Nejlepší hosting Apache: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte Apache Hosting

Apache je nejoblíbenější webový server na světě. Pokud nevyžadujete hosting Windows, je Apache jasnou volbou. Ne všichni weboví hostitelé používající Apache však nabízejí stejnou kvalitu.


Apache umí sdílet sdílené, VPS nebo vyhrazené plány. Chcete-li dosáhnout vyšší rychlosti, hledejte hostitele, kteří používají Nginx nebo Litespeed společně s Apache.

Zde je pět nejlepších webových hostitelů Apache:

 1. SiteGround
  – Rychlé a bezpečné servery, výjimečná podpora
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro Apache?

Vybrali jsme si ze stovek hostitelů ty, které nabízejí hostování Apache v kombinaci s dalšími špičkovými technologiemi, jako je Nginx, CDN (sítě pro doručování obsahu), SSD (solid-state drive) a efektivní ukládání do mezipaměti.

Vybrali jsme si ty s kvalitním zákaznickým servisem a výjimečnou hodnotou. Dále jsme analyzovali tisíce uživatelských recenzí z naší velké databáze.

Apache Hosting: Jaký je nejlepší hostitel?

Apache Hosting

Co je to Apache Hosting?

„Cílem projektu [Apache] je poskytnout bezpečný, efektivní a rozšiřitelný server, který poskytuje služby HTTP synchronizovány se současnými standardy HTTP.“ – Apache Foundation

Domovská stránka Apache

Webový server Apache HTTP sotva potřebuje úvod. Tato vysoce konfigurovatelná serverová platforma je bezplatná a protože se jedná o open source, Apache ji lze přizpůsobit mnoha různými způsoby.

Apache také obsahuje knihovnu plnou doplňků které poskytují podporu pro další funkce.

Tweaking Apache

Pokud nemůžete najít úplně to, co potřebujete nebo chcete, můžete to změnit podle svých specifikací. Tweak může být sdíleny mezi členy vývojové komunity Apache, což je dobré místo pro zahájení v případě, že potřebujete nějaké vlastní funkce.

Přejít na zbytek recenze.

Co je Apache?

Stručně řečeno, Apache je serverový software. Lidé, kteří hledají hosting Apache, s největší pravděpodobností již budou vědět, co to znamená. Ale pro ty z vás, kteří tak neučiníte, je zde rychlý rozběh.

Webové servery vs webové serverové aplikace

Webový server Apache není fyzický infrastrukturní stroj, který je umístěn v datovém centru. Místo toho je to vlastně aplikace webového serveru, která je na těchto počítačích nainstalována.

Tato aplikace webového serveru je co umožňuje serveru doručovat obsah přes internet. Serverový software je nainstalován v operačním systému, nejčastěji v systému Linux.

Vývoj a údržba

Tento software je vyvinut a spravuje komunita s otevřeným zdrojovým kódem vývojářů. Vývojáři mohou nainstalovat webový server Apache do počítače, aby mohli hostovat webové stránky samy.

Protože je software otevřený zdroj, je pro něj kdokoli zdarma nainstalovat. To umožňuje vývojářům hostovat webové stránky zdarma místo placení hostitelské společnosti, aby to pro ně udělala.

Co je to Apache Tomcat?

Apache Tomcat je open-source Java Servlet Container vyvinutý Apache Software Foundation. Servlet Java umožňuje lidem rozšířit možnosti serveru, například nasazením webových aplikací.

Apache Tomcat, napsaný v jazyce Java, poskytuje čistě prostředí webového serveru Java pro spouštění kódu Java. Obsahuje také nástroje, které umožňují konfiguraci a správu. Lidé mohou také nakonfigurujte Apache Tomcat přímo úpravou XML konfigurační soubory.

Jak Apache funguje?

Všechny webové stránky musí být hostovány na webovém serveru. Jeden z těchto serverů a nejpoužívanější je Apache. Při procházení Internetu online otevřete webové stránky.

Když přejdete na webovou stránku, webový server postupuje za scénami a vyhledá požadovanou stránku. To doručuje soubory, které tvoří webovou stránku pro vás, abyste si s ním mohli prohlížet a spolupracovat.

Doručovací systém HTTP

Webové servery dodávají webové stránky pomocí protokolu HTTP (HyperText Transfer Protocol) prostřednictvím požadavků na adresy URL (Universal Resource Locators). Jak asi víte, adresa URL je ID webové stránky, ke které chcete přistupovat.

Když uživatel zadá adresu URL do adresního řádku webového prohlížeče, bude jejich prohlížeč odešle požadavek HTTP k počítači serveru, na kterém je spuštěn Apache.

Společnost vs. stránky hostované společností

Pokud je web hostován webhostingovou společností, bude tato žádost odeslána do počítačového serveru v datovém centru.

Pokud je web hostován v počítači vývojáře, žádost bude odeslána tam. Server Apache pak zpracovává požadavek HTTP a podle protokolu HTTP doručuje požadovanou webovou stránku.

Zpracování více žádostí

Servery Apache musí zpracovat mnoho požadavků HTTP současně. Výsledkem bude, že server Apache vytvoří nové vlákno nebo větví programu, aby mohl spustit každý nový požadavek HTTP.

To umožňuje více uživatelům přístup na webovou stránku současně. To je možné díky modulům pro více zpracování Apache.

Na webový server Apache lze nainstalovat mnoho dalších modulů Apache. Tyto moduly mohou být k dispozici od třetích stran nebo od vývojářů pracuje také pod Apache. Seznam všech modulů dostupných ke stažení najdete na Wikipedii.

Tyto různé moduly mají celou řadu funkcí, jako například chování poskytovatelů ověřování nebo použití omezení šířky pásma na uživatele.

webhostingový kupón

Hledáte nejlepší hosta Apache?
Získejte vysoké rychlosti a kvalitní technickou podporu zaregistrováním se s naším hostitelem s hodnocením # 1 – SiteGround. V současné době můžete na svých plánech ušetřit až 67%. Použijte tento speciální odkaz na slevu
získat dohodu.

Co dělá Apache tak populární?

Podpora Apache ze strany Společenství zůstává silná i přes příchod mnoha konkurenčních řešení. Ačkoli Apache běží na serverech založených na Windows, Mac, Unixu a Linuxu, je obvykle spojen s Linuxem.

Snadná integrace

Apache podporuje různé technologie, včetně:

 • MySQL
 • PHP
 • SSL
 • Common Gateway Interface (CGI)
 • Zahrnuje server (SSI)
 • Přesměrování URL
 • Metafily záhlaví HTTP
 • Proxy cache

Kompatibilita napříč platformami

Kompatibilita napříč platformami znamená, že bez ohledu na to, jaký operační systém serverový počítač běží, Apache může stále hostovat vaše webové stránky s lehkostí.

Servery Apache obvykle běží hladce a bezpečněji ve srovnání s jinými servery, takže pokud jde o bezpečnost, Apache je bezpečná sázka za mnoha okolností.

Běžné použití

Mnoho sdílených hostingových plánů nabízí servery Apache, stejně jako mnoho dedikovaných serverových plánů, protože je to výhodnější varianta ve srovnání s Microsoft Internet Information Services (IIS).

Kvůli jeho flexibilita a dostupnost, je to nejpopulárnější software webového serveru, který je dnes k dispozici.

Apache vs jiné webové servery

V posledních letech však Apache prohrál s IIS a konkurenty s otevřeným zdrojovým kódem, jako je Nginx. Před několika lety provozoval Apache více než 60% všech webových serverů, ale na začátku roku 2014 se podíl snížil na 42%.

I když Apache má stále co hledat, kritici tvrdí, že se v průběhu let nafoukla a nabízí řadu pokročilých funkcí, které mnoho uživatelů prostě nepovažuje za nutné.

Apacheova procesní povaha to také znamená vytváří spoustu režijních nití, protože každé současné připojení vyžaduje samostatný podproces. Někteří uživatelé považují IIS za přitažlivější díky své jedinečné podpoře .NET.

Jak získat Apache

Na rozpočet? LAMP stack je skvělá volba.

Každý může získat Apache jako samostatný balíček nebo jako součást inkluzivního programu s moduly. Mnoho lidí získává Apache jako součást zásobníku LAMP, což je sada aplikací nezbytných pro hostování.

Co je LAMP?

LAMP znamená Linux, Apache, MySQL a PHP. Zásobník LAMP účinně poskytuje operační systém, server, databázi a skriptovací jazyk.

Lidé, kteří chtějí nainstalovat Apache do svého počítače, jej mohou získat z webových stránek Apache. Mnoho lidí však dává přednost instalaci pomocí zásobníku LAMP. Pomocí Ubuntu jako operačního systému Linux mohou lidé Apache snadno nainstalovat z příkazového řádku pomocí příkazu apt-get install.

Co je virtuální hostitel?

Server Apache má schopnost obsluhovat více domén současně. Tomu se říká virtuální hosting. Takto mohou hostingové společnosti nabídnout řešení hostování sdílených serverů a poskytnout vám s vašimi plány více domén.

Virtuální hosting

Virtuální hosting je to, co umožňuje jedinému serveru sdílet jeho zdroje s více uživateli. Společnosti tak mohou nabídnout sdílený hosting za nízkou cenu.

Díky tomu je hosting velmi cenově dostupné pro malé podniky a jednotlivci, kteří si nemohou dovolit cenu plně vyhrazeného serveru. Zejména proto, že tito uživatelé nepotřebují ani všechny zdroje dedikovaného serveru.

Virtuální hosting Apache

Existují dva typy konfigurací pro virtuální server Apache. Jeden je založen na IP a druhý je založen na jménu. Konfigurace virtuálního hostitele na bázi IP používá pro každou webovou stránku na serveru samostatnou adresu IP serveru.

Konfigurace založená na názvu používá název hostitele v hlavičce HTTP k vyhledání požadovaného webu. Server tak musí mít pouze jednu IP adresu a na tuto jednu IP nasměrovat více webů.

Virtuální hosting na bázi IP

Přestože hostované weby sdílejí IP adresu, mohou lidé narazit na problémy s SSL. Pokud sdílíte IP adresu s ostatními uživateli na vašem serveru, také vy sdílejte certifikát SSL.

To může vést k tomu, že se návštěvníkům webových stránek zobrazí varování, když zadají platební údaje na vašem webu.

To je důvod, proč mnoho hostingových společností nabízí virtuální hosting na bázi IP za další cenu. Tím získáte svou vlastní IP adresu, na kterou můžete umístit soukromý SSL certifikát.

Nevýhody virtuálního hostování založeného na IP

Nevýhodou virtuálního hostování založeného na IP je to zvyšuje režijní náklady pro společnosti. Z tohoto důvodu jsou vyhrazené adresy IP často zahrnuty do cenově výhodnějších plánů nebo nabízeny jako doplňky.

Virtuální hostitel založený na názvu Virtuální hostitel založený na názvu
IdentifikátorVíce názvů hostitelů (z nichž každý odkazuje na konkrétní web) slouží k označení jedné IP adresyJedna vyhrazená adresa IP na jeden web
BezpečnostníObtížné zabezpečení webů používajících SSL / TLS kvůli technické konfiguraci virtuálního hostování založeného na jménech
StabilitaVyžaduje použití trvale dostupného systému názvů doménJedinečné adresy IP snižují pravděpodobnost záměny, nad jakou konkrétní webovou stránku uživatel požadoval
Snadná údržbaVysokýStřední – více adres IP vyžaduje zvýšené administrativní náklady

Nekonečná volba možností hostování Apache

Protože Apache může běžet prakticky na jakékoli platformě, může být nasazen na mnoha verzích a vlastních variantách, prakticky na jakékoli hardwarové platformě na trhu..

Ne všechny společnosti nabízející hostování Apache jsou však vytvářeny stejně, protože ceny se mohou u jednotlivých hostitelů výrazně lišit. Naštěstí je to s tolik možností snadno nakupovat, Porovnejte funkce a ceny, než se rozhodnete, co bude pro váš projekt nejlepší.

Ušetřete na poplatcích za hostování výběrem Apache

Hostingové plány Apache bývají o něco levnější než srovnatelné plány Windows. Mějte na paměti, že Apache je zdarma, takže většina ho spáruje s bezplatnými operačními systémy, jako je Linux. Tato kombinace je známá jako LAMP, což znamená Linux Apache MySQL PHP.

Na druhou stranu Windows hosting vyžaduje IIS, Microsoft SQL nebo ODBC a samozřejmě operační systém Microsoft. Hardwarové požadavky se mohou také lišit.

Většina úspor je přenesena na zákazníka, díky čemuž jsou štíhlé a skromné ​​plány hostování Apache oblíbené u malých podniků a jednotlivých uživatelů.

Avšak i tyto základní plány Apache hostování nabízejí mnoho funkcí – jsou často stačí pro weby postavené na populárních platformách například WordPress, Drupal, phpBB a Joomla.

Tři nejběžnější úrovně hostovacího plánu Apache

Přestože neexistuje průmyslový standard a existuje celá řada různých možností, nejběžnějšími plány a cenovými úrovněmi jsou sdílené plány Apache, plány virtuálních soukromých serverů (VPS) a plány spravovaných soukromých serverů (MPS)..

Sdílené plány

Nejvýhodnějšími možnostmi jsou obvykle sdílené plány Apache, včetně cloudových plánů. Ony mají sklon nabízet základní funkčnost, počítaje v to:

 1. cPanel
 2. MySQL
 3. PHP
 4. POP email
 5. Sdílené SSL certifikáty

Plány VPS

Dražší a komplexnější plány VPS (Virtual Private Server) jsou určeny pro hostování na více webech a pro servery se středním zatížením.

Oni obvykle zahrnují vyhrazený hardware, obvykle využívající model virtuálního soukromého serveru, hostování více domén, více úložiště a další funkce.

Dedikované servery

Špičkové soukromé servery Apache jsou navrženy s ohledem na náročnější klienty. Mohou zpracovat řadu webů nebo stránek s vysokým zatížením. Virtualizace je obvykle podporována, mnoho hostitelů nyní nabízí také funkce elektronického obchodování a pokročilejší funkce pro nika uživatele.

Je samozřejmé, že dedikované servery mají tendenci skončit drahým způsobem bez ohledu na platformu a ve většině případů je cenový rozdíl mezi balíčky LAMP a Windows / IIS obvykle větší u plánů na základní úrovni.

Moje volby: Tři nejlepší hostitelé Apache

Všechny tyto tři hostingové společnosti mají velmi levný hosting serveru Apache.

GreenGeeks

GreenGeeks Domovská stránka

Webhostingové služby založené na Apache GreenGeeks jsou optimalizovány pro hosting Apache. Pravidelně aktualizují svůj server Apache, aby se ujistili, že vaše webové stránky jsou rychlé a bezpečné.

S jejich sdílenými plány získáte přístup k vlastním modulům Apache stejně jako vlastní optimalizace PHP a PHP. GreenGeeks hostí své plány na rychlých serverech SSD, na kterých poskytují neomezené úložiště. Při registraci získáte také bezplatné denní zálohy s jejich službami a bezplatné doménové jméno.

A2 Hosting

Domovská stránka hostování A2

Hosting A2 nezahrnuje bezplatné doménové jméno. Poskytují však Turbo servery zvyšte rychlost hostování o 20x. Tyto servery Turbo poskytují více zdrojů pro každého uživatele, protože na nich udržují méně uživatelů. To také poskytne uživatelům lepší výkon v Apache.

S A2 získají zákazníci neomezené zdroje i se svým nejlevnějším hostingovým plánem. A za malou cenu navíc za měsíc mohou hostit neomezené domény.

SiteGround

Domovská stránka SiteGound

Podobně jako GreenGeeks vám SiteGround poskytuje bezplatnou registraci domény, když se zaregistrujete. Ačkoli jejich sdílené hostingové plány mají podobnou cenu jako tyto dvě společnosti, omezují úložný prostor vašich webových stránek.

Ale lidé, kteří se rozhodnou hostit s SiteGround, budou užijte si zdarma CDN a bezplatné denní zálohy. SiteGround také poskytuje vlastní moduly Apache s pokročilými optimalizacemi PHP.

Výhody a nevýhody Apache

Stejně jako každý softwarový produkt má Apache dobré i špatné stránky. Níže jsem zdůraznil hlavní klady a zápory Apache.

Klady

 • Webový server Apache je zcela zdarma, protože se jedná o software s otevřeným zdrojovým kódem
 • Díky povaze open-source serveru také existuje komunita vývojářů, která produkuje časté aktualizace
 • Vývojáři mohou upravit a přizpůsobit zdrojový kód podle svých potřeb
 • Virtuální hosting umožňuje spouštět více webů z jednoho serveru
 • Instalační balíček Apache zahrnuje DNS, SMTP a FTP.
 • Četné moduly třetích stran umožňují přizpůsobit webový server
 • Kompatibilní s mnoha různými operačními systémy a konfiguracemi hardwaru.

Nevýhody

 • Schopnost změnit konfiguraci serveru zvyšuje bezpečnost serveru
 • Úprava zdrojového kódu povede k chybám
 • Apache musí být pravidelně aktualizován
 • Apache se může potýkat s vysokými provozními situacemi, kde může NGINX fungovat lépe.

nabídky webhostingu

Verdikt: Doporučujeme SiteGround pro hostování Apache.
Naši čtenáři mohou pomocí tohoto odkazu na slevu v současné době ušetřit 67% na hostingu SiteGround.

Závěr

Existuje řada důvodů, proč je Apache nejoblíbenějším webovým serverem na světě. A je to popularita poskytuje mnoho výhod jako kdybyste měli mnoho lidí, můžete se obrátit, kdybyste narazili na problémy.

Hlavní alternativou je Nginx, o kterém se obecně předpokládá, že používá méně paměti a běží rychleji. Mnoho webhostingových společností nabízí oba servery jako možnosti. Obecně se ani nemůžete pokazit.

Další funkce webových serverů

 • LiteSpeed
 • Tomcat JSP
 • IIS 7.0
 • Nginx

Často kladené otázky Apache

 • Co je Apache?

  Apache je nejoblíbenější software webového serveru na světě. Byl vyvinut poprvé v roce 1995. Dnes Apache obsluhuje více než polovinu všech existujících webových stránek.

 • Kdo vlastní Apache?

  Software Apache je vlastněn americkou neziskovou společností Apache Software Foundation. Je udržován členy nadace, skupinou vývojářů. Chcete-li se připojit k nadaci Apache Software Foundation, musí mít vývojář historii aktivního přispívání k jednomu z projektů nadace a musí být nominován současným členem a hlasovat většinou..

 • Je Apache zdarma?

  Ano. Apache je distribuován jako svobodný a open-source software. Stanovy Apache Software Foundation konkrétně uvádějí, že projekty Apache mají být distribuovány bezplatně.

 • Na jakých operačních systémech lze Apache provozovat?

  Apache se nejčastěji používá na serverech Linux, ale software je k dispozici také pro různé operační systémy včetně Microsoft Windows a Mac OS X.

 • Které webhostingové společnosti používají servery Apache?

  Většina plánů webhostingu, které jsou založeny na Linuxu, bude provozovat servery Apache, i když Apache nemusí být konkrétně zmíněn. Možná budete chtít, abyste si před zakoupením plánu dvakrát ověřili svou hostingovou společnost, pokud požadujete Apache.

  V případě hostování VPS nebo dedikovaného serveru můžete v závislosti na webhostingové společnosti a plánu, který si zakoupíte, nainstalovat Apache na svůj server sami nebo požádat o jeho instalaci pro vás..

 • Proč je Apache stále nejběžnějším softwarem webového serveru?

  Přes jiné novější softwarové aplikace webového serveru zůstává Apache nejoblíbenější na webu. Jedná se o časem prověřený, prověřený a bezpečný systém, který je dobře známý a dobře pochopitelný mnoha vývojáři, což z něj činí nejběžnější první volbu pro konfigurace serverů.

 • Jak Apache porovnává s Nginxem?

  Nginx se nazývá asynchronní server, zatímco Apache je server založený na procesech. Existuje mnoho rozdílů v tom, jak přesně Apache a Nginx zpracovávají připojení, interpretují požadavky, rozšiřují prostřednictvím modulů atd.

  Komunitní podpora Apache je hojnější, protože software existuje již mnoho let.

 • Jak Apache porovnává s Lighttpd?

  Lighttpd (prohlásil „lighty“) je bezplatný a open-source asynchronní server, který běží jako jeden proces s jediným vláknem, podobný Nginxu. Lighttpd byl poprvé vydán v roce 2003 a stejně jako Nginx má tendenci mít menší podporu komunity než Apache.

 • Co je to server založený na procesu a jak se porovnává s asynchronním?

  Procesní podávání je tradičnější technologií. U serveru založeného na procesech musí být vytvořeno nové vlákno pro zpracování každého požadavku HTTP. Při velkém zatížení může tento systém používat hodně paměti RAM a vést k pomalejšímu výkonu.

  U novějších asynchronních serverů (nazývaných také událostní nebo asynchronní I / O) lze zpracovat více požadavků HTTP v rámci jednoho vlákna, které využívá méně RAM a může účinněji zpracovávat těžší zatížení..

  Apache Software Foundation poznamenává, že měřítka výkonu bývají spíše měřítkem konfigurace než základní kvalitou serveru.

 • Jaké druhy modulů jsou pro Apache k dispozici?

  Existuje mnoho modulů pro rozšíření funkcí Apache. Moduly lze přidávat, aby poskytovaly schopnost CGI, přidávaly možnosti ověřování uživatelů, generovaly automatické výpisy adresářů, nastavovaly limity šířky pásma, streamovaly flash video, umožňovaly specifické programovací jazyky a mnohem více.

 • Mohu hostit svůj vlastní web na svém domácím počítači pomocí Apache?

  Ano, pomocí softwaru Apache je možné hostovat vaše vlastní webové stránky doma. Provozování vlastního serveru doma však může být časově náročný úkol, a pokud nejste odborník, může otevřít váš web a celý počítač různým problémům se zabezpečením.

  Pokud je vaším cílem ušetřit peníze na hostingu, je lepší jít s nízkonákladovou webhostingovou společností, než provozovat svůj vlastní server doma. Poskytovatelé internetových služeb obvykle neumožňují provozovat veřejné servery pomocí rezidenčních připojení.

 • Jaký je rozdíl mezi serverem Apache HTTP a Apache Tomcat?

  Apache HTTP Server je napsán v C a, jak napovídá jeho název, je univerzálním HTTP serverem. Tomcat je psán v Javě a jeho hlavním účelem je hostování servletů a JSP. Tomcat může sloužit jako HTTP server pro statický obsah, ale Apache HTTP Server nabízí mnoho pokročilých možností, které Tomcat neumožňuje.

 • Kde je dostupná podpora Apache?

  Apache Software Foundation udržuje rozsáhlou dokumentaci o Apache na svých oficiálních webových stránkách. Společnosti třetích stran poskytují komerční podporu společnosti Apache, ale nadace nevede jejich seznam ani neschvaluje konkrétní společnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map