Je A2 hosting nejlepším hostingem Fedory pro váš web? – Tady je to, co si myslíme

Co je Fedora Hosting?

Fedora Core – nyní nazývaná Fedora – je mnohem více než operační systém, poháněný společností Red Hat jako open source, často aktualizovaná kolekce softwaru. Ujistěte se, že to váš poskytovatel hostingu podporuje a že k instalaci používáte kompatibilní systém správy balíků.


Stručná historie „Fedora Core“

Zprvu se název operačního systému Fedora Core může zdát podivný, dokud se nedozvíte, že je vlastněn softwarovou společností Red Hat, a nestal se náhradou druhů za Red Hat Linux, který byl v roce 2004 ukončen. Fedora Core – nyní jednoduše nazývá se Fedora – je v podstatě operační systém, ale technicky je to kolekce softwaru pro všeobecné použití, který zahrnuje operační systém.

Jak bude Fedora fungovat jako váš operační systém založený na serveru?

Software Fedora je založen na produktu Red Hat Package Manager (RPM), což znamená, že je shromažďován v systému správy balíků RPM. Tento druh systému ušetří správci systému potíže s manuální instalací a údržbou softwaru.
Kolekce softwaru Fedora Core (nebo Fedora) zahrnuje, jak je uvedeno:

 • operační systém
 • Mozilla Firefox (webový prohlížeč)
 • LibreOffice (bezplatná kancelářská sada s otevřeným zdrojovým kódem srovnatelná s Microsoft Office)
 • Empatie (rychlé zasílání zpráv)
 • GIMP (úprava fotografií)

Vše ve Fedoře je otevřený zdroj a je volně k dispozici, což mu dává výraznou výhodu oproti jiným programům, které s nimi souvisejí náklady.
Schopnost vytvářet textové dokumenty a tabulky, například bez nutnosti utrácet stovky dolarů za potřebný software, je ideální pro studenty, startupy a další subjekty, které těmto výdajům nemohou ani nechtějí vynaložit.
Přestože Fedora Core (Fedora) je založena na RPM, lze ji nainstalovat také pomocí jiného systému správy balíků – Yum, nebo Yellowdog Update Modified. Ať už používáte jakýkoli systém správy balíků, musíte se také ujistit, že váš poskytovatel hostingu podporuje Fedora Core nebo Fedora. To bude s největší pravděpodobností znamenat operační systém Linux a přístup k vašemu serveru pro ruční nahrání.

Jak Fedora porovnává s jinými operačními systémy s otevřeným zdrojovým kódem

Jednou z skvělých věcí o používání serverů Linux je možnost volby, kterou máte při výběru operačního systému. Pokud váš poskytovatel hostingu podporuje Fedoru a máte také přístup ke svému serveru pro ruční nahrávání, pravděpodobně také víte, že na trhu existuje několik dalších možností OS s otevřeným zdrojovým kódem. Pokud máte potíže s rozhodováním mezi Fedorou a dalšími otevřenými operačními systémy, jako jsou CentOS, Red Hat Enterprise nebo dokonce velmi populární Ubuntu, podívejte se na naše krátké srovnání níže:

 • Fedora vs. CentOS: CentOS je srovnatelnější s Red Hat Enterprise (více k tomu níže), ale je zdarma jako Fedora. Na rozdíl od Fedory a Red Hat však její podpora pochází výhradně od komunity uživatelů – nikoli od Red Hat. Pokud tedy v řešení operačního systému bez jakýchkoli nákladů na předplatné hledáte stabilitu, může být CentOS dobrým řešením. Pokud máte centralizovanou distribuci podpory, preferujete více funkcí a rychlejších vydání – celou její Fedoru.
 • Fedora vs. Red Hat Enterprise: Red Hat Enterprise je komerční produkt vydaný vývojáři za Fedorou. Zatímco Fedora je bezplatný komunitní projekt, Red Hat Enterprise je komerční projekt, který je financován z předplatného pro každého uživatele. Vydání Fedory je mnohem častější (každých 6 měsíců na rozdíl od každých pár let) s širší škálou softwarových balíčků a aktualizací. Fedora je bohatší na funkce s větší funkčností než Red Hat, zatímco Red Hat je stabilnější operační systém.
 • Fedora vs. Ubuntu: Ubuntu je dnes nejpopulárnějším operačním systémem běžícím na serverech Linux, ale Fedora je obecně považována za stabilnější a výkonnější platformu, takže je pro provoz serveru ideálnější než Ubuntu. Ideálnější je tedy předpokládat, že jste spokojeni s křivkou učení, která je součástí Fedory. Oba systémy lze nainstalovat s jednoduchým ovládáním Windows, ale Fedora nemá možnost integrovat ziskový software, takže nemyslete na integraci nic do vašeho systému, pokud to není open source..

Systémové požadavky pro Fedoru

Hosting VPS by měl být k dispozici s instalacemi Fedory, protože hypervizor KVM je součástí jeho balíčku. Ve srovnání s jinými operačními systémy má Fedora velmi lehké požadavky na instalaci. Budete potřebovat minimálně 6 GB místa na disku, 2 GB paměti RAM a dva procesory – jeden pro Fedoru, druhý pro KVM. Než se před poskytnutím Fedory jako preferovaného operačního systému ujistíte, že váš poskytovatel hostingu dokáže splnit tyto požadavky ve vašem rozpočtu.

webhostingový kupón

Hledáte správného hostitele Fedory?
A2 Hosting seřadil číslo 1 v našich nedávných testech rychlosti a výkonu. Nyní mohou čtenáři ušetřit až 50% na svých plánech přátelských pro vývojáře.
Použijte tento speciální odkaz na slevu
získat dohodu.

Úzce související funkce

 • červená čepice
 • CentOS
 • Debian
 • Ubuntu
 • CloudLinux

Fedora Často kladené otázky

 • Existuje celá řada linuxových distribucí. Proč bych měl používat Fedoru? Bude mi to stát víc, nebo mi ušetřit peníze?

  Fedora je bezplatný operační systém založený na linuxovém jádře, vyvinutý komunitně podporovaným projektem Fedora a sponzorovaným společností Red Hat.

  Fedora obsahuje software distribuovaný v rámci bezplatné open source licence a snaží se být na špičce těchto technologií.

  Fedora má pověst zaměřením se na inovace, včasnou integraci nových technologií a úzkou spoluprací s komunitami na linuxovém serveru.

 • A co alternativy jako Red Hat a CentOS? Jak se liší Fedora?

  Fedora je řízena komunitou a zdarma, zatímco Red Hat je komerční verze, kterou Red Hat oficiálně podporuje 7 let.

  CentOS je také založen na vydáních Red Hat, ale je to komunitní projekt zdarma.

  Neexistuje však žádná odborná podpora pro CentOS nebo Fedora, i když obě mají velké a dynamické komunity.

 • Bude hosting Fedory stát mě navíc? Budu muset zaplatit za další funkce?

  Fedora je bezplatné vydání, takže neexistují žádné licenční ani předplatné. U sdílených plánů hostování budete používat hostitelskou Fedoru a nebudou zde žádné další náklady. Rovněž nebudete muset platit za další funkce open source nalezené na alternativních distribucích Linuxu.

 • Kolik lidí používá Fedoru?

  Na linuxovém trhu dominují distribuce Mint, Ubuntu a Debian, přičemž Fedora je na pátém místě (zhruba). Na podnikovém trhu stále dominuje Microsoft, zatímco v Linuxovém prostoru má Red Hat Enterprise Linux (RHEL) dvojnásobný podíl na trhu všech ostatních distribucí Linuxu.

 • Fedora není v zásadě stejná jako RHEL?

  Spíš ne. Fedora je podporována Red Hat, ale existuje několik významných rozdílů.

  Fedora je předřazeným produktem Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a často se používá jako zkušební základ pro technologie, které se později objeví v Red Hat.

  RHEL je certifikován vládami a může být nasazen na více produktů. Protože se jedná o komerční produkt, má na rozdíl od Fedory také profesionální podporu.

 • Mohu použít cPanel na Fedoře? A co alternativní ovládací panely?

  Ano, na serverech Fedora můžete použít cPanel a WHM, pokud splňují hardwarové požadavky. Většina hlavních ovládacích panelů by neměla mít potíže s prací v prostředí Fedory.

 • Jaké programovací jazyky jsou na Fedoře podporovány? A co skriptovací jazyky?

  S ohledem na to, že Fedora je prostředí Linux, takže specifické jazyky a rámce systému Microsoft Windows nejsou podporovány. Fedora však podporuje prakticky všechny běžné programovací a skriptovací jazyky, které mohou běžet na Linuxu, včetně Ruby, PHP, Perl, Python a mnoha dalších.

 • Existují nějaké nevýhody Fedory? Cokoli bych se měl bát?

  Ve srovnání s jinými distribucemi Linuxu neexistují zjevné nevýhody. Fedora je však bezplatné vydání, takže nedostáváte placenou technickou podporu. Pokud necítíte potřebu kvalitní technické podpory, můžete ji použít (nebo některou z mnoha alternativ). Vše záleží na vašich potřebách a dovednostech.

 • Momentálně jsem na Ubuntu – je důvod, proč bych se měl přestěhovat do Fedory?

  Ve skutečnosti už většina podniků Ubuntu nepoužívá – pro vývoj se přestěhovali do Red Hat nebo CentOS. Pokud jste profesionál, Red Hat poskytuje větší stabilitu, vynikající podporu, aktualizace a další. Pokud jste fandy, můžete nejprve vyzkoušet Fedoru, jen v případě, že splňuje všechny vaše potřeby.

 • Kolik společností používá Fedoru?

  Fedora obvykle není úzce spjata s obchodním světem, segmentem trhu, kterému obvykle dominuje Red Hat. Firemní uživatelé by si měli být vědomi toho, že Fedora je určena pro špičkové zákazníky se zájmem o nejnovější funkce.

  Na druhé straně neexistují důvody, proč byste neměli Fedoru používat, a nyní je k dispozici také distribuce na serveru Fedora.

 • A co životní cyklus Fedory a aktualizace?

  Projekt Fedora vydává nové verze Fedory přibližně každých 6 měsíců a poskytuje aktualizované balíčky pro tato vydání přibližně 13 měsíců.

  Když vydání dosáhne bodu, kde již není podporováno ani pro něj nejsou vytvářeny aktualizace, považuje se to za konec životnosti (EOL)..

  Nové balíčky v SCM nejsou k dispozici pro distribuci X po vydání Fedory X + 2 a nová sestavení již nejsou k dispozici.

 • Které hostingové společnosti používají Fedoru?

  Seznam je prostě příliš dlouhý – hosting Fedory VPS je stále populární, protože je cenově dostupný (100% bezplatný otevřený zdroj), nabízí spoustu nových funkcí, ale také kvůli jeho úzkému vztahu s komerčním protějškem RHEL. Fedora získává mnoho nejnovějších funkcí přímo ze svého vztahu s RHEL.

 • Jaká je hlavní nevýhoda používání Fedory v serverovém prostředí?

  Největším problémem je nedostatek dlouhodobé distribuce podpory, jako je Ubuntu LTS. Aktuálně dostupná distribuce serveru Fedora 21 (první vydání serveru Fedora) by měla mít životnost 18 měsíců, zatímco současné distribuce Ubuntu LTS a Ubuntu Server LTS mají životnost 5 let.

 • Jak nainstalovat Fedoru na můj server?

  Záleží na tom, jaký druh serveru a plánu hostingu chcete použít.

  Pokud máte zájem o sdílený nebo VPS hostingový plán, nemůžete změnit OS a musíte se držet možností poskytnutých hostitelem.

  Pokud nastavujete svůj vlastní server nebo instalujete Fedoru na vyhrazený hardware, je k dispozici mnoho průvodců online a neměli byste mít potíže s nastavením..

 • A co podpora společnosti Microsoft? Co když potřebuji MS SQL nebo MS Access?

  Fedora nemůže podporovat proprietární technologie, standardy a jazyky společnosti Microsoft. V případě, že absolutně potřebujete konkrétní technologie společnosti Microsoft, je jedinou možností získat hostingový plán společnosti Microsoft.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map