Cloud Hosting: rychlý a škálovatelný hosting pro vaše stránky

Porovnejte Cloud Hosting

Cloud hosting je známý svou škálovatelností a spolehlivostí. Je to běžná volba pro začínající a rostoucí firmy, protože dokáže zvládnout náhlé dopravní špičky bez ovlivnění výkonu webových stránek.


Při výběru cloudového hostitele je třeba zvážit mnoho faktorů. Například, někteří hostitelé se okamžitě měřítko pro vás. Ostatní vyžadují, abyste nejprve ručně upravili nastavení účtu.

Zde jsou možnosti našich odborníků pro 5 nejlepších hostitelů cloudu:

 1. SiteGround
  – Denní zálohy, plně spravované, SSL zdarma
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. HostGator
 5. Tekutý web

Jak jsme vybrali nejlepší cloudové hostitele?

Vybrali jsme si cloudové hostitele, kteří nabízejí denní zálohy, pokročilé zabezpečení, snadnost použití a kvalitní technickou podporu. Pak jsme otestovali rychlosti serveru.

Z toho jsme identifikovali hostitele, kteří nabízejí pracovní místa, vývojářské nástroje, bezplatné CDN a vyhrazené adresy IP. Nakonec jsme zohlednili tisíce uživatelských recenzí z naší vlastní databáze.

Co se zde naučíte

Cloud hosting je stále běžnější. V tuto chvíli existuje mnoho hostitelů, kteří ji nabízejí. V tomto článku vám to vysvětlím a pomůžu vám získat nejlepší cloudový hosting pro vaše potřeby.

Cloud hosting

Je čas podívat se na Cloud Hosting a jeho příbuzní.

Co je cloud hosting?

Cloud je IT buzzword, které znamená mnoho různých věcí. V závislosti na kontextu to může znamenat vzdálené úložiště, služby nebo synchronizaci. Pokud jde o webhosting, cloud hosting znamená modernější a flexibilnější přístup k serverům.

Než definujeme cloud hosting, uvědomte si, že různí hostitelé mají své vlastní definice termínu. Podíváme se na dvě nejčastější výhody: pružnost a spolehlivost.

Před cloudem

Před cloudem znamenal hosting webových stránek pronájem jednoho kusu serverového prostoru z jediného fyzického zařízení. Některé typy hostingu stále fungují v rámci této hranice. Pokud jste si například pronajali celý server, mohli byste zvolit konfiguraci serveru v mezích zařízení.

Cloud hosting vám umožní:

 • Prolomení serveru omezuje například omezení zařízení
 • Vytvářejte virtuální servery – Kombinujte zdroje clusteru strojů, nikoli pouze jednoho
 • Zacházejte s dopravními hroty – Zvyšování zdrojů za chodu, kvůli plánům hostingu, které se rozšiřují, aby uspokojily poptávku
 • Zvýšená spolehlivost – Kopie webu mohou být umístěny na více než jednom místě, s druhým uzlem připraveným k převzetí v případě selhání primárního uzlu.
 • Lepší dostupnost – Někteří hostitelé nabízející cloud hosting inzerují mnohem lepší záruky dostupnosti – v některých případech až 100 procent.

Distribuované servery

Tuto redundanci poskytují různí hostitelé různými způsoby; někteří umístí web na více úložných zařízení, zatímco jiní budou používat více virtuálních serverů.

Mraky jsou navíc často rozptýleny na různých fyzických místech pro zvláštní ochranu před „Božími činy“. Někteří hostitelé používají technologii vyrovnávání zátěže, aby zajistili, že se virtuální datové centrum dokáže vypořádat s poptávkou, protože se zvyšuje a snižuje.

Co přesně je mrak?

Slovo „cloud“ je v těchto dnech obrovským heslem. A mnoho lidí se ptalo, co je cloud vůbec. Existuje někde fyzicky? Je to právě toto magické místo, kde jsou všechna naše data zadržována, aby se uvolnil prostor na našich zařízeních?

Terminologie cloudu je často velmi matoucím faktorem pro ty, kteří jsou pro toto téma nové, rozdělujeme ho pro laika, pro snadné porozumění.

Studna, mrak není jedno místo visící ve vzduchu nad našimi hlavami jako mnozí z nás si to rádi představují. Místo toho je to fyzický prostor, kde jsou uložena data. Stručně řečeno, cloud je síť serverů. Položky uložené v cloudu sídlí na více fyzických serverech který by mohl být umístěn téměř kdekoli na světě.

Co je cloudový server?

Cloud server je server, který se používá pro cloud computing. Místo toho, aby existoval jako skutečný fyzický server, cloud server je virtuální server, který běží v prostředí cloud computingu. Je postaven, hostován a poskytován virtuálně. Data uložená na cloudovém serveru neexistují na jednom fyzickém serveru, jako je tomu u vyhrazených serverů. Místo toho lze tato data šířit a kopírovat v síti serverů.

Cloud Server Network

Vizuální reprezentace více vzájemně propojených cloud serverů.

Cloud vs Shared Hosting

To se liší od sdíleného serveru mnoha způsoby.

Pokud hostujete web na sdíleném serveru, umístí se na jednom fyzickém serveru společně s ostatními uživateli. Sdílíte prostředky serveru, jako je místo na disku a šířka pásma, s těmito dalšími zákazníky vaší hostitelské společnosti.

To také znamená, že vaše použití může ovlivnit výkon hostitelských služeb jiných lidí, které sdílejí server s vámi, a naopak.

S cloudovým hostingem, poskytovatelé hostingu vám mohou nabídnout předem přidělené a vyhrazené prostředky. Důvodem je, že vaše služby nejsou omezeny na zdroje, které může jeden server poskytnout.

A protože váš web není hostován pouze na jednom fyzickém místě, nemusíte sdílet zdroje s nikým jiným. To dává serverům hostujícím cloud jejich naprostou sílu.

SpolehlivostMechanismusZdroje
Sdílený serverNáchylné k problémům kvůli sdílenému prostředíWeb běží na fyzickém serveru s ostatními uživateliOpravené zdroje
Cloud ServerV blízkosti odolné proti poruchám poddajný životní prostředíWeb běží ve vyhrazeném prostředí v prostředí cloud computinguFlexibilní zdroje

Nezapomeňte na spolehlivost

Další rozdíl mezi sdílenými servery a cloudovými servery je spolehlivost. Protože cloud spojuje několik zdrojů zdrojů dohromady, je téměř úplně odolný proti poruchám.

Data jsou distribuována na různých fyzických místech, takže je nepravděpodobné, že by problém na jednom místě ovlivnil soubory uložené v cloudu. Vaše data obvykle existují jako zrcadlené kopie na nejméně třech různých místech.

Nezaměňujte cloudové servery s VPS

Někteří lidé si myslí, že cloudový server a virtuální stroj jsou stejné věci. Ale cloudový server se liší od virtuálního počítače.

Virtuální stroj je obraz počítače, který se chová jako počítač, ale není fyzickým počítačem. Zní to matoucí? Je to vlastně mnohem jednodušší, než se zdá.

Virtuální stroj je jako počítač uvnitř počítače. Obvykle běží na fyzickém počítači, podobně jako počítačový program. Izoluje programy a software do tohoto virtuálního počítače místo toho, aby mu umožnilo uniknout do skutečného počítače.

Co je cloud computing?

Cloud hosting není totéž jako cloud computing. V podstatě, cloud hosting je forma cloud computingu. Definice cloud computingu je v zásadě ukládání a přístup k programům nebo datům přes internet. Využívá spíše síť vzdálených serverů než lokálních serverů nebo vlastního osobního počítače.

Například se zabýváte cloud computingem, když ukládáte fotografie nebo dokumenty na Disk Google nebo dokonce i při odesílání e-mailů. Když jste ukládání, správa nebo zpracování dat pomocí internetu spíše než na vašem zařízení se účastníte cloud computingu. Online cloudové úložiště je stále populárnější, protože si lidé užívají přístupnosti, kterou jim poskytuje.

Výhody cloud computingu pro podniky

Výhody cloud computingu jsou četné. Pro jednotlivce, kteří používají počítače pro základní osobní úkoly, cloud computing může uvolnit úložiště zařízení. Také naše soubory zpřístupňují z více různých zařízení, nikoli pouze z jednoho. Například cloud computing vám umožní zkontrolovat vaši e-mailovou schránku z telefonu, tabletu, notebooku nebo pracovního počítače. Vaše e-maily jsou doručovány e-mailovým klientům na kterémkoli zařízení, na kterém je prohlížíte spíše než existovat jen v jednom fyzickém prostoru.

Ukázka webmailu

Stručná ukázka rozhraní webmailu pomocí Roundcube přes Siteground.

Pro podniky může cloud computing určitě eliminovat spoustu potíží a může se pochlubit velkým množstvím výhod:

 1. Snižování nákladů
 2. Zdroje a úložiště
 3. Účinnost
 4. Flexibilita
 5. Zotavení po havárii

Snižování nákladů

Snižuje náklady na IT a poskytuje jim mnohem větší flexibilitu s tím, co mohou se svými daty dělat. Podniky používající cloudový hosting nemusí mít fyzické servery nebo hardware, které je třeba upgradovat nebo opravit.

To také snižuje náklady na spotřebu energie a další personál potřebný k péči o fyzický hardware. A pokud by se něco pokazilo, společnosti by neměly problémy řešit samy. Poskytovatelé cloudových služeb třetích stran se budou starat o opravy a údržbu serveru.

Zdroje a úložiště

Cloud computing také umožňuje podnikům platit pouze za zdroje, které potřebují.

Mohou snadno škálovat své skladovací a provozní potřeby nahoru a dolů, jak se jejich podnikání rozšiřuje nebo utrácí.

Účinnost

Kromě hostingu využívají firmy cloud computing pro zvýšení efektivity na pracovišti. Cloudové služby umožňují zaměstnancům a týmům spolupracovat.

To usnadňuje práci, protože členové týmu nemusí neustále posílat aktualizované soubory nebo se snažit zajistit, aby všichni byli aktuální a informováni o změnách..

Flexibilita

Cloud computing umožňuje mnoha lidem pracovat na jednom projektu z různých míst. Pomocí cloud computingu může mít každý, kdo pracuje na projektu, přístup ke stejným souborům.

Mohou aktivně upravovat a aktualizovat věci na jednom místě, které vidí každý. To také umožňuje zaměstnancům pracovat z různých míst místo toho, aby museli být v kanceláři.

Díky tomu cloud computing umožnil nezávislým pracovníkům a vzdáleným zaměstnancům pracovat stejně efektivně jako interní zaměstnanci.

Zotavení po havárii

Cloud computing pomáhá tisícům podniků šetřit čas a peníze, aby získal odpovídající pokrytí pro zotavení po katastrofě.

Pro menší společnosti by to obvykle nebylo možné.

Společné služby cloud computingu

Existuje řada služeb cloud computingu. Tyto programy sahají od aplikací, jako jsou Dropbox a Disk Google, až po cloudové hostingové prostředí pro webové stránky a aplikace.

Poskytovatelé cloudových služeb zpřístupňují cloud computing všem, nejen vývojářům.

Lidé často účtují lidem měsíční nebo roční předplatné, aby mohli využívat své zdroje. A obvykle se můžete rozhodnout zaplatit více další úložný prostor nebo zvýšená flexibilita.

Nejlepší cloudové služby jsou ty, které umožňují ukládání a sdílení souborů. Tyto služby vám umožňují snadný přístup k vašim datům bez ohledu na to, kde se nacházíte.

Získejte přístup k důležitým dokumentům z jakéhokoli počítače. Najděte své fotografie, které můžete sdílet s lidmi z počítače někoho jiného. Přehrávejte vlastní hudbu na telefonu jiné osoby. Jak je jasné, tyto cloudové služby mají mnoho rekreačních i pracovních využití.

Ve skutečnosti je mnoho cloudových služeb zdarma až do určitých limitů použití. Tyto bezplatné účty mohou omezit množství úložiště, které můžete použít, nebo velikost souborů, které můžete nahrát. Některé služby také nabízejí časově založenou bezplatnou zkušební verzi, když začnete. Některé z těchto bezplatných cloudových služeb již byly zmíněny, například Disk Google a Dropbox. Mezi další patří MEGA, pCloud, MediaFire a OneDrive.

IaaS, PaaS a SaaS

Software jako služba (SaaS), platforma jako služba (PaaS) a infrastruktura jako služba (IaaS) jsou tři různé modely cloud computingu.

Nejzákladnější forma, IaaS, poskytuje základní stavební bloky nezbytné pro cloudové služby. Jedná se o výpočetní prostředky, které jsou k dispozici servery. Například místo na disku a šířku pásma. Poskytovatelé IaaS poskytují svým zákazníkům cloudové servery a způsob, jak k nim přistupovat prostřednictvím dashboardu nebo API.

Seznamte se s rozdíly mezi IaaS, PaaS a Saas – porozumění různým modelům cloud computingu vám pomůže ve vašem podnikání jako webmastera.

PaaS je dalším krokem od IaaS. PaaS poskytuje platformu, kterou lidé používají k vývoji a nasazení softwaru. Uživatelé PaaS obdrží kompletní hostingové prostředí doplněné serverovým softwarem a prostředky poskytnutými infrastrukturou. To je obvykle to, co získáte od základních poskytovatelů webhostingu.

Konečně SaaS je plně funkční a připravený software. Lidé mají přístup k SaaS přímo ze svých webových prohlížečů. To je forma cloud computingu, se kterou bude většina uživatelů internetu dobře obeznámena. Se SaaS se služby třetích stran starají o vše od serverových prostředků po správu a nasazení softwaru.

webhostingový kupón

Hledáte správný cloudový hosting?
A2 Hosting přišel na prvním místě v našich rychlostních testech. Čtenáři mohou v současné době ušetřit velké množství na svých cloudových VPS plánech. Použijte tento speciální odkaz na slevu
získat dohodu.

Porozumění rozdílům

IaaSPaaSSaaS
 • Infrastruktura jako služba
 • Virtuální platforma, na které jsou nasazeny požadované provozní prostředí a aplikace
 • Zahrnuje úložiště jako nabídku služeb
 • Platforma jako služba
 • Zahrnuto je operační prostředí, například Windows / .NET, Linux / J2EE
 • Nasazené aplikace
 • Software jako služba
 • Provozní prostředí je z velké části irelevantní
 • K dispozici jsou plně funkční aplikace (CRM, ERP a e-mail)

Cloud Security: Public vs Private

Jak se cloud stává součástí našich vztahů s technologickými společnostmi, stále více zasahuje titulky po celém světě. Porušení zabezpečení na vysoké úrovni způsobila některým podnikům nervozitu z přijetí cloud computingu, a provádí se výzkum s cílem zjistit, jak bezpečný je cloud.

Většina těchto zpráv se však týká cloudového úložiště, kde je šifrování spíš problémem. Pokud hostujete své webové stránky v cloudu, váš hostitel jednoduše požádá, abyste dodržovali obvyklé bezpečnostní postupy, například používali jedinečná hesla a aktualizovali skripty. Skutečnost, že váš web je hostován v cloudu nezmění osvědčené postupy zabezpečení.

Jedinou námitkou je, že většina webů je hostována ve veřejných oblacích. Hostitel zavádí zabezpečení, které zastaví vniknutí jakéhokoli zákazníka na weby nebo servery ostatních a většina webů bude v tomto prostředí fungovat bezpečně. Pro absolutně nejlepší zabezpečení, lepší cloud je soukromý cloud, ale to je samozřejmě hodně dražší služba.

Co je soukromé cloudové úložiště?

Soukromá cloudová architektura sídlí uvnitř vlastní datové centrum organizace. V důsledku toho jsou soukromé mraky oddaný pouze jedné organizaci spíše než sloužit více společnostem, jak to dělají veřejné mraky.

Privátní cloud computing je obvykle používán společnostmi, které potřebují plnou kontrolu nad svým hostitelským prostředím. Chtějí přidanou možnost přizpůsobení vlastní infrastruktury. Tohle je nejlepší pro podniky, které mají nepředvídatelné počítačové potřeby.

Co je to veřejný cloud computing?

Veřejné cloudové služby vám zbaví všechny úkoly správy. Lidé používající tuto formu cloud computingu nenesou odpovědnost za správu svého hostitelského prostředí. Místo toho, za datové centrum poskytovatele hostitele odpovídá hostitel. Poskytují vám pouze zdroje a starají se o všechno ostatní.

Soukromé cloudové úložiště může organizacím poskytnout maximální zabezpečení dat. Je to proto, že jejich zdroje nejsou sdíleny s jinými organizacemi.

Na druhé straně, hybridní cloudový model je cloudové výpočetní prostředí, které kombinuje veřejné i soukromé cloudové služby. Jak by to v organizaci vypadalo a proč by si to podniky zvolily?

Společnosti mohou používat soukromé cloudové úložiště k hostování citlivých dat a řešení veřejného cloudu pro méně kritické zdroje. Tento funguje dobře pro pracovní zatížení, která jsou vysoce dynamická. To znamená, že práce je nepředvídatelná a někdy může vyžadovat vyšší zabezpečení nebo různé výpočetní potřeby. Podniky mohou například upřednostňovat zabezpečení privátního cloudového prostředí, ale mohou se těšit z flexibility přidávání zdrojů z veřejného cloudového řešení, když se náhle zvýší jejich požadavky na zdroje.

Chcete více informací? Podívejte se na naši kapitolu o cloud computingu v našem konečném průvodci webhostingem.

Cloud Hosting vs VPS Hosting

Mnoho hostingů zákazníci přerostli sdílený hosting, a dalším přirozeným krokem je balíček Virtual Private Server (VPS) nebo cloud hosting. Ve skutečnosti jsou cloud hosting a VPS hosting velmi podobné:

 • Oba využívají vizualizaci v jádru své služby
 • Oba izolují virtuální servery zákazníků tak, aby nebránily vzájemným službám.

Hlavní výhody cloudu

 • Přístup k fondu zdrojů, nikoli pouze k jednomu počítači
 • Virtuální servery lze rychle (někdy okamžitě) škálovat nahoru a dolů
 • Uptime může být lepší.

Pokud si nejste jisti, kterou službu si vybrat, promluvte si se svým ideálním hostitelem o svých individuálních potřebách, než se zamknete do dlouhodobého plánu hostování.

Cloud VPS

Cloud VPS zdroje prostřednictvím WhoIsHostingThis

Cloud hosting a VPS hosting jsou velmi podobné. Mnoho lidí si však mylně myslí, že tyto pojmy lze zaměňovat. Ve skutečnosti mezi nimi existují určité základní rozdíly.

Cloud hosting, jak víme, dosahuje své funkce rozšiřováním zdrojů na více sdílených počítačích. Tyto zdroje jsou však určeny pro vás, jako byste vlastnili svůj vlastní server.

Na druhou stranu vám VPS poskytuje váš vlastní oddílový server. To znamená, že vlastní část skutečného serveru získáte pomocí vlastních přidělených zdrojů. Je tedy snadné vidět, že v obou případech jsou zdroje uživatelů izolované, takže neovlivňují ostatní uživatele na stejných serverech..

Cloud Hosting vs Určené servery

Mnoho hostingových společností nabízí možnosti VPS i cloudového hostingu. Ostatní poskytují pouze jednu nebo druhou. Mnoho společností má také vyhrazené servery, které mohou uživatelům poskytovat vyšší kontrolu.

Dedikované servery se liší od možností cloudového hostingu a VPS hostingu. Při nákupu vyhrazeného serveru kupujete použití celého tohoto serveru. To se liší od VPS, kde jste jednoduše přiděleni určité prostředky na více sdílených serverech. Zdroje dedikovaných serverů jsou zcela izolované na jednoho jediného hostujícího zákazníka.

Cloud Určeno

Vyhrazené prostředky serveru prostřednictvím WhoIsHostingThis

Dedikované servery jsou ze zřejmých důvodů oblíbenou volbou pro velké operace.

Ve výsledku je zřejmé, že dedikované servery mají za následek maximální kontrolu nad vzdáleným hostitelským prostředím. Protože vlastníte celý server, můžete své hostitelské prostředí nakonfigurovat, jak chcete. Dedikované servery také umožní optimální úroveň výkonu. A protože jako jediný používáte server, uživatelé se mohou těšit na nejvyšší úroveň zabezpečení.

Naopak VPS a cloud hosting je mnohem levnější než dedikované servery. S plány VPS vyjde na vrcholu, protože rozpočet je nejvýhodnější pro lidi, kteří potřebují více energie než sdílený hosting.

Jak hledat poskytovatele cloudového hostingu.

Většina středních podniků bude mít prospěch z cloudového hostingu. Levné plány sdíleného hostování budou stačit ke splnění požadavků osobních webových stránek a malých podniků. Podniky obvykle přecházejí do cloudu, když překonají hostitelské prostředí sdíleného webhostingu.

Při hledání poskytovatele cloudového hostingu se chcete ujistit o několika věcech. Nejprve chcete vědět o datových centrech a infrastruktuře společnosti:

 • Využívají superrychlou sílu cloudového hostování SSD?
 • Kde jsou umístěny jejich servery?
 • Jsou tato místa zajištěna podle vašich očekávání?

Odpovědi na tyto otázky můžete často najít na webových stránkách hostitelských společností.

Poznámka: Společnosti však někdy nezveřejní žádné informace o umístění svých serverů ani podrobnosti o své infrastruktuře. To obvykle znamená, že si pronajímají nebo vlastní servery v datovém centru jiné společnosti, než aby vlastní vlastní.

Infrastruktura serveru

Jednotky SSD jsou mnohem rychlejší než tradiční pevné disky. V ideálním případě byste tedy vybrali poskytovatele hostingu, který na serverech používá disky SSD. SSD je zkratka pro SSD. To znamená, že na pevném disku nejsou žádné pohyblivé součásti. Jako výsledek, Rychlost serveru nezávisí na rychlosti otáčení disku jako je tomu u tradičních pevných disků.

Tradiční pevné disky lze nazvat SATA nebo SAS. Takže, když se díváte na různé hostitele, pozor na tyto specifikace. Obvykle, pokud má poskytovatel hostingu hosting založený na SSD, bude to inzerovat docela otevřeně kvůli obrovskému zvýšení rychlosti, kterou z nich můžete získat..

Bezpečnostní funkce

Budete také chtít vědět, jaké bezpečnostní funkce jsou k dispozici pro ochranu vašich dat. Protože cloud hosting spojuje vaše data s daty jiných uživatelů, jsou bezpečnostní rizika mnohem vyšší než u dedikovaných serverů. A vaše informace jsou distribuovány mezi více serverů, na rozdíl od sdíleného hostingu, kde zůstávají pouze na jednom serveru.

Zabezpečení je mnohem jiné než při podnikání v privátní cloudové síti. In-house serverová infrastruktura znamená, že vaše společnost si může být jistá, že servery jsou chráněny před vnějšími hrozbami.

U serverů cloudového hostování musíte důvěřovat poskytovateli cloudových služeb, abyste je udrželi v bezpečí. Z tohoto důvodu může být pohodlnější hosting s poskytovatelem, který vlastní jejich vlastní datové centrum. To znamená, že budou mít přísnou kontrolu nad bezpečností zařízení. A často uvádějí všechny bezpečnostní funkce, které mají k dispozici, jako je nepřetržitá obsluha zařízení a sledování bezpečnostních kamer.

Zahrnuté zdroje

Stejně jako u každého plánu hostingu budete chtít věnovat pozornost zdrojům, které získáte také. Některé hostingové společnosti budou tvrdit, že můžete získat neomezené místo na disku a šířku pásma s jejich cloud hosting plány. Bluehost je jedna taková společnost, která to nabízí. Pozor, tyto zdroje jsou však při běžném používání webových stránek neomezené. Zákazníci, kteří ukládají velké soubory nebo používají hostingový účet pro přenos souborů, mohou překročit limity použití plánu hostování.

Hostgator Cloud

Hostgator nabízí interní srovnání svých služeb, včetně Cloud Hosting.

To je důvod, proč bych rád viděl jasně definované limity zdrojů, například v cloudových plánech od HostGator. Tímto způsobem znáte přesné množství místa na disku a šířku pásma, které máte k dispozici. Cloud hosting vám umožní snadno rozšířit své zdroje když i tak zažijete špičky návštěv nebo vyšší požadavky na výkon.

Uživatelsky přívětivý ovládací panel

Při hledání hostitele bude mnoho lidí chtít zvážit uživatelskou přívětivost ovládacího panelu. Lidé používající cloudový hosting nejsou vždy vývojáři. Ve skutečnosti mají lidé, kteří mají mnoho technických znalostí, raději plány VPS pro vyšší kontrolu nad svým hostitelským prostředím.

Proto je důležité, aby byl ovládací panel od poskytovatele hostingu intuitivní. Mnoho hostitelů používá k tomu přizpůsobenou verzi cPanel. Budete-li potřebovat více či méně, budete muset pomocí ovládacího panelu zobrazit využití zdrojů a upravit své povolenky.

cPanel Demo

Ukázka cPanelu.

Je důležité, abyste to mohli udělat, aby váš web mohl získat sílu, kterou potřebuje. Také však neplatíte za nevyužité zdroje, když je nepotřebujete.

Záruky dostupnosti

Při hostování v cloudu je snadné najít mnohem vyšší záruky dostupnosti, než u sdíleného webhostingu. Důvodem je více zrcadlených kopií vašich dat, které jsou rozloženy na různých serverech. Pokud dojde k výpadku jednoho serveru, je nepravděpodobné, že by váš web zaznamenal výpadky, protože kopie jej budou udržovat v chodu.

Nezapomeňte se pokusit získat nějakou kompenzaci, pokud by se u vašeho hostitele vyskytly problémy s prostojem. Žádná škoda při pokusu!

Ujistěte se, že váš poskytovatel hostingu má záruku dostupnosti, aby bylo zajištěno, že můžete očekávat stálou dostupnost. Mnoho vám dá nějaký druh kompenzace Máte-li také významné prostoje.

Cloud hosting zdarma

Existuje několik společností, které nabízejí nějakou formu bezplatného cloudového hostingu. Jedná se o Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform a Microsoft Azure. Tyto tři společnosti poskytují cloudové výpočetní modely PaaS i IaaS. Většina hostingových společností poskytuje svým zákazníkům řešení PaaS.

AWS je pro vývojáře jednou z nejoblíbenějších možností hostování, protože dává zákazníkům úplnou kontrolu prostřednictvím modelu IaaS. Díky bezplatné úrovni AWS získají uživatelé svých služeb celých 12 měsíců.

Cloudový webový server Amazon zdarma

Cloud Hosting webových služeb Amazon má bezplatnou 12měsíční úroveň.

Platforma Google Cloud Platform má také bezplatnou úroveň. To umožňuje vývojářům vytvářet, testovat a nasazovat aplikace. Jejich infrastruktura je vysoce škálovatelná, protože by měl být cloudový hosting. Jejich bezplatná zkušební verze je k dispozici také po dobu 12 měsíců nebo až, dokud nevyčerpáte určitou částku kreditu.

Microsoft Azure je další populární možnost bezplatného cloudového hostování. Pro své cloudové výpočetní služby mají oba modely IaaS a PaaS. Tím získáte možnosti pro spravované a nespravované služby.

Podniky, které chtějí plně spravovaný cloudový hosting, však budou muset zaplatit za hostingový plán. Existuje mnoho skvělých možností tam na výběr. Mezi nejčastější a známé webové hostitele, kteří nabízejí řízený cloudový hosting, patří SiteGround, HostGator, Bluehost a LiquidWeb. Hostitelé jako tito obvykle poskytují záruka vrácení peněz po dobu nejméně 30 dnů. To je skvělé, protože vám umožní vyzkoušet si jejich služby, než se plně zavazujete.

nabídky webhostingu

Hledáte hodně na cloud hosting?
SiteGround – hodnocený našimi čtenáři č. 1 – je známý svou vynikající zákaznickou podporou. V současné době můžete na svých plánech ušetřit velké částky. Použijte tento odkaz na slevu
získat dohodu.

Výhody a nevýhody cloudhostingu

Navzdory některým průmyslovým předpovědím se cloudový hosting nestal sdíleným hostingem zastaralým. Existují situace, kdy sdílený hosting stále převyšuje cloud. Pro začátek je to levnější. A různí hostitelé nabízejí různé typy cloudhostingu; to samo o sobě je opatrné, protože porovnání cloudového hostování je obtížné.

Klady

 • Mnoho hostitelů zpoplatňuje pouze kapacitu, kterou používáte, takže je pro některé weby levnější
 • Servery můžete často klonovat, zavádět a odebírat okamžitě
 • Váš web nebude nikdy omezen specifikací fyzického stroje
 • Podniky nemusí mít hardware na místě, což snižuje náklady
 • Cloud hosting je extrémně škálovatelný a společnosti musí platit pouze za zdroje, které chtějí
 • V případě organizací se mohou zaměstnanci připojit k síti odkudkoli na světě pomocí jakéhokoli zařízení a neomezovat se pouze na vlastní stroje
 • Ztráty dat se snižují díky nadbytečným kopiím a pravidelným zálohováním
 • Třetí strany vám mohou poskytnout záruku dostupnosti.

Nevýhody

 • V některých případech je cenový skok ze sdíleného na cloud hosting obrovský
 • Nemůžete mít vždy kontrolu nad tím, odkud jsou vaše stránky na světě zobrazovány
 • Můžete ztratit část kontroly, kterou byste měli s tradičním serverem, protože poskytovatel hostingu může umístit každou instanci serveru na svou vlastní cloudovou platformu, čímž odstraní část vyhrazeného přístupu a zákazníci VPS si užijí
 • Cloudové služby třetích stran mohou mít přístup k datům, která jsou na nich hostována
 • Uživatelé nebudou mít přístup k datům, pokud jejich internet klesne
 • Žádná fyzická kontrola nad serverem ani jeho zabezpečení.

My Top 3 Options for Cloud Hosting

S tolika možnostmi pro cloudový hosting může být těžké vědět, kde začít. Tak jsem dal dohromady své tři oblíbené. Jsou dobrým místem pro zahájení a srovnání ostatních hostingových společností.

Siteground

SiteGround

Siteground používá disky SSD na svých serverech pro velmi rychlé rychlosti načítání. Ve srovnání s LiquidWeb Hostingem jsou jejich plány dražší za podobné zdroje. SiteGround však zahrnuje denní zálohy a bezplatné CDN. Můžete také získat jednoduché instalace mnoha aplikací jedním kliknutím a přidat je na své webové stránky, jako jsou WordPress, Magento, Drupal a Joomla. Jejich datová centra jsou podporována špičkovými fyzickými zabezpečovacími funkcemi, aby byla zajištěna bezpečnost vašich hostovaných dat.

LiquidWeb

SiteGround

LiquidWeb je jednou z našich oblíbených možností pro jejich 100% záruku dostupnosti. Mají možnosti VPS i dedikovaného serveru pomocí cloudového hostingu. Přestože jsou plně spravovány, stále máte přístup k root serveru. To je něco, co odlišuje hosting VPS cloud od běžného cloudového hostování. Cloudové služby LiquidWebu zahrnují přístup cPanel, takže nezkušení uživatelé mohou okamžitě škálovat své zdroje bez technických znalostí..

Hostgator

SiteGround

Pro nejlevnější dostupný cloudový hosting je HostGator skvělou volbou. Jejich cloudové hostingové plány jsou cenově srovnatelné se sdíleným hostingem, díky čemuž jsou extrémně cenově dostupné pro malé firmy i jednotlivce. Aby udržely nízké ceny, poskytují mnohem méně zdrojů než LiquidWeb a SiteGround. Díky tomu jsou ideální pro cloudové hostování menších projektů.

Další funkce v typech hostování

 • Kolokace
 • Spravováno WordPress
 • VPS
 • Podařilo se
 • Vyhrazený server
 • Stavitelé webových stránek
 • Sdílený hosting
 • Překupník

Cloud Často kladené otázky

 • Co je cloud computing?

  Cloud computing je způsob, jak spojit výpočetní prostředky dohromady a zacházet s velkou skupinou počítačů, jako by šlo o jediný počítač.

  Prostředí cloud computingu může mít stovky nebo tisíce jednotlivých počítačů propojených dohromady a poté spustit jeden nebo více virtuálních strojů v tomto clusteru počítačů.

 • Co je to „cloud“?

  Cloud (s určitým článkem, jako by existoval pouze jeden) je marketingové bzučení, které má víceméně bezvýznamný význam..

  Cloud computing je způsob, jak se vypořádat s obrovským množstvím výpočetních zdrojů, ale neexistuje žádný „cloud“, kde se vše cloud computing stane.

 • Je internet cloudem?

  Ne. Internet je partou jednotlivých strojů, které spolu mohou komunikovat, ale fungují nezávisle.

  Cloud je skupina strojů, které fungují jako základ pro jeden nebo více virtuálních strojů.

 • Existuje mnoho mraků?

  Ano. Spousta společností a jednotlivců se účastní nějaké formy cloud computingu.

 • Mohu mít svůj vlastní cloud?

  Ano. OpenStack je softwarová aplikace, která vám umožní vytvořit si vlastní cloud. Pokud máte kolekci síťových počítačů, můžete na nich spustit OpenStack a vytvořit si vlastní cloud.

 • Co lidé myslí, když řeknou „The Cloud“?

  Typicky „The Cloud“ označuje spuštěné aplikace, které nejsou centralizované. Disk Google je například cloudová aplikace. Kde jsou vaše data? V cloudu Google, nikoli na konkrétním serveru.

 • Protože je decentralizovaná, jsou cloudové služby špatné?

  Ne. Cloud computing umožňuje efektivnější správu počítačových zdrojů.

  Soubory již nejsou omezeny velikostí jednotlivých diskových jednotek. Více počítačů může spolupracovat na obtížném počítačovém problému. Šířka pásma je k dispozici pro neočekávané dopravní špičky.

  Cloud computing není vždy nejlepším řešením problému s počítačem, ale je to velmi silný nástroj, který nám umožňuje lépe využívat naše výpočetní prostředky.

 • Jaké jsou výhody cloud computingu?

  Cloud computing je ze své podstaty škálovatelný. Virtuální stroj, na kterém je spuštěna jakákoli konkrétní aplikace, čerpá počítačové prostředky z velké skupiny prostředků – mnohem větší než u kteréhokoli konkrétního počítače..

  Pokud aktivita náhle naroste, je k dispozici více zdrojů. Pokud existuje trend růstu, lze přidat další počítače, aby se cloud rozšířil. Díky tomu je poskytování prostředků mnohem pohodlnější.

  Cloud computing může být navíc spolehlivější, protože selhání jednoho kusu hardwaru nemusí nutně snížit celý cluster.

 • Jaké jsou nevýhody cloud computingu?

  Může dojít k problémům s bezpečností, protože každá vrstva abstrakce mezi uživateli aplikací a skutečným hardwarem může být provozována jinou organizací a neexistuje žádná skutečná záruka, že poskytovatelé služeb na nejnižší úrovni nebudou špionovat, krást data nebo vypínat..

  Také mohou existovat problémy související s počtem abstrakčních vrstev, které mohou ve srovnání s běžícími aplikacemi na holém kovu zpomalit výkon.

 • Existuje něco zavádějícího ohledně názvu „cloud computing“?

  Jako metafora je „cloud“ problematický způsob, jak popsat, co se děje. Přesnější analogií může být „společné zpracování zdrojů“.

  Nomenklatura je důležitá, protože ovlivňuje to, jak lidé přemýšlejí o cloudové infrastruktuře. Lidé mají tendenci o tom přemýšlet jako o nějaké éterické, mlhavé entitě v dálce, ze které mohou nahrávat data a přehrávat hudbu, ale ve skutečnosti se to neděje.

  Místo toho mluvíme o milionech skutečných, skutečných počítačů, které sedí v budovách v reálných místech.

  Tento soubor, který jste nahráli do Dropboxu, není na obloze. Někde je jedna nebo více diskových jednotek v jednom nebo více datových centrech.

  Tyto zdroje stojí peníze, zabírají prostor, využívají energii. Představit si je jako cloud pomáhá ignorovat tuto skutečnost. Díky tomu je snadné ignorovat obavy týkající se bezpečnosti, soukromí, legality a dopadu na životní prostředí.

 • Co je cloud hosting?

  To záleží na společnosti a konkrétním plánu. Obvykle to znamená, že hostitelská společnost sdružuje zdroje z velkého počtu serverů, které může nebo nemusí vlastnit, a poté na vrcholu tohoto clusteru spouští spoustu virtuálních strojů..

  Pokud máte účet VPS, váš VPS je pravděpodobně jedním z těchto virtuálních strojů. Sdílené plány hostování jsou seskupeny do jednoho z těchto virtuálních strojů.

 • Většina webových hostitelů používá nějaký typ architektury cloudového hostování?

  Ano. I když to neinzerují jako takové, nebo jim dávají jiné jméno („mřížka“ a „klastr“ jsou populární), cloud computing se pro hostingové společnosti stal standardem kvůli výhodám škálování a spolehlivosti.

  Webhostingové společnosti, které konkrétně hrají myšlenku „cloudového hostingu“, by se vám mohly pokusit zdůraznit tyto výhody. Nebo možná používají jen populární buzzword.

  Je důležité podívat se na nadpis a přečíst si, jaké služby jsou skutečně poskytovány hostitelskými společnostmi, které vás zajímají.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map