Namecheap-hosting: tiedät heidän verkkotunnuksistaan, mutta tässä on mitä et tiedä.

Tuomio:: 1 2-tekijän todennukseen

namecheap
on web-palveluntarjoaja, joka tarjoaa web-suunnitelmia jaetulle isännöinnille, WordPressille ja sähköiselle kaupalle. Niiden mukana tulee myös ilmainen verkkotunnuksen rekisteröinti, WhoisGuard pitämään henkilökohtaiset tietosi yksityisenä ja vankka asiakastuen tietokanta.


Käytä mitä tahansa Namecheap-sivumme
linkit tällä sivulla säästää jopa 50% jaetussa isännöinnissä ja saada muita uskomattomia tarjouksia verkkotunnuksista.

Plussat:

  • Laaja valikoima edullisia suunnitelmia
  • Tarjoaa kaksikerroisen todennuksen
  • Tarjoaa WordPress-suunnitelmia

Haittoja:

  • Ei pilvipalloa yhteisissä suunnitelmissa
  • Ei ilmaisia ​​SSL-varmenteita jaetuissa suunnitelmissa

Meillä on yli 75 arvostelua oikeiden Namecheap-asiakkaiden arvosanoista 4,5 tähteä erinomaisesta laadusta, ominaisuuksista ja arvosta, mukaan lukien sitoutuminen henkilötietojen suojaamiseen.

Onko Namecheap täydellinen isäntä verkkosivustollesi?

Kiinnostaako jotain erityistä? Hyppää suosituimpiin osioihimme:

  • Asiantuntija-arvostelu – Hanki suora kauha asiantuntijamme Danielle Antoszilta.
  • Parhaat arvostelut – Lue Namecheap-asiakkaiden käyttäjän arvosteluja.
  • Isännöintisuunnitelmat – katso mikä sopii sinulle parhaiten.
  • FAQ – Lue vastaukset yleisimpiin Namecheap-kysymyksiin.

Namecheap tunnetaan tarjoamisesta halpa
verkkotunnuksen rekisteröinti ja verkkosivustojen ylläpito
. Mutta onko kustannussäästöillä haittoja? Olisitko parempi maksaa vähän enemmän?

Tässä artikkelissa sukellaan Namecheap-isännöintiin: sen ominaisuudet, kustannukset ja suorituskyky samoin kuin vaihtoehtoja, jotka saattavat vetää sinua enemmän.

Lue edelleen, onko Namecheap sinulle sopiva.

Namecheapin historia ja kulttuuri

Namecheap oli perustettu vuonna 2001 kirjoittanut Richard Kirkendall, nykyinen toimitusjohtaja.

Ne sijaitsevat Phoenixissa, Arizonassa, missä yli tuhannen työntekijän ryhmä tarjoaa asiakkailleen edullisen verkkotunnuksen rekisteröinnin
, isännöinti, SSL-sertifikaatit ja paljon muuta.

Yhtiö väittää tarjoavansa kohtuuhintaisia, saatavissa olevat palvelut, jotta kuka tahansa voi “tehdä merkintänsä verkossa”.

Verkkotunnuksen rekisteröinti

Ne aloitti verkkotunnuksen rekisteröintiyrityksenä (tästä nimi), jota he edelleen tarjoavat.

Viime vuosina ne ovat laajentuneet tarjoamaan myös laajan valikoiman isännöintivaihtoehtoja.

Neutraalisuus

Yhtiö tukee voimakkaasti nettoneutraalisuutta ja on lahjoittanut yli 300 000 dollaria Electronic Frontier Foundation -säätiölle ja Fight for the Future -järjestölle, joka on voittoa tavoittelematon organisaatio, jonka tavoitteena on puolustaa kansalaisvapauksia digitaalimaailmassa.

Namecheap-hosting-suunnitelmat

Etsitkö halpa
tapa isännöidä henkilökohtaista verkkosivustoasi
tai haluat perustaa white label -yrityksen, Namecheapilla on suunnitelma sinulle.

Katsotaanpa kaikkia tarjoamiaan hosting-suunnitelmia.

Jaetut hosting-suunnitelmat

Jaetussa isännöinnissä, jossa useita sivustoja jakaa yhden palvelimen, Namecheapilla on paljon valintaa.

He tarjoavat kolme suunnitelmaa, alkaen 15,44 dollaria vuodessa tai 2,88 dollaria kuukaudessa
.

Steller

Edullisin vaihtoehto tarjoaa 20 Gt levytilaa, mittaamaton kaistanleveys, pääsy Namecheap-palveluihin verkkosivujen rakentaja, ja Yhdysvaltojen tai Yhdistyneen kuningaskunnan datakeskuksen valinta. (Huomaa: Maksat yhden dollarin enemmän Yhdistyneen kuningaskunnan datakeskuksesta.)

 

Suunnitelma
Levy
Sivustot
Hinta (v)
 
 
Tähtien20 Gt3$ 15,44
Stellar PlusUNLUNL$ 26.44
Stellar Business50 Gt SSDUNL$ 49.44

Stellar Plus

Tämän suunnitelman mainitaan suosituimpana vaihtoehtona mittaamaton SSD-kiihdytetty levytila ja rajoittamaton verkkosivustojen määrä.

Stellar Business

Mainostetaan ylin suunnitelma verkkokauppasivustot, tämä suunnitelma tarjoaa 50 Gt puhdasta SSD-levytilaa. Namecheap-palvelimet ovat myös PCI-yhteensopivia, joten sinun ei tarvitse huolehtia siitä.

Jos haluat käyttää tätä suunnitelmaa verkkokauppaan, sinun on kuitenkin tehtävä se ostaa SSL-varmenteen koska sitä ei ole mukana.

WordPress-hosting-suunnitelmat

Voit saada hyvän kuvan siitä, kuinka hyvä isäntä perustuu heidän WordPress-tarjontaansa. Tällä alueella Namecheap menee melko hyvin.

He tarjoavat kolme WordPress-palvelusuunnittelua, alkaen alle 4 dollaria
kuukausi
. Pidän todella siitä, kuinka he jakautuvat suunnitelmiin sivuston liikenteen perusteella. Vähemmän tekniikan taitajille tämä antaa helposti ymmärrettävän vertailupisteen.

Namecheap WordPress -suunnitelmat

He suosittelevat suunnitelman korottamista, jos ylität liikennerajasi

WordPress-suunnitelmat tarjoavat myös:

  • Varoitukset yhdellä napsautuksella

  • SSL-varmenteet

  • Esiasennettu WordPress

  • 30 päivän rahat takaisin takuu
    .

Jälleenmyyjien hosting-suunnitelmat

Haluatko isännöidä kymmeniä verkkosivustoja tai jopa perustaa oman hosting-yrityksen? Namecheap tarjoaa kolme jälleenmyyjäpakettia, alkaen 16,99 dollaria kuukaudessa
. Suunnitelmat vaihtelevat jälleenmyyjätilien lukumäärän ja levytilan mukaan.

Kaikki jälleenmyyjäsuunnitelmat sisältävät:

  • Jälleenmyyjän ohjauspaneeli

  • Suojausominaisuudet

  • WHMCS-laskutusalusta

  • SSL-jälleenmyyjäohjelma

  • Valkoisen etiketin markkinointityökalut

  • Dell PowerEdge 24 ytimen Xeon-prosessorilla

  • 32 Gt + RAM ja RAID 10 -kiintolevyt

  • Mittaamaton kaistanleveys

  • 14 päivän rahat takaisin -takuu.

Muita hosting-vaihtoehtoja Namecheapiltä

Tarvitsetko vähän enemmän kuin jaettua hosting-palvelua? Namecheap tarjoaa huippuluokan isännöintivaihtoehtoja
, mukaan lukien VPS sekä erilliset palvelimet.

VPS

Kun ihmiset kasvavat jaettua isännöintiä, he siirtyvät yleensä virtuaaliseen yksityiseen palvelimeen tai VPS: ään. Vaikka nämä eivät ole fyysisiä laitteita, ne tarjoavat sinulle tietyn määrän resursseja.

namecheap n VPS-suunnitelmat alkavat 14,88 dollarista
2 CPU-ytimelle, 2 Gt RAM-muistia ja 40 Gt.

Dedicated hosting

Valitse Dedicated Hosting, jos tarvitset lisää tietoturvaa tai haluat mieluummin oman fyysisen palvelimen. Ne tarjoavat kolme erilaista oma hosting suunnitelmat, alkaen 78,88 dollaria
kuukaudessa.

Jokainen suunnitelma vaihtelee suorittimen, RAM: n, kiintolevyn teknisten tietojen ja kaistanleveyden mukaan. Heidän perussuunnitelma tarjoaa:

  • PROSESSORI: 4 ydintä x 3,4 GHz

  • RAM: 8 Gt, 16 Gt

  • Kovalevy: 500 Gt SATA3, 1 TB SATA3, 2x 1 TB SATA3, 240 GB SSD

  • kaistanleveys: 10 TB / kk

  • IP: 1 IPv4.

Namecheap tarjoaa myös puhdistuspalvelimia, jos haluat erillisen palvelimen erillisyyden ja turvallisuuden vähemmän.

Kaikki omistetut palvelimet käyttävät Yhdysvaltoihin perustuvia datakeskuksia.

web-hosting-kuponki

Psst: Etsitkö hienoa hosting-sopimusta?
Voit tällä hetkellä tallentaa enintään 70% Namecheap-isännöinnissä. Käytä tätä eksklusiivista alennuslinkkiä
saada paras tarjous.

Namecheap-ominaisuudet

Katsotaanpa yksityiskohtaisesti kaikkia ominaisuuksia, joita Namecheap tarjoaa.

Ohjauspaneeli

Muut kuin WordPress-suunnitelmissa, Namecheap-hosting-suunnitelmat
käytä cPanelia
, joka on ohjauspaneelien alan standardi.

Jos olet käyttänyt toista isäntää aiemmin, sinulla on hyvät mahdollisuudet tuntea cPanel.

Namecheap cPanelNimenhuono
cPanel-kojelauta on helppo käyttää.

CPanelin edut Namecheapissa ovat:

  1. Helppo käyttää graafista käyttöliittymää

  2. Tiedostonhallinta

  3. Sähköpostin asetukset ja käyttö

  4. Tietokannanhallinta

  5. Varmuuskopiointi

  6. Softaculous sovellusjohtaja.

SSL-varmenteet

SSL-varmenteet ovat tottuneet Varmista, että kaikki tiedot pidetään turvassa. Haluat SSL-sertifikaatin useimmille verkkosivustoille, mutta etenkin jos aiot myydä tuotteita, olivatpa ne fyysisiä tai digitaalisia esineitä.

Useimmissa Namecheap-suunnitelmissa ei ole SSL-varmenteita, jotka monet isäntiä yhdistävät suunnitelmiinsa. Namecheap tarjoaa kuitenkin kymmenkunta erilaista valinnaista SSL-lisäosaa.

Heidän lähtötason SSL-suunnitelmansa alkaa 8,88 dollarista
vuodessa
, joka on melko edullinen.

Niillä on myös hieno vertailutoiminto, jonka avulla voit valita harkitsemasi SSL-varmenteet, jotta voit verrata niitä vierekkäin.

CDN

Sisällönjakeluverkot (CDN) ovat yksi yksinkertaisimmat tavat nopeuttaa verkkosivustoja, joten tämä on tärkeää. Onneksi omaa ei ole vaikeaa perustaa.

Cloudflare tarjoaa CDN: n, jota voidaan käyttää minkä tahansa verkkosivuston kanssa. Monet isännät tarjoavat sen integroituna suunnitelmiinsa. Namecheap ei.

Seurauksena on, että sinun on kirjauduttava sisään Cloudflare-palveluun ja integroitava se sitten Namecheap-tiliisi. Mutta tämä ei ole vaikeaa. Namecheapilla on asiakirja, joka opastaa sinut prosessin läpi.

tietokeskuksiin

Namecheapissä on kaksi tietokeskusta Yhdysvallat (Phoenix, AZ) ja UK (Nottingham, Midlands). Kun ostat jaetun isännöintisuunnitelman
voit valita käytettävät tietokeskukset, mikä on hieno vaihtoehto.

Ei ole mitään tietoa siitä, millaisia ​​suojauksia palvelimilla on, kuten suojukset, varavirta jne.

varmuuskopiot

Namecheap varmuuskopioi tiedot palvelimilleen joka 3.-7. päivä vain palvelinten palauttamista varten. Tämä on melko standardi budjetin ylläpitosuunnitelmille
.

Sinä pystyt Käytä varmuuskopiointi / palautus -ominaisuutta cPanelissa varmuuskopioida sivustosi sisältö paikallisesti. Jos kadotat tietosi, Namecheap yrittää palauttaa tiedot ilmaiseksi useimmissa suunnitelmissa.

Jos keskeytät tai lopetat tilisi, he yrittävät palauttaa sivustosi, kuitenkin Palvelumaksu 15,00 dollaria.

turvallisuus

Suojausominaisuudet for Namecheap ovat melko yksinkertaisia. Namecheap tarjoaa seuraavat työkalut:

  • SSL-varmenteet (maksettu)

  • WhoisGuard

  • Ensisijainen DNS (maksettu)

  • Virtuaali yksityinen palvelin (maksettu)

  • TOTP 2FA.

Ota huomioon, että WordPress-suunnitelmat
sisällytä SSL-varmenne
, joita tarvitset mihin tahansa verkkokauppasivustoon.

TOTP 2 FA (Aikapohjainen kaksikerroksinen yhden salasanan algoritmi -todennus) on ilmainen palvelu, joka on suunniteltu pitämään henkilötiedot turvassa varmistamalla henkilöllisyytesi toisen laitteen (kuten älypuhelimen) kautta.

Verkkosivun rakentaja

Namecheap’s site builder on cPanel-työkalu, joka on saatavana kaikki jaetut hosting-suunnitelmat
. Sitä voi käyttää verkkosivuston rakentajan kautta cPanelissa.

Namecheap SitebuilderKirjaudut sisään cPanel-hallintapaneeliin saadaksesi pääsyn Namecheapiin
sivuston rakentaja.

Sivuston rakentaja on yksinkertainen mallipohjainen vedä ja pudota -rakentaja. Siellä on lähes 200 mallia mistä valita. Mallit ovat melko yksinkertaisia, mutta ne ovat siistejä ja modernin näköisiä.

Namecheap-sivustomallitNamecheapin kanssa
rakentaja, voit valita ennalta suunnitellun verkkosivuston ja sitten vain täyttää sisältösi.

Sitebuilder-ominaisuuksiin kuuluvat:

  • Vedä ja pudota -rajapinta, joten mitään koodaustietoa ei tarvita

  • Sosiaalisen median laajennukset, maksujen hyväksyminen, videon lisääminen ja paljon muuta

  • Saatavana 45 eri kielellä

  • Mobiili reagoiva

  • Verkkokauppa kykenee.

Kaiken kaikkiaan a ilmainen sivuston rakentaja
, se on aika vankka. Jos haluat rakentaa enemmän kuin neljästä viiteen sivua oleva sivusto tai jos tarvitset toimintoja, jotka ovat läpäisseet perusteet, haluat etsiä muualta.

Esitys

Hinta on oikea, ominaisuudet näyttävät kunnolta, mutta miten Namecheap toimii käytettävyyden ja nopeuden suhteen? Katsotaanpa.

Tässä on käytettävyyden tiedot viime vuodesta:

Kuukausi
Käyttöaste
Helmikuu 201899,92%
Maaliskuu 201899,85%
Huhtikuu 2018100,00%
Toukokuu 2018100,00%
Kesäkuu 2018100,00%
Heinäkuu 201899,93%
Elokuu 201899,96%
Syyskuu 201899,98%
Lokakuu 201899,90%
Marraskuu 201899,71%
Joulukuu 201899,89%
Tammikuuta 201999,93%
Keskiverto99,92%

Ja tässä on sivun lataustiedot:

Kuukausi
Vasteaika
Helmikuu 2018927 ms
Maaliskuu 2018928 ms
Huhtikuu 2018955 ms
Toukokuu 2018948 ms
Kesäkuu 2018804 ms
Heinäkuu 2018416 ms
Elokuu 2018407 ms
Syyskuu 2018403 ms
Lokakuu 2018377 ms
Marraskuu 2018451 ms
Joulukuu 2018465 ms
Tammikuuta 2019415 ms
Keskiverto625 ms

Hosting Uptime

Namecheap tarjoaa 99,9% käyttöaika useimmille isäntäpaketeille
, mikä on alan standardi

99,9%: n käyttöaika saattaa kuulostaa hyvältä, mutta se tarkoittaa myös, että sivustosi voi olla jopa 8 tuntia vuodessa (43 minuuttia kuukaudessa) – ilman minkäänlaista käyttöä.

Namecheap-palvelimen tietojen mukaan Namecheap oli viime vuonna lisääntynyt 99,92% ajasta. Ja jotkut noista katkoksista olivat pitkiä – jopa tunti kerrallaan.

He palauttavat yhden täyden isännöintipäivän tunnissa ylimääräisiä seisokkeja, täysikuukauteen saakka. Tämä pieni hyvitys ei kuitenkaan välttämättä tarkoita paljon, jos olet menettänyt satoja asiakkaita.

Isäntänopeus

Sivunopeus on kriittinen tekijä online-menestyksellesi. Tutkimuksen mukaan lähes 80% asiakkaista sanoo, että he eivät palaa verkkosivustolle, jos sivun lataaminen vie liian kauan.

Vaikka palvelimen tiedot näyttävät vankalta – he käyttävät solid-state-asemat ja valikoima datakeskuksia, esimerkiksi – useimpien arvostelujen mukaan nopeus jättää jotain toivomisen varaa.

Tulokseni ovat jakautuneet. Kokonaislatausaika oli 625 ms, mikä ei ole hyvä. Mutta tosiasiallisesti oli kaksi jaksoa.

Varhaiset tiedot osoittavat keskimääräisen latausnopeuden 912 ms – kamala. Mutta Namecheap teki suuren muutoksen 22. kesäkuuta 2018 ympäri. Sen jälkeen latausaika oli tasaisesti alle 500 ms, keskimäärin 419 ms.

Se ei ole huono – etenkin halpa isäntä
.

Asiakaspalvelu & Tietopohja

Namecheap tarjoaa tukea lippujen, live-chatin ja tukikeskuksen kautta. Puhelimella ei näytä olevan minkäänlaista tukea, mikä voi olla ongelma, jos tarvitset apua nopeasti.

Testasin heidän live-keskusteluaan ja sain vastauksen vajaassa kahdessa minuutissa, mikä on aika hyvää.

Mutta vastaukset olivat hitaita ja käsikirjoitettuja. Tuntui kuin juttelin huonosti suunnitellun chatbotin kanssa.

namecheap live chatOte livechettistäni Namecheapin kanssa
.

Heidän tietopohjansa on melko vankka, ja hakutoiminto auttoi minua löytämään artikkeleita, jotka liittyvät melkein mihin tahansa aiheeseen, jota voisin ajatella.

Namecheap-vaihtoehdot

Etkö ole varma Namecheap? SiteGround, InMotion Hosting ja Bluehost ovat kaikki tutkinnan arvoisia. Tässä on yleiskatsaus heidän halvimmat jaetut suunnitelmat:

NamecheapSiteGroundInMotionBluehost
varastointi20 Gt10 Gtrajoittamaton50 Gt
Siirtäärajoittamaton10 kt käyntiärajoittamatonrajoittamaton
sivustot3121
Hinta (per kuukausi)$ 1.29$ 3,95$ 6,39$ 2,75

SiteGround

SiteGround tarjoaa paljon enemmän, mukaan lukien a ilmainen CDN, sivuston rakentaja, ilmaiset SSL-varmenteet, ja muita suojausvaihtoehtoja. Ja heidän suunnitelmansa ovat melko edullisia, tosin huomattavasti enemmän kuin Namecheap.

SiteGround

InMotion-hosting

Toinen suosituin isäntä, joka tarjoaa enemmän kuin Namecheap, mukaan lukien ilmaiset verkkotunnukset, ilmaiset varmuuskopiot, rajoittamaton levytila, ilmaiset verkkosivustojen siirrot ja ilmainen sivuston rakentaja. InMotion Hosting -suunnitelmat alkavat 6,39 dollarista kuukaudessa, joten ovat silti melko edullisia.

InMotion-hosting

Bluehost

Nipistämällä penniä? Bluehost on erittäin edullinen ja tarjoaa runsaasti ominaisuuksia, kuten ilmaisen SSL-sertifikaatin, ilmaisen verkkotunnuksen ja paljon muuta. Suunnitelmat alkavat 2,75 dollarista ja 5,95 dollarilla voit isännöidä rajoittamatonta määrää verkkosivustoja.

Bluehost

Hyvät ja huonot puolet

Namecheapillä on ehdottomasti joitain pakottavia näkökohtia jos hyväksyt sen heikkoudet.

Plussat

  • Laaja valikoima hosting-suunnitelmia
    valita

  • halpa

  • Omistettu henkilökohtaisten tietojen suojaamiseen, mukaan lukien TOTP 2FA: n tarjoaminen

  • Kiinteät WordPress-isännöintisuunnitelmat.

Haittoja

  • Matala käyttöaika

  • Keskinkertaiset nopeudet

  • Keskinkertainen asiakaspalvelu

  • Pilvipalloa ei tueta jaetussa isännöintisuunnitelmassa

  • Jaetut suunnitelmat eivät tarjoa ilmaisia ​​SSL-varmenteita.

web-hosting-tarjoukset

Etsitkö hienoa hosting-sopimusta?
Voit tällä hetkellä tallentaa enintään 70% Namecheap-isännöinnissä. Käytä tätä eksklusiivista alennuslinkkiä
kirjautua tänään.

johtopäätös

Jos sinulla ei ole suuria isännöintivaatimuksia, Namecheap on hyvä ja edullinen vaihtoehto
.

Mutta jos sinulla on vaativimpia tarpeita, sinun pitäisi luultavasti etsiä muualta. Olen huomannut, että heidän nopeus, käyttöaika ja asiakaspalvelu ovat teollisuuden standardien alapuolella.

Muutamalla dollarilla enemmän voit saada paljon parempaa majoitusta yhdeltä heidän kilpailijoiltaan. Mutta jos hinta on kriittinen suunnaudu Namecheapiin ja tarkista heidät
.

Namecheap usein kysyttyjä kysymyksiä

  • Millaista majoitusta Namecheap tarjoaa?

    Namecheap tarjoaa jaettua, jälleenmyyjää, VPS: ää ja erillistä palvelinta.

  • Onko namecheap mitään hyvää?

    Namecheap tarjoaa hyvän hinnan hintaan. Sen suorituskyky ja ominaisuudet eivät ole kovin hyviä, mutta niiden hinnat ovat erittäin hyvät.

  • Kuinka paljon Namecheap maksaa?

    Namecheap on edullinen. Voit hankkia sen noin 1,25 dollarilla kuukaudessa, kun ostat vuodeksi.

  • Onko Namecheap parempi kuin GoDaddy?

    Namecheap on paljon halvempi kuin GoDaddy. Testimme osoittavat, että Namecheap on myös nopeampi. GoDaddy on kuitenkin vakaampi erinomaisilla käyttöajoilla.

  • Onko minussa piilotettuja maksuja, joista minun pitäisi olla huolissani?

    Namecheapissä ei näytä olevan piilotettuja maksuja, mutta käyttäjien tulisi ymmärtää, että sivustolla esitetyt hinnat ovat alustavia ja nousevat uusimisen yhteydessä.

  • Tarjoaako Namecheap verkkotunnuksen rekisteröintipalveluita?

    Yhtiö tarjoaa verkkotunnuksen rekisteröintipalveluita, joissa on lukemattomia lukumäärä TLD-aluetunnuksia.

    Asiakkaat eivät voi saada ilmaista verkkotunnusta, vaikka he valitsisivat vuosisuunnitelman, paitsi jos he aikovat valita verkkotunnuksen .website-laajennuksella.

    Jokaisella ostetulla verkkotunnuksella on myös mahdollisuus verkkotunnuksen yksityisyyteen.

  • Tarjoaako Namecheap omistetun sähköpostipalvelun?

    Asiakkaat, jotka eivät tarvitse täydellistä hosting-pakettia, voivat valita sähköpostin isännöintisuunnitelmista, joihin sisältyy levytilaa sähköpostien ja tiedostojen tallennukseen sekä roskapostisuojaus.

  • Millaisen rahojen palautustakuun Namecheap tarjoaa?

    Namecheap tarjoaa jopa 30 päivän rahojen palautustakuun jaetuille ja WordPress-isännöintisuunnitelmille. Ne tarjoavat 14 päivän rahat takaisin -takuun jälleenmyyjälle ja VPS-suunnitelmille. Omistetulle palvelimelle ei ole rahaa takaisin-takuuta. Palautus ei sisällä lisämaksuja tuotteista, kuten cPanel- tai WHM-ohjelmistolisensseistä.

  • Millaisia ​​maksutapoja Namecheap sallii?

    Yhtiö antaa asiakkailleen mahdollisuuden valita erityyppisistä suunnitelmista kuukausittaisista tai vuosittaisista suunnitelmista yhdessä kaksivuotis- ja kolmivuotissuunnitelmien kanssa. Mitä enemmän asiakas on valmis maksamaan etukäteen, sitä enemmän hän säästää.

    Asiakkaalla on valittavanaan useita maksutapoja, mukaan lukien tärkeimmät luottokortit, PayPal, Bitcoin ja Dowolla.

  • Millaista tukea Namecheap tarjoaa?

    Asiakkaat voivat saada Namecheapista apua monilla tavoilla, mukaan lukien live chat- ja tukiliput. Tietokanta on myös saatavana.

  • Missä Namecheapin tietokeskukset ovat??

    Namecheapin tietokeskukset sijaitsevat Yhdysvalloissa ja Isossa-Britanniassa

    Kuten useimmat web-hosting-yritykset, myös Namecheap-tietokeskuksissa on useita tarpeettomia ominaisuuksia, kuten verkko, verkko ja tietoturva.

  • Tarjoaako Namecheap käyttöaikatakuun??

    Namecheap tarjoaa 99,9%: n käyttöajan kaikille isännöintisuunnitelmilleen.

    Kun asiakkaat kokevat seisokkeja, he voivat saada jakson jatkoa, jos he toimittavat lipun 10 päivän kuluessa ja täyttävät tietyt ehdot.

  • Onko CDN saatavissa?

    Kaikki Namecheapin jakamat isännöintisuunnitelmat ovat valmiina CloudFare CDN: n avulla, joka voidaan ottaa käyttöön cPanel-käyttöliittymän kautta.

  • Onko Namecheapin suunnittelemattomia suunnitelmia rajattomia?

    Namecheap tarjoaa useita suunnitelmia, joiden kaistanleveys on mittaamaton. Verkkosivustollasi voi olla kaikki tarvitsemansa resurssit, kunhan se ei vaikuta palvelimen kokonaissuorituskykyyn tai ylitä sallittujen prosessien lukumäärä.

  • Millaisia ​​ohjauspaneeleja Namecheap tukee?

    Namecheapin isännöintisuunnitelmat ovat Linux-pohjaisia ​​ja ne tukevat alan standardin mukaista cPanel-sovellusta, jonka avulla asiakkaat voivat helposti hallita ja asentaa verkkosivustojaan.

  • Tarjoaako Namecheap varmuuskopiopalvelua?

    Vaikka yritys ei tarjoa varmuuskopiointipalveluita, se kopioi asiakassivustoja vain ”palauttamista varten”.

    Vaikka asiakkaat voivat pyytää varmuuskopiota Namecheapilta ilman lisämaksua, he vastaavat itse tekemästään.

  • Mitä ohjelmointikieliä yritys tukee?

    Namecheap tukee useita alan laajuisia kieliä, kuten Perl, PHP, MySQL ja Ruby on Rails. Tämän avulla asiakkaat voivat luoda monipuolisia ja dynaamisia verkkosivustoja.

  • Tarjoaako Namecheap ohjeita olemassa olevan sivuston tai verkkotunnuksen siirtämisessä?

    Kyllä, Namecheapin tekninen henkilöstö auttaa asiakkaita siirtämään olemassa olevia verkkosivustoja ja verkkotunnuksia toiselta palvelimelta riippumatta siitä, oliko heillä cPanel.

    Siirtoihin sisältyy kaiken tyyppisiä suunnitelmia, nimittäin jaetut, VPS ja erilliset palvelimet.

    Namecheap-tukitiimin avun lisäksi artikkeleita on saatavana asiakkaiden ohjaamiseksi prosessin läpi.

  • Pystynkö perustamaan useita verkkosivustoja yhdellä tilillä?

    Kyllä, sinulla on mahdollisuus isännöidä useita verkkosivustoja yhdellä tilillä.

  • Tarjoaako Namecheap työkaluja, jotka auttavat minua helpottamaan verkkosivustojen perustamista?

    Auttaakseen aloittelijoita luomaan verkkosivustoja, Namecheap tarjoaa Softaculousin yhden napsautuksen asennustyökalun suosittujen komentosarjojen, kuten WordPress, Joomla tai Drupal, asentamiseen..

    Asiakkaat voivat perustaa muutamassa minuutissa yksinkertaisia ​​blogeja, staattisia sivuja tai jopa ostoskärryjä.

  • Onko Namecheap-isännöinnissä saatavana ominaisuuksia, jotka tukevat verkkokaupan verkkosivustoja?

    Kyllä, Namecheap tukee useita ominaisuuksia, joiden avulla asiakkaat voivat perustaa verkkokauppoja.

    Voit ostaa ja ottaa käyttöön SSL-varmenteita. Namecheap tarjoaa monia verkkokauppaalustoja, kuten PrestaShop ja Magento.

    Nämä ominaisuudet antavat asiakkaille mahdollisuuden perustaa täysin integroitu ostoskori ja hyväksyä luottokorttimaksut turvallisesti.

  • Ovatko Namecheap tarjoamia ylimääräisiä turvallisuuspalveluita?

    Vaikka Namecheap ei tarjoa erityisiä tietoturvavaihtoehtoja, kuten DDoS-suojausta, niissä on sisäinen palomuuri ja ”sisäinen” suojaus asiakkaiden verkkosivustojen suojaamiseksi..

  • Tukeeko Namecheap videoiden suoratoistoa?

    Yhtiö ei salli jaettujen hosting-suunnitelmien käyttöä videoiden suoratoistoa, koska se voi vaikuttaa palvelimen resursseihin. Yhtiö suosittelee joko VPS- tai erillisen palvelinsuunnitelman käyttöä.

  • Mikä on WhoisGuard kanssa Namecheap?

    WhoisGuard piilottaa henkilötietosi julkisissa Whois-tietueissa. Jos joku etsii verkkotunnustasi Whoisin avulla, Namecheap näyttää sijaintitiedot sen sijaan.

    WhoisGuard voi auttaa estämään roskapostit, suoramainonta ja henkilöllisyysvarkaudet. On myös ihanteellista, jos haluat, että postiosoitteesi pidetään yksityisenä.

  • Missä Namecheap sijaitsee? Onko Namecheap venäläinen yritys?

    Namecheap sijaitsee Phoenixista, Arizonasta, Yhdysvalloista. Se käyttää datakeskuksia Phoenixissa, Arizonassa ja Atlantassa, Georgiassa, sekä Timico-laitetta Nottinghamissa, Iso-Britanniassa. Se on amerikkalainen yritys.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map