Pritja më e mirë e butë: Kush është më e mira për sitin tuaj? [Përditësuar: 2020]

Krahasoni Hosting Softaculous

Softaculous lejon zhvilluesit, tregtarët dhe pronarët e faqeve të instalojnë shpejt aplikacione në internet. Por jo çdo host siguron qasje të lehtë në këtë instalues ​​të skripteteve.


Softaculous është një nga instaluesit më të njohur të automjeteve në internet, kështu që ofrohet nga shumë hostë të ndryshëm në internet. Nëse e dini që dëshironi të keni qasje në Softaculous, kontrolloni tiparet e planeve të pritjes që po konsideroni përpara se të blini.

Më vonë në këtë postim, ne ofrojmë një ndarje të secilit host, por nëse doni një shikim të shpejtë, 5 hostet më të mirë për Softaculous janë:

 1. SiteGround
  – Vlerësimi i hostit të lartë nga përdoruesit tanë
 2. A2 Hosting
 3. Pritja për lëvizje
 4. HostPapa
 5. GreenGeeks

Si i zgjodhëm nikoqirët më të mirë për pritjen Softaculous?

Ne përzgjodhëm hostet që ofrojnë qasje Softaculous. Tjetra, kemi analizuar planet për vlerën e përgjithshme, shërbimin ndaj klientit dhe shpërndarjen e gjerësisë së bandës dhe ruajtjen. Ne gjithashtu morëm shënime për hostet me mbështetje të fortë WordPress.

Pastaj, ne kontrolluam listën tonë kundër vlerësimeve të klientëve.

Hosting Softaculous

krahasoni pritjen e butë

Farë do të mësoni

Nëse jeni një zhvillues, tregtar ose pronar i faqes, Softaculous mund të bëjë shumë detyra instalimesh të lidhura me internet lehtë dhe të shpejtë.

Në këtë artikull, do të mësoni se çfarë mund të bëjë Softaculous. Do të mësoni se si grumbullohet kundër konkurrentëve si Fantastico.

Do të zbuloni se çfarë të kërkoni në një host Softaculous. Dhe unë do të bëj disa rekomandime për nikoqirë me reputacion për t’ju ndihmuar të filloni në kërkimin tuaj.

ajo që është e butë

Farë është Softaculous?

Softaculous është i fortë dhe instalues ​​automatik që përdoret lehtë, të përdorura nga klientët e web hosting-it të menaxhuar për të ndërtuar automatikisht faqe interneti dhe për të instaluar softuer dhe aplikacione të bazuara në internet, të tilla si WordPress, Drupal dhe OpenCart.

Sa i përket këtij shkrimi, ai siguron të automatizuar mbështetje instalimi për 345 skriptet dhe po rritet vazhdimisht ai numër.

Softaculous për Zhvilluesit dhe Webmasterët

Demoing Joomla Softaculous
Siç mund ta shihni këtu, demonstrimi i një skenari të tillë si Joomla është një klik.

Nëse jeni një zhvillues profesional ose webmaster profesionist dhe keni nevojë të instaloni dhe vendosni faqet e internetit të drejtuara nga skripi për klientët tuaj, Softaculous është një mjet i shkëlqyeshëm.

Me Softaculous, nuk është e nevojshme të shqetësoheni për instalimin e të gjitha varësive të duhura, vendosjen e bazave të të dhënave ose marrjen e të gjitha opsioneve të konfigurimit dhe cilësimeve të drejta.

Softaculous siguron të plotë instalimi me një klikim dhe konfigurimi për skriptet dhe aplikimet në një larmi të gjerë kategorish në internet.

Instalimi me një klikim për Aplikacione dhe Skriptet

Pasja e asaj që ne e quajmë “instalime me një klik” eliminon dhjetëra minuta, nëse jo orë nga ju ose koha e zhvilluesit tuaj.

Instalimet me një klik janë në dispozicion:

 • Blogjet, forume dhe wikis;
 • Sistemet e menaxhimit të përmbajtjes, sistemet e tregtisë elektronike së bashku me ndërtimin dhe mjetet e bazës së të dhënave
 • Rrjeti social, posta elektronike, kalendarët, sondazhet, sondazhet dhe menaxhimi i reklamave
 • kumar
 • Planifikimi i burimeve sipërmarrëse
 • Ndihma për klientët
 • Kornizat
 • arsimor
 • Muzikë, Video dhe RSS

Kjo e bën të lehtë për të zgjeruar në mënyrë dramatike llojet e zgjidhjeve në internet që mund t’u ofroni klientëve tuaj.

Nëse jeni mësuar të zhvilloni në WordPress, por dëshironi të provoni Drupal për një projekt të ri, mund ta merrni atë dhe të ekzekutoni provën tuaj të parë. Të gjithë pa u shqetësuar se ndonjë gabim i vogël do t’ju shkaktojë orë të humbura pune dhe produktiviteti.

softaculous vs fantastik

Softaculous dhe Fantastico – 5 Dallime të dukshme

Një nga rivalët kryesorë të kompanisë është Instaluesi i skenarit Fantastico.

Të dyja zgjidhjet funksionojnë në një mënyrë të ngjashme, por ekzistojnë një numër ndryshimesh midis tyre, disa prej tyre janë:

 • Lejimi i përdoruesit
 • Interface
 • backups
 • Updates
 • Scripts

Lejimi i përdoruesit

Softaculous ofron një numër më të madh skriptesh për përdoruesit si në licencat falas ashtu edhe me ato të paguara.

Interface

Ndërfaqja e përdoruesit është e ndryshme në secilin sistem dhe zgjedhja juaj është çështje e preferencës personale. Vlen të bëhet një hulumtim, në mënyrë alternative duke provuar demot para se të kryente ndonjë prej tyre.

backups

Softaculous ju lejon të krijoni back-up dhe gjithashtu rikthen faqen tuaj të internetit ndërsa Fantastico nuk e ofron këtë funksion.

Updates

Softaculous ka tendencë të ofrojë azhurnimet mbi një bazë më të shpeshtë sesa rivalët, siç është Fantastico. Përditësimet e shpeshta përkthehen në një përvojë më të butë.

Scripts

Demos i butëSoftaculous ju lejon të provoni demonstrime për një shumëllojshmëri të shkrimeve të tyre të mbështetura.

Softaculous mbështet shumë lloje të shkrimeve ndërsa Fantastico mbështet vetëm skriptet PHP. Mbështetja e larmisë së llojeve të skenarëve mund të ndihmojë ekipe më të mëdha të zhvilluesve të shumtë.

tiparSoftaculous (paguar)Softaculous (Falas)FantasticoInstallatron
Scripts441555083
Vlerësimet e përdoruesvepopojopo
API të automatizuarapopojojo
Krijoni / Instaloni aplikacione me porosipojojopo
Skriptet Javapopojojo
Skriptet e Perlpojojopo
Instaloni duke përdorur HTTPSpopojopo
Instaloni duke përdorur IPpopojojo
Demot e skenaritpopojopo

bëhuni butë

Si mund ta marr Softaculous në web hostingin tim?

Duke pasur mbështetje për panelet më të njohura të kontrollit, Softaculous bie rehat në grupin tonë të gjërave të preferuara për t’u pasur. Ata madje kanë një seksion të veçantë në faqen e tyre të internetit për panele të ndryshme kontrolli të mbështetur këtu.

Panele kontrolli të shumëfishtë

Softaculous është në dispozicion përmes një numri i zgjidhjeve të panelit të kontrollit në internet, përfshirë cPanel, Plesk, DirectAdmin dhe Interworx.

A jeni një zhvillues ose webmaster dhe doni të përdorni vetë-instalues ​​Softaculous për të ndërtuar faqen tuaj të internetit?

Sigurohuni që të kontrolloni që ofruesi juaj i web hosting bën Softaculous në dispozicion përmes panelit tuaj të kontrollit të administratorit.

Nëse kjo është një veçori e rëndësishme për ju, sigurohuni që të mbështetet para se të angazhoheni për një paketë pritëse.

Instalimi i drejtpërdrejtë i Softaculous

Nëse nuk përdorni një zgjidhje të panelit të kontrollit, por po përdorni direkt në serverin tuaj në internet, mund të përfitoni nga Softaculous duke e instaluar direkt në serverin tuaj vetë.

Ju gjithashtu mund të përdorni Remote Softaculous. Kjo funksionon nga kompjuteri juaj dhe instalon skriptet në serverin tuaj të internetit përmes FTP.

Përfitimet e përdorimit të instaluesit softaculous

Instalues ​​SoftaculousInstaluesi Softaculous mund të testohet nga këndvështrimi i një administratori.

Për më tepër, ka përfitime të mëtejshme të përdorimit të instaluesit Softaculous. Kaq shumë në fakt, unë u detyrova t’i grupoja në një tryezë të zoti për ju.

Shumica e këtyre Karakteristikat e shfrytëzueshmërisë janë fleksibël, duke mbështetur shumë lloje të aplikacioneve me një bazë të sigurt dhe të besueshme.

përdorshmërisëAppsBesueshmëria dhe siguriaPanelet e kontrollit
Instalimet me një klikGama e gjerë e aplikacioneveProvë falas në dispozicionIntegrohet me cPanel, DirectAdmin, PLESK, InterWorx, H-Sphere, Web Panel të CentOS dhe panelet e kontrollit të kontrollit të hosteve
Mbështetje shumë-gjuhëshePërditësimet e disponueshme ASAPEkipi i Shërbimit të Klientit në dispozicionLejon instalimin automatik të shkrimeve duke përdorur panelin e kontrollit WHMCS
Funksioni i thjeshtë i kërkimit të skenarëveInstaloni në 50+ LanguagesKarakteristikat Funksioni i kontrollit të hyrjesIntegrimi personal i disponueshëm për përdoruesit e paneleve të tjerë të kontrollit
Dokumentim mbështetës i gjerëVlerësime, Vlerësime dhe DemosNuk modifikon skedarët ekzistues ose lejet e serveritKontrolli i shitësit lejon shitësin të instalojë markat dhe logot e veta

Opsione shtesë Softaculous Hosting

Ndërmarrja SoftaculousIntegrimi i butë i ndërmarrjeve wiki.

Softaculous është në dispozicion në forma të ndryshme duke përfshirë:

 • Ndërmarrja Softaculous
 • Remote e butë
 • Programi NOC butë
 • Licensim i butë i butë
 • Liçensimi i paguar i butë

Ndërmarrja Softaculous

Kjo mundësi lejon klientët që përdorin një panel kontrolli të personalizuar për të instaluar aplikacione duke përdorur NFS.

Remote e butë

Kjo mundësi lejon klientët të instalojnë aplikacione nga kudo tjetër duke përdorur sistemin FTP.

Programi NOC butë

Ky opsion është krijuar për qendrat e të dhënave, hostet e internetit, ofruesit e VPS dhe ofruesit e dedikuar të serverëve që dëshirojnë të blejnë 5 ose më shumë licenca.

Licensim i butë i butë

Softaculous ofron si opsione falas ashtu edhe premium. Opsioni falas ofron mundësi të kufizuara për skriptet për ata që kanë një buxhet.

Liçensimi i paguar i butë

Leja e paguar ofron skripta shtesë dhe veçori premium, duke lejuar përdoruesin të shijojë funksionalitetin që Softaculous ka për të ofruar.

Softaculous për Ofruesit e Pritjes

Shkrime të butaSoftaculous ka një listë të të gjitha skripteteve të mbështetur

Nëse jeni një shitës hostesh ose siguroni shërbime të administrimit të pritjes për zhvilluesit e uebit, duhet të merrni parasysh instalimin e Softaculous në sistemin tuaj.

Ndërsa është në të, edhe bërja në dispozicion të klientëve tuaj përmes panelit të tyre të kontrollit ka kuptim gjithashtu.

Vënia në dispozicion Softaculous

Duke ofruar Softaculous në panelin tuaj të kontrollit cPanel, Plesk, DirectAdmin, ose Interworx, ofertat tuaja për mbajtjen në internet bëhen më të vlefshme dhe tërheqëse, dhe për këtë arsye më fitimprurës.

Për skriptet më të njohura, të tilla si WordPress dhe Drupal, mund të siguroni Softaculous karakteristika të instalimit automatik pa ndonjë shpenzim shtesë përmes licencës së tyre falas.

Ky opsion pa kosto ofron konfigurimi dhe vendosja e automatizuar nga 54 skriptet.

kupon pritjeje në internet

Po kërkoni një marrëveshje të madhe në hosting Softaculous?
SiteGround – vlerësuari # 1 nga lexuesit tanë – ofron Softaculous në planet e saj. Do të merrni gjithashtu kopje rezervë të përditshme falas, serverë të shpejtë dhe mbështetje të shkëlqyeshme teknike në shtëpi. Kurseni deri 67% në këto plane popullore duke përdorur këtë lidhje speciale zbritje
.

Licencë Premium Softaculous

Premium SoftaculousKëtu janë disa nga kostot e licencimit premium.

Për të mahnitur vërtet klientët tuaj dhe për të siguruar një gamë të plotë të skripteteve për çdo qëllim dhe lloj të projektit në internet, Softaculous ofron një licencë premium.

Kjo ju jep hyrje të plotë në skriptet 345 (dhe duke numëruar) në 24 kategori.

Kjo ju ndihmon shumë zgjeroni bazën tuaj të mundshme të klientit, duke ju lejuar të ofroni një instalim të thjeshtë me një klik për projektet në internet aq të shumëllojshme sa sistemet e menaxhimit të projekteve, faqet e internetit të pyetjeve dhe përgjigjeve, mbajtja e videove dhe podcasting.

Sigurimi i kostos efektive të serverit

Për më tepër, nëse keni më shumë se pesë serverë, Softaculous ka një program të veçantë të Qendrës së Operacioneve të Rrjetit (NOC) të cilit ju jeni në gjendje të bashkohen, i cili do të ndihmojë që serveri juaj të sigurojë më shumë kosto-efektive dhe më fitimprurëse.

Softaculous si një zgjidhje e ndërmarrjes

Një mënyrë tjetër për të përfituar nga Softaculous dhe ajo instalimi i një skenari me një klik tiparet janë përmes Ndërmarrjes Softaculous.

Makinë virtuale, sistemi i skedarëve të rrjetit dhe API

Ndërmarrja Softaculous është e instaluar në një Makinë Virtuale (VM) dhe më pas instalon aplikacione në serverat e tjerë të lidhur përmes Sistemit të File File (NFS).

Ju pastaj mund të lehtë integroni Softaculous në cPanel tuaj të krijuar me porosi me një skenar të thjeshtë PHP.

Nga atje ju mund të hyni në Softaculous përmes GUI të vet.

Një mënyrë tjetër për të përdorur Softaculous në një mjedis ndërmarrjeje është hyrjen në të përmes API-së së saj të fuqishme.

Kjo ju lejon të ndërtoni GUI tuaj në krye të Softaculous, ose të integroni tiparet e tij në një produkt tjetër të administratës në internet.

Licencimi

Ekzistojnë një numër opsionesh licencimi falas dhe të paguara në ofertë nga Softaculous.

Plani i instaluesit të skenarëve falas vjen me 59 skenare, azhurnime falas dhe një licencë për server.

Kompania gjithashtu përfshin një seri të planeve mujore dhe vjetore.

Këto secila vijnë me azhurnime për kohëzgjatjen e planit, së bashku me një licencë për server.

Një plan jetësor është gjithashtu në dispozicion. të gjithë planet e paguara përfshijnë gamën e plotë të skenareve së bashku me VPS dhe opsionet e dedikuara të serverit.

tipare të buta

Karakteristika të tjera Softaculous

Softaculous ofron një numër karakteristikash të tjera, të cilat dua t’i shtjelloj më në detaje. Këtu janë 6 nga të preferuarat e mia:

 1. Përditësimet ditore
 2. popull
 3. Rikthim dhe rivendosje
 4. Vlerësimet dhe Vlerësimet
 5. Klonimi i instalimit
 6. Mbeshtetje teknike

Përditësimet ditore

Pothuajse të gjitha Skriptet 300-plus në dispozicion përmes Softaculous janë nën zhvillim aktiv. Softaculous monitoron secilën nga këto projekte dhe sigurohet që ju dhe klientët tuaj të keni akses në lëshimin më të fundit të qëndrueshëm të secilës aplikim brenda një dite nga bërja e tij në dispozicion.

popull

Instalimi me një klik bën të provosh një aplikim të ri të shpejtë dhe të lehtë. Edhe kështu, ju jo gjithmonë mund të dëshironi të instaloni një aplikacion të plotë dhe bazën e të dhënave. Kjo mund të jetë një humbje kohe, vetëm për të parë se çfarë bën një aplikacion ose si funksionon.

Siguron softaculous demos funksionale nga aplikacionet e tij më të njohura, në mënyrë që t’i provoni ato përpara se të instaloni.

Rikthim dhe rivendosje

Softaculous ofron karakteristika rezervë dhe restaurimi të lehtë për t’u përdorur.

Vlerësimet dhe Vlerësimet

Siguron softaculous vlerësime dhe vlerësime të përgjithshme për aplikacionet që ai mbështet, duke ju lejuar të shihni se si ndihen përdoruesit e tjerë në lidhje me një skenar përpara se ta instaloni.

Klonimi i instalimit

Softaculous ofron mjete për klonimin e një aplikacioni ekzistues, së bashku me kodin, konfigurimin dhe bazën e të dhënave të tij të mbushur me përmbajtje. Kjo ju lejon të vendosni lehtësisht mjedise zhvillimi dhe testimi.

Mbeshtetje teknike

Forum i butëJu keni një forum të jashtëzakonshëm për të shfrytëzuar me ton informacioni.

Softaculous ofron mbështetje për përdoruesit e lirë dhe të paguar. Përdoruesit e lirë mund të zgjidhin gabimet duke vizituar forumin e ndihmës teknike të kompanisë. Ndërkohë, përdoruesit e paguar mund të qasen në mbështetje direkt nga faqja e internetit e kompanisë.

nikoqirët më të mirë të butë

3 nikoqirët më të mirë me mbështetje të butë

Si një përdorues i fundit, ju mund të gjeni veten të tërhequr nga thjeshtësia dhe shpejtësia që Softaculous ka për të ofruar.

Sidoqoftë, mund të mbeteni të hutuar se cili host do të përdorë në mënyrë që të shijoni përfitimet e këtij instaluesi të mirënjohur të skenarëve të menjëhershëm..

Siteground

Vend i butë i butë

Mikpritje e butë me Siteground.

Pritësi im i preferuar është SiteGround, kompania ofron Softaculous si pjesë e planit të saj të fillimit
.

Plani bazë ju lejon 10 GB hapësirë ​​në internet për t’ju lejuar deri në 10,000 vizitorë në muaj.

Firma gjithashtu ofron një CDN falas, rezervë falas ditor, funksionalitetin me një klikim të instalimit dhe azhurnimit, së bashku me instaluesin automatik Softaculous.

WordPress dhe Mbështetje e mëtutjeshme

Për përdoruesit Softaculous të cilët dëshirojnë të instalojnë skriptin WordPress, firma gjithashtu përmban hostim të optimizuar të WordPress.

Kompania gjithashtu ofron tema WordPress dhe udhëzues tutorial për t’ju ngritur dhe drejtuar.

Përdoruesit e E-Commerce do të përfitojnë nga pritja që është e optimizuar për Prestashop dhe Woocommerce dhe përdoruesit që zgjedhin plane të nivelit të lartë gjithashtu mund të përfitojnë nga rritja e shpejtësisë dhe një gamë e mjeteve të përparuara.

Ruajtja me porosi

Caching me porosi bazuar në Nginx dhe Memcached është krijuar për të shpejtuar faqen tuaj, pavarësisht nga cila platformë vendosni të përdorni.

Pritësi gjithashtu krenohet me një mbresëlënës 100% në kohë dhe një kohë mesatare e përgjigjes prej 1.35 sekonda.

Në lëvizje

Softaculous Hosting InMotion

Pritje e butë me InMotion Hosting.

Pritja për lëvizje është një alternativë e shkëlqyeshme.

Plani i nisjes së kompanisë vjen me gjerësi të pakufizuar dhe hapësirë ​​ruajtjeje për sitin tuaj Joomla, Drupal ose WordPress në disqet super të shpejtë të ngurta.

Ajo gjithashtu siguron Mbështetje teknike 24/7, transferim falas i skedarit dhe një emër domain falas
.

Për më tepër, kompania ofron azhurnime automatike në aplikacione në internet, SSL falas, mbrojtje nga hack, mbrojtje nga zjarri personal dhe mbrojtje DDoS për të mbajtur faqet e internetit të sigurta.

InMotion Hosting është optimizuar për WordPress dhe mbështet Nginx, PHP 7 dhe përdor metoda të përparuara të caching për të shpejtuar faqen tuaj të WordPress.

Inicion ka 99.98% në kohë dhe një kohë mesatare e përgjigjes prej 556ms.

A2 Hosting

Softaculous A2 Hosting

Pritje e butë me A2 Hosting.

më në fund, A2 Hosting është gjithashtu një bast i sigurt nëse e dashuroni funksionalitetin Softaculous për faqen tuaj.

Kompania pretendon se pritja e saj është e optimizuar për WordPress, Drupal, dhe Joomla dhe se serverat janë “20 herë më shpejt”
.

Kompania gjithashtu hedh në mbrojtje falas CDN dhe Hackscan.

Paketat e tyre janë miqësore me zhvilluesit dhe mbështesin PHP, Python, Node.js, dhe të tjerët së bashku me qasjen falas të SSH dhe mbështetjes SSL.

Përdoruesit e Drupal mund të jenë të interesuar të dinë se A2 Hosting gjithashtu rekomandohet nga Drupal.

A2 Hosting ka 99.93% në kohën e duhur dhe një kohë mesatare e përgjigjes prej 964ms.

Karakteristika të tjera në Instalimet me një Klikim

 • Fantastico

kupon pritjeje në internet

Po kërkoni hostin e duhur Softaculous?
A2 Hosting shënoi # 1 në testet tona të shpejtësisë dhe të performancës. Regjistrohuni dhe merrni një migracion të butë në site Softaculous dhe një garanci për kthimin e parave “në çdo kohë”. Kurseni deri 50% në planet e tyre duke përdorur këtë lidhje speciale zbritje
.

Pyetje të bëra më butë

 • Farë është Softaculous?

  Softaculous është një sistem që automatizon instalimin e aplikacioneve në internet si WordPress dhe Magento.

 • Si e krahason Softaculous me programin tjetër të instalimeve automatike?

  Ka alternativa atje, duke përfshirë shërbime si Fantastico dhe Installatron. Softaculous veçohet me një numër karakteristikash që nuk do t’i gjeni në aplikacione të tjera.

  Opsioni demo ju lejon të ofroni demo softuerësh për klientët tuaj që të provojnë. Shqyrtimet e përdoruesve ofrojnë një vend për përdoruesit që të rishikojnë paketat e instalimit dhe të marrin një vendim të informuar mbi të cilin të instalohen bazuar në vlerësimet e përdoruesve.

  Softaculous gjithashtu siguron mbështetje për një numër karakteristikash të tjera, duke përfshirë Skriptet Perl, instalimin e aplikacioneve duke përdorur HTTPS, instalimin e aplikacioneve duke përdorur IP, aplikacione në shumë gjuhë, instalime me një hap, opsione të ri-markës dhe API të automatizuar.

 • Sa e vështirë është të rebrando Softaculous të përputhet me sitin ose biznesin tim?

  Rebranding themelor nuk mund të jetë më e lehtë. Nga paneli i administratorit, thjesht shkruani emrin e faqes që dëshironi të shfaqeni në krye të faqes dhe siguroni një URL për logon e kompanisë tuaj.

  Vendosja e një teme me porosi do të kërkojë pak më shumë punë, por hapat e hollësishëm për ta arritur këtë janë dhënë në dokumentet e tyre mbështetëse.

  Ose nëse do të preferonit të mos e dilni më në thellësi, mund të zgjidhni një nga temat e tyre të para-instaluara.

 • Willfarë do të duhet të bëj kur skriptet Softaculous të azhurnohen?

  Kurdo që të jenë në dispozicion versionet e reja të shkrimeve, një njoftim do të shfaqet në panelin Softaculous Enduser.

  Thjesht klikoni në njoftim dhe do të çoheni në një faqe ku renditen të gjitha skriptet me azhurnime të disponueshme.

  Zgjidhni skriptet që dëshironi të azhurnoni, dhe udhëzuesi do t’ju përshkojë proceset me vetëm disa klikime. Aboutshtë gati aq e lehtë sa azhurnimi i aplikacioneve në telefonin tuaj.

 • Typefarë lloj mbështetjeje është në dispozicion për Softaculous?

  Softaculous siguron mbështetje përmes një sistemi biletash. Ju mund të krijoni dhe kontrolloni statusin e një bilete direkt nga faqja e internetit e tyre.

 • Si mund të bëj ndryshime në aplikacionet që kam instaluar duke përdorur Softaculous, siç janë shtimi i shtojcave, temave ose moduleve të reja?

  Softaculous thjesht instalon programin në serverin tuaj, ai nuk e mban programin ose pengon përdorimin e tij në asnjë mënyrë. Pasi të instaloni programin, jeni të lirë të bëni ndryshime ose të shtoni veçori saktësisht në të njëjtën mënyrë siç do të bëni nëse vetë e keni instaluar aplikacionin.

 • A mund të krijoj kopje rezervë të aplikacioneve të mia të instaluara duke përdorur Softaculous?

  Po. Nëse keni përdorur Softaculous për të instaluar një aplikacion, mund ta përdorni gjithashtu për të kopjuar atë kërkesë.

  Për shembull, nëse keni përdorur Softaculous për të instaluar WordPress, atëherë mund të krijoni kopje rezervë të skedarëve tuaj WordPress, duke përfshirë çdo personalizim që keni bërë ose artikuj që keni postuar, direkt nga paneli i kontrollit Softaculous.

  Softaculous do t’ju ndjekë procesin e rezervimit të të dy drejtorive të aplikacionit dhe bazës së të dhënave të tij. Ju mund të shkarkoni skedarët rezervë në kompjuterin tuaj personal ose në një sistem rezervë, dhe t’i rivendosni ato në çdo kohë duke përdorur panelin e kontrollit Softaculous.

 • A do të më njoftojë Softaculous kur të azhurnohen aplikacionet?

  Po. Sa herë që hyni në panelin tuaj Softaculous, do të shihni një njoftim për azhurnimet në dispozicion. Për më tepër, ju mund të konfiguroni Softaculous për t’ju dërguar me email në çdo kohë që një aplikacion është instaluar, fshirë ose redaktuar.

 • A mund të shtoj aplikacione në Softaculous që kam instaluar vetë?

  Ju mund të shtoni me lehtësi një aplikacion të vetë-instaluar në Softaculous.

  Thjesht hyni në panelin tuaj të kontrollit, klikoni në butonin e importit dhe tregoni Softaculous drejtorinë që dëshironi të importoni.

  Pasi të importohet, do të keni mundësi të azhurnoni, krijoni kopje rezervë dhe rivendosni aplikacionin drejtpërdrejt nga ndërfaqja Softaculous në shfletuesin tuaj të internetit.

 • A mund të riinstaloj një aplikacion duke përdorur Softaculous?

  Nëse për ndonjë arsye duhet të riinstaloni një aplikacion, do të duhet të hiqni plotësisht aplikacionin duke përdorur panelin e kontrollit Softaculous.

  Sigurohuni që së pari të kopjoni çdo skedar ose përmbajtje personale.

  Pasi të keni çinstaluar shembullin origjinal të aplikacionit, atëherë mund të shkoni përpara dhe ta instaloni përsëri duke përdorur Softaculous.

 • A mbështet Softaculous gjuhë të shumta?

  Po. Paneli Softaculous mbështet gjuhë të shumta, dhe disa nga skriptet janë në dispozicion në shumë gjuhë. Si një administrator, ju mund të vendosni gjuhën e paracaktuar për përdoruesit tuaj fundorë.

  Për një listë të plotë të gjuhëve dhe udhëzimeve të mbështetura se si të vendosni preferencat dhe instalimet e gjuhës suaj, shihni faqen e Dokumenteve Softaculous.

 • Si një administrator Softaculous, si mund të zgjedh cilat skenare për t’i vënë në dispozicion të klientëve të mi?

  Ju lehtë mund të aktivizoni ose çaktivizoni skriptet përmes panelit të administratorit. Thjesht shkoni në seksionin e softuerit dhe kontrolloni ose zgjidhni kutinë “të instaluar” pranë secilit aplikacion të disponueshëm.

  Itemsdo send që do të zgjidhni, nuk do të jetë më i disponueshëm për t’i instaluar klientët tuaj.

 • Mund Softaculous të personalizohet për mënyrën sesi shfaqen skriptet për përdoruesit fundorë?

  Po. Ju mund të vendosni Softaculous për të shfaqur një sërë Shkrimesh të Lartë në mënyrë të dukshme për përdoruesit tuaj fundorë. Këto janë zakonisht programe që besoni se do të jenë më të njohura nga përdoruesit tuaj.

  Për ta bërë këtë, duhet së pari të aktivizoni funksionin Top Aplikimet, të jepni një emër për listën tuaj të Aplikacioneve kryesore dhe të zgjidhni cilat aplikacione dëshironi të paraqiten atje. Ju mund të zgjidhni deri në 14 aplikacione për t’u shfaqur në listën tuaj të Aplikacioneve kryesore. Nëse nuk keni 14 aplikacione për tu shfaqur,

  Softaculous mund të plotësojë lojërat elektronike të mbetura me listën e tyre të aplikacioneve më të mira.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map