79 bezplatných webových testů a služeb pro zlepšení vašich webových stránek

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení. Jak řídíme vzdálený tým s Asanou


Jakmile bude váš web funkční a funkční, musíte se ujistit, že funguje nejlépe. To znamená, že musíte zkontrolovat dobu načítání, ujistit se, že nedochází k chybám kódování, a zajistit, aby byla indexována ve vyhledávačích. Existuje řada webových testů a služeb, které vám s tím mohou pomoci.

Pokud navštívíte své webové stránky sami, abyste je zkontrolovali, možná nemáte jasnou představu o základních chybách. Je obtížné odhalit problémy s kódem nebo nastavením DNS u vašeho registrátora pouhým prohlížením stránky v prohlížeči. Chcete-li zůstat informováni, projděte si zdroje uvedené v tomto článku, aby byl váš web co nejlepší.

Většina nástrojů v této příručce je zdarma a pro použití většiny z nich nebudete muset vytvořit účet. Pokud má nástroj placenou verzi, kterou by stálo za zvážení, zaznamenali jsme ji v popisu.

Otestujte rychlost a výkon

Rychlost vašeho webu je důležitá. Pokud se stránka načítá pomalu, návštěvník se může jednoduše vrátit a pravděpodobně by ztratil prodej konkurenci. Rychlost vašeho webu může také ovlivnit hodnocení vašeho vyhledávače, takže je důležité provádět časté testy na webu, abyste mohli vyladit svůj web nebo plán hostování.

 1. Pingdom je známý tester rychlosti, který řadí váš web ze 100 z hlediska výkonu. Jeho okamžitá bezplatná zpráva vám dává rychlost načítání stránky v sekundách. (Vyžaduje se registrace. Pokud bude předplatné zrušeno do 30 dnů, nebude účtován žádný poplatek.)
 2. Test rychlosti webových stránek uptrends vám umožní vybrat, ze kterého místa chcete testovat; Vyberte si z desítek měst po celém světě.
 3. BasicState kontroluje vaše webové stránky každých 15 minut. Pokud zjistí problém, ohlásí to e-mailem nebo textovou zprávou.
 4. WebSitePulse vám umožní zkontrolovat rychlost vašich webových stránek ze tří kontinentů.
 5. WebPageTest poskytuje podrobné statistiky rychlosti webu, typů MIME a dalších technických aspektů rychlosti načítání webu.
 6. Nástroj PageSpeed ​​Insights je oficiální nástroj pro kontrolu rychlosti webu společnosti Google a nabízí vám šanci zjistit, jak dlouho bude prohledávačům Google indexovat vaše data..
 7. WebsiteTest je další kontrola rychlosti, která hlásí čas potřebný k vykreslení a zobrazení vašeho webu.
 8. Site24x7 kontroluje dostupnost webových stránek současně z více než 50 míst; můžete pomocí vyhledávacího pole upravit umístění, která používá. (Omezené bezplatné nástroje; běžné účty přicházejí s 30denní zkušební verzí bez kreditní karty.)
 9. GTMetrix je kontrola rychlosti s další funkcí: nabízí konkrétní tipy, které vám pomohou zkrátit dobu načítání. Pokud se zaregistrujete, můžete zaznamenat videa načítání vašeho webu, abyste mohli určit, které prvky způsobují zpomalení stránky.
 10. Monitive je služba sledování dostupnosti s jednoduchým a atraktivním rozhraním. (Jeho bezplatný test je velmi základní, ale můžete upgradovat za poplatek.)
 11. Dotcom Monitor kontroluje rychlost vašeho webu z 23 míst po celém světě.
 12. WhatsMyIp má test komprese HTTP.

Zkontrolujte svůj SEO

Vyhledávací stroje používají klíčová slova k určení tématu vašeho webu a pomocí těchto informací je řadí do organického vyhledávacího dotazu. Je důležité vidět váš web očima Google. Pomocí těchto kontrolerů zajistěte, aby vaše strategie optimalizace fungovala, a zjistěte problémy se strukturou stránky, která by mohla způsobit, že vaše hodnost sklouzne.

 1. Nástroje pro webmastery vám přesně ukazují, jak se váš web zobrazuje v indexu Google; praktický, pokud chcete vylepšit jeho vzhled.
 2. Nibbler dělá hodně na řešení problémů s vaší webové stránky. Kontroluje vaše interní odkazy na podskupině stránek, aby se ujistil, že mají popisný text odkazu, spíše než věci jako „klikněte sem“. Její přehled Nadpisy vytváří cloud klíčových slov klíčových slov, takže můžete zkontrolovat, zda je váš obsah správně zastoupen. Nibbler také kontroluje průměrný počet slov na vašich stránkách a počet příchozích odkazů, které máte, a řadu faktorů, včetně odkazů na účty sociálních médií, množství obsahu na vašem webu, vašich obrázků a jak snadné stránky mají vytisknout. Mějte na paměti, že testuje pouze 5 stránek, ale poskytuje vám představu o uživatelské zkušenosti, kterou nabízíte, aniž byste museli platit za živé testování uživatele. Nakonec hodnotí váš web z 10, při pohledu na interní odkazy, mobilní kompatibilitu, kvalitu kódu, nadpisy, názvy stránek a formát URL na 5 vzorových stránkách..
 3. SEO SiteCheckup má snadno použitelné rozhraní a ukazuje praktické způsoby, jak zlepšit své skóre.
 4. Chkme poskytuje krátký, základní přehled o struktuře vašich stránek.
 5. IsMyBlogWorking hlásí řadu užitečných statistik, které by mohly ovlivnit vaše SEO, včetně podrobností o vašem robots.txt, výpisech vyhledávačů, verzi CMS, rychlosti webu a RSS kanálu.
 6. WooRank analyzuje meta popisy, názvy, klíčová slova a další komponenty na vašem webu, aby zjistila, kde je možné provést vylepšení.
 7. PlugInSEO zdarma zasílá pravidelné zprávy SEO na vaši e-mailovou adresu a zobrazuje okamžité zprávy o problémech se SEO na vašem webu.
 8. Nástroj pro optimalizaci SEO pro optimalizaci SEO od společnosti PowerMapper kontroluje pokyny společnosti Google, Yahoo a Bing, jakož i obecná doporučení pro nejlepší postupy. PowerMapper má také kontrolu kompatibility, která varuje před nekonzistencemi v určitých prohlížečích. Jeho kontrola zahrnuje stolní prohlížeče od IE7. Můžete také zjistit, zda váš web nemá nějaké problémy s dodržováním standardů W3C. A porovnává váš web s normami Usability.gov a vybírá stránky, které porušují jeho pokyny.
 9. Analyzátor stránek poskytuje procentuální skóre pro SEO, obsah, design, výkon a dostupnost a představuje vylepšení v praktickém kontrolním seznamu. Vytváří také užitečný přehledový graf ukazující problémy, na kterých musíte pracovat.
 10. SEO Web Page Analyzer vám umožní rychle zkontrolovat vaše záhlaví, meta popis, klíčová slova a další. Poskytuje také podrobné statistiky o vašich interních a externích odkazech, odkazových šťávách a obrázkových značkách.
 11. SEOCentro má sadu SEO checkerů, včetně optimalizačního analyzátoru, analyzátoru tagů, kontroly hustoty klíčových slov a nástroje pro návrh klíčových slov.
 12. Nalezené provede kanonickou kontrolu domény, aby se zajistilo, že se vaše webové stránky převedou na stejnou adresu URL pomocí WWW a jiných než WWW adres.
 13. Screaming Frog je aplikace pro stolní počítače, která poskytuje úplný audit webu. Pokud máte rádi spoustu podrobností o odkazech, obrázcích a kódu, je to pro vás nástroj.

Upřesněte svůj obsah

Obsah je srdcem a duší webové stránky. Pokud je tenká nebo špatně strukturovaná, nepřinese potřebný provoz. Obsah by měl být psán s ohledem na člověka, přesto potřebuje správné součásti, aby vyhledávače pochopily, jak je indexovat a aby se načítal rychle. Pomocí těchto kontrol můžete vyhledat duplicitní obsah, plagiátorství a obsah, který je obtížně čitelný.

 1. Word2CleanHTML vám umožní strhnout podivné formátování Wordu z obsahu před vložením do CMS, takže se neobejdete s podivnými znaky ani formátováním.
 2. Program Copyscape prohledává na webu duplicitní znění, takže můžete rychle zjistit, zda někdo ukradl váš obsah. Detekuje přesné kopie a také blízké zápasy, které mohou naznačovat plagiátorství nebo rotaci.
 3. Siteliner rychle najde duplicitní obsah na vašem vlastním webu a vytáhne nefunkční odkazy, průměrný počet slov na stránku a počet odkazů na vašich stránkách..
 4. Clarity Grader prohledá váš obsah, aby byl čitelný. (Vyžaduje se, abyste se zaregistrovali na 7denní bezplatnou zkušební verzi, abyste ji mohli používat.)
 5. Kontrola plagiátorství SmallSEOTools vám umožní kontrolovat, zda se v článcích nevyskytuje obsah; je ideální, pokud si najmete spisovatele na volné noze a chcete zkontrolovat, zda je jeho práce jedinečná před jejím zveřejněním.
 6. Analyzátor hustoty klíčových slov společnosti SEOBook umožňuje zjistit, jak často se vaše klíčová slova na stránce objevují. Neoptimalizujte, protože nepřirozené množství klíčových slov ztěžuje čtení vašeho obsahu.
 7. Online Broken Link Checker poskytuje jednoduché testy webových stránek pro nefunkční odkazy. Určuje jejich přesnou polohu v HTML, takže je odstranění nebo oprava opravdu jednoduchá.
 8. Test čitelnosti od Juicy Studio nabízí řadu webových testů pomocí indexu Gunning Fox, stupnice Flesch-Kincaid a testů na úrovni stupňů a vysvětluje, jak interpretovat výsledky různých testů. Pokud jste začátečník, je to skvělé místo, kde začít.
 9. Možnost čtení umožňuje skóre pro Flesch Kincaid, Gunning Fog, SMOG, Coleman Liau a automatickou čitelnost, stejně jako odhadovaný minimální věk pro čtenáře a počet složitých slov ve vašem obsahu.
 10. Čitelnost-skóre skenuje obsah a poskytuje skóre snadné čtení Flesch Kincaid Reading Ease. Obsah musí být naskenován po stránce ve bezplatné verzi, ale pokud se stanete platícím členem, můžete hromadně skenovat.
 11. Disk CSS umožňuje komprimovat kód CSS a zkrátit tak dobu načítání.

Zajistěte, aby byl váš web přístupný

Pokyny k usnadnění přístupu k webům pomáhají učinit web použitelným pro zdravotně postižené uživatele. To může zahrnovat lidi se zrakovými problémy, jako je například slepota barev, nebo lidé, kteří mají potíže s používáním myši. Je důležité si uvědomit, že žádný nástroj nemůže plně nahradit lidského diváka, ale kombinace testů na webu ukáže, kde jsou potenciální problémy.

 1. Cynthia Says prohledá váš web a řekne vám, zda je obsah přístupný. Opatření proti § 508 zákona o rehabilitaci a standardům W3C WCAG.
 2. AChecker prohledává váš HTML kvůli problémům s přístupem se zaměřením na obsah.
 3. Color Oracle je aplikace pro stolní počítače, která simuluje barevnou slepotu a umožňuje zobrazit grafiku vašich webových stránek očima barevně slepého návštěvníka..
 4. WAVE vybírá na vašem webu oblasti s nízkým kontrastem; to by mohlo ztížit čtení odkazů a tlačítek pro lidi se zrakovým postižením.
 5. Barevný kolečko pro usnadnění přístupu vám umožní vybrat barevné kombinace, které usnadní používání vašeho webu pro nevidomé.
 6. Nástroje pro vývojáře usnadnění přístupu je rozšíření Google pro váš prohlížeč. Přidá podokna usnadnění přístupu do výchozí sady nástrojů pro vývojáře v prohlížeči Chrome.
 7. Adobe Acrobat DC obsahuje funkci, která umožňuje skenovat dokumenty PDF kvůli problémům s přístupem. To je užitečné pro každou firmu, která nabízí soubory nápovědy, brožury nebo formuláře ke stažení.
 8. ax Developer Tools je plugin Firefox, který prohledává webové stránky kvůli problémům s přístupem.
 9. NoCoffee je rozšíření Chrome, které vám umožňuje prohlížet vaše webové stránky v různých režimech: nízká ostrost, nízká citlivost na kontrast, barevná slepota nebo znemožněné zorné pole. (Přímý odkaz na plugin: install NoCoffee.)

Zkontrolujte kompatibilitu v různých prohlížečích stolních počítačů

Zkontrolujete svůj web v různých prohlížečích, jen abyste zkontrolovali jeho správné vykreslení? V posledních letech se prohlížeče staly více kompatibilními s normami, ale mnoho vašich diváků může používat staré prohlížeče nebo operační systémy, ke kterým nemáte přístup. Zajistěte, aby jej mohl používat každý, kdo navštíví váš web, a pomocí těchto nástrojů vyřešte problémy s kompatibilitou prohlížeče.

 1. NetRenderer vám umožní zkontrolovat, jak bude váš web vypadat v aplikaci Internet Explorer verze 5.5 až 11. Je vzácné najít starší verze, které se používají, ale někteří návštěvníci se s nimi zaseknou, takže je nejlepší vyřešit co nejvíce chyb..
 2. BrowserShots poskytuje snímky obrazovky, jak se váš web objevuje v různých prohlížečích a v různých operačních systémech. To je skvělý způsob, jak pochopit, co konkrétní návštěvník vidí, když nahlásí problémy s vaším webem.
 3. BrowserStack ukazuje kompatibilitu webových stránek pro více než 700 různých prohlížečů a verzí prohlížečů. Můžete vytvářet screenshoty pro různé platformy; kontrola zahrnuje mobilní a stolní zařízení. (Musíte se zaregistrovat do zkušební verze zdarma.)

Ověřte své záznamy DNS

Systém názvů domén (DNS) umožňuje počítači najít libovolný web na webu. Aby byly vaše DNS záznamy plně viditelné, musí být správné, ale správné nastavení může být pro nováčky i jiné techniky náročné. Záznamy DNS také obsahují kritická data, která zajišťují správnou funkci vašeho e-mailového účtu, takže je nezbytné, abyste pravidelně kontrolovali DNS a pokaždé, když si vyměníte webové hostitele.

 1. WhatsMyDNS vám umožní zkontrolovat, zda se vaše doménové jméno plně rozšířilo skenováním serverů po celém světě. To je užitečné, pokud jste právě přesunuli hostitele a chcete zajistit, aby byly změny jmenného serveru plně replikovány.
 2. Nástroj DNSCheck společnosti Pingdom provádí šest nastavení webových stránek s nastavením DNS, aby se ujistil, že ve vaší zóně nejsou žádné chyby.
 3. Služba Uptrends nabízí praktický přehled DNS, který rychle skenuje záznamy SOA, NS, A, MX a TXT.
 4. IntoDNS nabízí komplexní zprávu o všech aspektech vašeho webu DNS a jasně upozorňuje na chyby nebo aspekty, které by mohly být vylepšeny.
 5. ViewDNS nabízí spojku nástrojů DNS pro webmastery. Zkontrolujte, zda je váš web nefunkční, přístup k záznamům DNS, nebo najděte všechny weby sdílející vaše jmenné servery. Můžete také zkontrolovat, zda je váš web blokován v Číně nebo Íránu.

Zajistěte, aby váš web vypadal skvěle na mobilu

Počet mobilních zařízení roste, takže je třeba zajistit, aby vaše webové stránky vypadaly dobře na telefonech a tabletech. To potěší návštěvníky a usnadňuje používání vašeho webu. Google také řadí stránky vhodné pro mobily na vyšší než weby, které nebyly optimalizovány pro mobily, takže je vhodné provádět důkladné kontroly při každém vylepšení motivu..

 1. Google Mobile-Friendly Test určuje, zda váš web vypadá dobře v mobilních zařízeních.
 2. MobiReady vám ukáže, jak vaše stránky vypadají na různých typech mobilních zařízení.
 3. Screenfly vám ukáže, jak váš web vypadá při různých rozlišeních obrazovky. Můžete si vybrat konkrétní zařízení, abyste viděli přesně to, co uživatelé vidí v okně svého prohlížeče.
 4. MobileTest.me zobrazuje váš web v mobilním emulátoru; Vyberte si z celé řady zařízení a operačních systémů. Se svým webem můžete komunikovat přesně tak, jak byste to viděli, pokud jste ho opravdu prohlíželi na tomto zařízení, takže máte úplný náhled o tom, jak se vykresluje v reálném čase.
 5. Responzivní designový tester prohlížeče BrowserStack vám ukáže, jak váš web vypadá na různých zařízeních. Otáčejte režimem na šířku a na výšku a pořizujte snímky obrazovky svého webu, jak se zobrazuje na tomto zařízení. (Abyste mohli používat bezplatnou zkušební verzi, musíte se zaregistrovat.)
 6. iPadPeek vám umožňuje procházet web pomocí virtuálního iPadu nebo iPhonu.
 7. AmIResponsive zobrazuje rychlý náhled URL ve čtyřech různých velikostech obrazovky.
 8. Kontrola WOKC mobileOK nabízí základní test pro mobilní zařízení.

Ověřte a opravte chyby kódu

Chyby kódu mohou na vašem webu způsobit zmatek a ovlivnit jeho rozvržení, funkčnost nebo rychlost. I když jste kompetentní kodér, mohli byste nevědomky zavést chyby při instalaci nových motivů a pluginů. Tyto dámy rychle prohledají vaše jazyky HTML, CSS a skriptovací jazyky a během několika sekund vyberou chyby ověření.

 1. HTML Validator Pro je tester kvality vašeho webu; prohledá HTML kód webu a ujistěte se, že je platný. Při kontrole vašeho webu také kontroluje pravopis.
 2. Služba W3C CSS Validation Service kontroluje chyby v živém kódu CSS.
 3. K dispozici je také služba W3C Validation Service pro HTML, XHTML, SMIL a MathML.
 4. HTML Tidy automaticky prohledává soubory HTML, zda nevyžadují vylepšení.
 5. JSFiddle poskytuje testy webových stránek vašeho JavaScriptu, HTML a CSS proaktivně před jejich nasazením na váš web. Zadejte svůj kód do různých skriptovacích polí a vyzkoušejte jej v reálném čase. Poté, co budete připraveni, zkopírujte výsledné skripty na svůj web..

Změřte uživatelské zkušenosti a použitelnost

Názory webmastera na jejich vlastní webové stránky se často velmi liší od názorů návštěvníka. Uživatelská zkušenost (UX) je klíčem k pochopení toho, jak potěšující je váš web, zatímco použitelnost je měřítkem toho, jak snadné je dokončit úkol. UX a použitelnost jsou komplexní, takže mnoho z těchto služeb používá skutečné lidi.

 1. TryMyUI vám nabízí možnost pozorovat skutečnou osobu pomocí vašeho webu. Platíte poplatek za každého uživatele, který navštěvuje, a na oplátku dostanete audio a video záznam jejich zážitku. Můžete také vytvořit dotazník pro uživatele k vyplnění. (Můžete získat test jednoho uživatele jako zkušební verzi zdarma.)
 2. UsabilityHub vám dává šanci zachytit první dojem návštěvníka vašeho webu pomocí nástroje FiveSecondTest. Nabízí také první kliknutí, navigaci a testy návrhu A / B a možnost shromáždit zpětnou vazbu v dotazníku. Základní testy webových stránek jsou zdarma (nutná registrace) a je k dispozici také profesionální verze.
 3. LuckyOrange zaznamenává video o návštěvě každého uživatele, takže můžete přesně vidět, na co se podívali a jak daleko se posouvali po stránce dolů. Cílem je vybrat problémové oblasti, kde se lidé na vašich stránkách zaseknou nebo frustrují. (Vyžaduje registraci.)

Shromažďujte statistiky o výkonu vašich stránek

Chcete-li neustále zlepšovat svůj web, často kontrolujte své statistiky a přehledy. Analytics vám řekne, co se stalo v minulosti, abyste jej mohli vyladit a vylepšit na základě důkazů. Pravděpodobně máte nainstalován alespoň jeden statistický balíček, ale je dobré mít alespoň dva funkční vedle sebe, protože každý dává trochu odlišný obrázek.

 1. Google Analytics je bezplatný nástroj pro webovou analýzu, který musí použít každý vlastník webu. Instalace trvá několik minut, přesto shromažďuje obrovské množství údajů o chování uživatelů a statistikách stránek.
 2. LuckyOrange má nástroj Heat Maps, který detekuje umístění každého kliknutí nebo klepnutí. Zobrazuje je vizuálně na rozložení vašeho webu, takže můžete vidět, na co lidé nejvíce klikají – a oblasti, které jsou ignorovány. (Je k dispozici bezplatná zkušební verze.)
 3. WordPress má svůj vlastní statistický nástroj, který nabízí údaje o obsahu a výkonu vašeho webu. Je to skvělý způsob, jak zjistit, které příspěvky fungují dobře a které nezískají trakci. Pokud používáte WordPress.com, lze tyto statistiky okamžitě zapnout
  . Chcete-li je použít při instalaci WordPress s vlastním hostitelem, stačí nainstalovat plugin JetPack a připojit jej k bezplatnému webu WordPress.com.
  účet.
 4. Statcounter shromažďuje statistiky bohaté na data a podává je v reálném čase. Je to zdarma pro malé webové stránky s méně než 9 000 načteními stránek denně, ale máte přístup pouze k podrobným údajům pouze od posledních 500 návštěvníků.
 5. Pokud používáte službu AdWords, musíte spolu s analytickými nástroji používat i přehled vyhledávacích dotazů AdWords. Poskytuje podrobnosti o klíčových slovech, která lidé použili, když klikli na reklamu PPC. Toto je základní přehled pro každého, kdo používá AdWords, protože vám umožňuje zobrazit irelevantní vyhledávání a přeměnit je na vylučující klíčová slova.

Udržujte svůj web v bezpečí

Zabezpečení webových stránek je na našem seznamu poslední, nemělo by to však být promyšlené. Úzké zabezpečení je nezbytné, aby hackeři nebyli v bezpečí a aby se zabránilo tomu, že vaše IP bude na černé listině kvůli spamu.

 1. Sucuri prohledá váš web, zda neobsahuje škodlivý malware, a informuje vás, zda byl váš web na černé listině. Rovněž zkontroluje, zda je váš software zastaralý.
 2. Proč žádný zámek? pomáhá diagnostikovat problémy s certifikáty SSL a poskytuje seznam nezabezpečených položek na vašem webu.
 3. ScanMyServer poskytuje testy webových stránek na malware, injekce SQL a XSS.
 4. WebCheck.Me vás upozorní, pokud váš server není správně nakonfigurován, a také vyhledává viry a malware.
 5. Odmaskovat Parazity vás upozorní, pokud najde skryté odkazy na malware, které je často velmi obtížné najít.

Neustále vylepšujte svůj web

Je obtížné spravovat web a mnoho z těchto testů na webu zabere nějaký čas. Čím dříve však začnete měřit úspěch, tím dříve zjistíte vážné problémy. To by mohlo výrazně změnit způsob, jakým vás návštěvníci vnímají, a mohlo by to pomoci zvýšit váš příjem a snížit šanci na katastrofu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map