdete na svůj server. Instalační program vás provede procesem nastavení fóra se základním nastavením fóra a databáze.

Tento proces je podrobněji popsán na wiki Simple Machines.

hosting nejlepších jednoduchých strojů

My Picks: 3 Hosts for Simple Machine Forums

Protože fórum jednoduchých strojů běží na standardním zásobníku LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP), který je široce podporován průmyslem webhostingu, máte širokou škálu poskytovatelů.

Většina poskytovatelů nenabízí předinstalované SMF, ale mnoho z nich ji má k dispozici jako instalaci jedním kliknutím. I když tomu tak není, instalace je stále velmi snadná.

Výše uvedený nástroj vám umožní prohledávat stovky hostitelů. Pokud však chcete začít s menším seznamem, zde jsou vaše nejlepší sázky na hostování SMF.

SiteGround

SiteGround je solidní volbou pro instalaci SMF. Jejich úvodní plány začínají na 3,95 dolaru měsíčně. Základní plán sdíleného hostování nabízí 10 gigabajtů úložného prostoru, což je pro malé fórum více než spousta. Dokonce dostanete zdarma Pojďme šifrovat SSL certifikát pro vyšší bezpečnost.

Snímek obrazovky webu

GreenGeeks

Pokud očekáváte více uživatelů, GreenGeeks má neomezené úložiště a šířku pásma. Jejich úvodní cena je jen o cent více než $ 3,56.

Snímek obrazovky hostitele GreenGeeks

Tekutý web

Pokud chcete spravovat svůj vlastní server, Liquid Web nabízí plán VPS začínající na 50,00 $ měsíčně. To je spousta cenově dostupných a nabízí všechny funkce, které potřebujete, včetně MySQL a cPanel.

Snímek obrazovky domovské stránky tekutého webu

Další funkce ve fórech

 • vBulletin
 • phpBB
 • Invision Board

Jednoduché stroje Často kladené otázky

 • Co je fórum Simple Machines?

  Simple Machines Forum (SMF) je open-source aplikace pro vytváření online fór a vývěsek. Je všeobecně považován za jeden z nejlepších na trhu.

 • Proč lidé používají jednoduché stroje?

  Simple Machines Forum je oceněná otevřená platforma pro vývoj fóra a nástěnky, která je navržena pro provoz na serverech – i těch, které mají omezené zdroje.

  Kromě toho, že je snadný na serverech, je také navržen tak, aby byl snadno použitelný pro začínající vývojáře webu.

  Pokud jste poprvé webmaster a fórum nebo vývěska je ideální platformou, Simple Machines Forum je skvělá platforma pro použití.

 • Jaké jsou nevýhody jednoduchých strojů?

  Fórum Simple Machines má svůj vlastní typ softwarové licence. Z tohoto důvodu komunita s otevřeným zdrojovým kódem tuto platformu nepodporuje, stejně jako ostatní.

  Tento individualizovaný typ licence zabraňuje redistribuci zdrojového kódu a také zabraňuje úpravám předchozích verzí bez písemného povolení.

  Pokud se chystáte používat platformu open source fóra, možná budete chtít hledat alternativu k Simple Machines, abyste mohli najít větší komunitu pro vývoj a podporu..

 • Jaké jsou alternativy jednoduchých strojů?

  Existuje několik alternativ k Simple Machines Forums pro správu fóra a nástěnky.

  Tři z nejpopulárnějších alternativ jsou phpBB, bbPress a vBulletin.

  Každá z těchto alternativ má různé typy licencí – phpBB je 100% open-source, bbPress je open-source a je k dispozici jako plugin pro WordPress a vBulletin je komerční a patentovaná platforma.

 • Musím vědět, jak naprogramovat použití jednoduchých strojů?

  Spíš ne. Na rozdíl od mnoha bezplatných platforem nástěnky, Simple Forums přichází s upravenou licencí uživatele, která zabraňuje úpravám a zveřejnění kódu.

  Z tohoto důvodu je třeba, aby znalosti programování potřebné k posunu fóra Simple Machines Forward prostřednictvím vývoje musela provést organizace Simple Machines Organisation.

  Odborná znalost programování je na nich, ne na vás.

 • Musím se starat o instalaci?

  Spíš ne.

  Pokud se chystáte zahrnout funkce kontroly pravopisu do svého fóra, budete muset nainstalovat GNU Ansell 0.50+ na váš server.

  Existuje také několik systémů pro správu obsahu, které mohou propojit Simple Machines a přidat funkčnost fóra, takže pokud používáte jeden z nich, budete si muset stáhnout soubor mostu.

  V opačném případě jsou požadavky serveru na Simple Forum velmi standardní a budou fungovat téměř při jakékoli instalaci serveru.

 • Existuje důvod, proč nepoužít průvodce instalací jedním kliknutím?

  Pokud potřebujete propojit fórum Simple Machines s jedním z výše zmíněných systémů pro správu obsahu, pak použití průvodce instalací jedním kliknutím nemusí být dobrý nápad.

  Pokud však spouštíte nástěnku a fórum od nuly a fórum Simple Machines je k dispozici od vašeho poskytovatele hostingu jako instalace jedním kliknutím, použijte jej.

 • Jaké jsou požadavky na webový server Simple Machines?

  Standardní zásobník LAMP bude fungovat dobře pro hostování fóra Simple Machines.

  LAMP je zkratka pro konfiguraci serveru, která zahrnuje Linux, Apache, MySQL a PHP.

  I když se jedná o upřednostňované nastavení, měly by fungovat i jiné servery založené na Unixu a servery Windows, za předpokladu, že mají aktuální verze Apache, MySQL a PHP.

 • Mohu hostit fórum Simple Machines na sdíleném hostitelském plánu?

  Mnoho poskytovatelů hostingu zahrnuje Simple Machines Forum jako instalaci jedním kliknutím, takže jeho použití ve sdíleném plánu hostování by mělo být v pořádku, pokud váš web právě začíná.

  Před instalací se ujistěte, že váš sdílený plán hostování může splňovat minimální požadavky na Simple Machines.

  Jakmile vaše fórum začne rozšiřovat svou uživatelskou základnu a požadavky na provoz, budete pravděpodobně muset upgradovat na specializované hostingové řešení (a virtuální na to), abyste mohli rozšířit svou databázi a úložiště bez přerušení služby..

 • Co znamená sebehostitel? Nemusím sám provozovat server, že ano?

  Webové stránky s vlastním hostováním nevyžadují, abyste server vlastnili osobně a spravovali jej za účelem hostování svého webu. Místo toho hostitelem jednoduše znamená, že hosting není poskytován přímo vývojovým týmem, který vytvořil fóra jednoduchých strojů.

  Abyste mohli používat samoobslužnou nástěnku a fórum, jako jsou Simple Machines, musíte před vytvořením webu uzavřít smlouvu s poskytovatelem hostingu..

 • Musím spravovat hosting, abych mohl používat Simple Machines jako svou platformu fóra?

  Odpověď na tuto otázku závisí na vaší odpovědi na otázku „Kolik odpovědnosti jste ochotni přijmout za údržbu vašeho webu?“

  Čím složitější je vaše fórum a nástěnka s pluginy, motivy a dalšími funkcemi, tím větší bude potřeba profesionálně spravovaného hostování webových stránek..

  Sdílený hosting často přichází s některými spravovanými službami.

  Pokud však máte vyhrazené řešení hostování, jsou spravované služby pravděpodobně vyžadovány jako součást vaší dohody, jako je tomu u jakékoli hostované platformy pro všechna fóra a vývěsky..

 • Jak se Simple Machines porovnávají s phpBB jako platformou fóra?

  Obě tyto platformy fóra jsou open-source a zdarma k použití. Jejich licence se však velmi liší.

  U Simple Machines nemáte přístup ke kódové základně pro vylepšení nebo úpravy.

  S phpBB můžete získat přístup ke kódu, protože je publikován pod „GNU General Public License“.

  Z důvodu této dostupnosti je mnohem pravděpodobnější, že najdete vlastní témata a pluginy, které se integrují do fóra phpBB, než najdete podobné mody pro fórum Simple Machines..

  V závislosti na tom, jak jedinečná má být instalace vašeho fóra, možná budete chtít vybrat jednu službu před druhou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map