User Agent: Naučte se nyní User Agent vašeho webového prohlížeče

Váš uživatelský agent je:

Mozilla / 5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 10_3 jako Mac OS X) AppleWebKit / 602.1.50 (KHTML, jako Gecko) CriOS / 56.0.2924.75 Mobile / 14E5239e Safari / 602.1 RuxitSynthetic / 1,0 v1056367419 t3361852064589862559 smf = 0


Vaše IP adresa je:

Americká vlajka 35,190,173,33

Informace o prohlížeči:

JavaScript povolen:Povolené cookies:Poměr pixelů zařízení:Rozlišení obrazovky:Velikost okna prohlížeče:Místní čas:Časové pásmo:
Ne
Ne
N / A
N / A
N / A
N / A
N / A

Uživatelské agenty jsou jedinečné pro každého návštěvníka na webu. Odhalují katalog technických údajů o zařízení a softwaru, které návštěvník používá. Vyzbrojeni těmito informacemi můžete vyvíjet bohatší a dynamičtější weby, které poskytují různé zkušenosti na základě uživatelského agenta, který navštěvuje.

Uživatelské agenty jsou také rozhodující při řízení robotů vyhledávacích strojů pomocí souboru robots.txt na vašem serveru. Ale nefungují dokonale v každé situaci a informace v řetězci uživatelských agentů mohou být podvodné.

Aby bylo možné tyto informace využít, musíte pochopit součásti řetězce řetězce agentů uživatelů a také zvážit možná rizika použití této metody k doručení obsahu..

Co je uživatelský agent?

Každý, kdo právě prohlíží web, má nyní uživatelský agent. Je to software, který funguje jako most mezi vámi – uživatelem – a internetem.

Nejjednodušší je pochopit uživatelské agenty, pokud se stáhneme a podíváme se na vývoj webu. Tímto způsobem můžeme pochopit výhody uživatelských agentů.

Když byl internet textový systém, hned na začátku jeho používání museli uživatelé psát příkazy pro navigaci a odesílání zpráv. Nyní máme pro nás prohlížeče. Jednoduše namieríme a klikneme a prohlížeč se chová jako náš „agent“ a proměňuje naše akce v příkazy.

Jak funguje agent agentů?

Když váš prohlížeč (nebo podobné zařízení) načte web, identifikuje se jako agent, když načte požadovaný obsah.

Kromě této identifikace uživatelského agenta prohlížeč odešle také celou řadu informací o zařízení a síti, ve které je.

Toto je opravdu sada dat pro vývojáře webu, protože jim umožňuje přizpůsobit si zážitek v závislosti na agentovi uživatele, který stránku načíst..

Typy uživatelských agentů

Prohlížeče jsou přímým příkladem uživatelského agenta, ale jako nástroje mohou fungovat i jiné nástroje. Je důležité, že ne všichni agenti uživatelů jsou v reálném čase kontrolováni nebo instruováni lidmi.

Prohledávače vyhledávačů jsou dobrým příkladem uživatelského agenta, který je (do značné míry) automatizovaný – robot, který vlečí web bez uživatele u kormidla.

Zde je seznam některých uživatelských agentů, se kterými se setkáte:

 • Prohlížeče: Včetně Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome, BlackBerry, Opera, Opera Mini, iOS Safari, Chrome pro Android, Samsung Internet, prohlížeč QQ a další.
 • Prohledávače: Google, Google Images, Yahoo! Slurp a další stovky.
 • Konzole: PlayStation 4, Wii, PlayStation Portable a Bunjalloo – vestavěný prohlížeč Nintendo DS.
 • Starší operační systémy (například AmigaVoyager).
 • Prohlížeče offline a podobně (například Wget a Offline Explorer).
 • Link checkers (například W3C-checklink).
 • Plus celá řada čteček zdrojů, validátorů, cloudových platforem, přehrávačů médií, e-mailových knihoven a skriptů.

Řetězce agentů HTTP uživatelů

Jakmile se uživatelský agent identifikuje na webovém serveru, může začít proces nazývaný vyjednávání obsahu. To umožňuje webové stránce obsluhovat různé její verze, založené na řetězci agenta uživatele.

Agent předá svou identifikační kartu na server a server poté vyjedná kombinaci vhodných souborů, skriptů a médií.

V počátcích webu byli uživatelé agenti zvyklí rozlišovat Mosaic od Mozilly, protože Mosaic nepodporoval rámce, zatímco Mozilla ano.

Jak číst řetězec agenta uživatele

Chcete-li se podrobněji podívat na řetězec uživatelských agentů, podívejte se na tento příklad řetězců uživatelských agentů generovaný nástrojem WhoIsHostingThis User Agent Tool.

Vaše výsledky budou jedinečné pro váš počítač, zařízení a síť, ale zde je jeden z počítače, který máme v kanceláři:

Mozilla / 5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_10_2) AppleWebKit / 537,36
(KHTML, jako Gecko) Chrome / 51.0.2704.84 Safari / 537,36

Po rozebrání příkladu získáme následující informace:

 • Aplikace agenta uživatele je Mozilla verze 5.0 nebo s ním kompatibilní část softwaru.
 • Operační systém je OS X verze 10.2.2 (a běží na Mac).
 • Klient je Chrome verze 51.0.2704.84.
 • Klient je založen na verzi Safari 537.36.
 • Motor Za zobrazování obsahu v tomto zařízení odpovídá AppleWebKit verze 537.36 (a je zde také KHTML, open-source layout engine)..

Co hledat v řetězci User Agent String

Rozpojování řetězců uživatelských agentů může být složité, protože neexistuje standardní formát. Po celém webu však existují průvodce a analytické nástroje, které mohou pomoci. Pro většinu návrhářů bude pravděpodobně klíčová aplikace, verze a motor.

Všimněte si, že velká část řetězce uživatelských agentů se týká kompatibility. Internet Explorer proto musel původně prohlásit obsah za kompatibilní s Mozilla, aby mohl přijímat obsah s rámy.

V praxi se většina prohlížečů nyní prohlašuje, že jsou kompatibilní s Mozillou, aby zajistily, že budou mít přístup k veškerému obsahu na webu.

Vyjednávání obsahu

Řetězec uživatelského agenta je tedy trochu zmatený. Ale je to stále užitečné. Co s tím můžeme dělat?

Můžeme:

 • Zkontrolujte možnosti prohlížeče nebo zařízení a načtěte různé CSS na základě výsledku;
 • Doručte vlastní JavaScript do jednoho zařízení ve srovnání s jiným;
 • Odeslání zcela jiného rozložení stránky do telefonu ve srovnání se stolním počítačem;
 • Automaticky odesílat správný překlad dokumentu na základě preferencí jazyka uživatelského agenta;
 • Přeneste zvláštní nabídky konkrétním lidem na základě jejich typu zařízení nebo jiných faktorů;
 • Shromažďujte statistiky o návštěvnících, abyste informovali náš proces webového designu a tvorby obsahu, nebo jednoduše změřte, kdo zasahuje náš web a z jakých zdrojů doporučení.

Celkově můžeme naše skripty zmocnit, aby pro naše návštěvníky vybraly nejlepší volbu na základě jejich uživatelského agenta.

Tato data navíc můžeme vrátit zpět do cyklu neustálého zlepšování, analytiky a dalších procesů, jako je optimalizace konverzí.

User-Agents a Robots.txt

Soubor robots.txt je soubor na vašem webovém serveru, který řídí chování některých uživatelských agentů. Ve většině případů pomocí robots.txt sdělujeme prohledávačům vyhledávacích strojů – nebo „robotům“ – co dělat.

Jak jsme se zmínili v úvodu, prolézací moduly vyhledávacích strojů jsou velmi specifickým typem uživatelského agenta. Informace v souboru robots.txt se týkají pouze prolézacích modulů a je na nich, aby je interpretovaly tak, jak máme v úmyslu..

Podívejme se na několik příkladů.

Jak zakázat nebo povolit prohledávače pomocí robots.txt

Zakázat všechny prohledávače z návštěvy webových stránek, vytvořili jsme textový soubor s názvem robots.txt, umístili jej do nejvyššího (webově přístupného) adresáře na našem serveru a přidali následující text:

User-agent: *

Disallow: /

Abychom povolili povolení všech prohledávačů, přidali bychom do našeho souboru robots.txt následující text:

User-agent: *
Nepovolit:

Můžete také zakázat a povolit konkrétní prolézací moduly a omezit nebo povolit přístup ke konkrétním složkám.

Nejnovější uživatelé Google Chrome

Zde jsou nejnovější uživatelé agentů Chrome:

 • Chrome pro Android (mobilní & tableta)
  • Mozilla / 5.0 (Linux;;) AppleWebKit / (KHTML, jako Gecko) Chrome / Mobile Safari /
 • Chrome pro iOS
  • Mozilla / 5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 10_3 jako Mac OS X) AppleWebKit / 602.1.50 (KHTML, jako Gecko) CriOS / 56.0.2924.75 Mobile / 14E5239e Safari / 602.1
 • Prohlížeč Chrome WebView (KitKat na lízátko)
  • Mozilla / 5.0 (Linux; Android 4.4; Nexus 5 Build / _BuildID_) AppleWebKit / 537.36 (KHTML, jako Gecko) Verze / 4.0 Chrome / 30.0.0.0 Mobile Safari / 537.36
 • Prohlížeč Chrome WebView (Lízátko a výše)
  • Mozilla / 5.0 (Linux; Android 5.1.1; Nexus 5 Build / LMY48B; wv) AppleWebKit / 537.36 (KHTML, jako Gecko) Verze / 4.0 Chrome / 43.0.2357.65 Mobile Safari / 537.36

Často kladené otázky

Stále můžete mít dotazy ohledně uživatelských agentů, co jsou a jak fungují. Zde je několik otázek a odpovědí, které vám pomohou začít.

Co je uživatelský agent v požadavku HTTP?

Uživatelský agent je konkrétní řetězec znaků v každém prohlížeči, který umožňuje chovat se jako identifikační agent. Uživatelský agent umožňuje webovému serveru ti identifikovat operační systém a prohlížeč. Poté webový server použije vyměněné informace k určení toho, jaký obsah je prezentován konkrétním operačním systémům a webovým prohlížečům na řadě zařízení.

Co je v řetězci agenta uživatele?

Řetězec agenta uživatele obsahuje uživatelskou aplikaci nebo software, operační systém (a jejich verze), webový klient, verzi webového klienta a stroj odpovědný za zobrazení obsahu (jako je AppleWebKit). Řetězec agenta uživatele je odeslán ve formě záhlaví požadavku HTTP.

Co je detekce uživatelských agentů?

Detekce uživatelských agentů je proces potvrzování a analyzování řetězce uživatelských agentů za účelem seznámení se s vlastnostmi řetězce. Detekce uživatelských agentů může být užitečná pro weby k optimalizaci a cílení různých funkcí prohlížeče na rozdíl od konkrétních typů prohlížečů.

Co je spoofing uživatelských agentů?

Spoofing agenta uživatele je termín používaný k popisu instance, kdy obsah uživatelského agenta webového prohlížeče umožňuje webovému prohlížeči představovat a identifikovat se jako jiný prohlížeč. Protože webové stránky často při prohlížení obsahu uživatelům kontrolují typ prohlížeče, spoofing uživatelských agentů je výhodný pro mnoho webových prohlížečů, pokud jde o kompatibilitu.

Na co se WebKit používá?

WebKit je prohlížeč HTML. Jedná se o open-source engine vyvinutý společností Apple a je primárně používán v prohlížečích Apple Safari a iOS. Je to renderovací stroj, který zpracovává HTML a CSS pro interpretaci a prezentaci webových stránek. WebKit je také zodpovědný za to, že vám umožní procházet odkazy na webové stránce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map