Top 10 digitálních nomádů (a nomádických párů) – Ukončete závod krysy

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení. Digitální nomádi


Internet usnadnil více než kdy jindy zahájení virtuálního podnikání nezávislého na místě nebo nalezení práce, kterou lze provádět odkudkoli na světě. Digitální nomádi jsou dobrodružné duše, které plně využívají této nové reality tím, že se stávají cestujícími na plný úvazek. Pokud se chcete stát digitálním nomádem sami, nebo jste jen zvědaví na tento jev, není zde nedostatek osobností sociálních médií, blogů a webových stránek provozovaných digitálními nomády – věnovaných poskytování inspirace a hodnotného porozumění.

V tomto kurátorském seznamu představíme deset digitálních nomádů a nomádských duů, kteří jsou jedinečně zajímaví a poskytnou užitečné informace pro aspirující digitální nomády i zvědavé čtenáře..

Dan Andrews a Ian Schoen

Dan Andrews a Ian SchoenDan a Ian spoluzakládali v roce 2007 obchod s elektronickým obchodem a designem výrobků. Jejich cílem bylo vytvořit podnik, který spíše zvýšil jejich svobodu, než aby je svázal na stůl, kancelář nebo budovu. Budovali tuto firmu osm let a poté ji v roce 2015 prodali. Tropická MBA je blog a podcast, kde se Dan a Ian podělili o své zkušenosti s budováním firmy určené k umožnění nezávislosti na poloze.

Tropical MBA je zvláštní tím, že se zaměřuje na podnikání speciálně pro digitální nomády. I když existuje spousta blogů a podcastů, které pomáhají podnikatelům budovat podniky, není jich mnoho, jejichž cílem je pomáhat podnikatelům budovat ziskové podniky a současně sledovat časovou svobodu a nezávislost na místě..

Podnikatelské digitální nomádi získají spoustu inspirace a nahlédnutí z Tropical MBA. Nejlepší způsoby, jak udržet krok s Danem a Ianem, je přečíst si jejich blog, sledovat je na Twitteru a přihlásit se k odběru jejich podcastů..

 • Web: Tropical MBA
 • Twitter: @TropicalMBA

Derek, „Putující hrabě“, baron

Derek Baron - Putovní hraběDerek Earl Baron jde za digitálním přezdívkou „Wandering Earl“ a je starším státníkem digitálního nomádského prostoru, který byl na cestách od doby před Y2K. To znamená, že Earl byl na cestách zhruba 6 000 dní. Za tu dobu navštívil téměř 100 zemí.

Earl je konečný digitální nomád: svobodný, temperamentní a neomezený. Shodil se s cestováním náhodou a díky tvrdé práci a flexibilitě se mu podařilo zůstat na silnici. Jeho cesty začaly, když opustil Spojené státy na tříměsíční postgraduální výpravě a nikdy se neusadil. Earlův blog je rozmarný a skutečně laskavý, skvělý čtení.

Během svého pobytu na cestách udělal Earl trochu všeho: pracoval pro různé výletní linky, vydělával peníze jako náhradní učitel v Bostonu, učil angličtinu v Thajsku, vydělával příjmy online marketingem, plnil různé další role a naposledy založil vlastní cestovní kancelář vhodně pojmenovanou Wandering Earl Tours.

Podívejte se na Earla, pokud chcete vidět digitální nomádku, která ten sen opravdu žije. Nejlepší způsob, jak ho sledovat, je přečíst si jeho blog (Začněte příspěvkem o době, kdy byl unesen v Bangladéši!) A sledujte ho na Twitteru..

 • Web: Wandering Earl
 • Twitter: @WanderingEarl

Dave Bouskill a Debra Corbeil

Dave Bouskill a Debra CorbeilDave a Debra, bývalí profesionálové z filmového průmyslu, byli nadšenými cestovateli několik let, než se v roce 2008 konečně rozhodli propadnout a stát se digitálními nomádkami na plný úvazek. Od té doby byli ve více než 100 zemích a navštívili všech sedm kontinentů – ano, dokonce tábořili v Antarktidě. Dnes jsou Dave a Debra oceněnými cestovateli v oblasti blogování a The Planet D je webová stránka, kde dokumentuje svá dobrodružství po celém světě a udržuje motivované digitální nomády motivované.

Pokud chcete být blogerem pro cestování, může vám The Planet D pomoci ve dvou ohledech. Za prvé, web získal za několik posledních let několik ocenění, takže je to skvělý příklad emulace cestovních blogů. Za druhé, Dave a Debra sdílejí mnoho praktických rad o tom, jak spustit úspěšný cestovní blog; čtením Planet D se budete učit od dvou nejlepších lidí v oboru.

Nejlepší způsoby, jak udržet krok s Dave a Debrou, je přečíst si blog a sledovat je na Twitteru.

 • Web: The Planet D
 • Twitter: @ ThePlanetD

Jodi Ettenberg

Colin WrightJodi Ettenberg je bývalý právník, který se stal blogerem pro cestování a jídlo na plný úvazek. Stejně jako někteří jiní na tomto seznamu se Jodi nikdy nechtěl stát digitálním nomádem. Vydala se v úmyslu strávit rok cestováním a nikdy se neusadila. Její blog Legal Nomads začal jako osobní účet svých cest a byl určen pro její rodinu a přátele. Nicméně, zatímco její cesty a blogování pokračovaly, ona začala přitahovat rostoucí čtenářství a rozhodl se změnit osobní blog do bonafide zdroje jídla a cestování.

Jodi se musel vypořádat s řadou zdravotních problémů: od celiakie po horečku dengue až po chronickou bolest. To jí umožňuje psát atmosféru realismu, když se věnuje dietním problémům a chronickým zdravotním stavům na silnici.

Pokud se chcete dozvědět více o jídle světa, je nutné si přečíst blog Jodiho. I když je na internetu spousta cestovních blogů, mnoho z nich tráví tolik času zaměřením na bezpečné jídlo skvěle, zatímco na cizí půdě. Nejlepší způsoby, jak sledovat Jodi, jsou prostřednictvím jejího blogu a účtu Instagram.

 • Webové stránky: Legal Nomads
 • Instagram: LegalNomads

Matthew „Nomadic Matt“ Kepnes

Matthew Kepnes - Nomadic MattMatthew Kepnes, lépe známý jako Nomadic Matt, je pravděpodobně nejznámější digitální nomád dnes. Jeho web přitahuje více než milion návštěvníků měsíčně a je nejprodávanějším autorem knihy New York Times. Matt vyrazil na silnici v červenci 2006 a od té doby odcestoval do více než 80 zemí, vše sám.

S tak velkým publikem, jaké má Matt, je mnoho sponzorských příležitostí. Přesto Matt odmítá přijímat sponzorované výlety. To znamená, že platí všude, kam jde. Výsledkem je, že když čtete Mattov blog, získáte skutečné účty o tom, co může průměrný digitální nomád očekávat, že se setká, když se ocitnete na cestách.

Mattov web je jedním z nejleštějších cestovních blogů v okolí, ale to neznamená, že mu chybí autentičnost. Slogan blogu je „Travel Better. Levnější. Delší “a Mattův obsah je navržen tak, aby digitálním kočovníkům pomohl v tom: zůstat venku na cestách a zůstat v rozpočtu. Nejlepší způsoby, jak sledovat Matta, je přečíst si jeho blog a sledovat ho na Facebooku.

 • Web: Nomadic Matt’s Travel Site
 • Facebook: Nomadic Matt

Úrovně pieterů

Úrovně pieterůPieter Levels je digitální nomád a výrobce digitálních produktů. Vytvořil několik pozoruhodných produktů v digitálním nomádském prostoru, včetně Nomad List, Remote OK a Colive. Na jednom místě v roce 2014 šel do šílenství a za 12 měsíců vytvořil 12 digitálních produktů. To bylo během této doby, kdy Pieter skočil do digitálního nomádského centra, když některé jeho projekty začaly přitahovat rozšířenou pozornost.

Není to tak dávno, k šoku mnoha v digitálním nomádském prostoru, bylo oznámeno, že se Pieter usadil zpět. Samotný Pieter však tuto pověst sestřelil. Dnes Pieter pokračuje ve správě produktů určených pro digitální nomády a přináší své trvalé osobní zkušenosti jako digitální nomád do úsilí.

Pokud jste tvůrcem digitálních produktů – webových stránek, webových aplikací atd. – a chcete přijít na to, jak využít své technické tvořivosti k tomu, abyste se dostali z kabiny, není lepšího mentora, který byste měli následovat, než Pietera. Nejlepší způsoby, jak sledovat Pietera, jsou přes jeho blog a Twitter účet:

 • Webové stránky: levels.io
 • Twitter: @levelsio

Natalie Sissonová

Natalie SissonováNatalie Sisson, AKA the Suitcase Entrepreneur, je spisovatelka, přednášející, online obchodník, podnikatel a digitální nomád. Od roku 2010 je na cestách a navštívila více než 70 zemí a současně provozovala ziskový internetový obchod.

Natalie věří, že podnikatelé by měli spíše budovat podniky, které podporují jejich životní styl, než převzít jejich životy, a ona se používá jako příklad druhu svobody, kterou může podnikání vytvořit. Natalie často píše a mluví o svém přesvědčení, že svoboda je právo a ne privilegium, a ta, o které věří, že ji může dosáhnout kdokoli.

Webem Natalie, Suitcase Entrepreneur, je její podnikání – nebo alespoň jeho velká část. Suitcase Entrepreneur je základem pro práci, kterou Natalie pomáhá ostatním digitálním kočovníkům budovat ziskové online obchody, které umožňují život nezávislosti na místě a svobodu času. Pokud máte zájem o podnikání a chcete si vybudovat ziskový online obchod, který vám pomůže uniknout ze závodů na potkanech, může vám to pomoci Suitcase Entrepreneur.

Nejlepší způsoby, jak udržet krok s Natalie, je podívat se na webové stránky Suitcase Entrepreneur a následovat ji na Twitteru.

 • Webové stránky: Suitcase Entrepreneur
 • Twitter: @SuitcasEpreneur

Nadine Sykora

Nadine SykoraTvůrce videa, blogger a digitální nomád Nadine Sykora navštívili za posledních 5 let téměř 50 zemí. Opravdová cestovatelská bloggerka a vlogger, Nadine produkuje vtipná a bystrá videa a články, které popisují jídlo, zážitky a krásu nabízenou každým cílem, které navštíví.

Nadine je něco jako celebrita YouTube. Její kanál existuje už od té doby, co se stala kočovnou, a časný obsah pevně spadá do žánrů komedie a satiry. Nadine využívá své zkušenosti s vytvářením vtipných videí pro YouTube a výsledkem je, že Nadineina cestovní videa jsou jedny z nejlepších a nejzábavnějších, jaké najdete.

Nejlepší způsob, jak sledovat Nadinu, je přihlásit se k odběru jejího kanálu YouTube a přečíst si její blog.

 • Web: Hey Nadine
 • YouTube: Ahoj Nadine

Colin Wright

Colin WrightColin Wright je spisovatel, řečník a cestovatel na plný úvazek. On také provozuje kanál YouTube, blogy značně, a vydal hrst rozhovorů TEDx. I když se tam zastavíme, jen se dotýkáme špičky ledovce. V podstatě, pokud jde o cestování, sociální média, psaní nebo mluvení, Colin to pravděpodobně udělal.

Colin má jedinečný přístup k cestování. Každé tři nebo čtyři měsíce se přesouvá na nové místo a umožňuje čtenářům hlasovat o tom, kam má jít dál – vyberou zemi, vyberou město. Jak si dokážete představit, vzhledem k nedostatku plánování není vždy snadné nastavit ubytování. Mezi dlouhodobými pobyty v lokalitách, které si vybrali jeho stoupenci, podniká Colin krátkodobé výlety vlakem a autobusem.

Colin je zkušený cestovatel na plný úvazek, který má co říci o minimalizmu a vydělávání peněz odkudkoli. Nejlepší způsoby, jak sledovat Colina, jsou prostřednictvím jeho blogu, kanálu YouTube a účtu Twitter:

 • Web: Exile Lifestyle
 • YouTube: Colin Wright
 • Twitter: @ColinIsMyName

Jason a Nikki Wynn

Jason a Nikki WynnJason a Nikki Wynn se stali digitálními nomády, když obchodovali ve svém luxusním městském životním stylu v Dallasu za RV a na otevřené silnici. Zpočátku bylo myšlenkou cestovat po Spojených státech, aby se našlo nejlepší místo k trvalému usazení. Bohužel nikdy nedokázali najít dokonalé místo a brzy se rozhodli, že ani Spojené státy nejsou dostatečně velké, aby uspokojily jejich touhu. Obchodovali tedy v RV za plachetnici a stali se plnohodnotnými liveaboardy s plány plavit se po moři za dobrodružstvím..

Proč byste měli následovat Wynns? No, pro začátek jsou zábavné! Jejich blog podrobně popisuje skutečné zážitky na cestách po celých Spojených státech a zaznamenává jejich přechod na námořníky na plný úvazek. Jejich účet na Instagramu vás bude inspirovat k tomu, abyste pokračovali v práci na útěku ze závodů na potkanech, a jejich kanál YouTube vám poskytne praktické rady, jak se dostat na cestu dříve než později.

 • Webové stránky: Pryč s Wynns
 • YouTube: Pryč s Wynns
 • Instagram: the_wynns

Připojování se k digitálním nomádům

Nikdy nebylo lepšího času než dnes na vybudování příjmu nezávislého na místě a na pohled na svět. S inspirací, vhledem a vedením těchto digitálních nomádů budete mít veškeré potřebné know-how, abyste zjistili, jak můžete také opustit závod krysy..

Všechny obrázky použité se svolením s následující výjimkou. Obrázek Matthew Kepnes oříznutého z @nomadicmatt na @NYTTravelShow od Stefana Krasowského. Licencováno pod licencí CC BY 2.0.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map