MS Access – Staňte se profesionálem pomocí našeho kompletního seznamu zdrojů

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Když miliony uživatelů procházejí web a interagují s online aplikacemi, servery po celém světě provádějí miliony dotazů a ukládají spoustu záznamů. Většina webových stránek, se kterými komunikujete, používá kód napsaný v programovacích jazycích, jako je PHP a ASP, k ukládání dat v oblíbených systémech správy databází (DBMS), jako je MySQL a MS SQL Server. Ačkoliv jsou velmi populární, existuje mnoho dalších DBMS, které lze také použít.

Použitá DBMS se v jednotlivých aplikacích liší v závislosti na počtu uživatelů nebo na platformě, pro kterou vyvíjíte aplikace. Pokud například vyvíjíte aplikace pro mobilní telefon Android, pravděpodobně budete používat SQLite. Kromě uvedených populárních DBMS může být MS Access skvělou volbou, zejména pokud očekáváte, že bude obsahovat méně než 100 prvků. Podívejte se na tento článek a získejte cenné zdroje pro MS Access.

Proč MS Access

MS Access poskytuje univerzální prostředí pro rychlý vývoj aplikací, ukládání dat a záznamů dotazů, stejně jako mnoho populárních balíčků DBMS. Pokud očekáváte malý počet současných uživatelů a málo datových záznamů (méně než 100), bude MS Access skvělou volbou. MS Access je skvělý pro malé firmy a jednotlivce, kteří potřebují rychle napsat aplikaci ke zpracování a prezentaci dat. Mezi příklady aplikací využívajících MS Access patří systémy řízení zásob, aplikace pro sledování defektů nebo databáze testování kvality.

Zdroje MS Access

Na webu a v knihách je spousta informací o MS Access, které vám pomohou uvést databázi do provozu. Podívejte se na některé z našich oblíbených zdrojů níže.

Výukové programy

 • Výukový program Holowczak o MS Access: tento kurz, určený pro ty, kteří začínají s aplikací Access, prochází nastavením databáze, vytvářením tabulek a formulářů a spuštěním sestav a dotazů.
 • Spuštění dotazu na přístup: tento tutoriál ukazuje, jak spustit základní dotaz v aplikaci Access.
 • Dotazy SQL v aplikaci Access: Tento kurz ukazuje, jak spustit dotaz SQL pro různé verze aplikace Access.
 • Výukový program SQL od W3Schools: tento kurz se ponoří do syntaxe SQL a poskytuje rozhraní pro spouštění příkladů a vyzkoušení vlastního kódu.
 • Příklady přístupu VB.NET: několik skvělých příkladů použití VB.NET ke zpracování dat uložených v aplikaci Access.
 • Převést přístup na SQL Server: výukový program krok za krokem o převodu databáze aplikace Access na SQL Server.
 • Výukový program pro vývoj aplikací pro přístup: tento kurz prochází vývojem softwarových aplikací pomocí aplikace Microsoft Access, od plánování databází přes vývoj dotazů a rozhraní GUI..
 • PHP a MS Access: nikdy nenapadlo, že můžete kombinovat open source a Microsoft technologie? Zamysli se znovu! Tento tutoriál vám ukáže, jak používat PHP pro připojení k databázi Access a dotazování na ni.
 • Porozumění struktuře databáze Access: pomocí tohoto tutoriálu pochopíte, jak najít objekty, pole a vztahy v rámci vlastní databáze Access.
 • Výukový program Access Form: Naučte se, jak pomocí tohoto tutoriálu vytvořit formulář v aplikaci Access.
 • Poškozené přístupové soubory: v některých případech dojde k poškození souborů ve vašem systému, včetně souborů databáze Access. Podívejte se na tento návod a zjistěte, jak je opravit.

Video návody

 • Vytváření přístupové databáze: základní výukové video o vytváření databází a vytváření dotazů, formulářů a sestav v aplikaci Access.
 • Přístupové dotazy: výukové video o vytváření dotazů v aplikaci Access.
 • Přístup k přihlašovacím formulářům: Naučte se, jak vytvořit přihlašovací formulář pro ochranu vaší databáze heslem.
 • VB.NET a Access: Naučte se, jak používat VB.NET pro připojení k databázi MS Access a dotazování na ni.
 • Kontingenční tabulky: Další informace o vytváření kontingenčních tabulek v aplikaci Access.
 • Výukový program pro pokročilý přístup: Naučte se pokročilé tipy pro správu databází Access pomocí SQL skriptů a maker za poplatek prostřednictvím Udemy.

Referenční příručky

 • Společné přístupové funkce: seznam běžně používaných přístupových funkcí a odkazy na podrobné vysvětlení těchto funkcí včetně parametrů a návratových hodnot.
 • Referenční příručka MSDN Access VBA: příručka, která obsahuje přehledy databáze a koncepty a příklady programování Access.

Online komunity

 • Microsoft Access Forum: získejte odpovědi na vaše dotazy na MS Access od ostatních uživatelů na online fóru společnosti Microsoft.
 • Dream.In.Code Access Forum: toto fórum představuje komunitu stovek tisíc vývojářů, kteří si navzájem pomáhají odpovídat na technické otázky týkající se problémů s MS Access.
 • MS Access Newsgroup: tato komunita ve Skupinách Google vám umožňuje zveřejňovat dotazy a zobrazovat odpovědi na otázky, které mají ostatní vývojáři k problémům s MS Access..

Knihy

 • Získejte přístup k Bibli 2013 (2013) od Alexandra a Kusleiky: Tato kniha do značné míry pokrývá témata aplikace Microsoft Access, jako je automatizace sestav, základy databáze, integrace SharePoint a analýza dat spolu s příklady ke stažení..
 • Přístup do roku 2013 pro figuríny (2013) by Fuller and Cook: tato sbírka knih Dummies pojednává o široké škále témat MS Access včetně plánování databáze, importu dat, vylepšení výkonu a vytváření uživatelského rozhraní.
 • Programování aplikace Microsoft Access 2013 pomocí příkladu s VBA, XML a ASP (2014) od Julitta Korol: i když jste dosud nekódovali, podívejte se na tuto knihu a zjistěte, jak vytvářet aplikace pro interakci s MS Access pomocí ActiveX, ASP a Visual Basic.
 • Microsoft Access 2010 krok za krokem (2010) Lambert a Cox: Jak název napovídá, tato kniha poskytuje kroky k dokončení různých akcí v aplikaci Access 2010 a je zaměřena na začátečníky.
 • Přístup k analýze dat Cookbook (2007) od Bluttman a Freeze: Tato kniha poskytuje příklady kódování a ukázkové dotazy, které lze použít na problémy analýzy dat v reálném světě zahrnující MS Access prostřednictvím řady „receptů“.

souhrn

MS Access, stejně jako ostatní DBMS, poskytuje rozhraní pro ukládání a dotazování dat uložených v databázích. Má hlavní přítomnost ve Windows prostřednictvím sady Microsoft Office a představuje rychlý způsob, jak uživatelé vytvářet databáze a vyvíjet jednoduché aplikace. I když jste začátečník, můžete rychle vytvořit rozhraní v rámci samotného přístupu. Na druhou stranu můžete také použít programovací jazyky, jako je Visual Basic nebo dokonce PHP, k vytvoření ještě více přizpůsobených GUI. Podívejte se na výše uvedené zdroje, abyste si s MS Access namočili nohy.

Další čtení a zdroje

Máme více průvodců, výukových programů a infografik týkajících se kódování a vývoje databáze:

 • Zdroje SQL: náš obecný zdroj SQL, který je kritický pro všechny vývojáře relačních databází.
 • Úvod do ADO.NET: Naučte se vše o tomto systému pro použití jakékoli databáze vůbec v rámci .NET framework.
 • Úvod a zdroje PHP: začněte se učit nejoblíbenějším kódovacím jazykem na straně serveru.

Ultimate Guide to Web Hosting

Pokud se chystáte dostat hluboko do databázových aplikací, musíte je někde hostit. Podívejte se na našeho Ultimate Guide to Web Hosting. Vysvětlí to vše, co potřebujete vědět, abyste se mohli informovaně rozhodnout.

Ultimate Guide to Web Hosting
Ultimate Guide to Web Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map