Jak automatizovat své pluginy WorkdPress v roce 2020 [Tip: Mít záložní plán]

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení. 35 modulů plug-in pro vložení WordPress na Auto-Pilot


Spuštění blogu je časově náročné a psaní na něj je jen polovinou práce. Musíte také udržovat software na svém serveru, abyste se ujistili, že je bezpečný a rychlý. Pro uživatele WordPress to přidá do seznamu úkolů nesčetné úlohy, ale zanedbání údržby může ponechat účet hostitele otevřený k útoku.

V tomto ohledu je zde 35 pluginů, které vám pomohou spustit blog WordPress na auto-pilotu.

Než začnete

Spuštění WordPress na auto-pilot může být riskantní. Pluginy budou bez vašeho vědomí provádět změny kódu a databáze. Poškození databáze vyžaduje pouze jedno špatné nastavení nebo deaktivaci webu se nezdařenou aktualizací. Než začnete, musíte mít plán zálohování.

Mnoho poskytovatelů hostingu nabízí zálohy pro své zákazníky, a tito budou inzerováni jako součást hostitelského balíčku. Zkontrolujte však, zda váš plán obsahuje zálohy, ke kterým máte přístup. Někdy nemůžete skutečně použít zálohy, které hostitelé berou; používají se pouze v případě problému s vlastními servery hostitele.

I když jste si naprosto jistí, že váš hostitel poskytuje kvalitní a uživatelsky přístupné zálohy, je dobré něco nastavit sami. Jednak může trvat déle, než byste chtěli, aby váš hostitel obnovil vaše soubory.

Než začnete automatizovat WordPress, měli byste si vytvořit zálohu a uložit ji někam bezpečně. Pokyny k zálohování webu naleznete na webu WordPress.

Automatizace příspěvků WordPress

Blogování každý den je skvělý způsob, jak zvýšit návštěvnost a získat hodnocení vašich stránek na Googlu. Ale psaní dobrého příspěvku může trvat hodiny. Některým trvá několik dní. Když je čas krátký, je přirozené pokusit se o zkratky a automatizovat tvorbu obsahu. Získání pluginu pro automatické vytváření obsahu však není dobrý nápad.

Existují však techniky a zásuvné moduly, které můžete použít k tomu, abyste odbourali proces psaní a zefektivnili tvorbu obsahu.

 1. WPeMatico: pluginy pro autoblogování berou obsah z kanálu RSS a publikují ho na vašem blogu. Toto není technika, která by měla být použita pro většinu webů, ale existují jen omezené situace, kdy může být užitečný plugin jako WPeMatico. Například můžete použít kanál RSS z jednoho webu k duplikování příspěvků na jiném, za předpokladu, že máte kanonické odkazy na místě. To vám může pomoci vytvořit blog pro spolupráci nebo komunitu z několika podřízených webů.
 2. Agregátor WP RSS: pluginy agregátoru vytvářejí blog importováním obsahu z kombinace různých zdrojů, čímž efektivně stahují příspěvky hostů z přispívajících webů. Je to podobné jako u autoblogování. WP RSS Aggregator umožňuje vyladit časy účtování podle jednotlivých zdrojů. Je to podobné jako u WPeMatico, ale nemá funkce marketingu ani kampaně.
 3. Hromadné obrázky k příspěvkům: Pokud chcete vytvářet příspěvky o fotkách, které jste pořídili, nebo o kusech portfolia, které jste vytvořili, je hromadné obrázky k příspěvkům ideální. Vyberte obrázky, které chcete nahrát, nastavte značky, typy příspěvků a kategorie a poté nahrajte. Plugin vytvoří nový příspěvek pro každý obrázek a poté můžete přejít a upravit každý z nich a přidat zbytek svého obsahu. To usnadňuje automatické vytváření blogů z fotoalb, fotografických fotografií nebo infografik.
 4. Auto Post Scheduler: plánování obsahu je skvělý způsob, jak automaticky aktualizovat váš blog. Můžete psát příspěvky předem, a pak je nechat zveřejnit v předem definovaných časech. Ale pokud máte hodně obsahu, abyste mohli zveřejňovat příspěvky, plánování všeho může být únavné a komplikované. Tento plugin se o to postará za vás. Jakmile budou příspěvky v pracovní verzi, nastaví je, aby publikovaly náhodně. Může také náhodně znovu publikovat staré příspěvky, pokud chcete recyklovat starý obsah. Existuje jedna nevýhoda: funguje to pouze v případě, že návštěvníci pravidelně načítají stránky na vašem webu, protože k tomu, aby fungoval, musí být spuštěn WP-Cron.
 5. Automatická výplň po datu: pokud naplánujete hodně příspěvků, sledování budoucích dat příspěvků může být matoucí. Tento plugin automaticky vypočítá datum příspěvku na základě příspěvků, které jste již dostali ve frontě.
 6. Automatické označování příspěvků: přidání značek k příspěvku může být zdlouhavé. Mnozí z nás to prostě zapomenou. Pokud blogujete často, značkování může trvat hodně času. Automatic Post Tagger dokáže zvládnout všechny těžké zvedání: stačí zadat klíčová slova a nechat je fungovat.
 7. Automatický alternativní text: tento plugin automaticky vyplní alt text pro vaše obrázky. Používá rozhraní Cognitive Services Computer Vision od společnosti Microsoft k automatickému skenování obrázku a odhadu nejlepšího alternativního textu. Aby to fungovalo, musí být při nahrávání obrázku povolen plugin. Na obrázky v knihovně médií nelze retrospektivně použít alternativní text.
 8. Automatické NBSP: užitečný malý plugin, který vloží do obsahu nepřerušované mezery pomocí definovaných frází. Slouží k udržení jmen, názvů a dalších souvisejících slov na stejném řádku pro lepší čitelnost.
 9. Automaticky stránkujte příspěvky: Rozdělení příspěvků na stránky může být bolest. Tento plugin hledá ve vašem obsahu zkratku, ve které chcete stránku rozdělit, vytvoří nové stránky pro každou sekci a automaticky vytvoří čísla stránek pro sekce.
 10. Náhled příspěvku Magic Post: automaticky vytvoří doporučený obrázek pro váš příspěvek skenováním bezpečných zdrojů. Je to užitečné, pokud často zapomenete přidat doporučený obrázek, nebo nemáte čas je vyhledat a nahrát ručně. Přesné informace o licencích nejsou jasné, ale vývojář říká, že skenuje obrázky Google, Pixabay a Flickr.
 11. Trubky WP: tento zásuvný modul pro automatizaci zpracovává mnoho výše uvedených úkolů v jednom zásuvném modulu, takže se zvyšuje riziko, že některé zásuvné moduly se mohou navzájem v konfliktu. WP Pipes je založen na konceptu Yahoo! Pipes, automatizační nástroj, který dovolil komukoli kombinovat různé sociální kanály a účty, a to docela dobře dělá automatizaci některých úkolů zapojených do psaní obsahu. WP Pipes zpracovává automatický import, autoblogging, zveřejňování v sociálních sítích, kanály podcastů, vytváření souborů Sitemap a integraci bbPress.

Automatizace zálohování WordPress

Zálohy fungují nejlépe, jsou-li automatizované, takže se nemusíte přihlašovat a zálohovat ručně. Máte na výběr, zda chcete zálohovat stejný server, na kterém je váš web, nebo zálohovat na jiného serveru nebo poskytovatele cloudu. Zálohování na jiný server nebo poskytovatele je nejbezpečnější sázkou, protože jste chráněni, pokud celý váš server klesne. Může to však znamenat, že za zálohové soubory budete muset platit poplatky za úložiště.

 1. Updraft Plus: zálohuje soubory WordPress i jeho databázi. Pozoruhodně, to může zálohovat každý v jiném plánu. Bezplatná verze podporuje zálohování různých typů Amazon S3, plus Dropbox, Rackspace Cloud, Google Drive nebo Cloud Storage, DreamHost DreamObjects a OpenStack (Swift). Plugin lze také zálohovat na e-mail a přes FTP.
 2. Zálohování databáze WP: tento plugin zálohuje pouze vaši databázi a ne vaše soubory, ale podporuje FTP, e-mail, Dropbox a Disk Google. Pokud nemáte dostatek úložného prostoru, je to lepší než nic.

Automatizace sdílení sociálních médií WordPress

Pokud jde o automatické odesílání blogů na stránkách sociálních médií, uživatelé WordPress jsou na výběr. Tvůrci WordPress si vytvořili svůj vlastní plugin – Jetpack – který pro vás zvládne mnoho sociálních kanálů. Pokud potřebujete širší výběr možností sociálních médií, nebudete zklamáni.

 1. Raketový batoh: tento plugin usnadňuje sociální sdílení díky modulu Publicize. Stačí připojit své sociální účty a posílat příspěvky automaticky na autorizované kanály, když jsou publikovány. Můžete ji dokonce nastavit tak, aby rozpoznala značku, a automaticky odesílat pouze obsah, který tuto značku obsahuje. Jetpack má mnoho dalších užitečných funkcí; budete potřebovat WordPress.com
  uživatelské jméno a heslo k jejich použití.
 2. Automatické sítě sociálních sítí: tento plugin nabízí výběr z 22 různých sociálních sítí, takže můžete svůj obsah šířit ještě širší.
 3. WP do vyrovnávací paměti: připojí se k vašemu účtu vyrovnávací paměti a umožní vám odesílat obsah ve frontě. To vám umožní publikovat články, kdykoli budete chtít, a přitom využívat svůj plán vyrovnávacích pamětí pro maximální expozici.

Automatizace správy komentářů WordPress

Pokud máte zapnuté komentáře k příspěvkům nebo stránkám, pravděpodobně dostanete kombinaci legitimní zpětné vazby a spamu. Bez správných pluginů může být oblast „pod linkou“ magnetem pro nepříjemné příspěvky a zneužívání. Pokud však zanedbáte své připomínky, možná zjistíte, že váš blog nemá přístup k publikování odkazů na nevyžádanou poštu, což může nakonec poškodit vaše hodnocení. Správa komentářů může být bolest, ale existuje několik snadných způsobů, jak omezit spam a urychlit proces.

 1. Akismet: tento plugin by měl být nainstalován na každém blogu, který zve komentáře. Filtruje známé spammery a špatné adresy IP a pomáhá zastavit tok neužitečné nebo škodlivé zpětné vazby.
 2. Integrace WordPress ReCaptcha: přidání pole reCaptcha do formuláře pro komentáře je velmi účinný způsob, jak prověřit automatické spamové zprávy. Tento plugin reCaptcha nabízí jednoduchý systém point-and-click nebo tradiční pole pro zadávání kódu. Funguje s formulářem pro přihlášení, přihlášení a komentář, stejně jako s bbPress, BuddyPress, AwesomeSupport, WooCommerce a Ninja Forms.
 3. Automatické schvalování komentářů: umožňuje povolit určité komentátory, abyste si byli jisti, že jejich komentáře budou vždy publikovány. Tento plugin funguje, i když máte v oblasti Nastavení zapnuté ruční schvalování komentářů.
 4. Automatický plánovač komentářů: s tímto pluginem může váš blog WordPress také automaticky schvalovat komentáře v náhodných časech. Protože před publikováním nemůžete moderovat komentáře, musí být tento plugin použit spolu se spolehlivým pluginem pro filtrování spamu (jako je Akismet)..

Automatizace správy databází WordPress

Pokud nevíte, co děláte, nedoporučuje se zasílání zpráv s databází WordPress. Jsou však časy, kdy je třeba provést vyčištění, aby váš web fungoval hladce. Při přidávání a odebírání modulů plug-in nebo obsahu bude databáze WordPress nafouknuta a většina těchto dat může být odstraněna, aby se optimalizoval výkon vašeho webu. Nezapomeňte si tento záložní plugin nastavit před instalací některého z těchto pomocníků pro automatizaci databáze.

 1. WP Optimize: Toto je nástroj pro vyčištění vaší databáze WordPress. Může odebírat revize příspěvků, koše komentáře a obsah a optimalizovat databázi bez nutnosti používat phpMyAdmin. K dispozici je také funkce pro naplánování úkolů čištění, které jste si vybrali, pro úplnou automatizaci. Můžete se také rozhodnout uchovat data po dobu několika týdnů, než budou vyčištěna.
 2. Lepší odstranění revize: Při každé úpravě příspěvku nebo stránky WordPress uloží revizi, takže pokud se pomýlíte, můžete se vrátit k starší verzi. Postupem času můžete skončit s tisíci revizí, které zaplní vaši databázi. Je riskantní pokusit se revize vyčistit ručně, takže plugin Better Delete Revision to zvládne za vás.
 3. Automatický doménový měnič: automaticky aktualizuje název vaší domény ve WordPressu. To je užitečné, pokud jste se přestěhovali k novému hostiteli a odstraníte tak potřebu pokazit se s kódem nebo se nechtěně zamknout z řídicího panelu.

Automatizace aktualizací kódu WordPress

Od verze 3.7 má WordPress vestavěný vlastní skript pro automatickou aktualizaci. Automaticky použije hlavní vydání. Pokud chcete nainstalovat i menší verze, můžete vyladit nastavení pomocí pluginů.

 1. Snadný správce aktualizací: Tento plugin staví na základní funkčnosti WordPress a přidává automatické aktualizace témat a pluginů (vše nebo výběr). Můžete se také rozhodnout instalovat menší verze a aktualizace vývoje, jakož i aktualizace překladatelských souborů. Důležité je také to, že vám umožňuje deaktivovat všechny automatické aktualizace a deaktivovat e-maily s upozorněním, které WordPress obvykle odesílá, když se aktualizuje sám.
 2. Automatické aktualizace pluginu: jednoduchý způsob, jak aktualizovat vaše pluginy. Můžete deaktivovat aktualizace pro jednotlivé pluginy a dostávat upozornění e-mailem, když jsou pluginy aktualizovány.
 3. Automatický rok autorských práv: jednoduchý, ale užitečný doplněk, který udržuje váš rok v prohlášení o autorských právech automaticky aktualizovaným.
 4. Updater: aktualizuje pluginy, motivy a základní kód ve WordPressu. Má ruční i automatický režim.

Automatizace správy obsahu WordPress

Při vytváření příspěvků na blogu může být obtížné udržovat starý obsah svěží. Zde jsou některé doplňky, které vám pomohou identifikovat chyby nebo přerušené odkazy.

 1. Kontrola přerušeného odkazu: Díky mrtvým odkazům bude váš blog vypadat jako zastaralý a může frustrovat uživatele, kteří hledají informace. WordPress může zautomatizovat proces kontroly odkazů. Pokud jsou na vašem webu nalezeny mrtvé odkazy, upozorní vás na obrazovku správce nebo e-mailem. Můžete také zvolit automatické zobrazování nefunkčních odkazů pomocí jiné třídy CSS, takže existuje vizuální vodítko, že nemusí fungovat. To vám koupí nějaký čas na ruční kontrolu a změnu nefunkčních odkazů.
 2. Kontrola přerušeného odkazu pro YouTube: stejně jako výše, ale konkrétně pro weby s vysokým obsahem videa, a jeho cílem je zabránit vlastníkům stránek v zobrazování videí, která již nefungují.
 3. Ověřeno: částečně automatizuje proces kontroly chyb v kódu. Obsah můžete ověřit z ovládacího panelu WordPress, ušetříte tak návštěvu jiného webu a ruční vložení adresy URL. Neopraví váš kód automaticky, ale upozorní na problémy, které můžete opravit.
 4. Ladit: automaticky zobrazuje informace o ladění uvnitř WordPress s tímto pluginem.
 5. Jednoduchý automatický linker: prohledá váš seznam předdefinovaných klíčových slov a odkazů a poté tato klíčová slova automaticky nahradí propojenými verzemi, kdekoli se objeví. Je to užitečný způsob, jak retrospektivně přidat přidružené odkazy k obsahu nebo zlepšit interní propojení starších příspěvků.
 6. Mapa stránek WP Realtime: generuje mapu webu, kterou můžete umístit na stránku, a automaticky ji aktualizuje při přidání nového obsahu na web. Poznámka: Tento plugin nevytváří mapu webu XML.

Automatizace zabezpečení WordPress

Infekce malwarem může pocházet ze všech druhů míst, od hacknutého pluginu po útok brutální síly na přihlašovací stránce WordPress. Odstranění malwaru není pro slabé srdce úkolem; jen nalezení zdroje infekce může být problematické.

 1. GotMLS: automaticky vyhledává malware na vašem webu a také automaticky opravuje soubory v WordPress, které mohou být náchylné k útoku. Pokud je podezřelý kód nalezen, může GotMTLS postižené soubory automaticky vyčistit.
 2. Wordfence: živé dopravní a hackerské zprávy, automatická detekce hrozeb a firewall, který průběžně aktualizuje svá bezpečnostní pravidla. Tento plugin také přidává dvoufaktorové ověřování a skenuje zranitelnost Heartbleed.

souhrn

Automatizace WordPress může eliminovat velké množství náročných úkolů správy, které přicházejí s provozováním blogu. Jedinou věc, kterou nemůžete spolehlivě automatizovat, je vytvoření kvalitního obsahu. K tomu budete potřebovat lidskou pomoc. Automatizace dalších úkolů vám však může poskytnout více času.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map