Jak vytvořit intranet s WordPress

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení. Vytvořte skvělý obchodní intranet s WordPress


Intranety umožňují zaměstnancům přístup k obchodním informacím v uzavřeném systému. K systému je přistupováno prostřednictvím webového prohlížeče, ale je uzamčeno, aby k němu nemohli mít přístup zaměstnanci.

Některé intranety sestávají z informací typu „pouze pro čtení“, jako jsou firemní zásady, zatímco jiné zahrnují funkce sdílení a nástroje pro týmovou práci. Pro účely této příručky se díváme na intranet, který rozšiřuje informace a podporuje komunikaci spolupracovníků.

WordPress je skvělou volbou pro vývoj intranetu, protože obsahuje mnoho komponent, které budete potřebovat zapečené do základního kódu. Například má dobrý systém uživatelských účtů a uživatelsky přívětivé rozhraní pro správu obsahu týmu. WordPress lze rozšířit o pluginy a přidat nové funkce, takže si můžete přizpůsobit intranet vašim vlastním obchodním potřebám.

Jak bude vypadat váš intranet?

Vývoj intranetu se trochu liší od vývoje běžných webových stránek. Existují technické rozdíly a rozdíly ve funkcích, které budete muset poskytnout. Nemusíte se například zabývat SEO, protože většina vašeho obsahu bude skryta za přihlašovací obrazovkou. Zároveň se možná budete muset více zaměřit na zabezpečení a uživatelské role než na veřejně přístupný web.

Než začnete s nastavením WordPress, přemýšlejte o funkcích, které potřebujete, a těch, které nebudete:

 • Kolik informací se skrýváte za přihlašovací obrazovkou? Možná budete muset skrýt vše před veřejným zobrazením, pouze veřejná přední stránka. To je docela obtížné dosáhnout bez pluginu.
 • Jak se lidé přihlašují k vaší firemní síti? Pro větší pohodlí můžete použít stejné přihlašovací údaje? Pokud je to možné, vaše servisní oddělení vám poděkuje.
 • Existují nějaké požadavky na zabezpečení informací, které musíte dodržovat? Zaměstnanci musí vědět, co lze a co nelze sdílet; možná budete muset poskytnout text nápovědy, aby byl křišťálově jasný.
 • Jak podnik sdílí informace se zaměstnanci? Dokážete replikovat tyto dokumenty na intranetovém webu, takže věci jsou sdíleny centrálně?
 • Máte vzdálené kanceláře? Byly by vaše uživatele přínosem z pohledu profilů vzdálených spolupracovníků?
 • Má firma pokyny pro branding, které musíte dodržovat? A co zásady týkající se obrázků, zásady propojení a pokyny pro přístupnost?

Používání zkratky

Pokud chcete velmi rychle vyhodit intranet pro všeobecné účely, stačí si pro WordPress vzít intranetový plugin. Ty nabízejí pouze základy, ale mohou být přijatelné pro malé intranetové stránky:

 • Vše v jednom intranetu: zajišťuje vaše stránky WordPress a vytváří přesměrování přihlašování, vše v jednom pluginu.
 • Intranet Plus: přidá jednoduchou jednostránkovou oblast v rámci WordPress se základními funkcemi intranetu.

Ve většině případů budete muset postavit něco trochu většího a složitějšího kombinováním různých pluginů.

Vytváření intranetu

Po instalaci aplikace WordPress na podnikový server přejděte do Nastavení, poté Čtěte a zkontrolujte Odrádejte vyhledávače od indexování tohoto webu Zaškrtávací políčko. Toto nastavení přidá do souboru robots.txt řádek, který brání prolézacím modulům v indexování vašeho webu. Intranety nemusí být ve vyhledávání umístěny ve většině případů a zaškrtnutí tohoto políčka může zabránit určitému množství nežádoucího provozu, aby ani nevěděl, že existuje..

Dále se musíte podívat na součásti vašeho intranetového webu a zjistit, jaké pluginy budete muset spojit vše dohromady. V následujících oddílech projdeme některé typické komponenty, které mají intranety, spolu s pluginy, které vám pomohou dosáhnout této funkce.

Soukromí intranetového obsahu

Většina intranetů je uzamčena pouze pro zaměstnance. Ve výchozím nastavení pracuje WordPress tím, že vše zveřejňuje, a potom umožňuje editorům nastavit příznak na jednotlivé položky, které by měly být soukromé. Pro intranet je to nepraktický způsob správy věcí. Je jen otázkou času, než někdo zapomene nastavit stránku jako soukromou. Musíte ji tedy otočit a ve výchozím nastavení ji nastavit jako soukromou. Zde je pár pluginů, které vám pomohou:

 • Zabezpečení stránky & Členství: tento plugin vám umožní vytvořit skupiny uživatelů a poté jim udělit oprávnění pro konkrétní sekce vašeho intranetového webu. Můžete celý svůj web učinit soukromým nebo omezit určité kategorie. Zahrnuje zapečenou skupinu pro registrované uživatele, takže je snadné omezit obsah na zaměstnance a nabídnout například přední stránku orientovanou na veřejnost, například.
 • Omezený přístup k webu: tento plugin umožňuje omezit přihlášení na konkrétní adresy IP, což je skutečně užitečné při vytváření intranetu. Můžete si také vybrat, co se stane, když se někdo přihlásí, včetně zobrazení zprávy nebo přesměrování na určité stránky. Nezapomeňte, že nevýhodou tohoto pluginu je, že zabrání vzdáleným pracovníkům v přihlášení, pokud nepoužívají firemní VPN. Máte-li tedy mnoho domácích pracovníků nebo pracovníků na dálku, může to způsobit více problémů, než to vyřeší.

Zabezpečení dat intranetu

Špatně zabezpečená obchodní data jsou lákavou vyhlídkou pro hackery a úložiště citlivých dokumentů pravděpodobně upoutá nežádoucí pozornost. I když si nemyslíte, že na vašem intranetu je něco, co hacker najde, stačí pouze jeden zvědavý plíživý pohled na poškozené soubory, odcizení e-mailových adres a vytvoření obecného problému s bezpečností informací. V některých případech malé podniky pracují s mnohem většími klienty, takže nezabezpečený intranetový server by mohl sloužit jako užitečné zadní dveře pro určeného útočníka..

Stejně jako běžný web WordPress musí být intranet WordPress chráněn před těmito hrozbami:

 • Odhlášení od nečinného uživatele: užitečný plugin, který odhlásí uživatele z webu WordPress po určité době nečinnosti. To může pomoci zajistit, aby se relace nezůstaly přihlášené, když uživatel odejde na konci dne.
 • Neprůstřelná bezpečnost: zpřísněte zabezpečení na intranetu pomocí tohoto pluginu.
 • Pouze jeden limit přihlášení zařízení: zabránit uživatelům v přihlášení k více zařízením současně. To by mohlo mít pro některé lidi dopad na použitelnost, ale na druhé straně by to mohlo zabránit škodlivému člověku v tom, aby unesl přihlašovací údaje, které se již používají.
 • Clef dvoufaktorové ověření: přidává další zabezpečení bez hesel pomocí mobilní aplikace Clef pro přihlášení. Naskenováním kódu získáte přístup k intranetu.
 • Google Authenticator: dvoufaktorové ověřování pomocí telefonu, se záložním způsobem přihlašování e-mailových nebo bezpečnostních otázek. Pro vybrané role lze povolit dvoufaktorové přihlášení, což je užitečné pro zabezpečení pouze účtů s vyšší úrovní oprávnění.

Přihlášení do intranetu

Vaši uživatelé již pravděpodobně mají síťové uživatelské jméno, e-mailové přihlašovací jméno nebo potenciálně obojí. Pokud můžete některý z těchto existujících přihlašovacích údajů integrovat do intranetu, bude pro ně mnohem snazší přístup k němu. Kromě toho vaše servisní oddělení nebude muset udržovat přihlašovací údaje WordPress pro každého uživatele, což jim usnadní život i pro koncové uživatele..

 • Přihlášení k Active Directory / LDAP pro intranetové weby: LDAP se používá k ověření uživatelů na počítačích se systémem Windows pomocí služby Active Directory. Tento plugin nabízí stejnou funkcionalitu pro váš intranet.
 • Přihlášení do Google Apps: přihlaste se svými uživateli pomocí Google Apps. Tento plugin je kompatibilní s pluginem pro sdílení souborů G Suite, na který se podíváme později.
 • Přihlášení do GP Google: další přihlašovací plugin Google.

Můžete také zlepšit přihlašovací zážitek tím, že přemýšlíte o tom, co lidé chtějí vidět, když se přihlásí. Vaši uživatelé budou ve výchozím nastavení přesměrováni přímo do oblasti administrace WordPress, ale pravděpodobně budete chtít lidi na hlavním webu co nejvíce udržovat aby byl tento proces méně matoucí. Plugin pro přesměrování přihlášení, jako je Peterovo přesměrování, přivede lidi zpět na domovskou stránku při přihlášení nebo je přesměruje na vlastní stránku, kterou definujete.

Vylepšování uživatelských rolí

Po vybalení má WordPress pět uživatelských rolí. Při nastavování intranetu pravděpodobně zjistíte, že potřebujete podrobnější kontrolu. Můžete například chtít roli vedoucích týmů, jednu pro vedoucí podlah a druhou pro správce obsahu, každý s jinou sadou oprávnění.

Naštěstí je relativně snadné vytvářet a spravovat role pomocí Editoru uživatelských rolí. Jednoduše vytvořte kopii role, přejmenujte ji a poté vyberte oprávnění, která by role měla mít.

Po nastavení uživatelských rolí můžete intranet prezentovat různým uživatelským rolím jinak. Plugin Role Based Help Notes je zvláště užitečný pro intranety, protože zobrazuje různé obsahy nápovědy pro různé role. To znamená, že byste mohli mít jednu sadu nápovědy pro editory obsahu, druhou pro vedoucí týmu a jinou sadu pro běžné uživatele.

Přispívající obsah

WordPress již má docela dobrý systém pro přidávání, úpravy a moderování obsahu. Role můžete využít k naplnění vašich stránek a delegování kontroly nad určitými oblastmi. Pravděpodobně nechcete, aby měl každý uživatel oprávnění upravovat obsah intranetu, a možná nebudete chtít, aby měl celý redakční tým přístup ke všemu. Budou však existovat určité oblasti, ve kterých je obsah odeslaný uživateli nezbytný, takže musíte přemýšlet o nejjednodušším způsobu, jak toho dosáhnout.

Namísto školení všech uživatelů o používání editoru WordPress můžete na stránku umístit formulář pro odeslání obsahu a zjednodušit proces přidávání nových příspěvků. Je to opět dobrý způsob, jak udržet lidi na hlavním intranetovém místě a mimo dosah administrátorské oblasti WordPress, kde by se mohli zablokovat na špatné místo. Po vyzkoušení několika pluginů, které to zjednodušují, jsou naše oblíbené příspěvky zaslané uživateli. Umožňuje vložit formulář pro odeslání obsahu na jakoukoli stránku.

Branding Your Intranet

Kromě výběru motivu pro intranet a přizpůsobení barev můžete chtít přeuspořádat WordPress, aby vypadal více korporátně. Zde jsou tři jednoduché doplňky, které vám to umožní:

 • Přidat logo do Správce: přidejte logo své firmy do oblasti administrace WordPress. Nejedná se o obchodníka s cennými papíry, ale je to pěkný dotek pro intranetový web a pomáhá uživatelům ujistit se, že jsou na správném místě.
 • Logo přihlašovací stránky vlastního administrátora WP
  : změňte logo na stránce správce, načtěte vlastní CSS a přidejte další uvítací text nad přihlašovací formulář.
 • Přizpůsobte přihlašovací obrázek: další přihlašovací formulář CSS a plugin pro přizpůsobení obrázků.

Přístupnost

 • Přístupná poezie: přidejte funkce usnadnění přístupu na libovolný web WordPress, včetně měniče velikosti písma, přepínače kontrastu a automatické generace skiplinku. Tento plugin také najde chybějící ALT text na obrázcích nebo vynutí ALT text tam, kde chybí.
 • Přístupnost SOGO: přidejte tlačítko pro usnadnění přístupu a změňte velikost písma, kontrast, podtržení odkazu a další.

Kromě zajištění toho, aby byl váš web přístupný pro zdravotně postižené, možná budete muset zvážit i zaměstnance, kteří nepoužívají nejnovější technologie. V některých pracovních prostředích jsou počítače mnoho let zastaralé a mohou používat staré webové prohlížeče, které se snaží vykreslit složité webové stránky. Pokud si nejste zcela jisti, že vaši uživatelé mají aktuální hardware a software, zvažte použití zjednodušeného obsahu. Je ideální pro všechny stránky, kde se používá starší IT.

Vytváření adresáře zaměstnanců

Váš intranet může udržovat zaměstnance v kontaktu tím, že každé osobě poskytne stránku profilu. U WordPress je to velmi snadné, protože systém již má profil pro každou osobu. Pluginy níže staví na této funkci, s dalšími poli a rozvržením vhodným pro intranetové použití.

 • Jednoduchý intranetový adresář: přidá seznam uživatelských profilů s fotografiemi, kalendářem událostí a vyhledávacím polem.
 • Geo IP Detect: dotazuje databáze Maxmind GeoIP2 na umístění jakéhokoli uživatele a umožňuje vám umístit informace na váš intranetový web.
 • Adresář Google Apps: vytvoří databázi zaměstnanců z vaší domény Google Apps. Zahrnuje vyhledávací funkci.
 • Adresář zaměstnanců: zahrnuje profily, vyhledávání a další taxonomie pro vaše stránky profilu. Můžete také použít widgety postranního panelu k zobrazení vybraných zaměstnanců nebo nedávných návštěvníků intranetu.
 • Brag Box: ať vaši spolupracovníci sdílejí lásku tím, že mezi sebou zveřejňují komplimenty.

Sdílení dokumentů

Tato část je o sdílení dokumentů ve formátu jen pro čtení, nikoli o jejich sdílení za účelem spolupráce. Koneckonců, vaše společnost pravděpodobně již má nějakou pracovní platformu pro spolupráci. Na intranetu jde o to, jak dostat zásady a aktualizace všem najednou.

Možná budete chtít vytvořit nové stránky s obsahem pro všechny své zásady, ale někdy je snazší vložit na stránku původní verzi. Musíte přemýšlet o tom, jak jsou tyto dokumenty vytvářeny, kdo je vytváří, a jak je chcete zobrazit v rámci WordPress. Zvažte formát svých původních dokumentů a snadnost udržování intranetu v aktuálním stavu.

 • Vzdálený kód pro vzdálený obsah: vytáhněte obsah z jiného webu pomocí zkratkového kódu v příspěvku nebo stránce. Tento plugin může být použit pro stažení obsahu do intranetu z jiného webu, nebo naopak.
 • Embedder Disku Google: umožňuje vašim editorům vložit jakýkoli dokument G Suite na váš intranetový web WordPress. Tento plugin musí být použit s pluginem pro přihlášení do Google Apps.
 • Embedder PDF: vkládejte PDF do WordPressu pomocí automaticky generovaného JavaScriptu.
 • Google Doc Embedder: tento plugin používá prohlížeč Disku Google k vložení souborů na web WordPress. Volitelně můžete také nabídnout dokumenty ke stažení. Skvělé řešení pro organizace, které již používají sadu G Suite.
 • Vyhledávání souborů WP: umožňuje prohledávat všechny soubory v knihovně médií WordPress pomocí běžného vyhledávacího pole. Podporuje PDF, DOCX a ODT.

Pluginy pro extranety

Pokud chcete své klienty uvést do rovnice, potřebujete extranet: uzavřený systém, který můžete otevřít svým klientům. Proces vytváření extranetu je podobný budování intranetu, ale pravděpodobně budete muset být opatrnější ohledně uživatelských rolí a aspektů ochrany osobních údajů. Existuje několik pluginů WordPress, které vám poskytnou předkonfigurovaný extranetový server, takže je také třeba zvážit:

 • Klientské apartmá: přidá bezpečnou oblast na vašem webu, takže můžete sdílet soubory se svými klienty. I když se nejedná o úplný extranet, podporuje různá místa, takže by se mohl přizpůsobit různým požadavkům.
 • Panorama projektu: tento plugin přidá nástroje pro správu projektů na web WordPress, včetně sdílení souborů a sledování času.
 • Cinked Client Portal: tento plugin nabízí správu projektů s funkcemi, které byste spojili s intranetem. Můžete sdílet a spolupracovat na souborech, zahájit diskuse a organizovat události.

souhrn

WordPress je všestranný software, který lze použít pro mnoho různých úkolů. Díky vestavěnému systému rolí je tento systém ideální pro správu obsahu založeného na spolupráci a vy můžete vylepšit vestavěné profily tak, aby obsahovaly další obchodní informace.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map