Shtatë punonjës të çmendur të punësuarve në Kompanitë Teknike

Disclosure: Mbështetja juaj ju ndihmon të mbani sitin në punë! Ne fitojmë një tarifë referimi për disa nga shërbimet që rekomandojmë në këtë faqe.


7 punonjës të çmendur punonjësit në Kompanitë Teknike

Kur bëhet fjalë për përmirësimin e produktivitetit dhe përmirësimin e nivelit të fundit, hulumtimet e reja tregojnë se mbajtja e punonjësve tuaj të lumtur mund të çojë në rritje të mëdha në të dy fushat. Megjithatë, disa ndërmarrje tejkalojnë përfitime të tilla që rritin jetën, si sigurimi shëndetësor falas dhe dreka e rastësishme motivuese. Për punonjësit e kompanive udhëheqëse të teknologjisë si Twitter, Dropbox dhe Google, gjurmët që vijnë me një pozicion janë po aq imponues sa edhe pagesa e pagave.

Puna për Google është krahasuar shpesh me hapin në një botë tjetër, dhe përderisa është e vërtetë që kompania bën kërkesa rigoroze ndaj punëtorëve të saj, marramendje si kujdesi për fëmijë në vend, ushqime të bollshme dhe falas, snack, dhe boza, dhe makina falas me qira për punët e përditshme. arritja e ekuilibrit të punës dhe jetës pak më lehtë krahasuar me punësimin tradicional. Facebook u jep punonjësve të vet lehtësi që përfshin restorante, banka dhe një dyqan karamele, si dhe përfitime më serioze siç janë makinat shitëse të IT, shërbimi mjekësor në vend dhe koha e zgjatur për prindërit e rinj.

Nuk janë vetëm mashtruesit që ofrojnë gjoja në kohë të mëdha. Ndërmarrja e menaxhimit të ngjarjeve Eventbrite u ofron punonjësve të saj një vrimë stimujsh, duke përfshirë ushqime falas për ushqim, një stipend transporti dhe një “dhomë Zen”, ku punonjësit e lodhur ose të stresuar mund të pushojnë, meditojnë, apo edhe të marrin një sy gjumë restaurues. Inovatori i udhëtimit AirBnB u jep punonjësve të tij një stinë prej 2,000 dollarësh çdo vit, dhe i lejon ata të sjellin qentë e tyre të punojnë çdo ditë kur ata janë në zyrë.

Pyesni veten nëse mund të jetë koha për të azhurnuar rezyme dhe kokën tuaj për në parajsën e mbytur? Ju do të keni mjaft energji truri dhe fat për të ulur një koncert në Google. Marrja e një këmbë në derë në Facebook nuk kërkon aq fuqi të papërpunuar të trurit, por kërkon një dozë të rëndë të aftësisë teknike për të kaluar provimet e kodimit të gjigantit të mediave sociale. Kompanitë e tjera të teknologjisë ofrojnë një bateri vlerësimesh dhe provimesh kualifikuese (disa më të vështira se të tjerët), por për ata që dëshirojnë një sfidë – dhe grumbullin e gjërave që vijnë me të – mund të jetë me vlerë të ngjitet.

Shtatë punonjës të çmendur të punësuarve në Kompanitë Teknike

Transkript: 7 punonjës të çmendur punëtorë në Kompanitë Teknike

Harrojeni sigurimin shëndetësor, kohën e gjurmimit të pushimeve dhe përfitimet e tjera “standarde” … kompanitë e teknologjisë po ripërcaktojnë se cilat janë gjësendet e punonjësve, me gjëra të tilla si pushime të pakufizuara dhe sjellin kafshët tuaja në punë.

Udhëtoni në orën e tyre

 • Automattic, kompania prapa WordPress.com
  , ofron udhëtim falas në takimin vjetor të kompanisë që bashkon të gjithë punonjësit në shtëpi.
  • Ato gjithashtu mbulojnë të gjitha shpenzimet e udhëtimit të ndërmarrjes.
 • AirBnB i jep çdo punonjësi 2,000 dollarë në vit për të udhëtuar kudo në botë që dëshirojnë.
 • EventBrite siguron një mjet transporti për t’u siguruar që mund të shkoni në dhe nga puna.
 • Zynga ofron një program të rimbursimit të udhëtarëve për t’ju paguar juve për t’u rikthyer në punë dhe mbrapa.
 • Google ju jep një makinë falas me qira për të drejtuar gabime.

Merrni gjithë kohën që ju nevojitet

 • Disa kompani nuk besojnë në përcjelljen e kohës tuaj të pushimeve.
  • Ata besojnë se liria i bën punonjësit e tyre më produktivë.
   • Automattic
   • Pinterest
   • Zynga
   • Cicëroj

Mos u shqetësoni kurrë për të harruar përsëri paratë e drekës

 • Shumë kompani po u ofrojnë punonjësve të tyre ushqim falas gjatë orarit.
  • Dropbox ofron falas:
   • Mëngjesi, dreka, darka, pije dhe snack
  • Zyra e San Franciskos në Twitter ofron falas:
   • Mëngjesi i drekuar dhe dreka
  • Facebook ofron falas:
   • Mëngjesi, dreka dhe darka
   • Stacion rostiçeri i pajisur plotësisht në çdo ndërtesë
  • Eventbrite ofron falas:
   • Dreka e ushqyer çdo ditë
   • Kurrë nuk mbaron furnizimi me snack
  • Google ofron falas:
   • Mëngjesi, dreka, darka, kafe dhe bare lëngje, dhe bare të rostiçeri
  • AirBnB ofron falas:
   • Dreka ditore organike
  • Zynga ofron falas:
   • Dreka, darka dhe darkat

Kujdesuni për biznesin pa lënë zyrën

 • Shumë kompani ofrojnë një larmi shërbimesh në vend.
  • Shërbimet ndryshojnë sipas vendndodhjes së zyrës
 • Facebook ofron në vend:
  • Kujdesit shëndetësor
  • dyqan berberi
 • Dropbox ofron një dyqan berberësh në vend.
 • Google ofron në vend:
  • Kujdesit shëndetësor
  • Childcare

Sillni kafshën tuaj në punë, çdo ditë

 • Disa kompani i mbajnë kafshët tuaja shtëpiake të mos lodhen shumë gjatë ditës ndërsa jeni në punë.
  • Pinterest
  • Airbnb
  • EventBrite

Kujdesu për veten

 • Kompanitë kanë të bëjnë me mbajtjen e shëndetshëm të punonjësve të tyre.
  • Disa kompani ofrojnë programe fitnesi në vend.
   • LinkedIn gjithashtu ofron shpërblime për pjesëmarrje.
   • AirBnB ofron klasa javore të Jogas.
   • Pinterest ofron një klub drejtimi dyjavor.
  • Disa kompani ofrojnë një stipend ose rimbursim.
   • Twitter ofron rimbursimin e anëtarësimit në palestër.
   • Dropbox ofron subvencione masazhesh.
   • Eventbrite ofron një përfitim shëndetësor.

Paisje për Zyra

 • Automattic, kompania prapa WordPress.com
  dhe shtesa të ndryshme, u jep të gjithë punonjësve të tyre një stipend prej 2,000 dollarësh për të siguruar që ata kanë gjithçka që u nevojitet për të punuar në shtëpi.
 • Pinterest sigurohet që të keni të gjitha pajisjet Apple që ju nevojiten.

burimet

 • 22 ndërmarrjet më të mira të teknologjisë për të punuar, sipas punonjësve – businessinsider.com
 • 12 Kompanitë Teknike që ofrojnë punonjësit e tyre Më të Mëdhenj – – pastajextweb.com
 • Puna me ne – automattic.com
 • Vendi i madh për të punuar: Në të punësuarit në Automattic Të gjithë punojnë nga shtëpia dhe udhëtojnë në lokacionet ekzotike – businessinsider.com
 • Karriera e Pinterest – rreth.pinterest.com
 • Pinterest rreh Yahoo! Trafiku Organik për t’u bërë burimi i 4-të më i madh i trafikut në botë – blog.shareaholic.com
 • Përfitimet e Karrierës Zynga – kompani.zynga.com
 • Punë në AirBnB – airbnb.com
 • Përfitimet e Google – google.com
 • Punonjësit e Google zbulojnë aftësitë e tyre të preferuara që punojnë për kompaninë – businessinsider.com
 • 14 Fakte interesante në lidhje me Google – hongkiat.com
 • Punë për Ngjarje – eventbrite.com
 • 12 Perksidentet më Fantastike të Punonjësve në Facebook – bizjournals.com
 • Mark Zuckerberg – twitter.com
 • 9 Punonjësit që rritin kreativitetin e të punësuarve që lidhen.Në të punësuarit marrin atë që çdo kompani duhet të vjedhë – businessinsider.com
 • Faktet disi interesante rreth LinkedIn, Një sit i cili Ekziston – tucsonweekly.com
 • 50 Fakte Argëtuese në Twitter – mediabistro.com
 • Punë për Dropbox – dropbox.com
 • 5 mënyra më interesante që mund të përdorni të Dropbox – maketecheasier.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map