Dnes se můžete taky stát hackerem – tady je návod

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Chcete být hackerem?

“Ne!” Odpověz. “Jsem čestný člověk!” Já se nerozbiju na počítače a neukradnu soukromé informace! “

Zklidni se. Slovo „hacker“ mělo kdysi čestný význam – přinejmenším většinou čestný – dříve, než jej média změnila na „počítačový zločin“. Stále to platí pro mnoho lidí.

Počátky „hackera“

Termín „hacker“ se objevil v MIT’s Tech Model Railroad Club (TMRC). Klubové signály a síla (S&P) Podvýbor šel divoce s propracovanými kontrolními systémy. Měli svůj vlastní žargon. Podle knihy Hackeera Stephena Levyho z roku 1984 „nejproduktivnější lidé pracující na S&P si říkali „hackeři“ s velkou pýchou. “

MIT měl dlouhou historii hacků. „Hack“ byl komplikovaný žert, často nezákonný, ale ne škodlivý. Mezi pozoruhodné hacky patří přeměna oken budovy na hru Tetris a uvedení vozu do Velké kopule v centru ústavu. Nejstarší známá citace „hack“ v tomto smyslu patří TMRC v roce 1955. Dlouho předtím však „hacking“ znamenalo vykonat hrubou a rychlou práci a tento význam bezpochyby přispěl k používání MIT.

Pro hackera je úspěchem vše. Hack musí být kreativní a technicky elegantní. Pro cracker – osobu, která se pronajímá za účelem pronájmu nebo výdělku – je výsledek skutečný a hrubé metody, jako je hádání nebo krádež hesel, jsou stejně dobré. Přesto hackování vždy mělo dvojí hranu. Stejně jako u Síly je snadné přejít na temnou stránku.

Počítačové hacky

Dostat počítač k tanci a zpěvu je působivější, než aby to zvládlo výplatní listinu.

V roce 1956 byl počítač TX-0 k dispozici pro použití na MIT. Nebyl to první počítač na akademické půdě, ale byl to první určený pro praktické použití. V té době žily počítače v místnostech, do kterých vstoupilo jen málo lidí; uživatelé odeslali balíčky děrných karet a vrátili se o několik hodin později, aby získali svůj výstup.

TX-0 byl jiný. Vstup nepocházel z balíčku karet, který zůstal u stolu. Místo toho sami programátoři propíchli proraženou papírovou pásku. Výsledky viděli čtením blikajících světel nebo posloucháním programovatelného reproduktoru. Měla jen 4K paměťových slov, ale byl to interaktivní počítač! „Hackeři“ z TMRC se postavili, aby je použili uprostřed noci. Udělali věci, jako je převod čísel na římské číslice a přimění řečníka, aby hrál Bachovy melodie. To byl úsvit počítačového hackování.

Hackerská kultura a etika

Píseň Julie Ecklarové „Ladyhawke!“ shrnuje hackerské krédo: „Neslýchané prostředky znamenají jen to, že se to zatím nezbavilo. Nemožné prostředky dosud nebyly provedeny. “ Nokumentované funkce nebo neočekávané způsoby použití známých by mohly vést kdekoli. Eric Raymond řekl: „Ve všech hackerech je trochu šíleného vědce.“

Hackeři jsou velmi individualističtí a netvoří pevnou kulturní skupinu, ale můžeme mluvit o hackerské kultuře. Je to patrné ve stylu, žargonu, komunikaci. Vyměňují si nápady a výjimečné hacky jim získávají status v komunitě. Můžeme také mluvit o hackerské etice, ale je to jako mluvit o kočičí etice. Hackeři, stejně jako kočky, přirozeně očekávají určité věci a dělají určité věci a nestarají se o to, co si myslí někdo jiný.

The Hacker Ethos

Etos hackerů lze shrnout takto:

 1. Vezměte si ruce do věcí, rozeberte je a zjistěte, jak to funguje. Hackeři chtějí systémy, se kterými to dokáží. Chtějí znát nejen zdokumentované funkce, ale to, co se skutečně děje.
 2. Informace by měly být zdarma. To vyplývá z drotického instinktu. Hackeři chtějí předvést, co vytvořili. Chtějí vědět všechno o systému a mít přístup ke všemu v něm. Free Software Foundation rozlišuje mezi „zdarma jako v pivu“ a „zdarma jako ve svobodě“. Mají na mysli „svobodu spouštět, kopírovat, distribuovat, studovat, měnit a vylepšovat software“.
 3. Nevěřte autoritě. Týká se to dvou smyslů „autority“: těch, kteří nabízejí definitivní znalosti, a těch, kteří stanovují pravidla. Hackeři se chtějí sami zjišťovat a nenechat jim bránit se v domněnce nebo zákazu.
 4. Originální a chytrý je krásný. Praktické použití se tolik nepočítá. Dostat počítač k tanci a zpěvu je působivější, než aby to zvládlo výplatní listinu. První aplikace, která zaměstnancům umožňuje sledovat jejich platový stav online, však hackerům udělala dojem.

Položka 1 definuje hackera, ale jinak se jedná o obecné trendy. Mnoho hackerů respektuje zákony a vlastnická práva, zatímco se ponoří hluboko do kódu. Většina ostatních dodržuje limity, která pravidla porušují. Mnoho z nich má na mysli praktické cíle. Počet skutečně uvolněných děl je malý. Pamatujte: ústředními body jsou nezávislost a kreativita.

Moderní hacker

Hackerská scéna se otřásla dvěma obrovskými změnami od prvních dnů. Prvním byl růst sítí. Arpanet byl online v roce 1969. Jeho historie byla zvláštní a překvapivě produktivní spojenectví mezi důstojníky, podnikateli, akademiky a hackery. Schopnost být „hands-on“ s počítačem vzdáleným tisíce mil daleko všechno změnilo. Vedlo to k e-mailům a dálkovým diskuzím ak první snaze proniknout do vzdálených počítačů. Síťové hry jako MUD (Multi-User Dungeon) a Maze War byly předky dnešních internetových her pro více hráčů.

Vzestup osobních počítačů

Dalším velkým průlomem byl osobní počítač. Počínaje Altairem byly malé a levné počítače (podle standardů sedmdesátých let) k dispozici komukoli s několika stovkami dolarů, které bylo možné ušetřit. Hackeři si mohli koupit vlastní stroje a dělat s nimi cokoli!

Osobní počítače se od té doby změnily. Pokud máte počítač se systémem Windows nebo Macintosh, zdá se, že dodavatel operačního systému nad ním má větší kontrolu než vy. Je to samozřejmě pro vaši ochranu, ale hackeři nechtějí být chráněni. Chtějí přístup ke všem nízkoúrovňovým funkcím. Pro ně je preferovaným operačním systémem Unix (Linux a další bezplatné implementace). Je to zdarma, zdrojový kód je k dispozici a mohou s ním dělat, co chtějí.

Samozřejmě existují hackeři Mac a Windows. „Útěk z vězení“ své počítače obeznámí s omezeními prodejce. Otevření uzavřeného operačního systému je výzvou. Linux je však dějištěm většiny akcí.

GNU / Linux a svobodný software

Mnoho hackerů dnes píše a distribuuje „bezplatný“ a „open source“ software. Oba výrazy nejsou přesná synonyma a byly předmětem hackerských sporů. Podle jména je software k dispozici jako zdrojový kód, který může kdokoli číst, upravovat a kontrolovat chyby. Obvykle může kdokoli odeslat nový kód nebo opravy chyb.

Open-source aplikace poskytují bezplatné náhrady za drahé komerční aplikace a poskytují téměř veškerou jejich funkčnost. Místo nákupu Wordu nebo Photoshopu si můžete stáhnout LibreOffice nebo GIMP. Některý software s otevřeným zdrojovým kódem hraje samo o sobě vedoucí roli. Například Apache je nejoblíbenější webový server na internetu.

Práce na softwaru s otevřeným zdrojovým kódem dává lidem pocit, že vytvářejí něco užitečného a dávají lidem větší výběr, zatímco se drží na velkých korporacích. Vaše jméno na populárním projektu také vypadá dobře na vašem životopisu.

Možná jste hackerem?

Rezonují tyto myšlenky s vámi? Líbilo se vám kopat hluboko do kódu? Líbí se vám, aby chytré věci fungovaly, i když za ně vždy nedostanete peníze? Zůstali jste někdy celou noc na projektu? Pokud ano, můžete být hackerem nebo alespoň hackerem v tréninku. Ale pečlivě přemýšlejte o tom, jaký druh hackera chcete být.

V závislosti na tom, do čeho se ponoříte, mohou být užitečné všechny druhy softwarových dovedností. Některé z nich se však objevují opakovaně. Jejich poznání vám otevře mnoho dveří. Cokoli se naučíte, naučte se to hluboko.

Zvládněte web

HTML je dnes v podstatě všechno. Musíte přesně vědět, jak značky a atributy fungují. Musíte pochopit DOM (objektový model dokumentu), což je webové rozhraní API, a také to, jak s ním CSS manipuluje.

Převzetí kontroly nad stránkou vyžaduje pochopení JavaScriptu. V průběhu let vyrostl ze skriptovacího jazyka pro malé kousky kódu do plně rozvinutého programovacího jazyka. Hackeři emulovali celé počítače do JavaScriptu.

Pro seriózní webový hacking musíte být také na straně serveru. Apache je obvykle zvolený HTTP server. Měli byste znát několik způsobů, jak psát webové aplikace. PHP, Python a Ruby patří mezi nejoblíbenější. JavaScript na straně serveru ve formě Node.js se v poslední době stal rovnocenným. Musíte vědět také o SQL a databázích.

Master Computers

Hackeři používají Unix, kdykoli je to možné. To je obvykle Linux, ale rozhodně ne vždy. Hackeři se ve skutečnosti hádají o nejlepší implementaci Unixu: Linux, FreeBSD nebo jiných. Pokud se chystáte být hackerem, měli byste mít možnost nainstalovat jakoukoli distribuci, nakonfigurovat ji jako server a spravovat jeho systém souborů. Měli byste si být vědomi řady příkazových granátů a znát alespoň jednu z nich důkladně. Hackerské postoje k GUI sahají od tolerance k naprostému pohrdání. Není vždy nutné psát nový počítačový kód. Existují nástroje, které vám umožní hodně dělat s malým úsilím, pokud je dobře znáte.

Dejte si pozor na temnou stránku. Je snadné udělat další krok a dostat se na místa, kde nemáte povolení. Může to vypadat jako šance udělat něco dobrého a důležitého. Někdy jsou sankce mnohem přísnější, než si dokážete představit.

Nástroje awk a sed vám umožní vytáhnout vybrané informace ze souborů nebo je přeformátovat. Abyste je mohli efektivně používat, potřebujete instinktivní znalost regulárních výrazů.

Soubory můžete postavit a tančit pomocí ExifTool a Image Magick. ExifTool umožňuje identifikovat typy souborů, extrahovat metadata a převádět mezi formáty. ImageMagick umožňuje transformovat obrazové soubory, používat speciální efekty a převádět je do jiného formátu.

Emacs je oblíbeným textovým editorem hackera. Je zcela přizpůsobitelný a mimochodem může běžet jako shell, zpracovávat e-maily a spouštět programy LISP. Někteří lidé to považují za operační systém sám o sobě. (St IGNUcius of Emacs Church – AKA Richard Stallman – říká, že použití vi není hřích, ale spíše pokání.)

Některé úkoly vyžadují programování ve staromódním C, což je jazyk jádra Linuxu. Zápis modulů jádra vám umožní podporovat nový hardware a přidat další funkce. Podívejte se na úvod a zdroje pro programování Linuxu, kde najdete dobré místo pro začátek.

Tyto dovednosti jsou základem pro začátek. Najděte si vlastní výklenek a staňte se na to odborníkem.

Od hackingu k kariéře

Dobrý hacker může být dobrý vývojář softwaru, technik QA nebo správce. Pokud máte hackerskou povahu a dovednosti, můžete řešit obtížné problémy nekonvenčními přístupy. Možná se budete muset naučit nějakou disciplínu.

Hack něco dokáže, ale často je těžké ho pochopit a udržovat. Jako vývojář týmu musíte napsat dobře organizovaný kód. Musí mít rozumné názvy proměnných, dobrou strukturu a dostatek dokumentace, aby je někdo mohl vyzvednout.

Bezpečnostní analýza je atraktivní pro hackerské myšlení. Pokud najdete způsoby, jak dělat věci, na které ostatní nepřemýšleli, najdete bezpečnostní díry. V této oblasti je spousta dobře placených a legitimních pracovních míst. Můžete také na volné noze a sbírat odměny za chyby.

Temná strana

Dejte si pozor na temnou stránku. Je snadné udělat další krok a dostat se na místa, kde nemáte povolení. Může to vypadat jako šance udělat něco dobrého a důležitého. Někdy jsou sankce mnohem přísnější, než si dokážete představit. Alespoň si uvědomte, jak velké riziko riskujete. Přečtěte si o Aaron Swartz, abyste pochopili, jak špatné to může být.

Další cestou pro hackera je přeměna nápadu v podnikání. Někteří říkají, že je to jen jiný druh temné stránky, ale není nic špatného s vyděláváním peněz tím, že nabízíme cenný produkt. Hacker i podnikatel jdou proti zavedeným modelům a tlačí nové myšlenky na hranici.

Podnikatelské myšlení a dovednosti se však velmi liší od hackerských. Produkce skvělého softwarového produktu je jedna věc. Proměnit se v úspěšné podnikání je další. Vyberte si své partnery moudře a naučte se číst smlouvy stejně pečlivě, jako čtete kód. Uvědomte si, že se můžete rozbít snadněji, než můžete zbohatnout. Nebuď zlý.

souhrn

Vymáhání slova „hacker“ z médií může být ztracenou příčinou, ale skutečnému hackerovi je to jedno. Pokud jste inteligentní a máte správný temperament, můžete být jedním v pozitivním slova smyslu. Tajné pravomoci operačního systému jsou na váš příkaz. Zároveň si uvědomte, že brilantnost se může stát arogancí a netrpělivost může vést k volbám, které budete litovat.

Není to opravdu otázka volby být hackerem. Je to to, s čím se rozhodnete pro to, pokud vaše sklony tak běží. Najdete svou vlastní soukromou specialitu na hackování a nikoho neobtěžujte. Nebo můžete rozvíjet své dovednosti na maximum a vybudovat z nich kariéru nebo podnikání. Můžete se dokonce stát křižákem žijícím na okraji. Nebo můžete ignorovat všechny standardy, dopřát si rozmar a pravděpodobně skončit na špatném místě.

Mít na výběr je dobré. Dělat ty správné je lepší.

Zdroje hackerů

Zde jsou některé zdroje, díky nimž se dostanete na cestu k hackerskému davu

 • Základní dovednosti, které se stanou mistrem hackera: podrobný seznam všech základních dovedností hackera.
 • Jak se stát hackerem: průvodce krok za krokem, jak získat dovednosti, aby se stal hackerem.
 • Těchto 14 zařízení je překvapivě snadné hackovat: součástí toho, že jste hackerem, je vědět, jak se chránit; tento infographic popisuje způsoby, jak byste byli zranitelní.
 • Tech Patriots: The Rise of Hacktivist: Využijte své hackerské schopnosti navždy.
 • Programování: Jazyky, časová osa a příručky: dozvědět se o starém a novém programovacím jazyce, nástrojích a knihovnách a mnohem více v tomto základním zdroji.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map