cPanel Hosting: Jedná se o nejlepší (a nejhorší) hostitele cPanel na webu nyní.

Porovnejte cPanel Hosting

cPanel je nejoblíbenější ovládací panel na světě. Kromě snadného použití je také mnohem snazší přechod z jednoho hostitele na druhého. Mnoho hostitelů přesto nabízí různé ovládací panely – někteří dokonce proprietární.


Popularita cPanelu znamená, že máte spoustu možností, které přesahují váš výběr ovládacího panelu. Měli byste tedy hledat hosting, který poskytuje dobrou rychlost a stabilitu serveru, přidělování zdrojů a podporu zákazníků.

Níže se věnujeme podrobnostem o nejlepších hostitelích cPanel. Ale tady je našich nejlepších 5, pokud chcete začít hned:

 1. A2 Hosting
  – Velká rychlost a dostupnost s mimořádnou podporou
 2. GreenGeeks
  – Ekologické plány cPanel
 3. Bluehost
  – Pevná hodnota & skvělá dostupnost
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro cPanel?

Vzali jsme všechny plány hostování, které nabízejí cPanel, a poté jsme je dále omezili pouze na hostitele s nejlepším hodnocením s nadprůměrnou zákaznickou podporou..

Naši odborníci zkontrolovali přes 380 webhostingových společností a 1 500 hostingových plánů. Použili jsme je spolu s tisíci zákaznických recenzí k určení našich nejlepších doporučení.

Co je cPanel Hosting?

cPanel je nejoblíbenější aplikace pro správu hostovaných webů. Díky rozhraní point-and-click umožňuje snadno provádět nejběžnější úkoly (nastavení e-mailových účtů, vytváření záloh, instalaci softwaru atd.) Na vašem webu..

Mnoho webhostingových společností nabízí cPanel. Takže pokud je to pro vás důležité, máte spoustu možností. Tato příručka vám pomůže vyřešit problémy, které je třeba zvážit a vybrat správného hostitele.

cPanel Hosting

Co je cPanel?

Ať už jste začátečník nebo zkušený webmaster, ovládací panel na vašem hostitelském účtu je klíčem k hladkému, snadnému ovládání a cPanel se stal téměř průmyslovým standardem.

Ale je to pro vás to pravé? A co konkurence?

Pojďme se podívat na palubní desku, abychom získali lepší představu o tom, co lze očekávat. Všechny funkce obsažené v této části jsou přístupné z tohoto ovládacího panelu:

cPanel Hosting Dashboard Podívejte se na hlavní panel – můžete si to vyzkoušet sami na demonstračním webu cPanel.

Co dělá cPanel tak populárním?

Ovládací panel cPanel byl původně vyvinut pro webhostingovou společnost nabízející Linux hosting. To umožnilo hostování zákazníků spravovat základní části jejich hostitelských služeb, jako jsou jejich přihlašovací údaje pro FTP a e-mailové adresy. Tento software má se vyvíjel v průběhu 15 let a přežil produkt spinoff, WebPanel, díky jeho přátelskému uživatelskému rozhraní a jednoduché navigaci.

Pro hostitele, kteří používají cPanel, existuje několik velkých bonusů:

 • Mohou distribuovat obecnou dokumentaci nápovědy a nemusejí vyvíjet tolik vlastní pomoci
 • Zákazníci mohou přenášet své znalosti při přechodu z hostitele na hostitele
 • cPanel brání webhostingovým zákazníkům v tom, aby dělali cokoli riskantního nebo zakázaného
 • WHM a cPanel spolupracují krásně společně, takže hostitel může používat kombinaci obou na serverových účtech založených na serveru, což uživatelům poskytuje konzistentní zážitek
 • WHM může také nabídnout snadnou správu více klientských webů a zároveň poskytnout uživatelsky přívětivý cPanel backend
 • WHM a cPanel jsou zabezpečeny, pokud jsou správně spravovány.

Podívejte se na správce souborů níže:

cPanel Hosting File Manager Úhledně vypadající správce souborů, přístupný přímo z palubní desky.

Hosting zákazníků jako cPanel, protože:

 • Je to super snadná navigace
 • Zkušenost je stejná téměř u každého hostitele
 • Technické úkoly mají velmi jednoduché grafické rozhraní
 • Vestavěná nápověda zabrání vám v tom, aby dělal cokoli škodlivého
 • Utrácíš více času na vašem webu a méně na administrátora za tím
 • Může dělat všechny druhy věcí, které byste neočekávali.

Společné funkce účtu cPanel, na které je třeba dát pozor:

 • Neomezené zdroje, jako jsou e-mailové účty, databáze, místo na disku a šířka pásma
 • MySQL správa a tvorba databází
 • Integrovaní stavitelé stránek
 • 1 kliknutí nainstaluje přes Fantastico nebo Softaculous.

cPanel Hosting mySQL Stručná ukázka možností databáze a správy mySQL.

cPanel lze také použít jako platformu pro připevnění. Nejběžnější je knihovna Fantastico, knihovna skriptů, která nabízí stovky aplikací pro instalaci jedním kliknutím. Fantastico odstraňuje veškeré problémy při nastavování a nasazování aplikací, jako jsou WordPress, PhpBB, Joomla, a osCommerce.

Kromě Fantastico můžete také hledat integraci instalátoru skriptů Softaculous, protože vám to umožní rozšířit funkčnost cPanelu ještě dále..

A konečně, hostitel cPanel, kterého si nakonec vyberete, bude založen na cílech vašeho webu. Pokud například chcete spustit webové stránky elektronického obchodu, je dobré vyhledat hostitelskou službu, která poskytuje bezplatný balíček SSL certifikát, spolu s integrací nákupního košíku. Obvykle je můžete přidat za poplatek později, ale pokud víte, že budete prodávat produkty, je chytré zajistit, aby tyto funkce byly od začátku zahrnuty..

Celkově se většina lidí rozhodne pro poskytovatele hostingu, který poskytuje ovládací panel cPanel, nebo alespoň svou vlastní přizpůsobenou verzi. Přesto existují i ​​další možnosti, do kterých se ponoříme níže.

cPanel pro VPS, sdílené a vyhrazené hostování

Jednoduše řečeno, hostitel cPanel je jakýkoli poskytovatel hostingu, který využívá ke správě svých serverů ovládací panel cPanel. To znamená, že existuje celá řada hostitelských prostředí cPanel, které můžete nakonec použít. cPanel se nejčastěji používá ve sdílených hostitelských prostředích, protože je neuvěřitelně přátelský pro začátečníky a obsahuje funkce jako software jedním kliknutím a Nainstaluje se CMS, snadné vytváření databáze, jednoduchá správa domén, a více.

cPanel Hosting E-mail Manager Spousta možností správy pošty a e-mailu, vše zahrnuto v cPanel.

CPanel však lze také použít v pokročilejších balíčcích webhostingu, jako jsou VPS a dedikované servery. Ti, kteří používají VPS nebo dedikovaný hosting, si užijí přístup SSH a root admin, spolu s vytvářením pracovních míst cron a jednoduchými možnostmi správy databází.

Stručně řečeno, nejedná se pouze o funkce cPanelu, které by to stálo za to, ale problémy, které eliminuje. Vybrali jsme 5 z nejdůležitějších:

 1. Čas
 2. Zdroje
 3. Peníze
 4. Stres
 5. Chyby.

webhostingový kupón

Hledáte hodně na cPanel hosting?
Přizpůsobený cPanel společnosti Bluehost je intuitivní a nabitý funkcemi. V současné době můžete na svých plánech ušetřit až 65%. Použijte tento odkaz na slevu
získat dohodu.

Detaily funkce cPanel

Každý z nich mohl použít některé podrobnosti.

Čas

Váš nejcennější zdroj je čas. Trvá to dlouho, než si to uvědomíme.

Díky snadnému použití cPanelu vám ušetří spoustu času usnadněním složitých operací.

Zdroje

Vaši vývojáři jsou cenným zdrojem. Ale mohou být drahé.

S cPanel můžete vzít spoustu úkolů, spíše než platit jiným lidem, aby je za vás udělali.

Peníze

Protože se cPanel používá tak snadno, je pravděpodobné, že nebudete muset najímat vývojáře.

Pro určené webmastery jsou vyžadovány nulové až malé vývojové zdroje. Pokud jste ochotni se učit, můžete dělat většinu věcí sami.

Stree

Při spuštění webové stránky je vždy hodně stresu. Takže jakýkoli způsob, jak snížit stres, je skvělý.

cPanel dělá dělat doslova stovky obtížných věcí snadné. A to sníží stresové zatížení – vždy užitečné.

Chyby

I když jsme všichni dělají chyby, mít cPanel drasticky snižuje vaši míru nepříjemných chyb. Vždy to pomůže, aby vám nástroje udělaly práci.

Prodejce cPanel

I když plánujete být hostitelem distributora cPanel, může být obrovským přínosem možnost nabídnout vašim zákazníkům buď cPanel, nebo cPanel a WHM hosting. Vzhledem k tomu, že většina začátečníků je na pozoru pro backend cPanel.

cPanel Hosting mySQL Stručná ukázka možností databáze a správy MySQL.

Pokud se prodáváte na cPanelu, máte na výběr mezi bezplatnou licencí cPanel a levným hostingem cPanel. Nejjednodušší způsob, jak získat webhosting cPanel, je vybrat si levného hostitele, který zahrnuje licenci cPanel s jejich hostingovými plány. Budete ale také mít možnost platit za licenci cPanel a získat zdarma hosting. Může to znít přitažlivě, ale pokud jde o nejlepší rozhodnutí pro váš web, bude tou nejlepší volbou pochopení levného hostingu s přibaleným cPanelem.

Jsou vlastní ovládací panely špatné?

Ne nutně. Mnoho hostitelů vyvíjí pečlivě optimalizované uživatelsky přívětivé ovládací panely. DreamHost je dobrým příkladem.

Pokud jde o vlastní ovládací panely, jsou pro zákazníky dvě hlavní výzvy:

Za prvé, jaká bude křivka učení? Když přesunete hostitele a oba ovládací panely se liší, bude vám chvíli trvat, než si zvyknete na rozdíly. To může po přepnutí způsobit běžnou správu mnohem pomalejší a těžkopádnější.

Za druhé, můžete exportovat obsah ze svého starého webu? Databáze a soubory obvykle nejsou problémem, ale je mnohem obtížnější exportovat nastavení cPanelu (například e-mailové adresy a FTP účty) na úplně jiný ovládací panel. Často je to nemožné a vše budete muset znovu vytvořit ručně.

Některé vlastní ovládací panely jsou dobře navrženy a velmi funkční. Některé jsou ošklivé a obtížné je používat. Ať už je ovládací panel jakýkoli, proveďte zkušební jízdu dříve, než se zavazujete uzavřít smlouvu s hostitelem.

Nedoporučujeme, aby si úplný začátečníci vybrali vlastní ovládací panel, pokud nejste velmi rychle se učí.

Často zjistíte, že vlastní ovládací panel pro vás funguje lépe, ačkoli průměrný webmaster je zvyklý na cPanel, proto je to jeho první volba. Pojďme se podívat na některá možná rizika pomocí vlastních ovládacích panelů, na rozdíl od cPanel:

PerformanceFeaturesPricing
ZvykRiziko nákladů na údržbu, pokud by se něco pokaziloFunkce musí být integrovány vývojářem a musí být také udržoványVysoký
cPanelSlíbené rychlé doby načítání a dalšíSkvělá zbrojnice funkcí, která pokrývá většinou všechny aspekty správy webových stránekNízký

A co Plesk?

Hlavním konkurentem cPanelu je patrně Plesk. Někteří zákazníci jsou fanoušky cPanel; nějaký přísaha od Pleska. Obě aplikace dělají víceméně totéž, takže pokud můžete pracovat v obou, je to bonus.

Plesk mají průhledný a užitečný informační stránka o známých problémech, příprava uživatelů na překonání překážek.
Plesk Dashboard Plesk je také dobře vypadající ovládací panel, i když poněkud odlišný v rozvržení.

Zde jsou hlavní rozdíly mezi cPanelem a Pleskem:

 • Plesk je k dispozici pro Windows a Linux; cPanel je pouze Linux
 • Plesk obsahuje možnosti správce serveru, pokud to váš účet umožňuje. V cPanelu nemáte žádné, protože tyto nástroje jsou rozmístěny samostatně v WHM
 • Oba ovládací panely vypadají úplně jinak, což ztěžuje přechod z jednoho na druhý
 • Nelze exportovat obsah z Plesku do cPanelu nebo naopak.

Nezáleží na tom, zda používáte cPanel nebo Plesk, pokud vám to vyhovuje. Jenom slepě nechodte do smlouvy o hostování, aniž byste si ověřili, který z nich získáte.

Jiné alternativy k cPanel

Pokud máte rootový přístup k vašemu serveru nebo VPS, můžete nainstalovat cokoli, co se vám líbí, a není důvod být omezen na cPanel, to je samozřejmě, pokud chcete vlastní možnost. Je samozřejmé, že to může nést rizika. Pokud jste ochotni experimentovat, existují všechny druhy ovládacích panelů a mnoho z nich přichází bez licenčního poplatku, který cPanel přitahuje.

Obecné výhody a nevýhody hostování cPanel

Klady

 • Úspora času
 • Finanční úspory.

Úspora času

Před cPanelem bylo řízení webové stránky bolestivým zážitkem, kterému se mnozí vyhýbali.

Díky zjednodušené použitelnosti a funkčnosti se správa webových stránek stala procházkou v parku.

Je to způsobeno automatizovanými funkcemi a uživatelským rozhraním bez programátoru.

Finanční úspory

Ano, uhodli jste to správně. Vzhledem k tomu, že cPanel je tak jednoduché rozhraní k použití, často nepotřebujete programátora nebo vývojáře po vaší straně, v závislosti na velikosti vašeho projektu.

I když tak učiníte, nemusíte je platit za všechny ty další hodiny pevného kódování.

Nevýhody

 • Licenční náklady

Licenční náklady

Licencování pro cPanel je docela nákladné, pokud je musíte koupit soukromě.

Kromě nevýhody licencování, hosting cPanel jako celek opravdu nemá mnoho negativních funkcí. V příštích letech bychom mohli požádat o ještě teplejší uživatelské rozhraní?

Moje nejlepší volby pro cPanel Hosting

Máte spoustu možností pro dobrý cPanel hosting. Ale abych vám to usnadnil, poskytl jsem vám, co si myslím, že jsou tři základny. Měli by vám dát solidní výchozí bod.

Bluehost

Solidní hostitel cPanel přátelský pro začátečníky je Bluehost.

Pokud jste začátečník, který hledá levné ceny a rychlý hosting, dejte Bluehostovi rotaci. V závislosti na vybraném balíčku budete moci využít správce domény, neomezené vytváření e-mailových účtů a automatické pravidelné zálohování všech souborů vašich stránek..

Bluehost

V pohybu

InMotion je další skvělý hostitel cPanel. S V pohybu, získáte hostování v business třídě za výhodné ceny.

Když vytvoříte účet, získáte také přístup k bezplatné doméně, pravidelným zálohám a neuvěřitelnému týmu podpory za vámi. Navíc je zde i celá sekce vzdělávacích zdrojů cPanel, takže z cPanelu můžete snadno získat maximum.

V pohybu

nabídky webhostingu

Nerozhodnuto na hostitelích cPanel?
A2 Hosting se umístil na prvním místě v našich nedávných testech rychlosti a výkonu. Právě teď můžete ušetřit až 50% na svých hostitelských plánech. Použijte tento speciální odkaz na slevu
získat dohodu.

Další funkce v Ovládacích panelech

 • ISPConfig
 • Kloxo
 • Webmin
 • Plesk
 • vDeck
 • ClientExec
 • WHMCS

cPanel Často kladené otázky

 • Co je cPanel?

  cPanel je hostitelský ovládací panel. Umožňuje vám změnit nastavení účtu, nastavit e-mailové účty, přidat domény a další.

  cPanel také umožňuje relativně snadno vytvářet zálohy účtu a přesouvat všechna vaše data z jednoho poskytovatele hostingu na jiného.

 • Je cPanel zdarma?

  Hosting účty nakupují licence cPanel a přenášejí náklady na zákazníky.

  U sdílených hostingových plánů za to pravděpodobně nebudete muset platit navíc.

  U plánů VPS a dedikovaných serverů můžete být požádáni, abyste sami uhradili náklady na licenci.

 • Co můžete dělat s cPanel?

  Na ovládacím panelu cPanel najdete nástroje pro vytváření a správu e-mailových účtů, správu souborů webových stránek, zálohování dat, vytváření a úpravy databází a další.

  Někteří hostitelé si vytvářejí své vlastní doplňky pro cPanel, aby se zvýšila jeho funkčnost.

 • Je cPanel snadno použitelný?

  Ano. cPanel je pro začátečníky snadné zvládnout.

  K používání nejběžnějších funkcí nepotřebujete technické znalosti a na webu je spousta pomocných materiálů.

  cPanel je prakticky stejný na každém hostiteli, takže jakmile víte, jak jej používat, nemusíte se ho znovu učit.

 • S jakým druhem hostingových plánů pracuje cPanel?

  cPanel lze použít ke správě sdílených, dedikovaných serverů nebo VPS hostingových plánů.

  Je součástí většiny sdílených a distributorských hostingových plánů a může být nainstalován na dedikovaný serverový nebo VPS hostingový plán. Někdy za to platí dodatečný licenční poplatek.

 • Jaké jsou instalační požadavky na cPanel?

  cPanel musí být spuštěn na operačním systému Linux: buď CentOS, Red Hat Enterprise Linux (RHEL) nebo CloudLinux.

  Váš server by měl mít procesor 226 MHz, 1 GB RAM a 40 GB místa na disku. Před instalací cPanel musíte nainstalovat Perl na svůj server.

 • Proč je cPanel tak široce využíván?

  cPanel je jen jeden z mnoha ovládacích panelů dostupných pro hostování uživatelů, ale cPanel je nejběžnější a zavedený. Je to částečně kvůli komplexním nástrojům, které nabízí, a také proto, že je také velmi spolehlivý a intuitivní.

  Obecně je snadné najít podporu komunity, návody a pomoc pro cPanel.

  Snad nejvíce

 • Všechny ovládací panely webhostingu nejsou stejné?

  Ne. Ovládací panely se značně liší, pokud jde o funkce a rozhraní, které nabízejí. cPanel je všeobecně považován za nejlepší z obou, i když někteří lidé mají osobní preference pro jiný ovládací panel.

 • Jak se cPanel porovnává s Pleskem?

  Na rozdíl od cPanelu pracuje ovládací panel Plesku na Windows i Linuxových serverech. Plesk pravděpodobně poskytuje větší kontrolu nad určitými funkcemi, ale není tak intuitivní.

  Pozitivním aspektem Plesku je, že může být použit ke správě účtů a nastavení serveru, takže pokud plánujete další prodej, není třeba instalovat žádný jiný software..

 • Jak cPanel porovnává s DirectAdmin?

  DirectAdmin je konkurenční ovládací panel pro servery Linux. Je to levnější než cPanel, je to jednodušší a není to tak náročné na zdroje jako cPanel. DirectAdmin však nemá mnoho funkcí a nástrojů v cPanel.

  Mnoho hostujících klientů také preferuje a očekává cPanel, částečně proto, že je to tak běžné a mnoho uživatelů hostingu již ví, jak to funguje.

 • Jaký je rozdíl mezi cPanelem a WHM?

  WHM se často používá ve spojení s cPanel. WHM je pro správce serverů a hostující prodejce a umožňuje jim vytvářet více hostingových účtů a spravovat nastavení na jejich VPS nebo dedikovaném serveru.

  cPanel pouze řídí nastavení na jednom hostitelském účtu.

 • Existují nějaké nevýhody používání cPanel?

  Někteří vývojáři a poskytovatelé hostingu mají výhrady ohledně způsobu, jakým cPanel ukládá data. To vás neovlivní jako hostujícího uživatele.

  Pokud jste správce systému, pravděpodobně již víte, že cPanel je příliš základní na to, aby udělal vše, co potřebujete. Ale mnoho hostitelů vám dává možnost nainstalovat jiný ovládací panel, pokud shledáte cPanel omezující.

  Možná největší nevýhodou cPanel je to, že nefunguje na hostitelských účtech Windows.

 • Proč někteří hostitelé odmítají migrovat účty jiné než cPanel?

  Pokud se chystáte přestěhovat z jednoho hostitele na druhého, potřebujete opravdu snadný způsob, jak zachytit všechna data svého účtu. cPanel je velmi jednoduchý.

  Váš hostitel může bez problémů přenášet veškerý obsah svého webu, databáze, poštovní schránky a preference najednou.

  U ostatních ovládacích panelů to není tak jednoduché. Někteří nemají vůbec žádné možnosti exportu a ty, které tak učiní, vytvoří exportní soubor, který je nekompatibilní s cPanel.

  Pokud se domníváte, že cPanel je nejběžnějším ovládacím panelem na sdílených hostitelských účtech, může to pro poskytovatele hostingu představovat problém, protože musí všechno přesunout ručně.

  Přenos cPanel na cPanel je proto velmi účinný a má velmi nízké riziko ztráty dat. Pro hostitele je rychlé a snadné přenášet zákazníky cPanel, a proto často poskytují bezplatnou migraci.

 • Mohu odinstalovat cPanel ze svého serveru?

  Pokud máte VPS, váš hostitel vám může dovolit odinstalovat software ovládacího panelu. Nemusí vám však pomoci s instalací alternativy. Pokud máte dedikovaný server, měli byste mít možnost nainstalovat jakýkoli software ovládacího panelu, který preferujete.

 • Kdo vyvíjí a vlastní software cPanel?

  cPanel je vyvíjen a vlastněn společností cPanel, Inc., soukromou společností se sídlem v Texasu. Poprvé byl vyvinut v roce 1997 vývojářem John Nickem Kostonem, který je nyní generálním ředitelem společnosti cPanel, Inc.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map