Nejlepší hosting Ajaxu: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte AJAX Hosting

AJAX je technika kódování, která se často používá v online formulářích a tlačítkách webových stránek. Přestože AJAX je široce používán a podporován všemi webovými hostiteli, vaše jedinečné potřeby znamenají, že někteří hostitelé jsou lepší než jiní.


Někteří hostitelé používají JSON místo XML s AJAX, ale to by vás nemělo držet zpátky. Budete chtít hostitele, který nabízí vynikající rychlost, výkon a dobrou technickou podporu.

Zde je pět nejlepších možností pro nejlepší hosting AJAX našich odborníků:

 1. SiteGround
  – naše volba pro nejlepšího všestranného webhostingu
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Hosting
 5. HostGator

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele AJAX?

Protože všichni weboví hostitelé podporují AJAX, analyzovali jsme stovky hostitelů na kvalitě jejich infrastruktury, rychlosti a výkonu, podpory a celkové hodnotě.

Tento užší seznam jsme propojili s naší rozsáhlou databází tisíců uživatelských recenzí.

porovnat hostitele pro ajax

Co se naučíte

Je velkou výhodou pochopit co nejvíce aspektů programování. Na této stránce se seznámíte s metodou skriptování AJAX a s jakým přínosem pro vás nebo váš projekt.

Kromě pokrytí toho, jak AJAX funguje, co dělá a proč ano, si budete moci vybrat nejlepší hostingové plány podle svých potřeb.

Co je AJAX?

I když nemáte dobré znalosti v kódování nebo skriptování, pokud máte web, je to užitečné pochopit asynchronní JavaScript a rozšířený značkovací jazyk (XML) – zkráceně AJAX – a jeho důležitost při vytváření efektivních stránek pro váš web.

Jak AJAX funguje?

AJAX je metoda skriptování, která používá JavaScript a dává vašim stránkám modulární zpracování dat. Říká se tomu asynchronní, protože umožňuje aktualizaci jedné nebo více částí stránky bez nutnosti aktualizace celé stránky. To znamená, že části stránky se nemusí „synchronizovat“ navzájem, ale mohou přijímat a zpracovávat informace nezávisle na sobě.

Přejít na zbytek recenze.

Proč byste použili AJAX?

Co přesně by tedy průměrný vlastník webových stránek použil k vytvoření AJAX? Existují tisíce aplikací. Je velmi užitečné, například v kombinaci s přihlašovacími informacemi zákazníka, které poskytuje přizpůsobené přepravní informace založené na fyzické poloze zákazníka..

Než začneme, podívejme se na standardní použití AJAX v následující tabulce:

VlastnostiCo to děláProč je to prospěšné
Ukládání do mezipamětiUkládání dat ke zkrácení doby načítáníMéně čekací doby
Asynchronní požadavkySnížené zatížení serveruŠetří šířku pásma
Živé kanály a aktualizaceVytváří nová data bez nutnosti znovu načíst stránkuŠetří čas a námahu

Základy byste měli vědět

V následujících situacích využít možností AJAX, budete muset kromě jazyka JavaScript a XML znát jazyk HTML (HTML), XML a kaskádové styly (CSS). Než začnete používat k vytváření svých stránek, ujistěte se, že jste si udělali domácí úkoly, nebo najali důvěryhodného profesionála, který vám důvěřuje..

běžná použití ajax

Použití AJAX

AJAX se velmi běžně používá. Je to zvláště výhodné, když potřebujete minimalizovat šířku pásma a celkovou velikost stránky.

Jak se technologie mění, její všestrannost stále roste pro moderní webové aplikace a webové stránky.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak lze AJAX použít. Některé z nejpopulárnější použití jsou zvýrazněna níže:

 • Interaktivní mapy
 • Multimediální obsah
 • Skriptovací jazyky
 • Hlasování na celé stránce
 • Vytvoření a implementace widgetu
 • Ověření formuláře
 • Funkce automatického doplňování

Interaktivní mapy

Závit zásobníku

Stackoverflow má spoustu vláken, jedním z nich jsou interaktivní mapy!

Nebo řekněme, že vaše společnost má několik skutečných míst. Poskytujete interaktivní mapu, která umožňuje návštěvníkům stránek vykreslit jejich kurz z domova do vašeho nejbližšího maloobchodního obchodu.

AJAX umožňuje uživatelům komunikovat s mapou a přijímat vlastní výsledky aniž byste museli aktualizovat celou stránku pokaždé, když kliknou na jinou část mapy nebo zadat nové informace.

Multimediální obsah

Službu AJAX můžete použít také k poskytování multimediálního obsahu ve vlastním přehrávači nebo k získání informací z profilů sociálních médií nového uživatele na Facebooku nebo Twitteru. Mohlo by to znamenat vytvoření nového zákaznického účtu na vašem webu. možnosti jsou omezeny pouze prostředky vašeho serveru (a váš rozpočet).

Skriptovací jazyky

Protože může být použit s jakýmkoli skriptovacím jazykem, který podporuje JavaScript (včetně PHP HyperText Preprocessor (PHP), Python, Perl atd.), AJAX si užívá téměř univerzální podpora a nepřispívá k vašemu měsíčnímu rozpočtu na hostování.

Hlasování na celé stránce

AJAX lze použít k vytvoření jednoduchého celostátního hlasovacího systému. Takto populární weby, jako je Reddit, zpracovávají hlasovací systém, který pohání články na přední stránku.

Vytvoření a implementace widgetu

Pokud používáte redakční systém, jako je WordPress, je pravděpodobné, že některé z widgetů webu fungují pomocí AJAX. AJAX může volání na libovolný server, nejen to, na kterém je.

Ověření formuláře

Dnešní formuláře obvykle obsahují určité žádosti o ověření, aby se zabránilo spamu. AJAX může tento proces zjednodušit a pomoci s ověřením formuláře.

Funkce automatického doplňování

Pokud jste v poslední době provedli vyhledávání pomocí Googlu, pravděpodobně jste si všimli funkce automatického doplňování. Toho je dosaženo pomocí AJAX. Můžeš přidejte podobný prvek do vyhledávacího panelu na svém webu abychom uživatelům pomohli lépe najít to, co hledají.

jak funguje ajax

Jak AJAX funguje?

Pokud se chcete zapojit nebo používat AJAX, je důležité, abyste věděli, jak to funguje. Typický skript AJAX bude postupujte podle následujících 5 kroků:

 1. Akce na webu nebo aplikaci vyvolá odpověď AJAX.
 2. Skript AJAX poté odešle požadavek na server pomocí XML.
 3. Serverový skript zpracovává požadavek pomocí Javascriptu
 4. Server odešle skript zpět do původního umístění pomocí XML
 5. Druhá funkce Javascript v případě potřeby aktualizuje stránku o nová data

webhostingový kupón

Potřebujete rychlý hosting AJAX?
S tímto odkazem na slevu můžete v současné době ušetřit 67% na hostování SiteGround AJAX
. Tato dohoda je určena výhradně pro naše čtenáře.

Používání AJAX s JSON

Kromě Javascriptu lze AJAX používat také s lehkým programovacím jazykem Javascript JSON, stejně jako s několika dalšími. Obvykle se používá, protože je tak univerzální a lze jej použít s prakticky jakýmkoli programovacím jazykem, který podporuje Javascript.

Příklad JSON v tomto případě používaný pro plánování aktualizací kódu.

Všestrannost s programovacími jazyky je obrovská flexibilita a bonus za přizpůsobivost.

klady a zápory ajaxu

Výhody a nevýhody používání AJAX

Stejně jako všechny nástroje v arzenálu vývojáře, i AJAX přichází s podílem kladů a záporů.

Již jsme uvedli řadu potenciálních výhod – AJAX může zlepšit uživatelský dojem zrychlením vykreslování stránky a zkrácením doby odezvy. Může snížit zatížení serveru a sítě díky lepší efektivitě a využití zdrojů nabízet podporu více prohlížečů „out of the box“ a pomáhat při vývoji webových a agnostických aplikací založených na platformě a architektuře.

Co byste měli zvážit před výběrem AJAX

Seznam kompromisů je však stejně rozsáhlý. Pokud není správně optimalizována, implementace AJAX může způsobit problémy s výkonem vytvořením téměř neustálá interakce mezi prohlížečem a serverem. Vyžaduje také přístup k internetu, což může být problém v určitých výklencích.

Funkce Svoboda versus

Přestože AJAX poskytuje vývojářům větší míru svobody a řadu funkcí pro webové aplikace, je stále relativně omezený. Schopnosti lokálního ukládání dat a interakce hardwaru AJAX zůstávají omezené.

Problém je také s multimediálním obsahem a grafikou v reálném čase. Proto to často nutné uchýlit se k jiným platformám zaplnit mezery. Flash tento účel dlouho splňoval, ale milostný poměr s Flashem v tomto odvětví skončil před několika lety.

Spoléhat se na JavaScript

Protože to záleží na JavaScriptu, seriózní a na funkce bohatá implementace AJAX vyžaduje relativně dobrou znalost JavaScriptu, čímž omezuje jeho přitažlivost. Podpora JavaScriptu v mobilních a stolních prohlížečích může být problémem, který vylučuje některé z výhod webových aplikací. Spoléhat se také na JavaScript výsledky v indexování problémy a SEO obavy, tj. nedostatek adres URL přátelských pro SEO.

Bezpečnostní

Dalším problémem může být bezpečnost. Přestože o AJAX není nic nejistého, je stále ovlivňováno většinou bezpečnostních problémů spojených s webovými aplikacemi. Naštěstí AJAX existuje už roky a rizika lze zmírnit, ale méně zkušení vývojáři stále potřebují opatrnost.

Problémy s přístupností

Z pohledu koncového uživatele může AJAX způsobit některé problémy s navigací a přístupem. Například AJAX navigace nezávisí na změně adresy URL, a tak vykreslení příkazů prohlížeče „zpět“ a „obnovit“ je zbytečné. Tento problém obvykle řeší návrháři a uživatelská rozhraní přátelská k AJAX.

Podpora JavaScriptu

Dalším potenciálním problémem je podpora JavaScriptu, která může být na straně uživatele deaktivována z několika důvodů. Tento problém je obvykle řešen vývojem verze webu, která není AJAX, což je praktické řešení. Stále to vyžaduje, aby weboví vývojáři utratili cenné zdroje a čas.

Co hledat v AJAXu

Co byste měli hledat v hostiteli AJAX?

Protože AJAX je skript na straně klienta, který pouze komunikuje s prostředím serveru při výběru hostingu neexistují žádná omezení. Jednoduše si vyberete nejlepší hostingové prostředí pro své potřeby.

Funkce pro hostitele AJAX

Jste připraveni začít hledat nejlepšího hostitele pro váš web? Níže se podíváme na některé obecné funkce hostitele, které budete chtít hledat u hostitele AJAX:

 • Velké množství úložiště a šířky pásma pro podporu vaší aplikace nebo webu
 • Alespoň 99,9% dostupnosti, takže váš web zůstává online
 • Neomezené vytváření domén a e-mailových účtů
 • Výběr Linuxu nebo Windows serveru, pokud potřebujete ASP.NET
 • Solidní technická podpora pro případ, že narazíte na jakékoli problémy

Nejlepší hostitelé AJAX

Top 3 hostitelé pro AJAX

Nástroj v horní části této stránky vám umožní prohledávat stovky hostitelů na základě desítek různých funkcí. Následující tři hostitelé jsou však moje tři nejlepší výběry pro hostitele pro AJAX.

SiteGround

Snímek obrazovky domovské stránky webu

Pokud hledáte neuvěřitelnou hodnotu, je těžké dělat lépe než Siteground
. Dokonce i základní plány sdíleného hostování jsou vybaveny funkcemi, přičemž jsou velmi výkonné. Navíc máte možnost využít AJAX chat hosting, který nabízí vlastní řešení, pokud aktuálně používáte AJAX chatová komunikace na vašem webu.

Jeho balíčky jsou dostatečně levné, abyste mohli začít, ale přesto vám umožní škálovat vaše stránky nebo aplikace, aniž byste příliš utráceli za hosting.

BlueHost

Snímek obrazovky domovské stránky Bluehost

Dalším solidním poskytovatelem hostingu je Bluehost
. S tímto hostitelem získáte bezplatnou doménu a možnost upgradovat na neomezené množství hostitelů. Můžete také získat neomezený prostor na webu, neměřenou šířku pásma a neomezené vytváření e-mailových účtů.

Všechny tyto funkce vám umožní nasadit web nebo aplikaci vytvořenou pomocí AJAX. Máte však pouze možnost používat servery Linux, takže při používání AJAX nebudete moci využívat technologii ASP.NET..

InMotion Hosting

Snímek obrazovky domovské stránky InMotion

Dalším skvělým začátečníkem, kterého možná budete chtít zvážit, je InMotion Hosting
. InMotion nabízí hostům s vyšším výkonem, což je skvělé pro firmy všech typů za výhodné ceny. Protože jsou servery SSD, vede to ke zlepšení výkonu oproti většině ostatních hostitelů.

S InMotion získáte také přístup k instalačnímu programu Softaculous, který vám umožní nainstalovat stávající rámce AJAX, jako je AjaxAC nebo xAjax, kliknutím na tlačítko. Plus, dostanete zdarma doménové jméno, denní zálohy a výběr datového centra při registraci.

tipy pro webhosting

Hledáte kvalitní hosting AJAX?
Zvážit SiteGround
nebo A2 Hosting
. Oba nabízejí rychlý hosting a vynikající zákaznickou podporu.

Další funkce v technologiích

 • CGI Přístup
 • Podcast
 • SAAS
 • ownCloud
 • PaaS
 • Přístavní dělník
 • OpenStack
 • kučera
 • ImageMagick
 • FFmpeg
 • SVÍTILNA
 • memcached

Často kladené otázky Ajax

 • Co je Ajax a jak se liší od JavaScriptu a XML?

  To se neliší, Ajax je zkratka pro asynchronní JavaScript a XML a je to sada vývojových technik používaných k vytváření webových aplikací. Asynchronní prvek znamená, že aplikace mohou kdykoli na pozadí odesílat nebo načítat data ze serveru. Vzhledem k dokumentu Object Model Model webových stránek lze určité prvky webu aktualizovat samostatně, aniž by došlo k obnovení celého okna prohlížeče.

 • Na co přesně se Ajax používá?

  Ajax je skupina technologií používaných v různých kombinacích k vytváření webů a aplikací bohatých na obsah. Může používat standardy JSON, HTML, CSS a další, aby zajistil lepší uživatelský dojem a větší interaktivitu. Ajax lze také použít k poskytování audio nebo video obsahu, integraci se sociálními sítěmi a dalším.

 • Proč je Ajax tak populární?

  Ajax je de-facto průmyslovým standardem, protože může být použit s prakticky jakýmkoli skriptovacím jazykem schopným podporovat JavaScript, jako je PHP, Perl, Python a další. V oddělení stylu se Ajax spoléhá na HTML, CSS, XML a JavaScript, což vývojářům umožňuje vytvářet prostředí bohatá na obsah bez příliš velkého kódování.

 • Jak náročné je Ajax z hlediska hostování?

  To opravdu záleží na tom, co máte v plánu a jak na to. Pokud se vám nepodaří správně optimalizovat weby Ajax, můžete vytvořit mnoho problémů s výkonem. Špatná implementace Ajaxu v podstatě použije asynchronní přístup k vytvoření příliš velké interakce mezi prohlížečem a serverem. Pokud je to však správné, neměli byste mít žádné problémy.

 • Může Ajax snížit využití šířky pásma?

  Ano, dobrá implementace Ajaxu může výrazně snížit počet požadavků pomocí prohlížeče ke generování HTML. Výsledkem je také kratší doba odezvy, což zlepší uživatelský dojem. To platí zejména, pokud potřebujete aktualizovat pouze určité prvky na webu.

 • Měl bych vědět, že existují nějaké problémy s kompatibilitou?

  Spíš ne. Ajax spoléhá na široce používané standardy a technologie. V minulosti to mělo problémy s některými prohlížeči. Většina těchto problémů byla v průběhu let vyřešena, takže byste neměli mít žádné problémy s kompatibilitou na straně klienta ani serveru..

 • Způsobuje Ajax problémy v hodnocení vyhledávačů?

  Dynamicky vykreslený obsah není pro vyhledávače obvykle viditelný, takže weby Ajax, které se spoléhají na hodně dynamického obsahu, nemají tendenci v hodnocení vyhledávání tak dobře skóre. Webové prohledávače nevykonávají JavaScript. Jsou také nutná některá vylepšení adresy URL.

 • Jaké jsou nejčastější problémy s hostováním spojené s Ajaxem?

  Těžko říct – Ajax se spoléhá na řadu různých standardů a technologií. Pokud se některá z těchto součástí začne chovat špatně, můžete mít potíže. Naštěstí většina z nich má tendenci běžet jako hodinky a většina hostitelů často aktualizuje všechny komponenty spojené s Ajaxem.

 • Je Ajax zdarma?

  Ano, Ajax je webový standard a je zdarma. Je to sbírka několika webových technologií, které lze volně používat, jako je HTML, CSS, XML atd. Používání Ajaxu by nemělo způsobit žádné další náklady.

 • Je Ajax těžké se naučit?

  Ajax může výrazně zvýšit vývoj aplikací, protože může být použit s celou řadou různých technologií. Nevýhodou je, že křivka učení pro aplikace Ajax může být strmá, v závislosti na tom, pro co ji plánujete použít.

 • Vzhledem k tomu, že Ajax je řešen klientskou stranou, nevytváří to potenciální bezpečnostní problémy?

  Tato rizika lze zmírnit, ale bezpečnost na straně klienta je vždy problémem. Sdílí stejná zranitelnost jako u jiných webových aplikací. Vždy je dobré používat zkušené vývojáře, kteří sledují nejnovější aktualizace zabezpečení.

 • Co musím dávat pozor při výběru hostitele Ajaxu?

  To záleží na vašem výběru různých komponent, které budete používat ve svých projektech. Neexistuje jednoduchá odpověď, stačí si vybrat hostitele, který vyhovuje vašim konkrétním potřebám a poskytuje nejnovější verze technologií používaných při vývoji Ajaxu..

 • Lze Ajax použít spíše pro složité webové stránky než pro hravé webové aplikace?

  Ano, Ajax slouží jako páteř mnoha velkých služeb, jako jsou Mapy Google a fóra vBulletin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map