Instalace jedním kliknutím – který poskytovatel hostingu je nejlepší v roce 2020?

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Najděte hostování s těmito funkcemi v Instalacích One Click

 • Fantastico
 • Softaculous

Instalace a hosting jedním kliknutím

Co jsou instalace jedním kliknutím?

Co jsou instalace jedním kliknutím?

Instalace jedním klepnutím není přesně to, co zní. Někdy může trvat až dvě kliknutí, než se něco úplně nainstaluje. Poskytovatelé webhostingu, kteří nabízejí instalace populárních aplikací jedním kliknutím Usnadněte si práci na založení nového webu.

Je moje práce hotová po instalaci?

Co se týká instalace webové aplikace a správně nakonfigurován pro použití na serveru? Vlastně docela dost.

To není něco, o čem většina z nás už přemýšlí. Většina komerčního softwaru, který používáme na našich domácích počítačích, je dodávána předem. Jindy se nainstaluje automaticky z App Store nebo má nějaký vestavěný instalační průvodce, který vás provede celým procesem.

Ale to nebylo to tak vždy.

Instalace jedním kliknutím jsou snadné

Instalace je těžká

Každá jednotlivá softwarová aplikace se obvykle spoléhá na řadu dalších softwarových aplikací. Přemýšlejte o svém domácím nebo kancelářském počítači: Pokud používáte běžný program jako Word, to program spoléhá na jiný program spusťte tiskárnu. Kromě toho další program spravuje písma a několik desítek dalších programů dělá několik desítek dalších věcí.

Nebo jste někdy přemýšleli o tom, jak počítač ví, že když kliknete na určitý typ souboru, měl by otevřít konkrétní program, který chcete?

Ne všechno je automatické

Tento druh věcí musí být specifikován a definován. Nestává se to jen automaticky.

A nezapomeňte na konkrétní jazykovou podporu. Pokud byl program napsán v jedné verzi jazyka a váš počítač používá jinou verzi tohoto jazyka, mohou existovat problémy. Jak složitá může být instalace nového softwaru? Jeden odborník o tom musel říci:

Děsím se instalace věcí a mám doktorát v informatice.

– Paul Graham, zakladatelé v práci

Naštěstí se většina z nás s tím nemusí pravidelně zabývat. To platí přinejmenším pro naše spotřebitelské produkty: stolní počítače, notebooky a mobilní telefony.

Instalace na webu je ještě těžší

Vývoj webu nás však může často dostat zpět do „špatných starých“ problémů s instalací. To platí zejména kvůli rozmanitosti webhostingových technologií a rychlému tempu vývoje webu.

Žádný vývojář nechce stavět tisíce jednotlivých kusů technologie potřebné k tomu, aby udělal něco základního, takže spoléhají na jiné technologie, jiné programy, aby se věci stihly.

Instalace jedním kliknutím - příklad běžné instalace

Příklad instalace

Podívejme se na hypotetický systém pro správu obsahu, něco podobného WordPressu nebo Drupalu. Co by mohlo být zapojeno do instalace a uvedení do provozu?

A běžná instalace by vypadala takto v 5 krocích:

 1. Požadavky na systém
 2. Zajistěte podporu kódu
 3. Správné nastavení oprávnění
 4. Vytvoření databáze
 5. Nezbytné instalace třetích stran

Požadavky na systém

To by měla být první věc, kterou berete v úvahu neztrácejte čas. I když instalace stejně nebude fungovat, nemělo by smysl provádět žádnou přípravu, pokud víte, že nemáte základní systémové požadavky.

Zajistěte podporu kódu

Kód je pravděpodobně napsán v PHP, takže musíte ujistěte se, že jazyk je na serveru podporován. A ne jen jakákoli verze PHP. Musíte mít ten, který vyžaduje CMS.

Správné nastavení oprávnění

Jakmile budou soubory kódu nahrány na server, musí být přístupné. To není triviální. Servery nastavují úrovně oprávnění pro každý soubor, prohlašuje, kdo je dokáže číst, kdo je může provozovat a kdo jim může psát.

Moderní systémy CMS obvykle musí být schopny zapisovat do svých vlastních souborů (pro uložení podrobností o konfiguraci), ale nemůžete dovolit, aby do souborů zapisovaly potenciálně škodlivé cizí uživatele..

Vytvoření databáze

Musí být vytvořena databáze, což znamená, že v správné verzi musí být nejprve přítomen správný software pro správu databází. Pak databáze musí být vytvořena a zkopírovány pověření interakce do kódu pro CMS, který nastavujeme.

Nakonec je třeba v databázi nastavit datový model CMS, a to vytvořením tabulek, sloupců a dalších databázových struktur..

Nezbytné instalace třetích stran

Musí být nainstalovány různé knihovny a aplikace třetích stran, na které spoléhá CMS. Například ořezávač obrázků na stránce úprav se může spoléhat na knihovnu GD Graphics. Přehrávání videa může vyžadovat streamovací software.

Počet věcí, které se musí stát na webovém serveru, aby se jedna jednoduchá aplikace rozběhla a fungovala, může být šílená. Není divu, že Paul Graham nesnáší instalaci softwaru.

One Click Instaluje na záchranu

Instalace jedním kliknutím na záchranu

Instalace jedním kliknutím je v podstatě jako tito instalační průvodci uvidíte na domácím počítači. Někdo si vzal čas na to, aby zjistil všechny věci, které jsou potřebné pro správnou instalaci aplikace, a poté vytvořil další aplikaci, která zajistí, že tyto věci jsou na místě..

Jak fungují?

Instalátor provádí řadu věcí, které byste jinak museli dělat ručně. Tyto únavné úkoly automatizované vaším instalačním programem jsou:

 • Načítání a instalace aplikací třetích stran
 • Zajištění závislosti je splněno
 • Nastavení databáze
 • Konfigurace nastavení serveru
 • Úprava oprávnění souboru

S výše uvedenými úkoly, o které se postará instalátor jedním kliknutím, se můžeme uvolnit a užít si pětiminutové čekání, zatímco naše instalace jsou účinně ošetřovány.

Instalační pracovníci na jedno kliknutí vyberou

Kdysi dávno jich nebylo mnoho. Nyní však máme spoustu rozhodnutí, když si chceme vybrat instalační program na jedno kliknutí pro naše potřeby. Dvě z nejpopulárnějších možností v současné době jsou Softaculous a Installatron.

seznam dostupných instalátorů na jedno kliknutí je větší než dva, ale na této stránce se budeme zabývat především nejlepšími psy. Zde je nejvíce doporučujeme, včetně některých standardních alternativ:

 • Softaculous
 • Installatron
 • Fantastico
 • Plesk Power Pack
 • Simplescripts

Softaculous

Možná nejoblíbenější instalátor jedním kliknutím v okamžiku vydání. Softaculous je snadno použitelná knihovna skriptů, která byla vytvořena pro komerční použití a podporuje téměř 300 aplikací. to je k dispozici prostřednictvím více ovládacích panelů, včetně cPanel, Plesk, ISPmanager, DirectAdmin a Interworx.

Vzhledem k tomu, že je široce podporován spolu s aplikacemi pro téměř všechna použití, byl po nějakou dobu nejčastěji používaným automatickým instalátorem.

Installatron

Vydáno v roce 2004, Installatron je instalační program pro více platforem, kompatibilní s Linuxem, BSD a Windows. Další podpora byla přidána pro cPanel Enkompass a Parallels Plesk na Windows. Podobně jako Softaculous je Installatron také online skriptovou knihovnou a automatickým instalačním programem, který pokrývá celkem více než 100 aplikací..

Mnoho uživatelů, kteří byli od této doby závislí na této službě, ji stále používá.

Další možnosti prostřednictvím poskytovatelů hostingu

Někteří poskytovatelé hostingu nabízejí jedinečné zakázkové způsoby instalace vybraných aplikací a softwaru rychleji. Bluehost a iPage jsou skvělým příkladem. Tito dva mají pro uživatele je k dispozici samostatný trh, což umožňuje instalace jedním kliknutím s určitými balíčky. Nenechte se zmást slovem tržiště, je to v podstatě stále online knihovna skriptů k vašim službám.

Hostgator je navíc dalším poskytovatelem, který má na mysli pohodlí. Nabízejí praktický rychlý instalační program, který umožňuje eliminovat časovou ztrátu a stres, když potřebujete své oblíbené programy.

Instalovat webhosting jedním kliknutím

Instalovat webhosting jedním kliknutím

Mnoho webových hostitelů, zejména hostitelů, kteří se nezabývají vývojáři, poskytuje nějakou formu podpory instalace jedním kliknutím. Tohle je obvykle poskytuje průvodce instalací jiného výrobce jako Softaculous nebo Fantastico.

Tyto společnosti sledují změny v aplikacích, které podporují, aby zajistily, že jejich vlastní instalační skripty jsou vždy aktuální s nejnovějšími verzemi.

Hostingové společnosti podporující Softaculous

Je spravedlivé říci, že existují desítky společností, které podporují Softaculous díky své flexibilní povaze. Můj nejlepší doporučení pro takové hostitele jsou uvedeny níže.

 • Siteground
 • A2 Hosting
 • InMotion Hosting

Všechny tři značky jsou vyhledávány v hostitelském průmyslu, a to jak profesionály, tak neuspokojenými uživateli. S působivým záruky dostupnosti a umístění serveru, jsou to dobré sázky. Další podrobné informace naleznete v jednotlivých recenzích.

Hostingové společnosti podporující Installatron

I když není tak populární jako Softaculous, Installatron má také solidní hrst společností podporujících jeho rychlost. Oni jsou:

 • Pojď tati
 • Aspirace Hosting
 • Černá noc

Kromě GoDaddy nejsou tyto značky nutně tak populární nebo známé jako poslední. Nicméně, oni jsou stejně skvělé možnosti z jejich vlastních důvodů, nabízí superkonkurenční výhody pro nové i stávající uživatele.

webhostingový kupón

Hledáte hodně na hostování aplikací na jedno kliknutí?
SiteGround – hodnocené našimi čtenáři č. 1 – nabízí stovky instalací aplikace jedním kliknutím. Právě teď můžete ušetřit až 67% na jejich plánech. Použijte tento speciální odkaz na slevu
získat dohodu.

Jedním kliknutím nainstalujete často kladené otázky

 • Co je instalace jedním kliknutím a proč by mě to mělo zajímat?

  Mnoho webových hostitelů nabízí možnost nainstalovat předdefinovanou webovou aplikaci kliknutím na tlačítko. Veškerý software, databáze a konfigurační soubory budou automaticky vygenerovány a bude vám poskytnuta okamžitě vytvořená webová stránka.

  Instalace na jedno kliknutí vám ušetří problémy s nastavením aplikace po kousku.

 • Jaké typy aplikací mohu vytvořit pomocí instalace jedním kliknutím?

  Dostupné možnosti se liší v závislosti na hostiteli.

  Obecně bude většina poskytovatelů webhostingových služeb mít několik různých možností, mezi něž patří několik systémů pro správu obsahu (CMS), fóra software, eCommerce aplikace, utajované reklamní aplikace, software pro správu klientů, webmail nebo Wiki..

 • Jaké platformy podporují instalace jedním kliknutím?

  V souvislosti s „platformou“, která obecně znamená, která technologie „zásobníku“ se používá.

  Nejběžnější platformou pro instalace jedním kliknutím jsou weby, které používají PHP a MySQL.

  Každý hostitel .NET bude mít řadu aplikačních šablon ASP.NET a další poskytovatelé nabídnou NodeJS, Python nebo JAVA.

  Opět platí, že nejběžněji dostupné weby na jedno kliknutí jsou založeny na PHP, přičemž mezi nejoblíbenější aplikace patří platformy CMS jako WordPress, Drupal, Joomla..

 • Který CMS bych se měl rozhodnout nainstalovat pro blog?

  Neexistuje jediná odpověď. Výběr CMS vyžaduje pokročilé plánování toho, jaký bude váš web, pokud jde o to, co potřebuje ke komunikaci, nebo jaké další funkce potřebujete..

  Dvě platformy v PHP s nejvyšší uživatelskou základnou jsou WordPress a Joomla.

  WordPress má nejvíce uživatelů a nejvyšší počet pluginů / rozšíření, zatímco Joomla se zaměřuje na zabezpečení a správu uživatelů.

  Existují také další skvělé možnosti na jiných platformách než PHP, proto si před výběrem platformy vezměte v úvahu. Někdy je výkon důležitější než funkčnost.

 • Jak funguje instalace jedním kliknutím?

  Instalaci na jedno kliknutí spustíte vy, uživatel. Kliknete na tlačítko a váš webhostitel pošle RESTful zprávu.

  Váš webhosting má dále skript, který má hluboká oprávnění používat strukturu složek a databázi, vytvářet nové podsložky, databáze, tabulky atd..

  Každá aplikace má předem vytvořený instalační skript, který sděluje databázi (obvykle MySQL), jaké tabulky mají být vytvořeny, a naplní je potřebnými počátečními daty..

  Požadované soubory PHP jsou vloženy do zadaného adresáře a doména / subdoména je tam automaticky označena. Voila, máš nový web!

 • Jak se dozvím, zda mám potřebné místo na disku, abych něco nainstaloval?

  V závislosti na vašem hostiteli má mnoho moderních hostitelů velmi velké množství úložiště, které vám bude přiděleno před instalací aplikace.

  S tím bylo řečeno, že většina aplikací je velmi nízká, pokud jde o skutečné místo na disku. Převážná část informací, které by vás mohly posunout přes okraj, je obsah, který by mohl být naplněn.

  Pokud tedy nastavíte Wiki nebo blog, nevyhazujte tunu videosouborů bez kontroly limitů velikosti. Také během instalace, pokud je problémem, instalace pravděpodobně nebude fungovat a budete upozorněni.

 • Jaké typy aplikací nelze vytvořit pomocí instalace jedním kliknutím?

  Nemluvíme jménem všech hostitelů, ale na základě nejběžnějších typů instalací v okolí existují určitá omezení toho, co lze nebo nelze nainstalovat.

  Protože PHP je nejběžnější platformou, často nejsou k dispozici jiné softwarové balíčky.

  Přestože mobilní webové stránky lze nastavit z CMS nebo jiných aplikací, není zde mnoho speciálních mobilních aplikací. Neexistují ani aplikace, které by běžely na telefonu někoho nativního, takže neočekávejte nic jiného než mobilní web.

  A konečně, aplikace vyžaduje spolehlivou velkou šířku pásma, jako je web pro sdílení videa, nebude často k dispozici prostřednictvím jediného kliknutí, protože vyžaduje výkonnou síť pro doručování obsahu (CDN), která je drahá a často proprietární.

 • Chci web, který se integruje s Google nebo Facebook pro přihlášení uživatelů. Mohu to provést z instalace jedním kliknutím?

  Neexistují žádné známé aplikace, které by to automaticky nastavily během instalace jedním kliknutím.

  Pokud však nainstalujete oblíbenou platformu CMS, eCommerce nebo Social, existuje velká šance, že pluginy „OAuth“ budou snadno najít.

  Na druhou stranu i pluginy OAuth vyžadují určité ruční nastavení. U aplikací, které používají přihlášení Google nebo Facebook, budete muset na těchto webech vytvořit účet vývojáře a vygenerovat klíče API, které se použijí na vašem webu..

  Dobrou zprávou je, že existuje mnoho způsobů, jak to nastavit, které nevyžadují od nuly.

 • Mohu si vybrat vzhled a dojem z mého webu během instalace jedním kliknutím?

  To opět zcela závisí na tom, kdo je váš hostitel a jaká aplikace se rozhodnete nainstalovat.

  Některé služby mají proprietární aplikace, které můžete nainstalovat, což vám umožní vybrat téma a upravit primární obsah před generováním aplikace.

  U populárních platforem CMS také někteří hostitelé poskytnou integrované pohledy na jejich témata & Během instalace na trhu pluginů a některé vám dokonce umožní vybrat téma před dokončením instalace.

 • Měl bych použít instalaci jediným kliknutím nebo nastavit web úplně sám?

  To záleží na tom, zda se něco snažíte dát rychle, nebo zda se více zajímáte o to, jak webové stránky fungují.

  Instalace jedním klepnutím je velmi účinná a vyhne se mnoha základním lidským chybám, ale tyto chyby často ukáží, jak se data připojí k kódu a jak vygeneruje HTML, které se zobrazí pro návštěvníky webu, aby viděli.

  Nastavení vlastního webu navíc umožňuje hlubší přizpůsobení. A co víc, pokud se stanete dobrým vývojářem, můžete vytvořit, co si přejete.

  Instalace jedním kliknutím jsou skvělou službou a skvělým způsobem, jak začít na webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map