Jak vytvořit (a pamatovat!) Zabezpečená hesla

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení. Jak vybrat zabezpečená hesla


Možná se vám to stalo předtím. Někdo se nějak vnikne do vašeho e-mailového účtu nebo do některého z vašich sociálních profilů a způsobí zmatek. Odesílají nevyžádané e-maily všem uživatelům ve vašem seznamu kontaktů, pípají podezřelé odkazy z vašeho účtu (nebo hrozné homofobní a rasistické komentáře) nebo zveřejňují na své zdi Facebook nepříznivé fotografie. A když jsou u toho, změní heslo, takže se nemůžete okamžitě dostat k vyřešení problému a poslat vás na divokou husu s zákaznickým servisem.
Nejlepší způsob, jak proti hackerům čelit, je nastavit dobrou obranu od začátku, což znamená vytvoření bezpečných hesel. Než to však uděláte, je důležité vědět, jak si nevytvořit heslo.

# 1. Nepoužívejte osobní údaje

Dny, kdy jste jako heslo mohli používat narozeniny nebo jméno svého domácího mazlíčka, jsou již léta. I když je pravděpodobné, že nikdo ve vašem okolí nebude hacknout váš účet (doufáte), to neznamená, že cizinec nemůže stejně snadno uhodnout vaše heslo. Vše, co musíte udělat, je vidět váš profilový obrázek vás a vašeho milovaného psa a poté začít zadávat oblíbená jména domácích mazlíčků. Šance jsou zde pro hackera ve prospěch.

# 2. Nepoužívejte stejné heslo všude

Možná jste opravdu udělali dobrou práci při výběru složitého hesla. Pokud však používáte celý internet, na nákupním účtu, na profilech sociálních médií a ještě horší – na účtech bankovních a kreditních karet – požadujete pouze kompromisy. Hacker může mít štěstí a určit své heslo na účtu, kde nemůže výrazně poškodit. Pokud však mají také vaše jméno nebo jakékoli jiné identifikační údaje, mohou začít vyzkoušet toto heslo na jiných webech, které můžete použít – na webech, které nemají tak velkou bezpečnost – a případně se dostat do důležitého účtu, kde mohou některé poškození. Nedostaňte se příliš pohodlně jedním heslem. Změňte ji z webu na web.

# 3. Nenechávejte přiřazená hesla

Řekněme, že nastavujete nový pracovní e-mail nebo vytváříte účet na webu elektronického obchodu. Správce IT nebo formulář webu vám mohou přiřadit dočasné heslo. Pamatujte, že je to jen – dočasné. Záměrem není zachovat vaše heslo, protože to zná alespoň jedna další osoba, nebo by to pravděpodobně mohlo uhodnout, pokud bylo „náhodně“ vygenerováno pomocí vašeho jména nebo jiných identifikačních informací. Při prvním přihlášení k těmto novým účtům okamžitě změňte přiřazená hesla a nová hesla nesdílejte s nikým, dokonce ani s oddělením IT v práci. Pokud je to nutné, mají k přístupu k vašemu e-mailu jiné prostředky, ale nechcete, aby se někdo mohl jen přihlásit a číst věci, které nemají žádné obchodní čtení.

Některé z těchto tipů samozřejmě předpokládají ruční práci s odhadem nebo určením hesla. Hackeři jsou však sofistikovanější než kdy předtím. Nejsou spokojeni s hackováním pouze účtu jedné osoby, když mohou hackovat tisíce. Za tímto účelem používají software k procházení možných hesel, a to mnohem rychleji, než kdy by to dokázali udělat ručně a neustále, dokud nenarazí na správné heslo a nezískají přístup k účtu..

To je o to větší důvod, aby vaše hesla byla bezpečná a obtížná.

Pokud si myslíte, že vaše současná hesla jsou nerozbitná, vyzkoušejte je a uvidíte. Microsoft nabízí kontrolu hesla, stejně jako web Jak bezpečné je mé heslo. Pokud se ale nyní cítíte trochu nejistě, možná je na čase vytvořit silnější hesla.

# 4. Vyberte náhodný řetězec znaků

Mnoho webů vám řekne při vytváření nového hesla, které bude obsahovat velká i malá písmena, alespoň jedno číslice a alespoň jeden symbol. Může to vypadat jako bolest, ale je to důležitý krok, který vám pomůže vytvořit bezpečné heslo. Spíše než skutečné dílo s čísly a symboly, jednoduše si vyberte náhodnou posloupnost písmen, číslic a symbolů. Nezapomeňte si to někde poznamenat, abyste se dostali zpět na svůj účet.

# 5. Použijte generátor hesel

Není třeba ničit váš mozek, abyste přišli s tímto náhodným řetězcem pro každý jednotlivý účet, který používáte online. Generátory hesel pro vás rychle vytvoří těžko přerušitelná hesla pomocí parametrů, které nastavíte – počet znaků, ať už se jedná o číslice nebo interpunkci, práce. Udržujte svá hesla na bezpečném místě a nespoléhejte na paměť. Symantec nabízí dobrý a snadno zapamatovatelný je Strong Password Generator.

# 6. Vyberte dlouhá hesla přes krátké

Čím více znaků, tím obtížnější bude heslo. Trojpísmenné heslo lze rozbít v průměru 0,0007 sekund. Jedenáct písmen může prasknout až 4,66 let. Přidejte více znaků, čísel, interpunkčních znamének a symbolů a doba nutná k přerušení hesla exponenciálně roste. Je to bezpečná sázka, kterou se hacker vzdá před průchodem 1,21 století nezbytným pro rozbití 12-písmenového hesla. Možná budete chtít zkontrolovat, jak dlouho to může trvat, než vám praskne vaše aktuální heslo.

# 7. Použijte Správce hesel

Vytvoření jiného hesla pro každý web, který používáte, pro každý účet, který vytvoříte, znamená, že byste měli raději mít fantastickou paměť nebo plán zálohování. Zapisování hesel není nikdy dobrý nápad. Papír může být ztracen, poškozen nebo horší – odcizen. Pokud je v dokumentu uložíte v počítači, necháte se vystaveni riziku, pokud hacker získá přístup k počítači pomocí viru trojského koně..

Použití správce hesel, jako je LastPass nebo KeePass, k uložení všech vašich hesel, nejen že je chrání, a navíc vás nemusí pamatovat na stovky kombinací znaků, což vám poskytne pouze jedno bezpečné heslo, které si musíte zapamatovat, abyste získali přístup k uloženým heslům.

Jakmile vytvoříte a uložíte heslo v softwaru pro správu, správce hesel při každé návštěvě tohoto webu rozpozná toto heslo a automaticky načte vaše heslo, což vám umožní přihlásit se hned jedním kliknutím.

Někteří správci hesel, jako je Roboform, také obsahují automatické vyplňování formulářů, takže už nikdy nebudete muset psát své jméno a adresu a tyto informace chrání stejně jako chrání vaše hesla..

# 8. Pravidelně měňte svá hesla

Nedovolte, aby vás silní generátoři hesel nebo šifrovaní manažeři hesel upoutali do falešného pocitu bezpečí. Hackeři neustále hledají nové a zákeřné způsoby, jak se dostat do účtů lidí. Pravidelně měňte svá hesla o několik kroků před nimi. Pokud chcete, nastavte připomenutí kalendáře. Pokud máte mnoho hesel, změňte je na rotačním základě, takže nemusíte pokaždé projít desítky nebo možná stovky. Ano, může to vypadat jako obrovská nepříjemnost. Jen si představte, jaké nepříjemnosti to bude, pokud hacker získá přístup k vašemu bankovnímu účtu nebo účtu vaší kreditní karty. Vydržte trochu nepohodlí, abyste se později vyhnuli obrovské bolesti hlavy.

I když internet může být zdrojem pohodlí, zábavy a zábavy, nebezpečí se skrývá za každým rohem. I ty nejneškodnější z webů – například herní weby – jsou často hackerskými cíli. Nenechávejte zranitelnou, otevřenou útoku. Stejným způsobem, jak zapínáte bezpečnostní pás pokaždé, když nastoupíte do svého automobilu, buďte inteligentní, když jste online, a chráňte své informace pomocí silných a bezpečných hesel. Není to záruka, že nikdy nebudete hacknuti – proti tomu neexistují žádné záruky. Ale budete si alespoň odpočinout s vědomím, že jste udělali vše, co je v jejích silách, abyste hackerům alespoň ztížili, a méně pravděpodobné, že budou schopni poškodit vaši pověst nebo váš bankovní účet..

Přihlaste se k odběru našeho kanálu RSS nebo sledujte @ WhoIsHosting na Twitteru.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map