Znát své zákony dronů: Těchto 8 porušení vás může uvěznit ve vězení

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení. 8 způsobů, jak by vás mohl váš dron přistát ve vězení


Do roku 2020 bude v americké obloze pouze více než 7 milionů dronů. Hobby létání je na vzestupu. Se stále vyšším počtem nekvalifikovaných operátorů se zvyšuje počet nehod, stejně jako u některých komerčních letadel rostou téměř vlasy.

Zatímco některé země umožňují let dronů téměř kdekoli, mnoho zemí rychle vytváří zákony, které omezují jejich použití. Nemusíte upoutat pozornost místní správy letectví, abyste přistáli ve vězení. Mohlo by se to stát, protože provozujete neanonymní zákony. Patří mezi ně například invaze do soukromí a ohrožení veřejnosti.

Pokud se chcete vyhnout nedovolenému používání, je třeba se vyhnout 8 jasných scénářů.

Váš rychlý průkaz do vězení

Není možné vyjmenovat každý zákon o dronech a každé nařízení – ani v USA, mnohem méně v každé zemi. Můžeme se však podívat na jasné příklady bezohledného použití. Zde jsou některé případy, které přiměly fandy k tomu, aby uživatele obtěžovali spoustou problémů – v některých případech je přistáli ve vězení.

1. Rozdělování politiků a celebrit

V roce 2013 letala aktivistka z německé pirátské strany na tiskové konferenci sondu poblíž německé kancléřky Angely Merkelové..

Provozovatel byl zadržen a zadržen policií. Tvrdil, že se jen pokouší pořídit detailní fotografii. Jakmile policie zjistila, že není hrozbou, propustili ho.

Většina malých bezpilotních letounů není schopna nosit zbraně, takže se nejedná o primární problém. Stále však mohli nést škodlivé látky, které znepokojují bezpečnostní týmy. Takže létání v blízkosti politiků a dalších osobností je ze zřejmých důvodů úplné ne-ne.

Vládní budovy

Týmy státní bezpečnosti jsou podobně proti létajícím robotům poblíž vládních budov.

Došlo k několika incidentům, kdy lidé létali příliš blízko k Bílému domu, úmyslně i náhodou. V roce 2015 byl muž zatčen za to, že letěl s dronem v parku Lafayette. Tyto incidenty vedly k testování zařízení pro detekci dronů ve Washingtonu ve státě DC.

Nejen slavní lidé a vládní budovy

Ve Velké Británii nesmí být bezpilotní letouny nikdy létány do 50 metrů (164 stop) od vozidel, budov, lidí a staveb. Hlavní motivací je bezpečnost; sekundární motivací je soukromí. Ve Velké Británii je tedy používání ve městech zcela zakázáno. Ale i použití dronů v relativně odlehlé oblasti pravděpodobně povede k návštěvě místní policejní stanice.

Americká federální letecká správa ve skutečnosti zvažuje relaxační zákony o létání v blízkosti lidí. Stále by muselo zůstat vysoko nad osobou a nejméně 10 stop vodorovně. Také: to by se vztahovalo pouze na velmi lehká plavidla. Přes toto, plošné zákony zabraňují invazi do soukromí v mnoha zemích, včetně USA a většiny států Evropské unie.

Dron, který spadne na něčí hlavu, způsobí vážné zranění, což je další dobrý důvod, proč riskovat, že nebudeme příliš blízko k lidem.

2. Dělat věci, které jsou nezákonné i bez dronů

Zatčení vás někdy neudělá. Jsou to věci, které připojíte k robotovi. Doručuje velkou kombinaci pizzy dronem, dobře. Dodávání 5 gramů metamfetaminu dronem, není v pořádku.

Marylandská policie zatkla dva lidi za pokus o pašování drog, pornografie a tabáku do nápravné instituce prostřednictvím dronu.

Byl to tvůrčí pokus dostat pašeráka do vězení a ten, který pravděpodobně uvidíme, se opakuje. Existuje zde však jednoduché pravidlo: pokud je to proti zákonu bez dronu, je to stále proti zákonu s dronem.

3. Létání s dronem poblíž letiště nebo letiště

Federální letecká správa USA zakazuje použití jakéhokoli dronu do 5 mil od letiště, pokud nejprve nezískáte povolení od letištní věže. Tomu se říká vzdušný prostor řízený FAA. Pokud si nejste jisti, zda jste bezpečně mimo hranice FAA, podívejte se na Airmap.io.

V jiných zemích je moudré (i když ne nutně povinné) zkontrolovat řezové mapy na SkyVectoru, aby se určilo, kde letadla pravděpodobně budou létat.

Bezletové zóny

Mnoho oblastí v USA je trvale považováno za bezletové zóny. Například nemůžete letět s dronem v New Yorku. Kromě toho jsou pro speciální události vytvářeny malé bezletové zóny. Je také běžné, že budou zřízeny bezletové zóny pro zvláštní politické události, jako je návštěva prezidenta Obamy v Londýně na konci roku 2015..

Společnost No Fly Drones poskytuje aktuální seznam necestných oblastí ve Velké Británii. Pokud jste v USA, můžete zkontrolovat aktuální bezletové zóny pomocí aplikace vlády B4UFLY americké vlády.

Pro informace o globálních bezletových zónách byste se měli podívat na online mapu DJI. Upozorňujeme však, že jeho účelem je informovat operátory dronů. Není to dokonalé. Není ani vyčerpávající. Jak uvádí DJI, „Je vždy na uživateli, aby určil, jaké zákony nebo předpisy se vztahují na jakoukoli operaci, a aby získal veškerá požadovaná vládní oprávnění.“

Pokud budete létat příliš blízko letadla, když je ve vzduchu, americké zákony v současné době povolují mohutné pokuty i vězení za ohrožení letadla. Kanadské právo je také velmi jasné, že to bude mít dopad na létání „způsobem, který je nebo je pravděpodobně nebezpečný pro bezpečnost letectví“.

Několik let se blíží k letadlům, i když zatím nedošlo k žádným závažným katastrofám. Pokud dron zasáhne hlavní tělo letounu, piloti věří, že by mohl být nasáván do motoru, rozbít trup nebo prasknout okno. Pokud dojde k více selháním současně, je možné selhání.

4. Létání s dronem příliš vysoko

Dron může za ideálních podmínek dosáhnout více než 10 000 stop (dvě míle!), Ale pokud byste zjistili, že jste dron detekovali, téměř byste byli zatčeni za létání tak vysoko.

Všechny lety ve volném čase by měly být prováděny pod 400 stop, aby byly legální v USA; Úřad pro civilní letectví Spojeného království doporučuje stejný limit (PDF). (Čtyři sta stop odpovídá přibližně 13 příběhům typického činžovního domu.)

Existují dva hlavní důvody, proč platí limit 400 stop. Většina krátkých úderů se odehrává nad 400 stop, což je zjevně dobrý důvod k nízkému letu. Také váš dron musí být na dohled, a to se stává obtížným, když se stane skvrnou mezi mraky. V praxi je dobré zůstat pod 200 stop.

5. Interference s pracovníky tísňového volání

Cokoli, co omezuje povinnosti pohotovostních služeb, je v rozporu s americkým zákonem, takže drony nemohou létat poblíž nouzových situací. Mohou bránit přístupu jiných letadel, jako jsou helikoptéry, a mohou představovat nebezpečí pro pracovníky pracující níže.

V červnu 2016 nemohli hasiči Kalifornie nasadit helikoptéry, protože se vznášely nad lesními požáry. Toto chování přináší pokutu až do výše 25 000 $.

6. Fotografování dronových záběrů v národním parku

Přemýšlíte o tom, že vezmete svého dronovi na výlet – možná ho letíte nad Grand Canyonem? Létání v odlehlých oblastech vás může přistát v horké vodě. Drony zasahují do přírody a přírodních stanovišť. Mohou být také nepříjemným pro ostatní turisty.

Téměř všechny americké národní parky jsou bezletovými zónami a porušení pravidel přináší maximální pokutu 5 000 $. V praxi budete pravděpodobně méně pokutováni. Ale bude stačit zničit vaši dovolenou.

7. Prodej dronových fotografií

Pokud létáte dronem pro volný čas, předpokládá se, že budete létat docela malým plavidlem. Pokud letíte pro podnikání, ve většině zemí se na vás vztahují mnohem přísnější zákony. Bez ohledu na velikost vašeho robota, pokud pořídíte fotografii a prodáte ji, automaticky se stane komerčním řemeslem. To vás zavede do úplně jiné kategorie zákona.

Takováto pravidla platí v Kanadě, USA a Velké Británii.

8. Létání neregistrovaného robota

Aby mohly být létány v USA, musí být zaregistrovány všechny nejmenší drony. Pokuta za létání neregistrovaného robota by mohla dosáhnout 27 500 $ a můžete dostat i 3měsíční vězení..

Realisticky je nepravděpodobné, že by takové tvrdé tresty byly uděleny amatérským uživatelům dronů. Registrační poplatek je však pouze 5 $, takže je rozumné dodržovat zákon, než se stát prvním testovacím případem u soudů. Během prvních 8 měsíců obdržela Federální letecká správa 520 000 registrací dronů. To je o 200 000 více než počet letadel s posádkou ve svých záznamech.

Kde mohu legálně létat?

Některé země jsou ohledně dronů velmi liberální. Ale ve všech zemích nemusí být zákony týkající se robotů nejdůležitější otázkou. Zákony o soukromí a bezpečnosti obecně nahrazují zákony dronů. Takže i když země technicky umožňuje dronům proudit kamkoli, stále budou existovat omezení. Pravděpodobně vám nebude například povoleno používat její kameru. A určitě porušíte zákon, pokud narazíte na lidi a věci.

Pokud vás však zákony USA v Evropě a Evropě obtěžují, existují i ​​další vstřícnější země.

Mexiko

V Mexiku neexistují žádné zákony omezující drony do 2 kg (4,4 libry), pokud budete létat během dne. Je to stále dobrý nápad odletět z letišť. Před natáčením tohoto úžasného videa získala společnost Postandfly moudře povolení od letiště v Mexico City:

Brazílie

Armáda země rutinně používá drony pro skryté sledování a má také uvolněný přístup k osobnímu používání dronů. Až donedávna jste mohli zachytit městské záběry, jako je neuvěřitelný ptačí pohled na Team RioSheep z ptačí perspektivy na Rio. Nyní byly přijaty některé zákony, které omezují používání dronů ve městech kvůli bezpečnostním problémům před olympijskými hrami v roce 2016 v Riu.

Indie

Budete muset letět nízko (do 300 stop) a daleko od letišť a davů. Ale jinak můžete létat tam, kde se vám líbí v Indii.

Zde je úžasný výhled na Indii převzatý Winstonem Bohlem za tři týdny:

Řecko

Sbalte si na dovolenou miniaturní kvadrokoptéru a je nepravděpodobné, že v Řecku narazíte na problémy. Řecký úřad pro civilní letectví rozhodl, že všechna plavidla do 350 gramů (tři čtvrtiny libry) by měla být zcela neregulována.

Tady je zábavné video od zonic.tv, kde můžete vidět trochu samotného drona v bodech:

Ostatní země

Chcete-li vyhledat konkrétní zemi, viz seznam UAV Systems International.

souhrn

Zákony týkající se robotů jsou velmi nové a některé země jsou stále docela odpouštějící. Ale uvidíme pouze další omezení, protože se technologie stává po celém světě běžnější. Vysoká pravděpodobnost letecké nehody jen zrychlí touhu po právní kontrole.

Pokud se nebudete držet dál od lidí a letišť a nebudete přepravovat nezákonný náklad, nebudete pravděpodobně zatčeni nebo příliš pokutováni. Existuje jeden předpoklad: v USA musí být váš robot také řádně zaregistrován.

Jinak zůstaňte v bezpečí a bavte se!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map