Pritja më e mirë e Shportave të Shportave Falas: Kush është më e mira për sitin tuaj? [Përditësuar: 2020]

Krahasoni Hosting Falas Shportave Falas

Këto ditë ju mund të përdorni një karrocë falas për të ngritur dyqanin tuaj të tregtisë elektronike pa shpenzuar asnjë cent. Por ju duhet të investoni në një host që do t’ju ndihmojë të ndërtoni dhe rritni dyqanin tuaj në internet. Dhe jo të gjithë ushtruesit janë të barabartë kur bëhet fjalë për këtë.


Shumica e ofruesve të pritjes ofrojnë disa platforma të tregtisë elektronike si një instalim me një klik përmes panelit të kontrollit. Sitet e tregtisë elektronike gjithashtu kërkojnë një adresë të dedikuar IP, pajtueshmëri PCI dhe një çertifikatë SSL për të përpunuar me siguri transaksionet.

Më vonë në këtë artikull, ne do të ofrojmë një ndarje të hollësishme të secilit host. Nëse doni një shikim paraprak, 5 hostet më të mirë për programin falas të shportave të blerjes janë:

 1. SiteGround
  – Planet e optimizuara për shpejtësinë dhe sigurinë, me karroca të shumta blerjesh që ofrohen
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. Pritja për lëvizje
 5. HostPapa

Si i zgjodhëm nikoqirët më të mirë të shportave falas?

Ne kemi studiuar hoste që ofrojnë mundësi të shumta të shportave të blerjeve, veçori të sigurisë si certifikatat SSL. Ne gjithashtu kontrolluam për hostet që ofrojnë SEO për të rritur trafikun e dyqaneve tuaj dhe integrimin me portat e pagesave.

Pastaj, ne e vërtetuam listën tonë kundër reagimeve nga pronarët aktual të dyqaneve online.

krahasoni karrocat falas

Farë është Hosting Shporta Falas?

Do të gjeni gati sa më shumë zgjidhje falas të shportave në internet si produktet që mund të hyjnë brenda tyre.

Një shportë blerjeje është një pjesë thelbësore e çdo siti të tregtisë elektronike.

Pa një karrocë në internet, klientët tuaj nuk mund të blejnë, që do të thotë se nuk mund të fitoni para, çfarë lloj humbjeje të gjithë qëllimin për të pasur një sit të tregtisë elektronike në radhë të parë.

zgjidhni karroca falas

A duhet të përdor një Shportë Falas për Sajtin tim?

Shtë e rëndësishme të mendoni pse po kërkoni një sistem të lirë të shportave të blerjeve, përpara se të vendosni se cili është i duhuri për ju.

Pricemimi është sigurisht një faktor kur zgjedh mjetet e biznesit, dhe një kompani e vogël ose fillimi mund të mos jetë në gjendje të përballojë një zgjidhje tregtare, kështu që “falas” është një zgjedhje tërheqëse.

Para se të zgjidhni, Konsideroni nevojat e biznesit tuaj

Nga ana tjetër, nëse po kërkoni të filloni një biznes serioz, ia vlen të merrni një moment për të menduar nëse e vlerësoni me të vërtetë modelin e biznesit tuaj nëse nuk jeni të gatshëm të investoni në një zgjidhje të shportave të blerjeve.

Pagesa e më shumë nuk do të thotë gjithmonë një produkt më i mirë

Pagesa për diçka nuk garanton cilësi mbi një opsion falas.

Ju mund të jeni të gatshëm të paguani për një produkt premium karrocash, por mund të mos ju duhet.

Mund të ketë një të lirë që është më mirë.

Për të kuptuar pse, ne duhet të shikojmë në lloje të ndryshme të “lirë”.

karroca falas

Kujdes nga karrocat e blerjeve falas

Kur disa njerëz jo-teknikë flasin për “softuer të lirë”, ata shpesh flasin për autostradë.

Ky është softver që jepet pa pagesë, zakonisht në një lloj marrëveshje ndër-promovuese, ose për ndonjë arsye tjetër biznesi.

Nëse Ju përdorni Freeware?

Ndërsa sigurisht që ekzistojnë përjashtime, autostradat zakonisht nuk janë veçanërisht me cilësi të lartë.

Shpesh është pak më shumë sesa një version “off-markë” i një softueri më të mirë premium.

Shpesh, ato ishin programe të pasuksesshme të programeve kompjuterike që bliheshin (ose bliheshin me shumicë) nga shpërndarësit që donin të kishin diçka për të ofruar falas ose shumë të lirë.

Freeware Downsides Shporta Blerëse

Problemi me autostradën është se ai zakonisht është softuer i dizajnuar dobët dhe shpesh nuk ka asnjë mbështetje për të.

Falas Hosting Shporta e Blerjeve

Shumë (jo të gjitha, por shumë) e sistemeve “Shporta Falas Blerjes” të ofruara nga ofruesit e pritjes së zbritjes, si pjesë e paketës së tyre të zgjidhjeve me kosto të ulët, hyjnë në kategorinë e frezave.

karroca freemiumi

Karrocat e blerjeve Freemium

Freemium është një kombinim i “falas” dhe “premium”. Softueri Freemium është softver që është në dispozicion falas, deri në një pikë, dhe pastaj duhet të blihet ose licencohet përtej kësaj.

Dallimi midis planeve falas dhe premium shpesh bazohet në një kufi të një lloji.

Për shembull, shumë karrocat e blerjeve freemium janë falas deri në një numër të caktuar të produkteve ose transaksioneve, por nëse e tejkaloni atë kufi, duhet të paguani.

Në raste të tjera, versioni falas ka një sërë karakteristikash të kufizuar.

Për shembull, një shportë blerjeje mund të jetë e lirë për t’u përdorur për shitje normale, por aftësia për të vendosur pagesa të përsëritura të pajtimeve mund të jetë një veçori vetëm premium.

Hosting Shporta Freemium

Planet e karrocave Freemium shpesh janë të disponueshme si zgjidhje instalimi me një klikim në panelet e kontrollit të mbajtjes së faqeve në internet.

Një pjesë e arsyes për këtë është se kompanitë pritëse kanë marrëveshje të marketingut me ofruesit e shportave të blerjeve.

Isshtë një Karrocë Freemium Fight For Me?

Karrocat e blerjeve Freemium janë veçanërisht të mira për bizneset që kanë nevojë ose duan shërbimin premium, por nuk mund ta përballojnë akoma.

Në mënyrë tipike, nëse plani falas është i kufizuar nga gjëra të tilla si numri i transaksioneve ose numri i klientëve, ju goditni pikën ku duhet të paguani për të në të njëjtën kohë kur filloni të keni të ardhura të mjaftueshme për ta bërë atë të funksionojë.

Vetëm sigurohuni që jeni të vetëdijshëm për kufizimet dhe jeni të vetëdijshëm se cila do të jetë kostoja kur duhet t’i tejkaloni ato.

karroca me burim të hapur

Karrocat për blerje falas dhe me burim të hapur

Kategoria e fundit e “Burimit të Lirë dhe të Hapur” falas është falas në kuptimin më të plotë të fjalës. Shtë me kosto të lirë, dhe ju jeni të lirë të bëni gjithçka që dëshironi me të (ri-markoni atë, modifikoni atë, shtoni veçori të reja).

Zgjidhjet falas dhe me burim të hapur shpesh janë ato më të shfaqurit në dispozicion dhe priren të jenë softuer me cilësi më të lartë në përgjithësi. (Kjo nuk është absolutisht e vërtetë, thjesht një tendencë e përgjithshme.)

Zgjidhjet me shporta me burim të hapur shpesh janë një pjesë e Sistemeve më të mëdha të Menaxhimit të Përmbajtjes me Burim të Hapur, si WordPress dhe Drupal.

Kjo është veçanërisht e dobishme nëse doni të integroni një karrocë blerëse me një uebfaqe të re ose ekzistuese të bazuar në përmbajtje, si një blog.

Probleme me shporta me burim të hapur

Problemi me softuerin me burim të lirë dhe të hapur është se mund të ketë probleme me konfigurimin dhe konfigurimin ose nevojat e zhvillimit që mund të mos jeni të përgatitur për të trajtuar.

Hosting me burim të hapur dhe shporta falas

Për shkak se karrocat e blerjeve me burim të hapur shpesh janë pjesë e Sistemeve më të mëdha të Menaxhimit të Përmbajtjes, zakonisht mund të gjeni mbështetje dhe instalim me një klikim për ta nga kompania juaj e hostimit në internet përmes magjistarëve të tyre të instaluar, si Skriptet e thjeshta ose Softaculous.

karrocat më të mira për blerje falas

Cilat janë opsionet më të mira për shporta falas për një dyqan elektronik?

Nëse jeni duke kërkuar një karrocë për blerje falas për të ndërtuar dyqanin tuaj të tregtisë elektronike, atëherë ka të ngjarë të kuptoni të përdorni një ndërtues të tregtisë elektronike që ka një karrocë blerëse të paketuar.

Më poshtë shikojmë disa nga ndërtuesit më të përdorur gjerësisht në tregtinë elektronike, dhe karrocat e blerjeve me burim të hapur që janë në dispozicion sot.

 1. Ecwid është një mjet shumë i gjithanshëm i tregtisë elektronike. Mund të shtoni me lehtësi një shportë blerjeje në WordPress, Facebook dhe ndërtuesit më të mëparshëm të faqeve. ’Shtë përdorur gjerësisht dhe ka një komunitet të madh dhe mbështetës.
 2. ZenCart është një program i lirë i blerjeve me burim të hapur që është mjaft miqësor për përdoruesit. Ka shumë porta pagese të integruara dhe punon me shumicën e kompanive ekzistuese të pritjes.
 3. WooCommerce është një zgjidhje falas për burim të hapur e-tregtie që do t’ju ndihmojë të ndërtoni një dyqan të pasur me tipare të tregtisë elektronike. Opsioni falas do t’ju lejojë të ndërtoni një dyqan bazë, por prisni të paguani për azhurnime të përparuara.
 4. Webplus Shop do t’ju ndihmojë të filloni të shisni produkte në internet falas. Softueri është shumë i thjeshtë për t’u përdorur dhe do t’ju ndihmojë të filloni shitjen e produkteve tuaja në pak minuta.
 5. Edicioni i Komunitetit Magento është një tjetër mjet i fuqishëm i tregtisë elektronike që do t’ju ndihmojë të ndërtoni një dyqan kompleks të tregtisë elektronike. Nuk është aq miqësore për fillestarët si disa nga mjetet e tjera, por mund të arrini shumë me këtë zgjidhje të tregtisë elektronike.
 6. OpenCart është një mjet tregtar elektronik i përdorur me burim të hapur global. Shtë e pajisur me mijëra tema, kështu që ju do të jeni në gjendje të rregulloni shpejt dyqanin tuaj për t’iu përshtatur ngrohtë tuaj.
 7. PrestaShop është një zgjidhje e plotë për burim të hapur e-tregtie me të drejta të plota që është e pajisur me shumë shabllone, mjete për krijimin e faqeve të internetit, dhe mbështetje të integruar të pagesave.

kupon pritjeje në internet

Po kërkoni një marrëveshje të madhe në pritjen e lirë të karrocave?
SiteGround – vlerësuari # 1 nga lexuesit tanë – ofron mbështetje të shpejtë dhe të sigurt për karrocat për blerje falas. Tani për tani ju mund të kurseni deri në 67% në planet e tyre. Përdorni këtë lidhje speciale zbritje
për të marrë marrëveshjen.

Tofarë duhet të kërkoni në Hosting Shporta Falas

Në fund të fundit në zgjedhjen e një hosti falas të shportave të blerjeve, do të doni të gjeni një ofrues të pritjes që do t’ju lehtësojë mbajtjen, ndërtimin dhe rritjen e dyqanit tuaj të ri në internet.

Ose, madje thjesht jua lehtësoni fillimin e shitjes së produkteve përmes faqes tuaj ekzistuese.

 • Disa opsione të ndryshme të shportave të lira për të zgjedhur
 • Certifikata SSL përfshinte, ose e disponueshme si një shtesë e paguar
 • Modelet e tregtisë elektronike për të ndihmuar në ndërtimin e dyqanit tuaj
 • Karakteristika shtesë të marketingut si optimizimi i motorëve të kërkimit për të ndihmuar faqen tuaj të marrë trafik
 • Opsione të shumëfishta të portës së pagesës dhe mbështetje të kartës së kreditit

A do të rritet me ju?

Më në fund, kur zgjidhni një host të shportës së blerjeve, do të doni të mendoni për qëllimet afatgjata të faqes tuaj.

Për shembull, vetëm sepse tani jeni duke shitur vetëm disa produkte nuk do të thotë që nuk do të rriteni në një biznes të mesëm në të ardhmen.

Zgjidhni një host të shportave të blerjeve që mund të shkojnë me faqen tuaj ndërsa trafiku dhe inventari juaj rritet.

Pritësit kryesorë falas për karrocat e blerjeve falas

3 mikpritësit kryesorë për karrocat për blerje falas

Po kërkoni mikpritësin më të mirë për të parkuar faqen tuaj? Tre hostet e mëposhtëm janë pretendentë të fortë për nevojat tuaja.

SiteGround

SiteGround është një zgjedhje solide për fillestarët. Cheapshtë e lirë, super e shpejtë dhe e pajisur me mjete si integrimi elektronik i WooCommerce dhe WordPress.

Ekrani i faqes në faqen e rrethit të SiteGround

Ajo gjithashtu ofron mbështetje të nivelit të lartë, i cili mund të jetë jashtëzakonisht i dobishëm nëse është hera e parë që shisni produkte në internet.

iPage

iPage është një tjetër mundësi e qëndrueshme miqësore për fillestarët. Për shitjen e produkteve ofron zgjidhjen e vet të quajtur ShopSite, e cila mund të ju ndihmojë të ndërtoni dyqanin tuaj dhe të filloni shitjen në internet në kohën e rekordit.

Ekrani i faqes në internet iPage

Plus, integron lehtësisht me shumicën e karrocave të tjera të njohura të blerjeve që janë në dispozicion sot.

A2Hosting

Nëse performanca e faqes është një nga shqetësimet tuaja më të mëdha, atëherë konsideroni të përdorni A2 Hosting.

A2Hosting screenshot në faqen e internetit

A2 jo vetëm që do t’ju japë një dyqan të shpejtë, por përfshin softuer të ndryshëm të tregtisë elektronike si Magento, OpenCart dhe Prestashop. Plus, plani i fillimit është jashtëzakonisht i lirë, kështu që ju nuk do ta prishni bankën.

Karakteristika të tjera në tregtinë elektronike

 • WooCommerce
 • Porta e Pagesave
 • PCI Në përputhje
 • Shporta Zen
 • Magento
 • Prestashop

kupon pritjeje në internet
Po kërkoni për hostin e duhur të shportave të lira?
A2 Hosting shënoi # 1 në testet tona të shpejtësisë dhe të performancës. Dhe shpejtësia është e lidhur drejtpërdrejt me shitjet e tregtisë elektronike. Tani mund të kurseni deri në 50% në planet e tyre të sigurta duke përdorur këtë lidhje speciale zbritje
.

Shporta Falas Blerje Pyetjet e bëra më shpesh

 • Farë është pritja falas e karrocave?

  Karrocat e blerjeve janë një pjesë integrale e pothuajse çdo faqe ecommerce. Ata lejojnë njerëzit të zgjedhin produkte për blerje, dhe të vendosin porosi dhe të paguajnë.

  Janë të disponueshme shumë karroca tregtare dhe burim të hapur, dhe shumë prej tyre janë ofruar në planet pritëse, qoftë si veçori të para-instaluara ose si instalime me një klik. Shumë plane pritëse të ecommerce vijnë me një zgjedhje të disa karrocave të para-instaluara të blerjeve, së bashku me softverët e tjerë që përdoren zakonisht në faqet e e-commerce.

 • Sa të mira janë aplikimet ecommerce falas?

  Në shumë raste, këto karrocat e blerjeve falas janë aq të mira sa karrocat tregtare për përdorime të vendeve më pak të kërkuara.

 • A janë karrocat për blerje falas të lidhura në planet e e-commerce në të vërtetë të mira?

  Vetëm se diçka është falas nuk do të thotë se nuk është mirë. Merrni për shembull WordPress – sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes në internet falas. Thënë kjo, nëse po ndërtoni një dyqan shumë të madh të e-commerce, ju mund të dëshironi të merrni parasysh zgjidhje me pagesë, sepse mund t’ju duhet shumë më shumë mbështetje sesa një biznes i vogël, në pronësi të familjes, duke krijuar faqen e tij të parë të tregtisë. Gjithashtu, karrocat e blerjeve komerciale shpesh kanë karakteristika të specializuara që nuk janë në dispozicion në karrocat e blerjeve falas.

 • Sa lloje të ndryshme të karrocave për blerje falas janë atje?

  Ne mund t’i ndajmë ato në tre grupe të veçanta: freeware, freemium, dhe zgjidhje me burim të hapur:

  1. Karrocat falas janë në dispozicion pa pagesë, dhe ato tentojnë të imitojnë zgjidhje komerciale.
  2. Karrocat e blerjeve Freemium janë zakonisht versione “të qitura” të karrocave tregtare, duke munguar një numër karakteristikash të cilat mund të zhbllokohen duke blerë versionin e plotë.
  3. Karrocat e blerjeve me burim të hapur janë opsioni më i njohur sepse ato mund të shpërndahen dhe modifikohen lirshëm. Shumë janë të disponueshëm për platformat kryesore të përmbajtjes si WordPress, Drupal, dhe Joomla, dhe shumë janë në pako në paketat e pritjes.
 • Cilat janë aplikimet më të njohura të burimeve të hapura për shporta?

  Ka dhjetëra karroca pazar me burim të hapur, por disa prej tyre janë më të njohura se të tjerët. Më të njohurit janë Zen Cart, Agora, Tregtia Broadleaf, osCommerce, Magento, OpenCart, Prestashop, Zeuscart, Commerce.CGI, Spree, LiceCommerce dhe Tregtia e ngarkuar.

 • A janë karrocat e blerjeve falas vërtet falas ose do të më duhet të paguaj më vonë?

  Kjo varet nga cila zgjedhje. Një karrocë freemium është falas, me kusht që të jeni të gatshëm të jetoni me kufizimet e saj – nëse keni nevojë për më shumë karakteristika dhe funksionalitet, do të duhet të paguani për ta marrë atë. Karrocat e blerjeve falas dhe burimi i hapur janë plotësisht falas dhe nuk do të shtojnë faturën tuaj të pritjes.

 • Po në lidhje me kërkesat e harduerit dhe softverit?

  Karrocat për blerje falas janë dizajnuar me pajtueshmëri dhe ndërveprim në mendje. Shumica e tyre janë krijuar për tu integruar në sistemet e menaxhimit të përmbajtjes si WordPress. Për sa kohë që serveri juaj mund të presë një CMS standarde, nuk duhet të keni probleme të pajtueshmërisë, kështu që nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

 • Cila është dobësia më e madhe për të përdorur karrocat për blerje falas?

  Mungesa e mbështetjes tregtare mund të jetë problem në disa situata. Për fat të mirë, aplikacionet më të njohura kanë bashkësi të mëdha dhe janë të dokumentuara mirë, kështu që shumica e përdoruesve mund të marrin pa mbështetje profesionale.

 • Sa kushtojnë karrocat tregtare?

  Ekzistojnë një numër zgjidhjesh të mëdha, profesionale dhe çmimet ndryshojnë në varësi të nevojave tuaja. Disa kushtojnë vetëm një sasi të vogël një herë dhe të tjerët kushtojnë qindra dollarë në muaj.

 • A mund të përdor karrocat për blerje falas në një mjedis Windows?

  Ndërsa shumica e karrocave për blerje falas janë dizajnuar me platforma Linux / Apache në mendje, shumica e tyre mund të funksionojnë edhe në Windows. Ata zakonisht kërkojnë versione të caktuara të PHP dhe MySQL për të punuar siç duhet, por për sa kohë që ju keni një server të mirëmbajtur siç duhet, ky nuk duhet të jetë problem.

 • Po për migracionin ndërsa biznesi im rritet?

  Shumica e karrocave për blerje falas janë mjaft të shkallëzueshme dhe duhet të jenë në gjendje të plotësojnë nevojat e shumicës së tregtarëve. Sidoqoftë, në rast se prisni të rriteni me shpejtësi, dhe dëshironi mbështetje profesionale dhe karakteristika shtesë, karrocat e blerjeve freemium mund të vlejnë të merren parasysh. Ju nuk duhet të paguani përpara, por nëse biznesi juaj rritet, thjesht mund të paguani për një pajtim dhe të merrni akses në më shumë karakteristika dhe mbështetje të plotë.

 • Janë të sigurta karrocat e blerjeve?

  Siguria është gjithnjë shqetësuese, veçanërisht në tregtinë elektronike. Fatmirësisht, zhvilluesit e shportave të blerjeve e marrin atë seriozisht dhe shumica e tyre i azhurnojnë produktet e tyre rregullisht. Sidoqoftë, është gjithmonë një ide e mirë për të bërë pak kërkime dhe për të parë rekordin e çdo shporte blerëse në shqyrtim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map