Nejlepší ASP hosting: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte ASP Hosting

ASP (Active Server Pages) je skriptovací jazyk na straně serveru vydaný v roce 1996 společností Microsoft. Někdy označována jako ASP Classic, byla v roce 2002 nahrazena technologií ASP.NET.


Webové stránky ASP vyžadují servery Windows, které používají nejaktuálnější verzi Internet Information Services (IIS). Očekává se, že podpora ASP ve IIS bude pokračovat alespoň počátkem roku 2020.

Níže budeme diskutovat o nejlepším hostování ASP, ale prozatím jsou zde volby našich odborníků pro nejlepší hostitele ASP:

 1. HostGator
  – Dostupné balíčky, spousta nástrojů pro správu, ovládací panel Parallels Plesk
 2. Pojď tati
 3. Tekutý web
 4. Register.com
 5. InterServer

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele ASP?

Ze stovek hostitelů jsme vybrali ty, kteří nabízejí kvalifikovanou podporu pro ASP a ASP.NET a moduly pro vyžádání, jako je MVC 3.0. Hledali jsme také dobrý výběr nástrojů pro správu a nejnovější verzi služby IIS.

Poté jsme porovnali naše zjištění s tisíci uživatelských recenzí z našich databází.

ASP hosting

porovnejte asp hosting

Co se naučíte

Takže – pojďme zjistit:

 • Co je ASP?
 • Je to stejné jako ASP.NET?
 • Jaké jsou výhody používání ASP?

Pokryjeme tyto otázky a ještě více, když vás provedu základními hostiteli ASP a jak najít dobrého hostitele ASP.

Budu také sdílet moje doporučení pro tři nejlepší hostitele ASP ASP abychom vám pomohli začít hledat vhodného hostitele pro váš projekt.

co je asp hosting

Co je ASP Hosting?

“[T] nenávidí a naysayers se mýlí a ASP.NET je technologie, kterou byste se měli snažit poznat.” – Jeremy McPeak

Díky hostování ASP na serveru se systémem Windows můžete skripty spouštět pomocí technologie Active Server Pages společnosti Microsoft a vytvářet interaktivní stránky, poskytnout přístup k databázi a další.

Servery a operační systémy

Poskytovatel webového hostingu používá ke spuštění svých serverů operační systém (OS), stejně jako provozujete operační systém na vašem osobním počítači. Zatímco servery se systémem Linux jsou mezi webovými hostiteli většinou, hostitelé se servery se systémem Windows se pro některé weby stávají běžnějšími.

Důvodem není jen malá část rostoucí popularity Active Server Pages (ASP) společnosti Microsoft. Nyní ve své třetí iteraci je ASP skriptovací jazyk můžete použít k vytváření dynamických a interaktivních webových aplikací.

ASP a její konkurenti

Konkurence s obdobím PHP a dalších podobných programovacích jazyků, jako je CGI, byla ASP třetí dynamickou webovou technologií vydanou v 90. letech.

ASP byl vytvořen pro práci s Internetovými informačními službami (IIS) společnosti Microsoft. IIS je integrovaná součást systému Windows, která zpracovává webový server a další internetové funkce v operačním systému Windows.

Přejít na zbytek recenze.

Co je ASP?

ASP je všestranný skriptovací jazyk na straně serveru. Může být použit k vytváření interaktivních webů, samostatných aplikací pro kód, přístupu k databázím (jako jsou databáze MySQL nebo Microsoft Access), kombinování HTML stránek, nebo dokonce k provádění jednoduchých uživatelských úprav, jako je zobrazení místního data a času pro každého návštěvníka stránky.

Kromě toho lze použít umožní návštěvníkům webu interakci s vaším webem objekty obsahu, jako jsou prvky Active X nebo Java.

dokumentace aktivní stránky serveruSíť vývojářů společnosti Microsoft obsahuje dokumentaci na stránkách Active Server Pages (ASP). Také na klepnutí: FAQ, návody a ukázky kódu.

Stránky ASP / Active Server

ASP / Active Server Pages jsou stránky HTML, které se vkládají přímo do skriptů ASP. Odtud se skripty ASP zpracovávají na serveru poskytovatele hostitele a poté je odešlou do prohlížeče návštěvníka vašeho webu k zobrazení.

Ve zkratce, server hostingového řešení spustí kód HTML, pak kód ASP a nakonec doručí obsah do prohlížeče návštěvníkovi vašeho webu.

ASP je zvláště známý pro jeho:

 1. Snadnost použití
 2. Nezávislost na skriptovacích jazycích, takže můžete používat, co chcete. Nemusíte používat jazyky společnosti Microsoft.
 3. Krátká křivka učení
 4. Spousta dokumentace
 5. Velká online komunita

ASP může odkazovat na dva různé rámce: ASP a ASP.NET.

ASP vs. ASP.NET

Pokud jste trochu zmatení, může to být proto, že tam jsou dvě věci, které jdou pod názvem „ASP“:

 1. ASP nebo „ASP Classic“
 2. ASP.NET

Jak se ASP.NET liší od ASP?

Technologie ASP.NET byla poprvé vydána v roce 2002. Má mnoho stejných funkcí jako technologie ASP, ale zahrnuje stabilnější základ založený na technologii serverů společnosti Microsoft .NET.

ASP-net homepageWebové stránky společnosti ASP.NET společnosti Microsoft nabízejí dokumentaci, nástroje a školení.

Navíc, zatímco ASP.NET je mnohem bezpečnější a funguje dobře s více webovými stránkami, může vyžadovat více zdrojů, aby správně fungoval, takže ASP Classic jako vynikající alternativa pro zavedené webové stránky.

Jaké jsou některé případy použití ASP?

ASP Classic i Jazyky ASP.NET jsou stále populární, ačkoli.

Několik hlavních webů, včetně Yahoo Music a Newegg.com, běží na ASP Classic i Microsoft.com.

Kdykoli uvidíte adresu URL končící na „.asp“, zobrazuje se vám webová stránka generovaná ASP. Mnoho dalších stránek se také spoléhá na ASP, ale pomocí přesměrování URL maskuje jeho použití.

VlastnostiASPASP.NET
Typ jazykaInterpretovánoSestaven
Protokol připojení k databáziDatové objekty ActiveX (ADO).NET. Object Objects (ADO) .NET
Oddělení obavMíchá HTML s logikou kódováníOddělí logický kód od HTML
Objektově orientované?ČástečněPlně

Podporuje společnost Microsoft ASP?

Společnost Microsoft slíbila pokračující podporu ASP alespoň deset let po vydání systému Windows 8.

To vývojářům i uživatelům poskytlo dostatek času na výrobu potřebné aktualizace a výměny na jejich proprietárních a hostovaných systémech a upgradovat na ASP.NET, pokud si to přejí.

Hledáte hodně na Windows Hosting?
Naši čtenáři mohou v současné době ušetřit 20% na plánech systému HostGator Windows. Použijte tento odkaz na slevu
.

Jaké jsou výhody ASP Hosting?

ASP hosting je dobrá volba, pokud potřebujete interaktivní webové stránky a aplikace, které jsou výkonné, ale snadno se vytvářejí a udržují, zejména pokud používáte s webovým obsahem jiné produkty společnosti Microsoft, například Microsoft Office Suite..

Potřeba hostování Windows

Protože ASP je skriptovací jazyk na straně serveru, vyžaduje, aby webový server plnil své úkoly. Webový server poskytuje služba IIS společnosti Microsoft, takže pokud váš web spoléhá na obsah ASP, budete potřebovat možnost hostování serveru Windows.

Pokud používáte jiné produkty společnosti Microsoft, jako jsou webové produkty, jako jsou Kancelář a Exchange Server, integrace vašeho webového obsahu do komunikačních a kooperačních systémů je hračka.

výběr asp hostitele

Výběr hostitele připraveného na ASP

Drtivá většina poskytovatelů hostitelských služeb provozuje své servery pomocí operačních systémů založených na systému UNIX nebo Linux, jako je například CentOS.

I když to platí pro osobní počítače, díky lehkým, bezplatným a otevřeným zdrojovým funkcím operačního systému Linux je ideální volba pro většinu webových hostitelů pro provozování jejich serverů..

Žádný Linux není povolen

Ale Linux nemůže dělat všechno a není ideální volbou pro každého. Webové stránky ASP mohou být lepší volbou v závislosti na potřebách a preferencích vašich webových stránek. A ASP nelze spustit v systému Linux – vyžaduje server se systémem Windows.

Servery se systémem Windows jsou v menšině a vyžadují více investic ze strany poskytovatele hostingu.

Z tohoto důvodu můžete očekávat, že za hosting zaplatíte o něco více, než za srovnatelnou úroveň hostování založeného na systému UNIX.

Proč to stojí víc?

Ale je to tak stojí za investici, pokud:

 • Používáte kancelářské nebo Exchange servery
 • Váš web závisí na produktech společnosti Microsoft
 • Váš web se opírá o technologie, jako je Silverlight
 • Pro skriptování používáte jazyky jako Visual Basic nebo Visual Basic.NET
 • K distribuci obsahu nebo sběru dat používáte MS SQL (proprietární verzi strukturovaného dotazovacího jazyka společnosti Microsoft)

Pokud plánujete provozovat web, který se spoléhá na ASP, je dobré se obrátit na svého potenciálního webového hostitele ujistěte se, že mohou podporovat váš web a poskytnout všechny možnosti, které potřebujete.

Jaké jsou klady a zápory ASP?

Stejně jako všechno, i ASP má Achillovou patu vedle svých úžasných funkcí.

Klady

 • Přidejte, upravte nebo změňte dynamický obsah na svém webu pomocí serveru Windows vašeho poskytovatele hostingu
 • Nižší křivka učení než pokročilý nástupce ASP.NET, včetně snadného začlenění dat do existujících webových stránek
 • Snadno vytvářejte pokročilé webové aplikace ve známém programovacím programu doplněném o méně kódování

Nevýhody

 • Novější a populárnější řešení technologie ASP.NET obsahuje komponenty založené na XML, lepší jazykovou podporu, ověřování uživatelů a nové ovládací prvky, díky nimž je možné, že ASP Classic bude vypadat podřadně
 • ASP Classic, běžící pod procesním prostorem IIS, je náchylný ke zhroucení a nutí restartování služby IIS, nemluvě o neexistujících vestavěných bezpečnostních opatřeních
 • Navzdory rychlému vývojovému prostředí, nucená interpretace kódu pokaždé, když stránky ASP způsobí sníženou škálovatelnost

nejlepší asp hostitelé

3 nejlepší hostitelé ASP

Jak jsem slíbil, zde jsou moje osobní výběr nejlepších poskytovatelů hostingu pro hosting ASP.

A2 Hosting

A2 Hosting
je volba číslo jedna pro ty, kteří hledají webhostingovou službu podporující ASP. Ve skutečnosti nabízí konkrétní ASP plány hostování, které přicházejí s planoucím rychlým výkonem webu, nepřetržitou podporou a 99,9% záruky dostupnosti.

Domovská stránka hostování A2

Kromě toho dostanete zdarma certifikát SSL, trvalé zabezpečení pro ochranu dat na vašem webu a zdarma CloudFlare ServerShield pro zvýšení rychlosti webu, vyšší zabezpečení a výhody pevného CDN pro rychlejší doručování obsahu návštěvníkům webu.

HostGator

Dalším poskytovatelem hostingu nabízejícím hosting ASP je HostGator
. Zákazníkům například nabízí výkonný panel Parallels Plesk, ovládací panel hostující Windows, IIS (Internet Information Services) a Microsoft SQL Server 2008 R2.

HostGator Domovská stránka

Hostgatorův hosting Windows navíc poskytuje bezplatné nástroje pro vytváření webových stránek, instalace populárních skriptů jedním kliknutím a prémiová podpora ve formě telefonu, živého chatu a e-mailu.

Pojď tati

Nakonec, GoDaddy
nabízí webhostingové služby Windows doplněné o bezplatné doménové jméno, využití systému Windows Server 2012 R2, instalace skriptů jedním kliknutím jako WordPress, Joomla a Drupal a nepřetržité monitorování a zabezpečení webu.

Domovská stránka GoDaddy

GoDaddy navíc poskytuje uživatelům bezplatný obchodní e-mail Microsoft Office 365 pro první rok, 50 uživatelů FTP a přístup k intuitivnímu ovládacímu panelu pro správu informací o vašem webu.

nabídky webhostingu

Nemůžete se rozhodnout, který hostitel ASP je pro vás to pravé?
Snaž se A2 Hosting: jsou rychlé a spolehlivé. Zaregistrujte se pomocí našeho speciálního odkazu na slevu
a ušetřete 50% z jejich hostingových plánů.

Další funkce v jazycích a rámcích

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • VB.NET
 • Laravel
 • PHP
 • Ruby on Rails
 • Perl
 • Django
 • Krajta
 • Server Side Zahrnuje
 • Jáva
 • Studená fúze
 • CodeIgniter
 • CakePHP
 • node.js
 • Symfony
 • PHP 5
 • PHP 7

Nejčastější dotazy ASP

 • Co znamená ASP?

  ASP znamená Active Server Pages.

 • Co je ASP?

  Soubor ASP obsahuje kombinaci HTML a skriptů pro vytvoření dynamických webových stránek.

 • Co je skript na straně serveru?

  Skripty na straně serveru se provádějí na serveru před odesláním obsahu do prohlížeče návštěvníka. To vám umožní prezentovat přizpůsobený obsah, aniž by se na počítač návštěvníka zatěžovalo.

 • Je ASP programovací jazyk?

  Ne. ASP Classic a ASP.NET jsou rámce, které vývojářům umožňují používat k vytváření webových stránek řadu jazyků. Skript VB nebo C # jsou běžné volby, ale podporuje varianty Java, Ruby, Python, c ++, PHP a další.

 • Jak se liší ASP Classic a ASP.NET?

  Existuje několik důležitých rozdílů. ASP Classic používá interpretované skripty, ale ASP.NET je kompilován. Díky tomu je technologie ASP.NET rychlejší. Technologie ASP.NET podporuje složitější jazyky a je častěji používána než technologie ASP Classic.

 • Proč mají soubory ASP příponu .asp nebo .aspx?

  Obecně řečeno, přípona .asp označuje klasický soubor ASP. Přípona .apsx označuje soubor ASP.NET.

 • Kdo používá skriptování na straně serveru?

  Nejběžnější skripty, včetně populárních nástrojů CMS, zahrnují prvek skriptování na straně serveru. Nemusíte vědět, jak kód používat.

 • Jaké jsou hlavní alternativy k ASP?

  Java a PHP jsou nejčastějšími alternativami, ale Python a Ruby získávají na uzdě.

 • Mohu používat ASP v systému Linux?

  Ve většině případů je ASP nainstalován na Windows. Existují zástupná řešení pro nasazení systému Linux, ale mohou být nestabilní a obtížné je nastavit.

 • Používání ASP je dražší?

  Ano. Kdykoli používáte technologii Windows, budete muset zaplatit více ve srovnání s ekvivalentem Linuxu. Je to kvůli nákladům na softwarové licence. Pokud si koupíte hosting, váš hostitel nahromadí náklady do vaší měsíční nebo roční platby za předplatné.

 • Proč chci ASP před jinými skriptovacími jazyky?

  Pokud již používáte technologie Windows, má smysl držet se stejné sady nástrojů. Pokud začínáte od nuly, mohou existovat levnější alternativy, pokud nemusíte ve své aplikaci používat funkce specifické pro Windows..

 • Jaké databázové technologie se v ASP nejlépe používají?

  MS SQL je jasná volba. Je také možné použít MS Access a další.

 • Proč jsou Windows webhostingové balíčky méně populární?

  Existují dvě hlavní výzvy: náklady a dostupnost. Windows vždy stojí více kvůli ceně licence. Balíčky systému Windows navíc nabízejí méně poskytovatelů webhostingu.

  Pokud plánujete nastavení blogu, fóra nebo jednoduchého webu, bude pro vás snadnější a levnější používat PHP v systému Linux.

 • Co je IIS?

  IIS je software webového serveru společnosti Microsoft. ASP je nainstalován jako modul IIS.

 • Mohu kódovat v ASP na mém PC s Windows?

  Ano. Na ovládacím panelu v části Programy a funkce budete muset zkontrolovat funkce systému Windows, abyste se ujistili, že jsou povoleny ASP a IIS. Zkontrolujte v části Internetové informační služby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map