Jak získat zdarma doménové jméno od WhoIsHostingThis

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Jak získat zdarma doménové jméno

Anglický jazyk má několik zajímavých, nemluvě o protichůdných výrokech. Možná jste slyšeli „nejlepší věci v životě jsou zdarma“, i když to opravdu záleží na tom, co považujete za „nejlepší věci“. Možná jste také slyšeli, „nic v životě nepřichází zadarmo“, což je trochu realističtější.

I když je možné získat bezplatná doménová jména, vždy se setkáte s jemným tiskem, a pokud si nejste vědomi všech podmínek a pravidel, můžete se ocitnout s neočekávaným účtem po silnici.

Zdarma doménové jméno s hostingovým plánem

Chcete-li vytvořit web s vlastním hostitelem, musíte nejprve zabezpečit název domény. První částí tohoto procesu je nalezení toho, co ještě není odebráno, což se v průběhu let stává stále obtížnějším a stále více webů se objevuje na internetu. Až najdete dostupný název domény, který funguje pro vaše účely, budete jej chtít zachytit co nejdříve.

Jména domén si můžete koupit od registrátorů domén a ceny jsou obvykle docela rozumné. Jména domén si obvykle můžete zakoupit také od poskytovatelů hostingu, když právě připravujete plán hostingu. Mnoho poskytovatelů hostingu však nabídne bezplatné doménové jméno, když se zaregistrujete pro jeden z jejich hostingových plánů. Je to malý perk, který vás navádí k využívání jejich hostingových služeb, a je to dobrý.

Ale jak jste asi uhodli, je tu háček. Název domény je obvykle zdarma pouze pro první rok. Poté se nakopne obvyklá cena za nákup / obnovení a bude připočtena k vašemu ročnímu účtu za hosting.

To však není nepřiměřená dohoda. Získání dobrého hostitelského webu mimo zemi může stát kdekoli od méně než 100 do několika tisíc, v závislosti na tom, kolik děláte sami, ať si najmete profesionálního webdesignéra, a stovky dalších rozhodnutí, která musíte učinit.

Než se zaregistrujete k hostování, zkontrolujte, zda poskytovatelé hostingu, kteří vás zajímají, nabízejí bezplatná doménová jména. Pravděpodobně najdete několik, proto si také přečtěte recenze hostingu, abyste si mohli vybrat ten, který je pro vás nejlepší.

Nicméně kolik utratíte za to, aby se váš web rozběhl a fungoval, je možné ušetřit na doméně trochu peněz, je to hezké. Je to však zvláště užitečné, pokud je váš rozpočet mimořádně omezený a vy sami děláte spoustu nastavení, abyste ušetřili peníze. Stačí vědět, že pokud si chcete udržet svou doménu, musíte za ni začít platit rok poté, co se zaregistrujete.

Zdarma doménové jméno s upgradem hostingu

Kromě toho, že vám při registraci hostovacího plánu někdy nabídnou bezplatná doménová jména, někteří poskytovatelé hostingu někdy nabídnou i bezplatný doménový název, když upgradujete svůj hosting. Pokud například váš web přerostl kapacitu nabízenou vaším sdíleným hostingovým plánem a chcete upgradovat na virtuální privátní server nebo hosting VPS, může vás získat nárok na bezplatné doménové jméno.

Obvykle to můžete využít několika způsoby. Vzhledem k tomu, že upgradujete, již vlastníte web a doménu, takže můžete použít bezplatnou nabídku domény na obnovení názvu vaší domény, než na nákup nové domény. Pokud je vaše doména registrována u vašeho poskytovatele hostingu, je to docela snadné. Pokud tomu tak není, budete muset převést své doménové jméno na svého hostitele, což není tak snadné, ale ani příliš zatěžující. Pokud si nejste jisti, jak vám to může pomoci váš poskytovatel hostingu.

Nebo, i když již máte web, pro který upgradujete hosting, můžete si vzít doménové jméno zdarma a koupit si zcela nový. To je ideální, pokud máte v úmyslu vytvořit druhou webovou stránku, a to buď v době obnovy, nebo někdy v budoucnosti.

Zdarma doménové jméno s webem zdarma

Ano, to opravdu existuje. Ale znovu je tu úlovek, ale je to ještě větší úlovek, než kdybych musel platit deset babek po silnici. Úlovek je, že nikdy nebudete vlastní web. Patří do entity, která vám poskytuje název webu a domény.

Příklady toho zahrnují WordPress.com
, Blogger, Tumblr a další weby, které vám umožňují bezplatně nastavit stránky nebo celé weby. Jde o to, že nezískáváte název domény zdarma. Je povoleno používat název domény, který je připojen ke službě.

Pokud například chcete vytvořit web s názvem Tipy na úsporu peněz, skutečnou doménou může být něco jako moneysavingshoppingtips.com. Pokud však tento web stavíte na bezplatných službách, jako je WordPress.com
, doména by místo toho byla něco jako moneysavingshoppingtips.wordpress.com.

To znamená, že máte malou až žádnou kontrolu nad tím, co se děje na vašem webu. Pokud z jakéhokoli důvodu, WordPress.com
pocit, že váš web nějakým způsobem porušil jejich smluvní podmínky, mohli by okamžitě a bez varování zavřít váš web. To je nepravděpodobné, ale pokud z nějakého důvodu WordPress.com jednoduše odešel, stejně by váš web znovu bez varování.

Vlastní doménu můžete získat z webů, jako je WordPress.com
, ale za tuto aktualizaci musíte zaplatit, takže v tuto chvíli již nejde o bezplatný název domény nebo web.

Možnost vytvořit web zdarma a získat zdarma doménové jméno tímto způsobem může pracovat pro vás v závislosti na tom, jaké jsou vaše plány pro váš web. Pokud ale stavíte obchodní web nebo plánujete svůj blog proměnit v úsilí o generování výnosů, pravděpodobně to není vaše nejlepší volba.

Kombinace bezplatných služeb

Při hledání hostingu a doménových jmen bezpochyby narazíte na weby, jako je gybo.com. Tuto službu provozuje společnost Google a nabízí bezplatné doménové jméno i bezplatný web. Tady to přichází – úlovek: Je zdarma pouze pro první rok. Poté se vám bude za každý web a název domény účtovat měsíční poplatek, pokud jste doménu zaregistrovali na webu gybo.com. Pokud ne, zaplatíte za hosting.

Znovu to může být dobrá volba, pokud chcete vytvořit pouze malý osobní web, nebo jste začátečník, který se snaží naučit výhody a nevýhody provozování webu, než do něj investujete jako dlouhodobý projekt. Uvědomte si však, že gybo.com (a další podobné služby) omezuje bezplatné stránky. Například bude obsahovat pouze tři stránky, 25 MB místa na disku a 5 GB šířky pásma. Kromě toho neobsahuje žádné e-mailové adresy založené na doméně ani žádnou podporu elektronického obchodování.

Tyto funkce a také více místa na disku, stránky a šířka pásma jsou k dispozici za příplatek.

Naše nabídka bezplatné domény

Čas od času uvidíte nejen poskytovatele hostingu, ale i další společnosti a weby spojené s hostingem, které zákazníkům a čtenářům zpřístupní speciální nabídky. Například právě tady na WhoIsHostingThis.com máme připravenou nabídku bezplatné domény pro kohokoli, kdo přispěje kontrolou na náš web.

Je to jednoduché. Stačí zkontrolovat kvalifikujícího hostitele (existuje několik), ujistěte se, že je to kvalitní a originální recenze, a odešlete jej. Váš recenzent bude moderován editory našich stránek. Jakmile bude publikován, a pokud se kvalifikuje, obdržíte zdarma poukaz na doménu.com. Vyzkoušej to!

Přihlaste se k odběru našeho kanálu RSS nebo sledujte @WhoIsHosting na Twitteru.

Obrázek byl oříznut z hostování doménových jmen společností India7 Network. Licencováno pod licencí CC BY 2.0.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map